Куріння на ранніх термінах вагітності

Для жінки головне життєва місія – це стати матір’ю. Але от яким буде майбутній малюк, чи буде він здоровий і міцний, залежить від самої майбутньої матусі. На стан дитини впливає, насамперед, здоров’я жінки при вагітності. На превеликий жаль, ще зустрічаються люди, які дозволяють собі палити в той час, коли під серцем живе і розвивається нове життя.

Багато жінок виправдовують свою пристрасть багаторічної усталеною звичкою, наївно вважаючи, що захоплення цигарками шкоди не принесе. А деякі щиро вважають, що активне димлення на початку строку не приносить ніякої шкоди. Але чи це так? Чим загрожує для малюка і мами куріння під час вагітності на ранніх термінах? Давайте розбиратися.

Куріння і вагітність

Перші місяці терміну надзвичайно важливі для майбутньої дитини і для самої матусі. Адже саме в цей час відбувається формування і закладка всіх органів і систем організму маляти, а плід і мати пристосовуються один до одного. Перші місяці вагітності проходять з колосальним навантаженням на обох, і саме в цей період потрібно особливо берегтися.

Що отримує малюк

Куріння на ранніх термінах вагітності особливо небезпечно, адже плацента, яка є природним і надійним захисників плода, формується лише до кінця 12-го тижня. А до цього часу дитинка відкритий повністю всіх отрут і токсинів, що надходять в організм матері.

Плацента починає формуватися до 7-му тижні вагітності. Вона забезпечує плід киснем і корисними речовинами і захищає дитину від токсичних речовин і різних інфекцій.

Хочете дізнатися, чим курить жінка «обдаровує» свого, тільки початківця розвиватися дитинку, який абсолютно беззахисний і приймає все, що надходить в організм матері? Познайомтеся з найбільш небезпечними сполуками, що входять до складу тютюнового диму.

Речовина Концентрація (одна цигарка)
Токсичне з’єднання (порушують роботу мозку, функціонування бронхолегеневої і серцевої системи)
окис вуглецю 10,0-25,0 мг
нікотин 1,0-2,50 мг
окис азоту 50,0-600,0 мкг
аміак 50,0-170,0 мкг
ацетальдегід 0,5-1,2 мг
ціаністий водень 150,0-300,0 мкг
ацетон 100,0-250,0 мкг
акролеїн 50,0-100,0 мкг
Канцерогени (з’єднання, здатні накопичуватися в людському тілі), у багато разів підвищують ризик розвитку злоякісних пухлин
бензол 20,0-50,0 мкг
формальдегід 5,0-100,0 мкг
нітропропан 0,2-2,2 мкг
гідразин 24,0-43,0 нг
уретан 20,0-38,0 нг
хлористий вініл 1,3-1,6 нг
нитрозонорникотин 120,0-3 700,0 нг
метилнитрозамин 120,0-950,0 нг
нитрозоанабазин 120,0 нг
нитрозоэтилметиламин 1,0-40,0 нг
нитрозодиэтаноламин 0,0-40,0 нг
нитрозопирролидин 2,0-110,0 нг
нитрозодиметиламин 2,0-180,0 нг
нитрозометиламин 0,1-40,0 нг
нитрозодиэтиламин 0,1-28,0 нг
нітрозо-п-пропиламин 0,0-1,0 нг
нитрозоди-п-бутиламин 0,0-3,0 нг
нитрозопиперидин 0,0-9,0 нг
нитрозопирролидин 2,0-42,0 нг
За темою:  Куріння під час грудного вигодовування

І це лише деяка частина канцерогенів і отруйних речовин, які отримує плід при курінні матері. Всього в тютюновому димі міститься близько 800 різних компонентів, з яких більша частина відноситься до отрут.

При курінні вагітної жінки розвиток плода відбувається в умовах хронічної інтоксикації.

Як тільки вагітна робить затяжку, усі канцерогени, отрути та смоли, що утворюються при тлінні сигарети, стрімко всмоктують у кров і розносяться по організму. І безпосередньо надходять до дитинці. До речі, коли плацента вже буде сформована, вона і тоді не зможе повністю захистити малюка від отрут, велика частина з них все одно виявиться у плода. Причому їх концентрація в організмі дитини буде набагато вище, ніж у матері.

Наслідки легковажності

Те, як впливає куріння на вагітність на ранніх термінах, є багаторічним об’єктом вивчення вчених провідних світових країн. І результати, отримані фахівцями далеко не райдужні. Вони жахливі. Активні компоненти тютюнового диму впливають наступним чином:

 • чадний газ купірує кисневий клітинний обмін, гальмуючи перенесення кисню клітинам;
 • канцерогенні сполуки викликають розвиток численних мутацій і призводять до появи онкологічних процесів;
 • нікотин різко звужує капіляри, перешкоджаючи надходженню в організм плода поживних речовин, необхідних для повноцінного розвитку;
 • бензопірен завдає нищівного удару по генам малюка, приводячи до їх поломки, в результаті дитина взагалі може не народитися або з’явитися на світ з вродженими каліцтвами.

Причому легковажність мами може позначитися і через багато років після появи новонародженого. Шкода від куріння вагітної здатний проявитися і під час такого розвитку, або відгукнутися у підлітковому періоді.

Небезпеку для матері

Вагітність для жінки – самий складний, відповідальний і ризикований період. В цей час можуть прокинутися від сплячки всі наявні хронічні захворювання, «вилізти» несподівані проблеми. Куріння стає каталізатором вже пролікованих захворювань, сприяючи їх повернення, а може принести і наступні проблеми:

 1. Поява варикозу.
 2. Провокування викидня.
 3. Постійні запаморочення.
 4. Проблеми з виробленням молока.
 5. Передчасні, важкі пологи.
 6. Ослаблення судинних стінок, їх витончення.
 7. Різні проблеми в роботі ШЛУНКОВО-кишкового тракту (запори, метеоризм, діарея).
 8. Сильні токсикози і розвиток гестозу (ускладнена вагітність, що проходить на тлі судом і сильної набряклості).
 9. Посприяти осложненному протікання періоду вагітності. У курящих матерів часто діагностують еклампсію і предэклампсию. При таких станах відзначається ризик підвищення артеріального тиску, набряки, судорожность, високий рівень білка в сечовині. Це створює реальну загрозу, як життя дитини, так і самої матері.

Не слід забувати, що куріння блокує нормальне засвоєння вітамінів, фолієвої та аскорбінової кислоти. Ці корисні речовини вкрай важливі на перших строках вагітності. Адже вони сприяють здоровому формування у дитини ЦНС.

Як реагує плацента

Плацента, яка починає формуватися під впливом тютюнового диму, гостро реагує на присутність у ньому шкідливих складових. Через отруйних речовин її формування може статися неправильно, з истонченными стінка, анормальної форми.

В результаті цього відбувається глобальне порушення кровопостачання матері і плода. Такий розвиток подій може призвести до передчасної плацентарної відшарування, масивної кровотечі і загибелі не народженого малюка, а у важких випадках і до смерті самої жінки.

Отруйні складові сигаретного диму призводять до сильного спазмування судин матки, що шкодить нормальному кровопостачанню плаценти. Підсумком стає надлишок вуглекислого газу і гіпоксія малюка.

Шкода для дитини

Не менш небезпечніші, а часом і куди страшніше приходять наслідки від куріння вагітної до самої дитини. Ще перебуваючи в утробі плід, що розвивається, стає хронічним пасивним курцем і отримує стійку залежність. Нікотин, проникаючи в тіло формується малюка, заміщує здорові клітини на анормальные і хворі.

Тютюнові токсини призводять до утворення у плода великої кількості неповноцінних клітин.

Максимальний шкоду, що може нанести дитині тютюновий дим – це повне знищення спинного мозку. Лікарями були зафіксовані випадки, коли народилася у жінки, що палить дитині негайно потрібна пересадка донорського спинного мозку.

Крім цього пасивне куріння позначається на дитині і наступним чином:

 1. Підвищує ймовірність раптової смерті дитини в перші тижні життя.
 2. Збільшує ризик появи на світ недоношених дітей з дуже низькою вагою.
 3. Приносить чималу кількість вроджених каліцтв. Зокрема вовчу пащу, заячу губу, косоокість, серцеві вади, пахові грижі, дізрафізм ЦНС (дефекти нервової трубки).
 4. Привести до появи вроджених генетичних захворювань. За статистикою найчастіше це патології дихальної системи.
 5. Такі дітки помітно відстають у своєму розвитку в порівнянні з однолітками в психічному, розумовому і фізичному розвитку.
 6. Народжені від жінки, що палить діти часто відмовляються від грудного годування. Такі немовлята дуже неспокійними, погано сплять і часто плачуть.

За спостереженнями лікарів і отриманої статистикою діти, народжені від матерів-курців, мають більше шансів в майбутньому зіткнутися з проблемами в роботі репродуктивної функції. Такі люди часто стають безплідними. Причому ця проблема не залежить від статі і стосується як дівчаток, так і хлопчиків.

Як кинути палити під час вагітності на ранніх строках

Розлучатися зі смертельною звичкою слід відразу, як тільки жінка довідалася про своє становище. Але як грамотно це зробити, не нашкодивши дитині, так і самої матері?

Медики не радять різко кидати курити, якщо до вагітності жінка споживала більше 10 сигарет щодоби.

Це пов’язано з появою стресу при відмові від шкідливої звички. Дуже раптове кидання звичного стилю життя може призвести до непотрібного і негативного зміни в роботі ЦНС і внутрішніх органів у вагітної. Раптовий відмова від куріння у жінки, організм якої вже звик до нікотину, може призвести до судом м’язів матки і брадикардії (порушення серцевого ритму). Це загрожує передчасним перериванням вагітності.

На думку лікарів, жінкам краще розлучатися з тривалим курінням, керуючись наступними правилами:

 • поступово знижувати кількість споживаних сигарет (на 1-2 кожен день);
 • рідше робити глибокі затяжки;
 • повністю розлучитися зі звичкою протягом 1,5-2 тижнів.

В ідеалі краще заздалегідь спланувати зачаття і ретельно підготуватися до вагітності. Причому розлучитися з курінням необхідно не тільки майбутньої матері, але і батька. Також слід пройти повне обстеження на наявність внутрішніх патологій і хронічних хвороб. Пам’ятайте, що ви несете відповідальність не тільки за власне здоров’я, але і за всю майбутню життя у своєї рідної дитини.

MAXCACHE: 0.38MB/0.00856 sec