Хвороби курців: що викликає куріння

Кожного разу, беручи в руки пачку улюблених цигарок, курець стикається з загрозливим написом на упаковці, що говорить про шкоду куріння. Але попередження Моз рідко хвилюють шанувальників тютюнового диму. Бажання отримати хвилинне задоволення, перетворившись в згубну пристрасть, штовхає людину за викурювання чергової сигарети.

Курці згадують про своє здоров’я, коли хвороби від куріння проявляють себе у всій красі: задушливий постійний кашель, смердюче дихання, серцеві проблеми. Тривога виникає, коли тютюновий дим грунтовно підриває самопочуття. Але на будь-якому етапі є можливість схаменутися і зайнятися порятунком свого здоров’я.

Що «купує» курець

Захворювання від куріння стосуються буквально кожного органу людського організму. Встановлено, що якщо людина викурює 1,5—2 пачки сигарет на добу, він зменшує тривалість свого життя на 9-10 років. А ті, хто вважає, що просто «балується» курінням, використовуючи 3-6 сігареток в день, ризикує прожити менше зазначеного строку на 5-6 років.

В легенях курця, який щодня споживає по пачці сигарет, накопичується близько 1/5 усієї кількості смол, що входять до складу канцерогенного диму.

У тютюновому випаровуванні фахівцями виявлено понад 350 отруйних сполук. Якими запасами поповнює свій організм курець? Ось лише кілька найбільш небезпечних речовин:

 • мідь;
 • літій;
 • барій;
 • фенол;
 • нікель;
 • етанол;
 • силікон;
 • вуглець;
 • метанол;
 • ксантины;
 • гліцериди;
 • бензопірен;
 • этиленацетат;
 • формальдегід;
 • молочна кислота;
 • бензойна кислота;
 • мурашина кислота;
 • ізовалеріанова кислота;
 • гидроксипировиноградная кислота.

Організм має свої запаси міцності, і перший час активно захищається від надходження токсинів і отруйних речовин. Але сили його не безмежні. Адже канцерогенні речовини мають здатність накопичуватися у внутрішніх органах.

Кожні 5 секунд у світі від згубного впливу тютюнового диму гине одна людина.

Різноманітні хвороби курців – це сумний підсумок багаторічної звички. І чим частіше людина бере в рот сигарету, тим вище ризик більш раннього і важкого негативного процесу. Давайте поговоримо про найбільш часто діагностованих патологіях, які зустрічаються у завзятих любителів подиміти.

Куріння і дихальна система

Захворювання легенів у курців і їх симптоми базуються на отруйному, постійному впливі канцерогенів на органи бронхолегеневої системи. В даному випадку можна спостерігати такі зміни:

 1. Токсичні смоли, рясно засмічуючи легеневі стінки, що призводять до їх витончення, втрати еластичності і атрофированию.
 2. Легеневі органи вкриваються густою слизом, чим знижують здатність функціонування миготливого (миготливого) епітелію.
 3. У процесі регулярного куріння збільшується в’язкість продукується мокротиння, в результаті чого у курців розвивається кашель, пригнічення дихання і кисневе голодування.

У завзятих сигаретоманов значно знижений імунітет, тому вони частіше за інших страждають від грипу, ГРЗ, ГРВІ. А ще що викликає куріння для бронхолегеневої системи?

Онкологія

Захоплення цигарками різко збільшує шанс курця зіткнутися з онкологічними процесами легень. Згідно з проведеними дослідженнями фахівцями Американської Асоціації Здорових Легенів ризик розвитку раку:

 • у чоловіків-курців зростає в 20 разів;
 • у жінок, які не випускають з рук сигарету, в 12 разів.

Причому страждають також і пасивні курці, тобто ті, кому щодня доводиться бути присутнім поряд з активно дымящими людьми. Доведено, що онкологічна хвороба легенів курців пасивних вище на 30%.

Встановлено, що причинами раку легенів, діагностичної у курців, стає тривалий вплив на органи дихання тютюнових смол.

Небезпека онкології бронхолегеневої системи полягає в її первісній бессимптомности. Рак тихенько поширюється по тілу (частіше він охоплює мозок і печінковий орган), перш, ніж патологію можна буде виявити на рентгені.

Хронічні бронхіти

При тривалому проникненні в легеневі органи канцерогенних сполук тютюнового диму, на слизовій органів відкладається щільний шар тютюнового дьогтю. Ці відкладення сильно дратують шляхи дихання. Що в кінцевому підсумку призводить до розвитку стійкого запалення.

Мокроту, яка рясно продукується у відповідь на роздратування, організм намагається видалити природним шляхом – кашлем. Постійний кашльовий синдром, який не приносить очікуваного ефекту, стає винуватцем пригнічення дихання, що і провокує хронічний бронхіт.

Емфізема легень

Це остання стадія хронічного бронхіту. Патологічне роздратування канцерогенним тютюновим випаровуванням часом буває настільки глобальним, що руйнуванню піддаються альвеоли – легеневі пухирці. Мікроскопічні альвеоли, втративши природну еластичність, лопаються.

Емфізема легень – смертельне і невиліковне захворювання, що приводить до неминучої загибелі людини.

Численні розриви призводять до утворення великих повітряних порожнин, що дислокуються в легенях. При цьому значно падає ефективність самого дихання, розвивається важкий кисневе голодування. Від глобального нестачі кисню завзятий курець гине повільною і болісною смертю.

Облітеруючий бронхіоліт

Або попкорновий хвороба – важке захворювання системи дихання. Головним винуватцем цієї патології стає тривале захоплення модними електронними сигаретами. Діацетил, що входить в ароматизовану суміш для ширяння, є головним провокатором захворювання.

Діацетил – ароматизатор, який використовують у приготуванні попкорну. Саме цей факт і подарував назва недугу.

Попкорновий хвороба легень від електронних сигарет вражає бронхіоли (дрібні відгалуження легенево-бронхіального дерева). Дана патологія призводить до формування дихальної недостатності та ранньої інвалідності.

Куріння і серцево-судинна система

Завзяті курці (за даними статистики) в 3-4 рази частіше страждають від різних патологій роботи серця. Нікотин і тютюновий дим різко знижують постачання міокарда киснем, що веде до збільшення серцевих скорочень і серйозного навантаження на серце.

У кожному п’ятому випадку летальний результат внаслідок серцевих захворювань наздоганяє людину із-за активного споживання сигарет. Які хвороби викликає куріння в серцево-судинної системі?

Серцева недостатність

Тютюновий канцерогенний дим, активно поглощаемый організмом, різко зменшує здатність крові зв’язувати надходить кисень і значно збільшує її згортання. Дані патологічні зміни, що проходять на тлі ущільнення артеріальних стінок (що також провокується курінням), призводять до розвитку:

 • аритмії;
 • тахікардії;
 • стенокардії.

Серцева недостатність супроводжується постійною задишкою, яка виявляється при слабких фізичних навантаженнях і навіть при ходьбі. При даної хвороби відзначається постійна слабкість і ціаноз (синюшність носогубного трикутника і нігтів).

Ця недуга загрожує розвитком набряків легенів, а часом і кардіогенного шоку. Серцева недостатність є найбільш частою причиною летального результату. Встановлено, що серед курців похилого віку (50-55 років) серцеві напади трапляються в 4 рази частіше в порівнянні з некурящими.

Інсульт

Зловживання сигаретами значно збільшує можливість появи інсульту. Дане, смертельно небезпечний стан, що веде до інвалідності, формується на базі постійної кисневої недостатності, що гальмує нормальну роботу серця.

Шкідливі з’єднання тютюнового диму посилюють згортання крові і одночасно тягнуть за собою зростання ПЕКЛО. Підсумком стає формування численних тромбів, які розвивають небезпечний синдром. Захворювання провокує розвиток паралічу на тлі глобального порушення свідомості і мовних функцій.

Аневризма аорти

Аорта – самий великий кровоносну судину організму. Коли внаслідок тривалого куріння відбувається патологічне розширення однієї з її частини, медиками і діагностується дане захворювання. Цей патологічний процес вважається необоротним, що вимагає термінового хірургічного втручання.

За проведеними дослідженнями до ризику аневризми аорти більш схильні представники чоловічої статі.

Особливо небезпечним такий стан стає у разі наявності у курця гіпертонії і атеросклерозу. Аневризма аорти – смертельна недуга. Можна сказати, що людина з цією патологією буквально ходить по краю прірви. Адже в будь-який момент може статися розрив аневризми і внутрішня кровотеча, що призводить до смерті.

Сигарети та їх постійний супутник: рак

Про те, що куріння викликає рак, вже давно відомо медикам. Дана здатність сигарети базується на смертельному складі тютюнового диму. Саме канцерогенні його інгредієнти провокують розвиток різних онкологічних процесів. Завзятий любитель покурити майже в 90% випадках ризикує зіткнутися з різноманітними проявами онкології. До них відносяться:

Рак ротової порожнини. Канцерогенний дим згубний для слизової рота. Лікарі частенько при огляді спостерігають появу у курця щільних, білястих ділянок. Уражені області частіше розташовуються на мові і внутрішніх областях щік. Це передраковий стан носить назву «лейкоплакія», ну а наступним діагнозом вже безпосередньо рак.

Злоякісні пухлини гортані. Гортань з’єднує трахею і носоглотку, цей орган складається з хрящової тканини і зв’язок. Зсередини цей орган повністю вистелений слизовою. Про загрозу, що насувається свідчить хронічна захриплість голосу, при цьому людина не відчуває ніякого болю.

За твердженням медиків, рак гортані частіше страждають чоловіки після 40 років. Сприяє розвитку смертельної хвороби і зловживання спиртними напоями.

Стравоходу. Онкологія стравоходу бере свій початок в горлі. Це патологія надзвичайно поширена і займає 6-е місце в загальній кількості ракових хвороб. Першими ознаками недуги стає чітка труднощі, випробовуване хворим при ковтанні твердої їжі.

Утруднення ковтання поступово наростають і досягають моменту, що людина вже не може проковтнути і м’яку їжу. Яскравим проявом хвороби стає стрімка худоба хворого і його загальне виснаження. На останніх стадіях рак стравоходу вилікувати неможливо.

Інші захворювання курця

Ми лише торкнулися вершини айсберга, розповідаючи про найбільш поширених патологіях, які відвідують любителів цигарок. На ділі захворювань набагато більше. Завзяті курці також ризикують зіткнутися з іншими патологіями. Зокрема:

 1. Пептична виразка. Відкритий дефект слизової тканини дванадцятипалої кишки і шлунка. Захворювання супроводжується болісними болями очеревини, постійною нудотою і печією.
 2. Катаракта. Патологія, що приводить до повного помутніння кришталика та значним погіршенням зору. За даними офтальмологів, ризик появи катаракти збільшується через куріння, яке призводить до порушення кровопостачання зорових органів.
 3. Цукровий діабет. Куріння – пряма і безпосередня причина діабету. Ризик появи цієї патології у курців зростає на 40-45%. До чого призводить хвороба? До проблем в роботі серця, формування виразок, серйозних інфекцій, що призводить до ампутації кінцівок.

А ревматоїдний артрит, що приводить до нерухомості, флебіт, руйнує вени, різноманітні проблеми репродуктивної системи, що провокують безпліддя і еректильну дисфункцію? Хіба цього мало, щоб курець задумався про своє майбутнє? І хоч подолати тютюнову залежність надзвичайно важко, але це варто зробити, принаймні, для того, щоб дочекатися щасливого і здорового старості.

За темою:  Нюхальний тютюн нюхальний: що це таке

MAXCACHE: 0.39MB/0.00823 sec