Користь нікотину для організму людини

Про шкоду тютюнопаління написано безліч статей і наукових праць. Про це кричать самі цигарки на грізних картинках, присутніх на кожній сигаретній пачці. Але, як відомо, у кожної медалі є тіньова сторона. А чи є користь від куріння, або нікотин несе тільки один шкоди для здоров’я? Те, що тютюнопаління – швидкісний спосіб швидше дістатися до могили, суперечці немає.

Адже рано чи пізно все саме там і опиняться. Але, погодьтеся, померти від старості куди легше і пристойніше, ніж, згинути, задихаючись від облітеруючого ендартеріїту або выкашливая залишки легенів при ХОЗЛ. Шкода куріння накопичується роками і обов’язково, рано чи пізно, заявить про себе. Але, давайте, не будемо говорити про шкоду куріння, а користь краще розглянемо докладніше в статті.

Куріння – це користь?

Але чому так багато розмов про згубність тютюнопаління? Дані доктрини не позбавлені підстав і давно вже доведені і медиками, і вченими в галузі охорони здоров’я. Але саме від куріння, тобто вдихання канцерогенного диму, який присутній при використанні сигарет. Але шкода від використання сигарет не має ніякого відношення до нікотину.

Чим менше присутній нікотинового з’єднання в сигаретах, тим шкідливіше вони для людського здоров’я. Особливо якщо при цьому курець глибоко і часто затягується.

А адже тільки згодом користь і шкода сигарети стали розглядати з позиції негативу. Буквально кілька десятків років тому (ще до того, як звичка палити стала гнаної) вчені чудово знали, що існує і користь куріння сигарет. Розглянемо дані аргументи більш докладно.

Увагу особам, які страждають ожирінням

Встановлено, що нікотин, який міститься в сигаретному димі, вкрай негативно позначається на смакових і нюхових рецепторах. Завзятий курець інакше сприймає смак їжі, вона йому здається більш прісної. Розглядаючи даний аспект, не можна не згадати про те, що у осіб, закоханих у сигарети, вкрай низький апетит.

Цей факт не може не позначитися на масі тіла. Крім цього, здебільшого самі курці відзначають момент, коли вони намагаються розлучитися з сигаретами, через деякий час вони помічають різкий стрибок апетиту (справжній «жор», як вони характеризують свій стан).

Куріння і хвороба Альцгеймера

Корисні властивості нікотину в цьому плані стали відомі ще в 1992 році. Стараннями доктора Джеймса Дэ’Фану світу було представлено справді сенсаційне відкриття.

За словами вченого, завзяті курці на 50-55% рідше піддаються ризику захворіти старечим недоумством. Дане спостереження підтримує і ряд американських дослідників.

Справа в тому, що при розпаді в організмі курця нікотин перетворюється в сполуку під назвою «норникотин». Саме це речовина і створює відмінну профілактику масової загибелі нейронів (клітинки мозку), яка зазначається під час хвороби.

За темою:  Місця заборонені для куріння в Росії

Але одночасно норникотин по своїй суті володіє токсичністю. Саме тому варто прислухатися до розумних аргументів і не зводити куріння в ранг відмінною профілактики старечого недоумства. Та й, до речі, рідко який завзятий курець доживає до того часу, коли приходить «Альцгеймер».

Нікотин і хвороба Паркінсона

В цьому плані знову відзначилися учені з Америки. Доктор Харві Чековей з інституту штату Вашингтон досвідченим шляхом зміг довести науково обґрунтувати, що курці на 65-70 відсотків менше схильні до захворювання Паркінсона.

Хвороба Паркінсона – повільно прогресуюче хронічне захворювання, що стосується невралгії. Дана патологія здебільшого властива особам літнього віку.

Справа в тому, що нікотин сприятливо впливає на гени дофамінових рецепторів. І адже насправді, палять люди в своїй переважній більшості відрізняються відмінним увагою і концентрированностью. Але все ж варто поставити крапки над «І». Такий ефект – наслідок короткочасне, що виникає після викурювання свіжої сигаретки.

Він проходить, а курець автоматом тягнеться за новою порцією «посилення уваги». А ось велика кількість викурених сигарет призводить до серйозної інтоксикації організму. Що вже дуже сумно і далеко від якоїсь міфічної пользительности.

Пом’якшення симптоматики при шизофренії

Невже і в такому важкому і складному захворюванні психіатричного складу нікотин приносить користь? Так, якщо врахувати, що нікотинові речовини благотворно позначаються на розумових здібностях людини. Тим самим гальмуючи прогресування патології.

Саме нікотин включається до складу численних препаратів, які довели свою ефективність при лікуванні і підтримуючої терапії шизофренії. Дані ліки особливо допомагають лікувати тяжкі галюцинації і прибирати властиву шизофренікам цілковиту байдужість і апатичність.

Користь тютюну для ШКТ

Вже досить давно відомий один факт, що нікотин значно знижує перистальтику кишечника. Після вживання пари-трійки сигарет у людини зменшується надто рясно газоутворення.

Нікотин сприяє посиленому продукування слизу у відділах кишкового тракту. Ця здатність значно знижує ризик формування виразкового коліту.

Також лікарями доведено, що курці набагато рідше страждають від тривалої діареї, ця неприємність – частий супутник низької кишкової перистальтики. Але хіба здатна перемога над виразковим колітом перевищити загрозу розвитку онкологічних процесів кишечника? А адже такі проблеми значно частіше зустрічаються у завзятих курців в порівнянні з некурящими.

Куріння і жіноча онкологія

Як і завжди в цьому плані знову «попереду планети всієї» виявилися американські вчені. Стараннями професорів з Дортмунда була встановлено тісний взаємозв’язок між жіночим гормоном естрогеном і нікотином. Планомірне надходження в організм жінки нікотинової добавки приносить:

 1. Зменшення ризику формування раку ендометрію.
 2. Зниження ймовірності захворювання фиброматозом матки (розростання сполучної тканини).
 3. Лікарі навіть встановили, що раніше початок куріння в кілька разів знижує можливість ендометріозом.
За темою:  Як правильно починати курити сигару

А вагітні? Виявляється, що захоплення тютюнопалінням буквально рятує нещасних жінок від таких ризикованих ускладнень, як:

 • еклампсія (сильне підвищення АТ, загрозливе життя матері і плоду);
 • прееклампсія (гестоз з ознаками порушення мозкового кровообігу).

Що конкретно стає захисною реакцією, вчені з’ясувати до кінця не змогли. Однак існують припущення, що чималу роль в цих фактах грає тіоціанат (калієва сіль, яка утворюється при розпаді ціаніду – становить тютюну). Дане з’єднання володіє високим гіпотензивну дію (знижує тиск). Чим ще може підкорити жінок нікотин? Якщо довіряти ряду досліджень, проведених американськими вченими, то куріння:

 1. Сприяє купіруванню такого явища, як дисменорея (хворобливі місячні). Ця здатність розвивається завдяки впливу тютюну на продукування простогландинов, що, відповідно, знижує ризик неприємної симптоматики.
 2. Гальмує негативні явища, що відбуваються в результаті неконтрольованого поділу клітин, які, до речі, не стикаються безпосередньо з димом сигарети. Мова йде про пухлини молочних залоз і розвитку цистофиброза, якому особливо схильна жінка в період менопаузи.

Але, міркуючи про жіноче здоров’я, не можна говорити тільки про те, що є користь, і шкоду куріння присутня, та ще й який! Особливо у вагітної. Зловживання сигаретами в процесі виношування дитини значно збільшує ризик передчасного розродження і народження спочатку хворого немовляти.

Нікотин і стрес

Велика частина захоплених сигаретним димом людей, заявляють, що після викуреної сигарети, у них підвищується настрій і світ здається веселим і багатообіцяючим. Такі «рожеві окуляри» при палінні, дійсно присутні. Під час процесу тютюнопаління, людина насправді отримує якесь відключення від усіх насущних і обтяжливих проблем. Але, більшою частиною такі таланти виходять з:

 • ритмічне і врівноваженого дихання при курінні;
 • споглядання диму, розходиться в повітрі, його кілець;
 • самого процесу прикурювання і вплив тиші, яке присутнє при затягуваннях.

Також лікарями було встановлено, що нікотинове з’єднання потужно активізує роботу медіаторів, які відповідають за продукування гормонів «щастя»: дофаміну і серотоніну. Адже, згадайте, курці, як тільки ви засмучені, ви потрапите в неприємну ситуацію, відчуваєте хвилювання – ви автоматично хапаєтеся за сигарети.

Але слід освятити та інші науково доведені факти, які підтверджують, що поліпшення настрою хоч і є, але воно дуже короткочасне. Незабаром після розслаблення курця відвідують пригніченість і апатичний стан. Що робити? Звичайно, прибирати цю неприємність шляхом викурювання черговий сигаретки. Замкнуте коло, яке інколи самостійно курець розірвати не в силах.

За темою:  Скільки нікотин виходить з організму

Куріння знижує ймовірність алергії

Дана користь нікотину для організму людини доведена поруч іменитих вчених мужів. Фахівці стверджують, що нікотин значно знижує ризик прояву багатьох алергічних проявів. Це пов’язано зі зростаючою активністю при курінні мастоцитів.

Мастоциты – клітини, які відіграють найважливішу роль при адаптації організму до впливу на нього деяких алергенів.

Куріння сприяє пом’якшення симптоматики, яку несе з собою кропив’янка і сінна лихоманка. Але погодьтеся, затарюватися сигаретами і перетворюватися в запеклого курця заради захисту від алергії досить нерозумно і необачно.

Не варто забувати, що сам тютюновий дим – це потужний алерген. Ну а куріння на протязі довгого часу призводить до небезпечних ускладнень бронхолегеневої системи, зокрема, до астмі курця.

Резюмуємо сказане

Так що ми маємо насправді? Кому вірити і довіряти, адже думки і лікарів, і вчених часом зовсім протилежні. Чи є хоч яка-небудь користь від куріння? Можна сказати лише одне – нікотин дійсно корисний для здоров’я людини. Але його користь саме в сигареті – питання спірне, враховуючи, що в даному випадку нікотинове речовина надходить в організм разом з отруйним, канцерогенним димом.

Крім нікотину, при курінні людина одержує потужний коктейль, що складається з більш ніж 400 небезпечних речовин, що входять до складу тютюнового диму. До речі, більше 50 з даних сполук відносяться до класу канцерогенів.

А чим пояснити, що дуже велика кількість медиків є курцями? На ділі, в особистих довірчих бесідах можна дізнатися, що лікарі не вважають паління (звичайно, в розумних межах) чимось надзвичайно небезпечним. «Розумна межа» у лікарів – це такі цифри:

 • добова норма для чоловіків міцної комплекції близько 4-5 сигарет;
 • особам жіночої статі і ослабленим людям краще обмежуватися 2-3 сигаретками в тиждень.

І в будь-якому випадку, курити треба кидати. Адже як не крути, але шкода табакозависимость приносить чималий. А сумнівною користю нікотину в тютюновому димі занадто необачно озброюватися метою поліпшити власне здоров’я. Це не ті умови і далеко не той випадок, коли шкоду порівняно з користю має більш низькі показники. Тютюнопаління – це, насамперед, небезпечні і часто смертельні захворювання.

MAXCACHE: 0.39MB/0.00767 sec