Різновиди кальянів: всі види

Одним з незвичайних аксесуарів сучасного відпочинку є кальян. Дане територій пристрій для деяких стало не просто модним, кальянне куріння є частиною життя багатьох людей. Комусь подобається сам процес неспішного пускання ароматного диму, хтось любить чарівну атмосферу, що панує в кальянной. А хтось просто хочеться позбутися від втоми і смутку.

Абсолютно для кожного випадку можна підібрати відповідні різновиди кальянів. Але, розповідаючи про їх видах і типах, не варто забувати, що даний прилад загрожує здоров’ю людини. Цей символ східної культури негативно позначається на стані бронхолегеневої системи. Але наша стаття не буде стосуватися сумних моментів куріння, ми просто поговоримо про різноманітність курильних девайсів.

Кальянний ароматний світ

Яких тільки кальянів не існує. Різні за формою, дизайну, забарвленням. Можна знайти навіть ексклюзивні ручні роботи. Такі курильні судини дуже високо цінуються і доступні далеко не кожному.

В основному дані курильні пристосування виробляються промисловими методами – це набагато знижує собівартість гаджетів.

Найбільш простий і узагальненою класифікацією є поділ курильних судин на два класу:

 1. Функціональні. Які безпосередньо використовуються курцями за своїм прямим призначенням. Це робочі кальяни, готові до роботи.
 2. Сувенірні. Або декоративні. Як зрозуміло з назви, дані курильні пристосування служать виключно одній меті – прикрасити і додати приміщенню колоритність. Палити з них неможливо.

Розповідаючи про всі види кальянів, природно, ми будемо розглядати їх робочий клас. Саме цей гаджет, що зародилася в стародавній Індії, а потім поступово охопив і всі інші країни, є у нас одним з найпопулярніших курильних девайсів. Кальянним курінням захоплюється багато людей, це справжня наука – знати і вміти розбиратися в кальянах!

Поговоримо про класифікацію

Принцип, закладений в базу даного підрозділу кальянних судин – це їх класифікація за використовуються у виготовленні матеріалів. Також враховується і термін служби всіх складових частин. Якщо озброїтися даної класифікації, всі девайси можна підрозділити на три класи:

 1. Економ.
 2. Стандарт.
 3. Престижний клас.

Кальяни економ-класу

Це недорогі і доступні широкому споживачеві курильні гаджети. Дані судини володіють невеликими розмірами (вони рідко коли перевищують висоту 40 см) і не відрізняються особливими вишукуваннями у зовнішньому оформленні. Частіше дані набори випускаються в Сирії. З відомих брендів можна відзначити наступні економ-кальяни:

 • Mini;
 • SLK;
 • Al Aziz;
 • Mini LP;
 • Zumo Mini;
 • Фараон M;
 • SkySeven;
 • Mini MagiX;
 • Econo MYA;
 • Standart LP;
 • MYA MOZZA;
 • Econo MYA Gelato-Hookah.

Кальяни стандарт-класу

Дані аксесуари більш поширені і популярні. Вони ще і довговічніше, так і виглядають досить презентабельно, особливо якщо при декоруванні використовуються елементи старовини. Такі курильні пристосування можна використовувати для куріння невеликою компанією (до 3-5 осіб). Його висота приблизно становить близько 60-70 див.

Для зручності транспортування гаджети стандарт-рівня виробники роблять з розбірними частинами.

Видів кальянів середнього класу дуже багато. Розбираючись в численних называниях, можна виділити наступні, найбільш поширені моделі кальянів класу стандарт:

 • MYA;
 • AMY;
 • Euroshisha;
 • Soft Smoke;
 • Standart LP;
 • Cosmo Bowl;
 • Khalil Mamoon;
 • Hoob Hookahs;
 • Meduse Design;
 • Hoob Apex-4 StandartС.

Кальяни елітного класу

Такі VIP-курильні пристрої відрізняються досить великими розмірами. Виготовляють їх з найбільш міцних матеріалів (метал), для колби можуть використовувати кришталь, богемське скло. Дуже велике значення надають і зовнішньому оздобленню судини.

Деякі елітні девайся можна навіть віднести до справжніх творів мистецтва. До найбільш популярних гаджетів даного класу можна віднести курильні набори наступних брендів:

 • ELG;
 • MYA;
 • AGER;
 • Sherif;
 • AMY Deluxe;
 • Kaya Shisha;
 • Khalil Mamoon;
 • Fabula Temple;
 • Hurricane Glass.

Також кальяни розрізняються по вмінню збиратися/розбиратися. Пристрої з розбірними шахтами простіше брати з собою в поїздку, за ними зручніше доглядати і мити. Але розбірний збільшує і ціну всього пристрою. Найдешевші набори складаються з нерозбірних шахт.

Злиття старовини і сучасності

Якщо згадати історію кальянів, можна заглибитися в далеке минуле, на багато століть назад. Деякі сучасні девайси так і виготовляють, враховуючи старовинні нюанси і максимально намагаючись відповідати духу часу. Також є і більш презентабельні види. Спираючись на таку конфігурацію, всі робочі курильні гаджети можна також підрозділити на два типу:

 1. Традиційні. Такі аксесуари набувають справжні цілителі культури кальянного куріння. Але справжні традиційні кальяни дістати дуже складно – їх роблять у Єгипті, Індії, Пакистані, використовуючи бамбук, гарбуз. Хоч подібні вироби і не відрізняються довгим терміном придатності, але вони дуже естетичні й колоритні.
 2. Сучасні. Дані моделі набагато більш практичний і довговічний у використанні. До цих кальянам можна віднести всі вироби зі скла, металу. При бажанні споживач може замовити і сучасний кальян, оформлений у дусі старовини, на умовах авторської роботи.

Конфігурація кальянів за розмірами

Намагаючись розібратися посеред величезного розмаїття східних курильних гаджетів, можна зорієнтуватися у виборі за розмірами курильних судин. Всі кальяни в цьому плані можна підрозділити на три види.

Міні-кальянчики

До даної категорії відносяться курильні гаджети, у яких гнучкий і довгий курильний шланг замінений на жорстку трубочку. Міні-кальяни, незважаючи на свої крихітні розміри, абсолютно функціональні прилади. Дані прилади розраховані на 1-2 користувача. До кожного міні-кальяну додається сумочка або маленький чемоданчик для транспортування.

Такі моделі вимагає зовсім маленького витрати тютюну, це і є основний їх недолік – мініатюрний розмір чаші.

Але зате такі кальяни – ідеальні для презенту. Вони дуже привабливі і оригінальні за зовнішнім виглядом.

Середні кальяни

Дані аксесуари володіє розмірами порядку в 50-65 см (довжини). Це значно ускладнює їх перевезення. У більшості випадків середні за розміром кальяни стилизуются під старовину (особливо єгипетські). Призначені вони для невеликої компанії (3-5 чоловік). Але можуть зустрічатися моделі і для двох людей.

Саме ці кальяни можна зустріти в барах, кальянних, ресторанах і кафе. Деякі курильні девайси середнього класу (в основному сирійські) не є розбірними, вони виконані з єдиного лиття.

Великі кальяни

Такі курильні створення відрізняються крупногабаритностью, їх зростання становить більше метра. Їх нечасто можна побачити в кальянних, не кажучи вже про продаж. Зазвичай ці пристрої укомплектовані парою трубок і призначаються для куріння удвох. Головним чином такі прилади виготовляють з металу і міцного скла.

Де твоя батьківщина, кальян

Не секрет, що від місця, де був вироблений певний курильний гаджет, залежить і його функціональність, якість і тривалість роботи, а також конструкторські дослідження та дизайн. Спираючись на це, можна розмежувати кальяни за місцями їх виготовлення. Їх можна класифікувати наступним чином:

 • турецькі;
 • китайські;
 • сирійські;
 • індійські;
 • єгипетські.

Самими популярними і поширеними вважаються курильні девайси виробництва Сирії. Вони зроблені з міді, досить доступні по ціновій політиці, але володіють не дуже гарною якістю. Але навіть серед сирійських кальянів можна успішно підібрати непогану модель. Просто слід уважно і скрупульозно оглядати виріб на предмет можливих похибок.

Не меншою популярністю користуються і індійські курильні гаджети. Такі моделі в більшості випадків обладнуються спеціальними вішалками-прищіпками для курильних шлангів і ергономічної кришечкою для вугілля.

Набори єгипетські вважаються більш престижними і дорогими аксесуарами. Як правило, вони випускаються з розбірної шахтою. При виготовленні частіше застосовують сталь і латунь – ті матеріали, які не схильні до окислення і простіше у догляді.

Назви та види кальянів з фото

Прямуючи у кальянну лавку і володіючи більш-менш детальною інформацією про всі види та типи курильних девайсів, купівлю зробити не так складно. Щоб ще більше спростити ситуацію, ми представимо вашій увазі топ найбільш популярних і кращих у своєму класі кальянів відомих брендів.

Кальяни Meduse

Аксесуари виробництва Чехії. Їх головною особливістю є використання богемського скла для виробництва чаші із застосуванням оригінальної чеської традиції стекловидуванія. Такі кальяни дуже незвичайні і оригінальні за формою їх судини чимось нагадують тіло медузи.

До єдиного, але часом істотного недоліку даної моделі є їх висока вартість. Їх не так часто можна зустріти в тютюнових крамницях. Якщо раптом ви побачите девайс цього бренду відносно дешевий, знайте, що це звичайна підробка.

Кальяни Egeglas

Курильні гаджети високого рівня і класу виробництва Німеччини. Вони повністю виготовлені із скла (використовується боросилікатне скло). В моделі неможливо зустріти одну металеву деталь. Дані вироби доступні по фінансам, але випускають їх в обмеженій кількості.

Кальяни Khalil Mamoon

Дані аксесуари йдуть родом з прославленого в частині кальянів Єгипту. Їх гаджети по праву визнані одними з найкращих і якісних. Кожен кальян, перш ніж потрапити на прилавок, проходить сувору перевірку якості. Така марка гідна зайняти почесне місце в будинку любителя ароматного диму.

Кальяни FUMO

Основна і дуже важлива відмінна риса цієї моделі – це дим, особливо насичений, густий і ароматний. Так подиміти можна завдяки унікальній конструкції цих моделей. У їх виготовленні відсутні які-небудь гумові деталі, в основному використовується хірургічне скло. Дані моделі частіше комплектуються парою шлангів. Деякі кальяни забезпечені і світлодіодами, що ще більше додає чарівності і містицизму процесу згоряння.

Кальяни виробництва Туреччина (El Nefes, Demirkan Nargile або Elmas)

Говорячи про кальянах, не можна не зупинитися на даних турецьких моделях. Вони дуже красиві по дизайну і казково привабливі за зовнішнім виглядом. Прикрашені витіюватими розписами, характерними і колоритними національними мотивами і турецьким орнаментом таки моделі немов дихають старовинним часом.

Всі дані аксесуари оснащуються колбою зі скла, оригінальним блюдцем і фірмовим ковпачком. Внутрішня частина посудини виготовлена з міді, а зовнішня – з латуні. В цьому є мінус – такий кальян доводиться мити після кожного використання. Інакше дим придбає неприємний післясмак.

Головною відмінною рисою цих моделей є масивна курильна трубка-шланг. Її називають «марпуч». Він додає недоліки в такі кальяни. Справа в тому, що марпуч дуже швидко вбирає сторонні запахи, а відмити його не представляється можливим.

Кальяни Habibi

Дані моделі орієнтовані на споживача середнього класу і достатку. Недорогі і витончені, що володіють привабливим дизайном, вони відрізняються довгим терміном служби. І відмінно вписуються в будь-який інтер’єр, завдяки своєму унікальному і неповторному дизайну.

Так який кальян вибрати? Величезний і різноманітний кальянний світ не залишить не у справ навіть самого упередженого кальянщика. При виборі курильного гаджета, перш за все, вирішите, для яких цілей вам потрібен кальян, що конкретно ви чекаєте від нього? Добре відпочити або просто справити приємне враження? А може і те, і інше?

За темою:  Скільки нікотин виходить з організму

MAXCACHE: 0.38MB/0.00821 sec