До яких наслідків може призвести куріння тютюну

Куріння є однією з найпопулярніших звичок людини. Що отримує курець? Довгоочікуване розслаблення, приємну ейфорію? Здається, викурив сигарету – і світ здається не таким сумним і сумним. Але далеко не всі шанувальники ароматного диму знають, до яких наслідків може призвести куріння тютюну.

Величезна кількість канцерогенів, які роками складуються в надрах тіла курця, не можуть не відгукнутися на здоров’я людини. Токсини і отрути безжально знищують внутрішні органи, приводячи до появи різних, часом небезпечних для життя патологій. Великий ризик існує і для пасивних курців – адже в їх організм тютюновий дим надходить також у великій кількості.

Отруйна формула аромату

Що являє собою процес куріння? Людина вдихає дим, що утворюється від тління тютюнових листочків, які є головними складовими будь-якої сигарети. Формула сигаретного диму багата і різноманітна. Правда, багата вона тільки на отруйні складові та канцерогенні сполуки.

А як же ейфорія і відчуття розслабленості? Такі приємні відчуття викликають входять до складу диму психотропики:

 1. Нікотин.
 2. Гармины.
 3. Алкалоїди.

Шкідливих токсинів у тютюновому димі міститься понад 400 різних найменувань. Можна дати усереднену і коротку характеристику даних елементів:

Назва з’єднання На які органи впливає Як саме впливає Коментарі
смоли бронхолегенева система, гортань і ротова порожнина розвиток онкології, купірування роботи альвеол бронхів, зниження імунної системи, перешкода самоочищення організму смоли відносяться до групи потужних канцерогенних сполук, що це найбільш небезпечні речовини, які здатні призвести до летального результату
нікотин серцево-судинна і дихальна система, головний мозок, травний тракт провокування тахікардії, сильне виснаження всього організму, приводить людину до стану депресії відноситься до групи легких наркотиків, таке з’єднання викликають стійке звикання і фізичну залежність
токсичні гази кровоносна і серцева система, органи дихання, головний мозок, ЦНС розвиток кисневого голодування, звуження судин, формування серцевих нападів, онкологія сюди відносять групу, що складається з азоту, оксиду вуглецю, ціаністого водню і численних радіаційних компонентів

Наслідки куріння сигарет

Так чим небезпечно багаторічне захоплення цигарками? Лікарями давно і документально встановлено, то курці в більшій мірі, ніж некурящі люди, страждають від розвитку таких захворювань:

 • ішемія;
 • остеопороз;
 • пародонтоз;
 • атеросклероз;
 • хвороба Крона;
 • онкологія легенів;
 • аневризма аорти;
 • бронхіальна астма;
 • хронічний бронхіт;
 • рак губи і слизової рота;
 • еректильна дисфункція;
 • облітеруючий ендартеріїт;
 • глаукома, катаракта, кон’юнктивіти;
 • хронічний панкреатит, гастрит і виразка;
 • утворення каменів в нирках і жовчному міхурі;
 • злоякісні пухлини шлунка, підшлункової залози та стравоходу.
За темою:  Лікування бронхіту курця народними засобами

Найбільше у завзятих курців страждає травна, дихальна та серцева системи. Жінкам споживання сигарет у великій кількості загрожує порушенням місячного циклу і великими проблемами при виношуванні дитини. А представникам сильної статі варто побоюватися за своє чоловіче здоров’я.

За даними медиків 90% діагностованих випадків різних проблем у статевій сфері, починаючи від падіння лібідо і закінчуючи аденомою простати і повної імпотенції, припадає на активно курців.

Курці часто стикаються з таким небезпечним захворюванням, як ендартеріїт. Дана патологія базується на тлі різкого порушення нормального кровотоку в артеріях, розташованих у нижніх кінцівках. Підсумком стає поява лімфостазу і відмирання тканин, що приводить до гангрени і загального сепсису.

А діти? До наслідків куріння відносять і появу немовлят від курящих матерів, які вже при народженні мають різні патології та вроджені каліцтва. Навіть якщо такі малюки і виживають, їх чекає життя інваліда. Дуже часто у курящих матерів народжуються діти з низькою масою тіла. Ці діти значно відстають у розвитку в порівнянні з однолітками. Вони погано навчаються і не можуть до кінця засвоїти нову інформацію.

Серцево-судинна система

Про те, до яких наслідків може призвести куріння, відмінно знають лікарі-кардіологи. Від канцерогенного впливу тютюнового диму в першу чергу починає страждати міокард. Серце працює в потрійному напрузі, намагаючись прокачати кров через звужені через вплив нікотину судини.

За статистикою у курців в 6 разів частіше розвивається інфаркт міокарда, ніж у людей, не знайомих з сигаретами.

Дана патологія (інфаркт) характеризується найвищим відсотком смертності серед всіх серцево-судинних захворювань. Чим більше сигарет викурює людина, тим швидше він наближає до себе фатальною годину. Канцерогени, що містяться в тютюновому димі, провокують такі зміни в роботі серця:

 • тахікардія та аритмія;
 • почастішання серцевого ритму;
 • стійке підвищення артеріального тиску, гіпертонія;
 • більш швидке зношування органу, «втома» серця;
 • формування ішемії, атеросклерозу, кардіоміопатії, стенокардії.
За темою:  Про шкоду куріння сигарет і тютюну

Слід знати, що захоплення цигарками не стає основним чинником, що призводить до розвитку різних серцевих патологій. Найчастіше палять люди гинуть унаслідок раптової зупинки серця. Одним з найбільш грізних наслідків куріння для серцево-судинної системи є інсульт. Гостре порушення кровотоку провокується повної закупоркою якої артерії тромбом.

Травний тракт

Вдихається курцем тютюновий дим, переповнений отруйними речовинами, з порожнини рота по стравоходу потрапляє в шлунок, а потім і в кишечник. Найбільш частими наслідками тютюнопаління є численні виразки, гастрити, зумовлені підвищеною секреторикой шлункового соку.

Тютюновий дим сприяє активному продукування соляної кислоти в шлунку. Агресивне середовище роз’їдає шлункові стінки, провокуючи розвиток серйозних запалень і виразок.

Виразки супроводжуються болісною, інколи нестерпною болем в області підшлункової залози. До больового синдрому додається нудота, призводить до рясної блювоті. Якщо курець розлучається з курінням, виразки можуть зарубцюватися. Сигарети – головні винуватці розвитку рефлюксної хвороби. Це пояснюється порушенням (зниженням) тонусу сфінктера, що сполучає стравохід з шлунком.

Згадайте і про печінці, підшлунковій залозі та жовчному міхурі. Всі ці найважливіші для життя органи також піддаються згубному впливу тютюнового диму. В даному випадку наслідки тютюнозалежності можуть відгукуватися у вигляді стійкого зниження антитоксичних функцій печінки. Тобто цей орган вже не в змозі повноцінно захищати організм від токсинів і отрут.

Дуже багато курців страждає хворобою Крона. При даній патології уражаються різні відділи травного тракту. Особливо небезпечною ситуація стає коли поряд з курінням, людина ще й зловживає алкоголем. При поєднанні цих двох факторів шанси курця заробити собі онкологію ШКТ підвищується в рази.

Дихальна система

Медична статистика невблаганна і безжальна. Особливо особам з багаторічним стажем тютюнозалежності. Сигарети в першу чергу згубно позначаються на стані дихальної системи. Саме на органи дихання припадають самі тяжкі наслідки куріння, фото та відеосвідчень лише підтверджують це.

Що чекати курцеві з досвідом і величезним кількістю вже викурених сигарет? Помилуйтеся на лише малий перелік смертельно небезпечних хвороб:

 1. Астма.
 2. Емфізема.
 3. Онкологія органів дихання.
 4. ХОЗЛ (хронічна обструктивна хвороба легень).
 5. Бронхіт курця, ускладнений різними патологіями.
За темою:  Як болять легені: симптоми

Куріння – головний винуватець появи онкологічних процесів. Канцерогени, що у великій кількості надходять у легені і бронхи, осідають на слизовій тканини, покриваючи її сажистий, липким, чорним нальотом. Дані сполуки організм не в змозі самостійно вивести. Вони накопичуються, роками відкладаючись в легенях і бронхах.

За твердженням медиків, чим більше стаж куріння у людини, тим вище шанс зіткнутися йому з розвиток злоякісного процесу органів дихальної системи.

Наприклад, викурювання в добу більше двох пачок сигарет підвищує ризик розвитку раку в 25-30 разів. Кіптява, сажа і смола від тютюнового диму призводить до стійкої деградації війчастого епітелію. У його функції входить очищення надходження в легені повітря. Чим загрожує відмова від роботи такого органу? Розвитком ускладнених двосторонніх пневмоній, які можуть призвести до сумного, летального результату.

Ще одним сумним наслідком стає поява у курця туберкульозу та ХОБЛа. Дані патології руйнують організм людини повністю і стають частими причинами передчасної смерті. А кашель? Це болісний кашльовий синдром, який йде рука об руку з любителем сигарет, заважає їй повноцінно жити.

Причому, власник даного пристрасті шкодить не тільки самому собі, але й оточуючим. Пасивний курець також може гордо іменувати себе «пристрастившимся до куріння». Адже тривалий час перебування у безпосередній близькості з активно смолящими сигарети людьми, викликає ті ж самі згубні наслідки.

На щастя, влада роблять все можливе по боротьбі зі смертельною звичкою. Зараз суворо забороняється палити в громадських місцях. Підвищуються акцизи на сигарети, з багатьох магазинів повністю прибирають прилавки з шкідливою продукцією. Але єдиним способом убезпечити себе від розвитку неприємних наслідків куріння стає повна відмова від них. Тільки в цьому випадку ризик появи смертельних патологій поступово зводиться до нуля.

MAXCACHE: 0.39MB/0.00824 sec