Можна палити біля під’їзду житлового будинку

В кінці зими 2013 року вступив в силу закон, що забороняє курити у місцях громадського користування. З тих пір постанова зазнало деякі корективи та доповнення. Хоча суть закону і була спрямована на поліпшення турботи про некурців громадян, багато курці сприйняли встановлені заборони з якоюсь образою.

Деякі з шанувальників сигарет порахували, що цей указ спрямований не на захист курців, а на попрання прав самих курців. Дані незадоволені особистості активно висловлюються проти введених правил, посилаючись при цьому на Конституцію РФ. Але на щастя, розсудливих людей у нас більше. Багато курців, перш ніж закурити, згадують, а чи відноситься дане місце до суспільного? А можна палити біля під’їзду житлового будинку, адже цей район не входить до списку заборонених?

Дозволено диміти біля під’їзду

Простудіювавши весь перелік місць, які підпадають під визначення «громадські», ми побачимо, що дана ділянка території, розташований біля виходу/входу в будинок, в забороняє список дійсно не підпадає. Значить, палити біля під’їзду житлового будинку дозволяється?

І оплачувати штрафні санкції, передбачені за тютюнопаління в під’їздах, підвалах, на сходових отворах, котелень, ліфтових площадок та інших подібних прибудинкових територіях, не доведеться? Не все так просто, слід вивчити і деякі інші додаткові постанови.

У листопаді 2014 набули чинності наступні закони: Мінбуду Росії під №756/пр., а також Моз РФ №786н. Вони свідчать про правила організації курилок під відкритим небом.

Згідно з прийнятими постановами, куріння біля під’їзду житлового будинку дозволено в таких випадках:

 1. При наявності дозволу власника певного майна. В даному випадку, Житлової Управляючої Компанії або безпосередньо самими мешканцями будинку (у разі, якщо всі прилеглі райони до під’їзду враховані і поставлені в кадастр згідно з правилами РК).
 2. Якщо дані дозволи є, сама курилка повинна бути облаштована, згідно з усіма правилами гігієнічних і санітарних норм. У даних нормах вказано гранично допустиму концентрацію отруйних канцерогенів, забруднюючих навколишнє повітря (ГН 2.1.6.1338-03) і приблизний рівень впливу даних сполук, що не є небезпечним для людей (ГН 2.1.6.2309-07).
 3. Це місце в обов’язковому порядку оснащується смітником-попільничкою для бичків. Потрібно і наявність відповідної таблички «Місце, призначене для куріння».
 4. Ця ділянка також повинен бути обладнаний штучним освітленням.
За темою:  Сигарети зі смаком: список

При недотриманні всіх даних підпунктів, відповіддю на питання, чи можна палити біля під’їзду житлового будинку стає однозначне «ні». За порушення антитютюнового закону порушник буде подвегрнут штрафу.

А ось за не повністю укомплектовану курилку біля під’їзду буде оштрафована вже сама Керуюча Компанія, яка обслуговує дану ділянку території. Організації доведеться виплатити штраф у розмірі близько 80 000 рублів.

Що робити, якщо народ вперто курить

Далеко не всі люди дотримуються виконання антитютюнового закону. Не варто забувати, що тютюнопаління – це навіть не звичка, а справжня залежність, заснована на фізичному і психологічному рівні. Далеко не всі наші громадяни строго слідують букві закону і курять там, де їм заманеться.

Кому з мешканців стане приємно бачити при виході на вулицю купу бичків, плювків, бруд? А відчуття їдкого отруйного диму, який ще довго витатиме після закінчення куріння? Що робити? Конфліктувати і лаятися? Навіщо витрачати нерви.

Сучасні юристи рекомендують вирішувати проблему мирним шляхом. Не варто забувати про те, що крім антитютюнового закону є й інші законодавчі кодекси та постанови:

 • ЖК РФ (житловий кодекс);
 • кодекс РФ про правопорушення адміністративного характеру;
 • постанова комунальних служб про надання послуг населенню;
 • різні додаткові акти правопорядку, спрямовані на захист здоров’я громадян.

Федеральне антитютюнове постанову №15 (стаття 9, пункт 4) свідчить, що населення має повне право на самостійне здійснення контролю за виконанням заходів, спрямованих на захист здоров’я громадян. На підставі даного положення, будь проживають в будинку, має право боротися за виконання закону.

Кожен мешканець будинку, обурений постійним курінням біля під’їзду, може довести боротьбу за чистоту повітря до накладення на порушника штрафних санкцій. Для цього просто слід озброїтися відео і фото, що підтверджує процес куріння і написати скаргу в:

 • службу Пожежного Нагляду;
 • Керуючу Житлову Компанію;
 • місцевий відділ поліції своєму дільничному;
 • органи санітарно-епідеміологічного контролю.

І дії обурених некурців громадян цілком зрозумілі і з’ясовні. Чому люди, діти, літні люди з поганим здоров’ям повинні страждати і губити власне самопочуття, вдихаючи отруйна сигаретне тління?

Організм некурящого людини особливо сприйнятливий до канцерогенів, з яких складається тютюновий дим.

Лікарями доведено, що шкода від пасивного куріння набагато серйозніше. За статистикою від регулярне вдихання тютюнового диму щорічно вмирають близько 45 000 осіб, з них:

 • близько 15 000 розвитку онкологічних процесів;
 • близько 30 000 гинуть в результаті ускладнень серцево-судинних захворювань.
За темою:  Самі легкі сигарети для дівчат

Турбота влади про здоров’я некурящих людей і базується на проведенні заходів боротьби з шанувальниками сигарет. А їх у Росії, згідно з останнім проведеним дослідженням близько 30%. Причому, це найбільша кількість у порівнянні з показниками інших держав.

Що роблять з курінням наші сусіди

Не менш стурбовані здоров’ям власних підданих і влади інших держав. А як йдуть справи з забороною на тютюнопаління в громадських місцях у прилеглих країн? Які там є закони, і чи дозволяється палити на приподъездных територіях?

Україна

Українське законодавство на рік раніше РФ ввела у себе антитютюновий закон, що забороняє куріння в місцях громадського користування. Навесні 2015 влади країни ввели додаткову постанову, яка обмежує права курців за №2820. Очікується введення ще більш жорсткі правила в поточному (2017) році.

Що стосується приподъездных територій, український закон не цілком однозначний. Конкретно ці місця не підпадають (так само як і в Росії) перелік заборонених. Саме там боротися з курцями, які димлять біля під’їздів, ще не визначено. Труднощі полягає і в тому, що в даній країні активно діють служби по захисту прав споживачів.

Білорусь

А ось інша сусідка Росії – Білорусь виявилася більш жорсткою і прогресивною в плані боротьби з куренем. У цій країні кожну третю неділю листопада шумно відзначається «Всесвітній день супротивників куріння».

Навесні 2016 в Білорусі Радою Міністрів було прийнято постанову про заборону куріння на зупинкових комплексах і прибудинкових територіях.

Багато роботодавців заохочують працівників, які не витрачають час за курінням. Всі некурящі співробітники отримують матеріальну винагороду та позачергові премії. Але от саме поряд з під’їздами закони Білорусі курити поки не забороняють.

Казахстан

Казахстанська влада одними з перших ввели в своїй країні антитютюновий закон. Він побачив світло взимку 2003. А в жовтні 2009 в Казахстані став діяти Кодекс Здоров’я «здоров’я нації». Штрафи за порушення антитютюнового закону в цій країні напорядок більше, ніж у Росії.

За темою:  ТОП елітних сигарет в Росії

За куріння в громадських місцях порушнику доведеться заплатити великий по казахстанським мірками штраф розміром в 1 МРП (місячний розрахунковий показник). У минулому році ця сума дорівнювала приблизно 2 121 тенге (близько 400 рублів). Враховуйте, що середня зарплата в Казахстані становить близько 15-20 тисяч рублів.

Що стосується куріння біля під’їздів будинків, в Казахстані дані ділянки території також відносяться до місць, де використання сигарет заборонено. А ось дитячі ігрові майданчики і придворовые райони в Кодексі даної країни не згадуються.

Що очікувати далі

З введенням антитютюнового закону та нових правок до нього в Росії, з’явилися і нові вимоги до роботи архітекторів будівельних організацій. Йдучи назустріч громадянам, які не можуть розлучитися із згубною звичкою, все зводяться нові будівлі повинні мати передбачені і спеціально відведені придворовые місця, призначені для куріння. А вимоги звучать наступним чином:

 1. Курилки повинні бути ізольованими, тобто володіти окремим входом з щільно закривається дверима.
 2. Розташування даного місця курця не повинні впритул примикати до ділянок, де присутні легкозаймисті матеріали.
 3. Курильне приміщення зобов’язана володіти джерелом штучного освітлення.
 4. Це місце має належати до класу протипожежних. Тобто стіни, підлога і стеля тут повинні бути виконані з негорючого матеріалу.
 5. Курильне приміщення повинно бути оснащено потужною системою витяжки та кондиціонування.
 6. Мати окреме позначення з допомогою знака або відповідного напису.
 7. Дана курилка в обов’язковому порядку повинні бути оснащені вогнегасниками.

Так що вже в найближчому майбутньому питання про те, чи можна палити біля під’їздів та стін житлових будинків, відпаде. За новими правилами, тепер біля кожного під’їзду буде передбачено спеціальне місце, відведене для курців.

MAXCACHE: 0.38MB/0.01367 sec