Місця заборонені для куріння в Росії

Протягом останнього десятиліття на території Російської Федерації почалося посилення заходів по боротьбі з нікотиновою залежністю. У зв’язку з цим було прийнято кілька законів, які ставлять курцям жорсткі рамки. Починаючи з літа дві тисячі чотирнадцятого року, кожному курцеві необхідно знати які місця, заборонені для куріння в Росії. Порушення цього закону та вживання сигарет в недозволеному місці веде до отримання штрафу.

Де палити не можна

Умовно місця, де куріння заборонено, можна розділити на чотири зони. Перерахуємо їх:

  • муніципальні установи;
  • громадські місця;
  • громадський транспорт;
  • багатоквартирні будинки.

Почати варто саме з останньої зони, так як більшість росіян проводять значну частину свого часу саме вдома. Згідно з останньою постановою закону, спрямованого на боротьбу з використанням сигарет, курцям не рекомендується використовувати тютюнові вироби, перебуваючи на сходових клітках або в ліфті. Це пов’язано з тим, що багато некурящі люди відчувають проблеми з диханням, причина яких – шкідливий тютюновий дим.

Дуже важливо знати, що використовувати сигарети ви можете тільки у власній квартирі, а ось вживання тютюну в під’їзді загрожує чималим штрафом.

Також від вживання тютюну слід відмовитися, перебуваючи на території навчальних закладів. Під заборону потрапили як школи та університети, так і інститути. Кожному учню подібних закладів у віці старше вісімнадцяти років, потрібно розуміти той факт, що сигарета в руці на території даних місць неприпустима.

Кращим батькам, виходячи на прогулянку з дітьми, краще не брати з собою сигарети. Так як їх використання на дитячих майданчиках також потрапило під заборону. Справа в тому, що дитячий організм найбільш чутливий до шкідливого впливу тютюнового диму.

Список місць, де заборонено курити, потрапили багато державні установи, будівлі соціальних служб, а також території лікарень та поліклінік. Перебуваючи в меншості, курці повинні усвідомлювати, що їх згубний пристрасть до нікотину, завдає шкоди не тільки організму, але і людям, що знаходяться поблизу. Тютюновий дим – їдка речовина, що просочує наскрізь не тільки навколишні предмети, але і одяг і шкірні покриви. Саме тому, для курців створюються спеціальні курилки, які оснащуються сильними вентиляційними системами.

Закон про заборону вживання тютюнової продукції в громадських місцях торкнувся багатьох офісів, керівники яких у терміновому порядку почали створювати належні умови для своїх працівників. Починаючи з дві тисячі чотирнадцятого року, більшість сучасних бізнес-центрів оснащені курилками, розташованими майже на кожному поверсі. Що важливо, заборона вживання тютюнових виробів на робочих місцях, призвів до того, що денна норма середньостатистичного курця скоротилася. Багатьом людям стає лінь відриватися від зручного крісла і йти в інше приміщення.

Вирушаючи на відпочинок, курцеві потрібно пам’ятати про те, що на території більшості готелів і пансіонатів, вживання сигарет також заборонено. У подібних місцях створюються спеціальні кімнати, де кожний курець може втамувати нікотинове голодування.

Важливо розуміти той факт, що кожне місце, де можна палити, обладнується спеціальним знаком. Подібні знаки можна зустріти в театрах, місцях, де надаються різні побутові послуги і навіть у тюрмах.

У зв’язку з появою цього закону багато власників ресторанів, кафе, їдалень та громадських зон, призначених для відпочинку, змушені оснащувати свої заклади спеціальними приміщеннями. Приміщення для курців повинні відповідати певним нормам і бути добре провітрюваними. Саме тому, сьогодні знайти кафе з кабінками, де можна палити, досить складно.

Багато людей часто задають питання, дозволяється курити у місцях громадського харчування, розташованих на відкритих балконах і верандах. За фактом, дані місця не відносяться до загального обсягу приміщень, що робить дозволеним вживання тютюну на їх території. У зв’язку з цим спроба накладення штрафу, буде порушенням закону, пов’язаного з технічним регламентом безпеки будівель.

Важливо розуміти, що подібні заборони стосуються не тільки місць великого скупчення людей і громадського транспорту. Вживати сигарети забороняється на території багатьох ринків і торгових центрів, у вестибюлях метро та на зупинках міського транспорту.

Під заборону потрапили й такі місця, як платформ вокзалів і привокзальні приміщення, самі потяги, повітряні судна, приміщення аеропортів і навіть пасажирські човни.

Для того щоб палять люди не відчували проблем, пов’язаних з тим, де палити можна, а де не можна, урядом було вирішено у всіх необхідних місцях встановити заборонні знаки. Ці знаки говорять про те, що вживання тютюнових виробів на даній території обернеться штрафом.

Де дозволяється курити

У зв’язку з виходом антитютюнового закону, багато курці люблять поміркувати про те, що їхні права значно обмежені. За цим законодавством, місць, де дозволено палити стало значно менше. Сьогодні використовувати сигарети можна перебуваючи у власному автомобілі або квартирі.

На території заводів, офісів і підприємств зобов’язані бути виділені приміщення для цих цілей. Сьогодні «курилками» оснащені навіть деякі морські судна.

До куріння у власній квартирі необхідно також поставитися з обережністю. Дуже часто курці використовують балкон як місце, де вони можуть вдатися до усамітнення з сигаретою. Відтепер потрібно враховувати той фактор, що дим тютюнових виробів може заважати некурящим сусідам.

Про систему штрафів

Вживання сигарет в недозволеному місці може дорого обійтися узалежненої людини. Мінімальний розмір штрафу на сьогоднішній день становить суму в п’ятсот рублів. При систематичному порушенні правил, сума може бути збільшена в декілька разів. Крім цього, куріння на території шкіл та дитячих майданчиків також може обернутися більш значними фінансовими втратами.

Важливо і те, що зміни в законах сильно торкнулися і осіб, які обіймають певні посади. Так, ця категорія людей, яка порушила закон, може отримати штраф, що перевищує тридцять тисяч рублів.

Скарги на людей порушують закон і вживають тютюнові вироби на сходових клітках, у ліфтах або під’їздах приймаються в ТСЖ. Після отримання скарги, на місце відправляється дільничний, де він складає протокол.

Коли ви побачили факт порушення закону на території пляжів або інших громадських місць, то потрібно звернутися до представника влади, патрулирующему дану зону. У його повноваження входить фіксування подібних випадків і виписка штрафів.

Важливе доповнення до цього законодавства полягає в тому, що використання кальянів сьогодні прирівнюється до вживання тютюнових виробів. Всі любителям ароматних курильних сумішей необхідно пам’ятати про те, що використання кальяну у громадському місці також потрапляє під заборону.

Крім цього, реформи торкнулися і продавців тютюнових виробів. Сьогодні займатися продажем подібних продуктів дозволено тільки на території магазинів і спеціальних павільйонів. Даний товар не можна викладати на прилавок або зберігати біля каси. Багатьом магазинам настійно рекомендується тримати поруч з касою лише список марок сигарет, які є в наявності.

За темою:  Таблетки від кашлю курця: недорогі, але ефективні

MAXCACHE: 0.38MB/0.00729 sec