Електронні кальяни: шкідливі чи ні

Світ курильних аксесуарів з кожним роком поповнюється все новими, незвичайними та цікавими гаджетами. 2013 року порадував любителів подиміти ароматним димом новим винаходом – електронним кальяном.

Думки про новинку моментально роздяглися. Одні стверджували, цей гаджет – та ж електронна сигарета, яка негативно впливає на здоров’я, тільки в «інший оправі». Інші говорили, що ЕК абсолютно нешкідливий. Нам належить розібратися в цьому питанні і зрозуміти, шкідливий чи електронний кальян.

Знайомство з оригінальним гаджетом

Електронне кальянне пристрій складається з картриджа (він може бути змінним або вбудованим), мундштука і декількох циліндричних ємностей. Аромажидкость для ширяння заливається в картридж розігрівається за допомогою акумулятора, який існує в кожній моделі.

Головною відмінністю електронного кальяну від звичайного – це відсутність розпалювання. Тобто ЕК підпалювати для отримання пари не потрібно.

Тому електронного кальяну відсутня дим (в класичному його розумінні). Людина вдихає ароматний розігрітий пар, тобто «парить». До головних достоїнств такого гаджета знавці відносять його портативність.

Це пристосування відрізняється невеликими розмірами і вільно поміщається в сумочку і навіть портмоне. Так само як і електронними сигаретами, ЕК дозволяється користуватися в місцях загального користування.

Як використовувати електронний кальян

Принцип дії незвичайного курильного пристосування схожий з використанням будь-якого ингалирующего пристрою. Усередині гаджета є атомайзер (це мініатюрний парогенератор). У його завдання входить розігрів рідини для ширяння до необхідної температури і генерація її в пар.

Включення кальяну відбувається за допомогою акумулятора. Необхідно лише включити його і зробити пару-іншу пробних невеликих затяжок. Кальян почне виділяти пахуча пара.

На думку завзятих людей, пар від електронного кальяну нічим особливо не відрізняється від звичайного куріння кальянного пристрою ні за смаком, ні за відчуттями.

І ця схожість відзначається навіть при роботі безнікотиновий картриджів. Існують оригінальні моделі ЕК, створені спеціально для любителів поєднувати аромати і створювати унікальні аромакомпозиціі. В таких модифікаціях передбачено місце для роботи пари картриджів одночасно.

З чого складається рідина для ширяння

Переважна більшість картриджів для пристроїв даного типу виходять в продаж без використання рідини для ширяння нікотину. До складу ароматної композиції включені наступні сполуки:

 • гліцерин;
 • пропіленгліколь;
 • чистий очищена вода;
 • ароматична добавка.

Всі речовини, змішуючись один з одним, при прогріванні перетворюються в досить привабливий за відчуттями пар. Диміти електронним кальяном, за відгуками користувачів, дуже приємно. Адже ширяння спочатку впливає саме на рецептори смаку, а лише потім проникає в дихальну систему.

Всі складові безникотиновой рідини, не є токсичними канцерогенами і досить швидко виводяться з організму.

Світ електронних кальянів

Сучасний ринок курильних гаджетів радує своїх шанувальників різноманітним вибором численних курильних пристосувань. Не обійшла стороною і мода на електронні кальяни. У продажу можна побачити чотири основні різновиди такого незвичайного кошти для ширяння:

 1. Класика. Великий, досить важкий і вальяжний кальян (його вага починається від кілограма). Він дуже нагадує за формою свого старшого брата – східного кальяну. Саме в такій моделі виробники передбачають роботу двох картриджів одночасно.
 2. Кишеньковий. Такий курильний новомодний мініатюрний девайс (якщо порівнювати його з класичним побратимом). Довжина його складає всього близько 30-40 см. Цю модель зручно брати з собою в подорожі.
 3. Кальян-ручка. Саме маленьке твір кальянного сучасного мистецтва. Цей крихітний курильний гаджет за своєю формою нагадує класичну електронну сигарету. Такі моделі люблять жінки, вони досить витончені і красиві у виконанні.
 4. Електронна насадка. Повноцінним кальяном цей девайс назвати складно. Його варто віднести до допоміжних аксесуарів для кальяну. Маленька насадочка надівається на мундштук звичного східного кальянного пристрою і замість отруйного рідкого тютюнового диму парильщик отримує порцію ароматної пари.

Світ електронних кальянів пропонує подивитися на багаторазові або одноразові моделі. Одноразові ЕК дешевше і розраховані вони на 500-900 затяжок. Це зручно для початківців парильників оцінити і зрозуміти, чи годиться для них такий спосіб ширяння. Багаторазові кальяни передбачають заміну картриджа.

Картриджі. Вони також різняться між собою. Передбачені безнікотинові моделі (це вказується на упаковці) або з вмістом шкідливої добавки (зазвичай нікотин включають в рідину в кількості 15 мг).

Електронний кальян успішно можна перетворити на красивий і практично нешкідливий гаджет для ширяння, але так само і зробити з нього токсичний курильний набір.

Особливо якщо використовувати ароматичні суміші невідомих (підпільних виробників). Незалежні експертизи довели, що до складу аромадобавок для електронних кальянів можуть входити потенційно небезпечні речовини, здатні викликати звикання і негативно впливають на здоров’я.

У цьому випадку парильщик може відчувати незвичний прогірклий або кислуватий присмак від ширяння. Саме так себе проявляють неякісні ароматизатори. Тому, щоб зробити процес випарювання ЕК приємним і безпечним, слід підбирати картриджі тільки в спеціалізованих магазинах, що мають сертифікат якості.

Шкода електронних кальянів

Цей незвичайний курильний новомодний гаджет практично позбавлений всіх тих шкідливих речовин, якими славиться кальян традиційний (східний). За рахунок того, що в ЕК відсутній принцип горіння і утворення канцерогенної диму, курець позбавлений від потенційної загрози отруєння чадним газом.

Вайп кальян не діє обжігающе на слизову гортані – його ширяння не обпалює, як в традиційних електронних сигаретах. Його головна небезпека – використання парильщиком нікотинових картриджів. Але доза нікотину (15 мг) не так велика в порівнянні зі звичайними сигаретами.

На думку фахівців, годину неспішного використання електронного кальяну з нікотиновою рідиною по шкідливості дорівнює лише однієї затягуванні міцних сигарет.

Значить, ура? Курець нарешті знайшов ідеальний засіб для отримання задоволення? Стривайте радіти. Спочатку здається безпека новомодного гаджета оманлива. Курець, розуміючи, як мала в кальяні нікотинова доза, легко може захопитися і не помітити, як відбувається передозування канцерогенну добавки.

Нікотин також підступний і знаменитий тим, що здатний накопичуватися протягом довго часу в організмі, поступово викликаючи його руйнування. Значить, слід просто використовувати безнікотиновими добавками і отримувати насолоду, безпечне для здоров’я?

Не все так просто. Щоб зрозуміти, чи шкідливі електронні кальяни без нікотину, згадайте, що в них використовується гліцерин і пропіленгліколь. Вплив цих двох речовин (хоч і вважаються безпечними) ще не вивчено до кінця. Але наслідки тривалого використання електронних кальянів вже відомі. Це:

 • аритмія;
 • тахікардія;
 • гіпертонія;
 • атеросклероз;
 • ішемія серця;
 • інфаркт міокарда;
 • кашель курця;
 • серцева недостатність.

Найнебезпечніші наслідки безнікотиновий ЕК мають для майбутніх матусь. Ширяючи ароматні ультрамодні гаджети, вагітна жінка ризикує здоров’ям майбутнього малюка.

Чи є користь?

Але не все так сумно і безвихідно. Електронний кальян (тільки безникотиновый) все-таки має і свої переваги в порівнянні зі своїм класичним східним братом і навіть стали вже звичними електронними сигаретами. Щоб дати правдиву відповідь, розглядаючи електронні кальяни, шкідливі чи ні ці пристрої, слід відзначити їх практичну вигоду:

 1. ЕК дозволяється парити в місцях громадського користування. Пар від такого гаджета миттєво зникає в навколишньому повітрі, не забруднюючи і не отруюючи його. У випарах електронного кальяну немає канцерогенних смол і токсинів, властивих звичайному куріння.
 2. Відсутній чадний газ, так як ЕК не використовує розпал. Отже, парильщик застрахований від можливого опіку і подразнення слизових дихальної системи.
 3. Переважна більшість фабричних рідин для ЕК не має в складі нікотину. Тому процес насолоди ароматним димом не несе потенційну загрозу здоров’ю.
 4. Ну і найголовніше для парильника – це простота в експлуатації. Електронний кальян готовий до використання відразу після включення. Його не потрібно довго і складно збирати (як електронну сигарету) і раскуривать.

Що кажуть лікарі

Обережні у своїх висловлюваннях медики поки мовчать, рідко висловлюючись про шкоду/користь електронного кальяну. Це пристрій тільки недавно з’явилася на ринку курильних гаджетів. З медичної точки зору ще не вивчено. Єдино, з чим погоджується більшість фахівців – це відсутність шкоди при використанні безникотинового електронного кальяну для судин.

Тендітні і ослаблені судини – один із неприємних підсумків наслідки нікотинової залежності. ЕК не псують легкі і не згубно впливають на ЦНС.

Підсумовуючи все вищесказане, на даному етапі можна з упевненістю сказати: електронні безнікотинові кальяну можуть стати відмінною альтернативою шкідливого тютюнового куріння. Це хороший крок на шляху до повної відмови від сигарет і переходу на здоровий спосіб життя. Бережіть себе!

За темою:  Безникотиновый тютюн для кальяну

MAXCACHE: 0.38MB/0.00839 sec