Чому паморочиться голова від сигарет

Дуже багато завзяті любителі тютюнового диму відзначають у себе деякі симптоми, які наступають після куріння. Зокрема, вранці, коли після викурювання першої сигарети, а її часто поєднують з чашкою міцного ароматного кава, починається запаморочення.

Приходить відчуття, схоже легкого сп’яніння – короткочасно втрачається зв’язок з навколишньою дійсністю, навіть хода стає хиткою. Пояснення, чому паморочиться голова, коли куриш, навряд чи зможе втішити курців, особливо з багаторічним стажем.

Причини запаморочення

Якщо після куріння раптово налітає слабкість, з’являється відчуття, що навколишній світ нереальний, шумить в голові – це одна з ознак отруєння організму. Причина такого неприємного явища – згубний вплив тютюнового диму на людину.

Нікотин вкрай негативно впливає на роботу внутрішніх систем. Його надлишок, який накопичує організм згодом тривалого куріння, призводить до важкої інтоксикації.

Щоб зрозуміти, чому паморочиться голова від сигарет, необхідно зрозуміти суть дії тютюнового диму в організмі. Як тільки курець робить першу затяжку, нікотинове з’єднання виявляється в легенях, звідки потрапляє у кров’яне русло. Разом з кров’ю сигаретний дим миттєво досягає головного мозку, де гальмує роботу рецепторів і пригнічує ЦНС.

Короткочасне запаморочення після затягування – це лише вершина айсберга. В цей момент до курцеві приходить ціла гама почуттів:

 • різке почастішання пульсу;
 • наростаючий шум у вухах;
 • сухість слизової ротової;
 • миготіння мушок перед очима;
 • «плавання» оточуючих предметів;
 • відчуття нереальності того, що відбувається;
 • відчуття, що ось-ось відбудеться втрата свідомості.

Дані симптоми можуть посилюватися при продовженні куріння. Отруйні токсичні речовини, що знаходяться в тютюновому димі, провокують спазм дрібних кровоносних сосудиков, ускладнюючи кровообіг. Підсумком стає кисневе голодування головного мозку.

Гіпоксія є однією з головних причин, що пояснюють, чому після куріння голова паморочиться і хитає ходу. Постійна тахікардія, підвищення артеріального тиску здатні призвести до розвитку більш серйозних патологічних станів – серцевої недостатності, гіпертонії, стенокардії, ішемії.

Якщо курець страждає від постійного підвищеного тиску, позбутися від запаморочення після сигарети можна лише за умови повного забуття згубної пристрасті до куріння.

Справа в тому, що організм, регулярно «підігрівається» нікотином, дуже швидко виробляє звичку до ліків і незабаром перестає на них реагувати. Така ситуація дуже тривожна, адже гіпертонія та серцеві проблеми стають причинами інфаркту та інсульту.

До чого призводить синдром

Особливо небезпечні такі наслідки для літніх і ослаблених людей, виснажений організм яких вже не здатний до кінця відновити свої функції. У цьому випадку запаморочення може стати постійним. Але куріння несе людині проблеми не тільки в цьому. Паління:

 1. Руйнує роботу репродуктивної системи. Про це особливо слід задуматися особам дітородного віку, адже дуже часто головним винуватцем безпліддя стають сигарети.
 2. Негативно впливає на зовнішність людини. Хрипкий голос, тьмяна шкіра, сухе волосся, мішки під очима, численні зморшки, жовті пальці, почорнілі зуби – це середньостатистичний портрет людини, що палить багато років.

Запаморочення через куріння, яке стає вже звичним, здатне призвести до глобальних порушень роботи вестибулярного апарату. Підсумком стає «морська» хвороба, при якій людина не здатна навіть проїхати одну зупинку на громадському транспорті різко погіршує стану.

З часом токсини сигаретного диму починають активно втручатися в усі фізіологічні процеси, що відбуваються в організмі. Самостійно кинути курити стає вже практично не під силу – адже нікотин тепер стає безпосереднім учасником метаболізму. Тепер без нікотинового речовини організм не може нормально працювати.

Що посилює запаморочення

Якщо голова крутиться постійно при курінні, а не тільки після першої ранкової сигарети, людині необхідно ретельно проаналізувати стан власного здоров’я. Слід знати, що шкода від куріння можуть посилювати і наявність деяких інших, додаткових факторів.

Мається на увазі наявність шкідливих звичок, які можуть посилювати руйнівну дію шкідливого тютюнового диму. А він являє собою і так отруйний коктейль, що складається з токсинів, канцерогенних і мутагенних речовин. Значно погіршує вплив тютюну наступні ситуації:

 • захоплення алкоголем;
 • хронічна втома;
 • постійне недосипання;
 • гіпотонія (знижений артеріальний тиск);
 • неграмотний і убогий раціон харчування;
 • ослаблення організму на тлі простудної інфекції;
 • зловживання міцний кавою, чаєм або енергетиками;
 • тривалий прийом деяких сильнодіючих медикаментів.

Але своїми силами встановити точну причину поганого самопочуття і зрозуміти, з якою саме внутрішньою системою відбувається біда, складно. В даному випадку допомогти зможе лікар.

Якщо після куріння постійно відчувається сильне запаморочення, необхідно відвідати лікаря і пройти необхідні обстеження. І задуматися про те, як кинути курити.

При тривалому стажі захоплення цигарками, самостійно розлучитися зі звичкою, яка стада вже невід’ємною частиною життя, складно. Тут потрібна допомога фахівця-нарколога та психолога. Можна спробувати перший час замінити куріння використанням нікотинових замінників (спреї, таблетки, пластирі).

Як поліпшити стан

Завзятий курець живе в якомусь замкненому колі, з якого вирватися не так просто. Адже нікотин міцно вкорінився і навіть «зріднився» з організмом і без цієї отруйної добавки внутрішні системи вже не в змозі нормально функціонувати.

Простіше розлучитися з курінням, якщо стаж сигаретного захоплення ще не зовсім великий, і пристрасть ще не сформована до кінця.

Курцям-завсідникам доведеться докласти чимало зусиль для повернення в здорове життя. Але зробити це необхідно, адже відмова від смертоносних сигаретних «друзів» принесе тільки користь і благотворно позначиться на стані всього організму. Колишній курець забуде, що таке:

 • задишка;
 • постійна спрага;
 • напади сонливості;
 • проблеми з рабою ШКТ;
 • загальмованість рухів;
 • запаморочення після куріння;
 • болісний надсадний кашель;
 • агресивність і дратівливість.

Корисні поради

Щоб знизити негативні прояви куріння, а зокрема напади запаморочення, що слід підтримувати здоровий спосіб життя. Допоможуть і наступні нескладні правила:

 1. Уникати хвилювань і стресових ситуацій.
 2. Щодня приймати підбадьорливий контрастний душ.
 3. Полюбити фізкультуру і освоїти дихальну гімнастику.
 4. Регулярно бувати на вулиці. Прогулянки здійснювати не залежно від погоди.
 5. Стабілізувати розпорядок дня, де сну відводиться не менше 8-9 годин.
 6. Приймати полівітамінні комплекси, особливо в періоди міжсезоння.
 7. Щоранку починати не з чашки кави, а випивати зелений тонізуючий чай.

Знайте, що якщо курець вже познайомився з постійним запамороченнями при споживанні сигарет, такий синдром може переслідувати людину «бездимної» життя. Але турбуватися в тому разі не варто. Справа в тому, що таким чином мозок реагує на поліпшення кровопостачання і кисню.

Спочатку (у перші дні після відмови від куріння) відбувається реанімування нормальної роботи мозкових функцій, що може супроводжуватися запамороченням. З часом відновлення кисневого постачання, цей неприємний синдром буде поступово знижуватися і незабаром піде зовсім.

За темою:  До яких наслідків може призвести куріння тютюну

MAXCACHE: 0.38MB/0.00395 sec