Куріння трубки для початківців

Курильна трубка – одне з найдавніших засобів для вживання тютюну. Достовірно відомо, що використовуючи даний аксесуар, курили тютюн в Стародавньому Єгипті. В цивілізації майя також є згадки про подібному пристосуванні. Це говорить про те, що використання трубки стало популярним задовго до того, як людина навчилася згортати папір «самокрутки» і виробляти сигарети. Посібник про те, як правильно курити трубку для початківців – справжня скарбниця інформації, для тих, хто вирішив придбати настільки цікавий аксесуар.

Про куріння

У свідомості більшості людей словосполучення «куріння трубки», викликає асоціації з зручним кріслом біля каміна, приємним запахом тютюну, теплотою пледа і непроглядної ночі за вікном. На думку багатьох «кіношних» стереотипів, цей аксесуар – невід’ємний атрибут морських капітанів і детективів.

Існує і термін «викурити трубку миру», що означає прийняти зважене і обдумане рішення або знайти компроміс у суперечці. Використання трубки надає можливість двом сторонам зважити всі наслідки своїх рішень і прийти до мирової угоди.

Задоволення від використання цього атрибуту не можна порівнювати ні з чим. Саме трубка не схожа на сигарети, сигари і навіть кальян. Для куріння використовується тільки високоякісний тютюн, в якому відсутні різні домішки. Саме тому шкода від подібного вироби набагато менше шкоди сигарет.

Пристрій цього курильного аксесуара сконструйовано так, що завдяки довгій ручці і очищає фільтру, дим, що потрапляє в легені курця більш м’який і прохолодний. Багато людей, перебуваючи в компанії такого курця, відзначають той факт, що аромат від трубки набагато приємніше запаху сигарет.

Використовують виріб, не поспішаючи, насолоджуючись кожною секундою процесу. З допомогою хорошого пристосування тютюн повністю розкриває свій смак і аромат. Такий агрегат досить приємно тримати в руці. Багато вироби можна вважати справжнім витвором мистецтва і саме тому шанувальники по всьому світу, складають власні колекції подібних предметів.

Використання люльки для паління тютюну змінює і характер людини, що володіє цим пристроєм. До його психологічного портрета додаються такі корисні якості, як:

 • емоційна врівноваженість;
 • докладність і зважування кожного вчинку;
 • несхильність до суєти.

З цим аксесуаром пов’язана одна цікава мудрість: «за допомогою трубки у розумної людини з’являється час подумати, у дурня – потримати її в зубах».

Як зрозуміти що трубка — це «ваша»

Необхідно відразу уточнити, що куріння трубки для початківців, процес досить непростий і недешевий. Багато курців переходять на використання цього аксесуара для того, щоб знизити фінансові витрати на сигарети, звести до мінімуму вживання тютюну або зовсім кинути палити. Для таких людей необхідно засвоїти головне: різниця між цими двома виробами колосальна.

Для того щоб вживати сигарети необхідно наявність двох речей. Самі тютюнові вироби і сірники або запальнички. На відміну від цього, використання трубки — ціла наука, яка вимагає певних знань, наявності спеціальних пристосувань і досить відчутних фінансових витрат.

Предметами першої необхідності для початківця трубокура, є спеціальні аксесуари для догляду за трубкою, ємності для зберігання тютюну, сам тютюн і трубка, а також спеціальні чохли для транспортування і зберігання виробів. Будьте готові до того, що для придбання якісних виробів доведеться витратити не одну тисячу рублів.

За темою:  Як зробити сигарету з чаю і папери

Також важливо навчитися не тільки правильно курити, але і набивати і раскуривать виріб. Якщо ви готові до подібних проблем і твердо вирішили приділити цьому предмету деяку частину свого життя, то перше, про що слід поговорити, це варіація конструкції курильного пристосування.

Конструкція трубки

Треба відразу уточнити, що більшість не фабричних моделей, мають власну варіацію конструкції. Саме трубки індивідуального виготовлення найбільше цінуються в цьому середовищі.
Незважаючи на деякі варіації різновидів, можна виділити такі однакові риси. Почати варто з тієї сторони, яка служить постачальником тютюнового диму.

Загубник

Цей ділянку трубки також називається — прикус. Сама назва говорить про те, що це той ділянка пристрою, який затискається зубами або губами. Існує кілька варіацій виготовлення цієї ділянки, у кожного з яких є свої шанувальники.

Найпопулярніший вид виконання загубника влаштований таким чином, що весь дим, що проходить через трубку, потрапляє відразу ж мовами. Другий варіант виконання полягає в тому, що завдяки певній системі, дим рівномірно розподіляється по небу. Прикус з’єднується з мундштуком.

Мундштук

Під цим терміном ховається довга частина виробу, яка з’єднує чубук з загубником. Мундштук може мати конусоподібну або вигнуту форму. Головне його призначення — це зниження температури тютюнового диму. Крім того, значна частина шкідливих речовин, що утворюється в результаті горіння тютюну, осідає на його внутрішніх стінках. Місце з’єднання мундштука і чубука називається мундштучной шиєю.

Чубук

Чубук, за фактом — це стрижень, який йде від мундштука до чаші трубки. Цей стрижень порожнистий всередині і завдяки цьому, дим, утворений в чаші, потрапляє в рот курцеві.

Чаша

Під цим поняттям ховається сама широка частина трубки. Саме тут розташований тютюновий відсік, куди набивається тютюн перед вживанням. Звідси бере початок димовий канал, тобто та порожнина, через яку дим проходить від чаші до загубника.

Перед покупкою необхідно уточнити, чи містить пристрій спеціальний фільтр. Справа в тому, що тільки в момент виготовлення пристрою розглядається можливість установки фільтра з активованого вугілля та спеціальної пінки. Якщо на етапі виробництва виробу, для його установки, не була підготовлена спеціальна порожнину, то вставити фільтр в готовий виріб, вже не вийде. Основне завдання цього компонента, створити непрохідний бар’єр для більшої частини смол, нікотину і вологи, які містяться в димі.

Предмети першої необхідності

Якщо ви прийняли тверде рішення поповнити ряди трубокуров, то вам необхідно придбати такі аксесуари:

 1. Тампер. На сленгу це пристрій називається топталкой і як стає зрозуміло з самої назви, служить воно для ущільнення тютюну, засипали в чашу. У спеціалізованих магазинах цей пристрій продається в комплекті з шилом і ножем.
 2. Йоржик. Йорж необхідний для прочищення внутрішньої порожнини. Для початку достатньо двох або трьох йоржиків різного розміру. Наявність цього аксесуара дуже важливо для вашого здоров’я. Все смоли та інші шкідливі речовини, утворені в результаті куріння, скупчуються у внутрішній порожнині мундштука і загубника.
 3. Ємність для зберігання тютюнових сумішей. Тютюнові суміші для трубок продаються в герметичних упаковках. Дуже важливо, щоб суміш мала вологу форму, так як сухий тютюн «дере горло». Саме для того, щоб не втратити необхідну вологу, тютюн зберігається в ємності з кришкою, яка щільно прилягає. На полицях магазинів, які займаються реалізацією подібних продуктів, можна знайти моделі зі спеціальними утримувачами та зволожувачами.
 4. Кожен поважаючий себе трубокур повинен мати спеціальну запальничку. Звичайне виріб тут не піде, так як у пристрої сопло має перебувати під невеликим нахилом.
 5. Підставка. Це ще один атрибут першої необхідності. По-перше, якщо ви використовуєте трубку тільки в домашніх умовах, її можна зберігати саме в такій підставці. По-друге, вона значно полегшує сам процес куріння. Потрібно розуміти, що викурювання трубки займає досить тривалий проміжок часу. Іноді людині просто необхідно звільнити свої руки для яких-небудь дій, а тримати апарат зубами досить складно. Саме в цей момент ви зрозумієте всю корисність цього придбання. Крім того, зберігання палаючої трубки в підставці, оберігає вас від випадкового падіння трубки набік: є безліч різновидів цього аксесуара.
 6. Ножі та спеціальні ключі, з допомогою яких, знімається нагар зі стін чаші.
За темою:  Як навчитися курити сигарети

Якщо ви плануєте носити трубку постійно з собою, то необхідно обзавестися спеціальною сумкою або чохлом. Це значно спрощує транспортування виробів.

На відміну від інших предметів для куріння тютюну, трубці потрібен ретельний догляд. Будьте готові до витрат на такі предмети, як: поліроль, чистячий засіб і віск.

Користуватися всіма цими предметами може бути неймовірно складно. Але сучасні технології не стоять на місці. Сьогодні в інтернеті є маса відео, створених спеціально для новачків у цій сфері. У них досвідчені курці діляться враженнями про марки тютюну, самих трубках і розповідають, як правильно використовувати численні аксесуари.

Обкурювання нової трубки

Отже, трубка обрана, аксесуари докуплены і, здавалося б, настав час скористатися виробом. Але це далеко не так. Нову трубку необхідно правильно обкурити. Це робиться для того, щоб в чаші утворився необхідний шар нагару, що служить для захисту виробу від прогарів. Існують і винятки, це ті моделі для виготовлення внутрішнього шару чаші, яких, використовуються спеціальні полімери. Правильна «обкурка» проходить у три етапи:

 1. Для початку третину чаші заповнюється тютюном. Після цього вміст викурюється. Необхідно провести цю процедуру близько п’яти разів.
 2. Слідом за цим можна набивати чашу вже наполовину. Кожен шар необхідно щільно укласти з допомогою тампера. Кожна затяжка повинна бути дуже короткою. Не варто з силою втягувати в себе дим. Ця процедура також повторюється до п’яти разів.
 3. На останньому етапі чаша заповнюється тютюном повністю. Дуже важливо, що на даному етапі тютюн повинен бути не утрамбований. Цю процедуру необхідно повторити десять разів.

Тільки після того, коли трубка правильно окурена можна використовувати її для куріння тютюнових сумішей. Найпоширеніша помилка новачків полягає в тому, що вони намагаються розпалити аксесуар за один раз. Подібна міра може привести до того, що організм перенасытится нікотином. В результаті людина починає відчувати слабкість, з’являються напади нудоти і запаморочення.

За темою:  Найслабші сигарети

Правила набивання тютюну

Правильне наповнення трубки дуже важливо. Саме цей фактор робить велику роль у питанні розкриття смаку і аромату тютюну. Крім того, неправильна набивання може призвести до появи опіків в ротовій порожнині.

Правильність набивання визначається положенням шарів тютюну в чаші. Нижній шар повинен бути нещільним і розподілятися рівномірно по всьому дну чаші. Верхні шари повинні бути ретельно утрамбовано. Візьміть собі за правило, що чим ближче розташований тютюн до країв чаші, тим більше повинна бути його щільність.

Для правильного укладання, перед її початком, тютюн потрібно розім’яти. Після того як ви перевірили чистоту внутрішньої порожнини пристрою, в чашу засипається тютюн і рівномірно розподіляється всередині неї. Після цього слід додати трохи тютюну, щоб утворилася невелика гірочка. З допомогою тампера суміш утрамбовується таким чином, щоб тютюн не діставав краю чаші. Вільний проміжок повинен становити не більше декількох міліметрів.

Правила куріння

Перед тим як приступити до процесу, необхідно дати трубці зігрітися. Для цього аксесуар можна недовго потримати в руках. Використання холодного вироби може призвести до утворення конденсату, який додає смаку певну гіркоту.

Затягування потрібно робити довгі. Не варто затягуватися з величезною силою. Пам’ятайте, що трубка не любить поспіху. Якщо ваш виріб сильно нагрілося, це ознака того, що ви поспішаєте. У такій ситуації необхідно зробити невелику перерву, щоб воно охолонуло.

Дуже важливо, що трубку курять «не в затяжку». Це означає те, що дим при такому способі куріння не потрапляє в легені. Аромат тютюну, в першу чергу, повинен відчуватися рецепторами, що знаходяться на мові і небі.

Трубка жевріє до кінця і це головне правило. Це необхідно для того, щоб всередині виробу утворився спеціальний шар нагару, який надалі буде захищати від прогарів. Якщо ви викурили трубку не до кінця, краще витягти тютюн. Довге перебування тютюну в самому пристрої може привести до сильного зміни смакових якостей.

Для того щоб витрусити попіл і тютюн, використовуються спеціальні аксесуари. Стукаючи по жорстких поверхнях, ви з легкістю можете зламати трубку.

MAXCACHE: 0.39MB/0.00698 sec