Куріння під час грудного вигодовування

Вживання тютюну – одна з найстійкіших видів залежності, від якого майже неможливо позбутися без допомоги фахівців. Проте існує декілька заходів, для того, щоб зменшити кількість споживаного продукту. Матусям немовлят необхідно задуматися про те, як куріння під час грудного вигодовування впливає на розвиток малюка. Адже вживання нікотину може стати причиною розвитку багатьох патологій. Дуже важливо прийняти необхідні заходи для зниження кількості споживаних сигарет і дотримувати певні правила.

Існує безліч методик, з допомогою яких можна подолати цю шкідливу звичку, в тому числі і на психологічному рівні.

Про шкоду вживання тютюну говорять постійно. Наскільки сильно впливають сигарети на організм курця, людині пояснюється ще в шкільні роки. Однак з кожним днем відсоток курців збільшується. Багатьом стає не під силу позбутися цієї звички, навіть знаючи про те, що на кону стоїть не тільки їх власне здоров’я, але і здоров’я дитини. Важливо не забувати про те, що в продуктах, утворених в результаті горіння тютюнових виробів, більше чотирьох тисяч різних хімічних сполук, які в повній мірі передаються дитині з молоком матері. Близько десяти відсотків цих сполук стають причиною розвитку небезпечних захворювань.

Кожна людина, що знаходиться поруч з курцем, отримує безпосередній шкоду від вдихання тютюнового диму. Коли жінка вживає сигарети в період лактації — це не може не позначитися на здоров’ї малюка. Паління при годуванні груддю, основна причина попадання шкідливих токсинів в дитячий організм.

Наслідки вживання тютюнових виробів

Вживаючи такі продукти, жінка повинна пам’ятати про те, що нікотин потрапляє в кровотік протягом півгодини після того, як буде палити сигарета. Після того як він потрапив у кров, він буде поширений по всьому організму. Деяка частина шкідливих речовин потрапить і в молочні залози, що призведе до того, що в грудному молоці утворюються шкідливі домішки.

Науково доведений той факт, що молоко жінки употребляющей сигарети, відрізняється від молока тих, хто не має цієї згубної пристрасті. Важливо і те, що молоко починає вироблятися в набагато менших кількостях. Подібна ситуація відбувається тому, що нікотин блокує роботу певних гормонів, які беруть участь у цьому процесі.

Крім цього, значно знижується і якість самого молока. У ньому міститься менша кількість корисних речовин, захисних антитіл і вітамінів.

Але небезпечно не тільки куріння під час годування грудним молоком, але й саме перебування дитини в накуреному приміщенні. Згідно з дослідженнями, в дев’яноста відсотках випадків, діти курців пробують свою першу сигарету вже в шкільні роки. Ця звичка в деякій мірі має спадковий характер. У сім’ях, де тютюнові вироби не застосовуються, ризик того, що дитина почне вживати сигарети, становить не більше п’ятнадцяти відсотків.

За темою:  Про шкоду куріння сигарет і тютюну

Коли маленька дитина знаходиться в приміщенні, наповненому димом, це може стати причиною появи різних алергічних реакцій, почуття нудоти і судинних спазмів. Коли подібна ситуація носить регулярний характер, цілком закономірно поява захворювань органів дихання. Це відбувається в результаті того, що замість чистого кисню, організм дитини надходить суміш, що містить у собі чадний газ, а це головна причина розвитку багатьох патологій у курців.

Шкоди від вживання сигарет при ГВ

Давайте розглянемо питання можна палити при годуванні немовляти, і якої шкоди при цьому наноситься організму мами і малюка. Для початку потрібно сказати про те, що процес виношування дитини забирає з жіночого організму велику кількість корисних мікроелементів. Всі ці елементи витрачаються на формування плода і сприяють його розвитку. Тривалість вагітності призводить до того, що через дев’ять місяців жіночий організм страждає від втоми і виснаження.

Для того щоб відновити витрачені ресурси, необхідна велика кількість вітамінів, поживних речовин і мінералів. Для отримання максимальної кількості важливих мікроелементів потрібно дотримуватися правильного раціону і пройти курс відновлення. Однак при використанні цигарок, ці процеси значно ускладнюються. Справа в тому, що шкідливі токсини мають властивість накопичуватися в різних тканинах, що призводить до того, що для корисних мікроелементів у них просто не знаходиться місця.

Крім цього, залежність подібного роду змінює психоемоційний стан як мами, так і дитини. Малюк стає примхливим і дратівливим, що призводить до появи агресії батьків. Іноді їм може здаватися, що плач і крик ніколи не скінчиться.

На що впливає вживання тютюну

Питання того, як куріння впливає на грудне вигодовування, довгий час не дає спокою багатьом вченим умам. Науково доведено, що дія сигарет, в першу чергу направлено на судинну систему. Під впливом шкідливих речовин відбувається звуження судинної системи, в тому числі і відповідає за протока молока. Через звуження, молоко не надходить дитині в тому обсязі, який йому необхідний. В цей же час в жіночому організмі спостерігаються проблеми, пов’язані з виробленням гормонів. Один з яких – пролактин, який має вплив на час, який молоко знаходиться в грудях.

З-за того, що у молоці знаходяться певні шкідливі сполуки, воно стає менш поживним. Дуже важливо, що будь спожитий продукт має вплив на смак молока, з цим пов’язаний той факт, що грудне вигодовування і куріння-несумісні. Під впливом цієї залежності молоко виробляється досить короткий проміжок часу. За статистикою після півроку його кількість починає постійно знижуватися. Уникнути цього можна, лише тоді, коли майбутня матуся повністю відмовляється від шкідливих звичок, дізнавшись про те, що вагітна.

За темою:  Що буде якщо курити під час вагітності

Шкоду тютюнового молока

Для того, щоб наочно уявити собі кількість шкідливих речовин, що потрапляють в організм дитини, можна поставити невеличкий експеримент. Для цього знадобиться одна сигарета, сито із середнім ступенем перфорації і ємність з водою. Просіявши вміст тютюнового виробу над водою, можна побачити, що потрапило у неї невелику кількість компонентів сигарети.

Так і в організм дитини потрапляє лише малий відсоток всіх шкідливих речовин. Але варто пам’ятати про те, що для зростаючого організму достатньо і малої кількості токсинів, які мають руйнівну дію.

У першу чергу страждає найголовніший орган для життєдіяльності – серце. Хімічні сполуки, що містяться в тютюновому димі, впливають на цей орган, викликаючи дисфункцію. Дуже часто діти курців батьків страждають від серцевої недостатності. Крім цього, розвиваються такі захворювання, як тахікардія та аритмія. На їх розвиток впливає постійного надходження нікотину в кровоносну систему. Для щодня організму, що розвивається, ці захворювання можуть становити загрозу для життя.

Паління при грудному вигодовуванні, наслідки для матері та дитини:

  1. Нікотин знаходиться в грудному молоці має сильний вплив на стан центральної нервової системи немовляти, що може сприяти появі слабоумства.
  2. Дитина курців батьків розвивається набагато повільніше за своїх однолітків.
  3. Спостерігається недобір ваги та втрата апетиту.
  4. Змінюється психоемоційний стан малюка, він стає більш нервовим і неспокійним.
  5. Порушується робота шлунка і кишечника.
  6. З’являється сприйнятливість до захворювань дихальних шляхів.

Одне з найстрашніших наслідків, причина якого куріння матері-годувальниці — це збільшення ризиків, пов’язаних з синдромом раптової смерті немовляти. Дуже важливо знати, що вживаючи сигарети під час вагітності і в період лактації, ви піддаєте життя своєї дитини надзвичайної небезпеки.

Пам’ятайте, що за вашу «хвилинну радість», дитина буде розплачуватися своїм здоров’ям. На організм дитини впливає безліч різних чинників. У перші місяці імунітету як такого ще немає, і саме цим пояснюється настільки згубний вплив подібних продуктів. Для того щоб убезпечити своє дитя, найкраще позбутися від залежності.

Особливо гостро стоїть питання, що впливає на організм сильніше, молоко жінки, употребляющей нікотин або штучні суміші. На жаль, у вчених на сьогоднішній день немає відповіді на дане питання. Досить складно передбачити, чий імунітет надалі буде більш сильним. За рекомендаціями ВООЗ, продовжувати годування груддю можна тільки за умови, що добова норма сигарет не перевищує п’яти випалених виробів. Якщо ви знаєте те, що не здатні скоротити споживання сигарет, то краще перевести дитину на штучні суміші.

За темою:  Заважає куріння росту м'язів

Батькам потрібно бути готовим до того, що період годування складе проміжок часу, що дорівнює півроку. Після цього, кількість виробленого молока щодня, буде йти на спад. Якщо дівчина вживала тютюнові вироби протягом усього процесу виношування, їй необхідно бути морально готовою до того, що дитина може відмовитися від молока вже в пологовому будинку. Молоко жінки, употребляющей нікотин, має певний гіркуватий присмак і характерний запах.

Знижуємо шкоду вживання тютюну для немовляти

На питання, чи можна палити годуючій мамі, кожен батько повинен відповісти самостійно. Якщо він готовий ризикнути здоров’ям дитини, заради своєї хвилинної слабості, то, на жаль, ніхто не зможе вплинути на прийняте рішення. Залишається лише порекомендувати дотримуватися певних правил, завдяки яким можна знизити кількість шкідливих речовин, що потрапляють в організм дитини. Для цього потрібно зробити наступне:

  1. По-перше, дотримуватися норми споживання подібних виробів. Максимальна допустима доза становить п’ять одиниць тютюнових виробів. Від вживання сигарет необхідно відмовитися у вечірні години, так як саме в цей час, вироблення молока досягає максимальних розмірів.
  2. Найкраще палити тільки після того, як дитина поїсть. До того моменту, коли він наступного разу зголодніє, цілком ймовірно, що концентрація шкідливих речовин в організмі матері складе мінімальне значення.
  3. Дуже важливо тримати малюка якомога далі від тютюнового диму. Постійно провітрюйте приміщення, в якому курили. Після перекуру необхідно почистити зуби і ретельно вимити руки. Для того щоб позбутися від тютюнового запаху, можна розім’яти в руках шкірку апельсина або лимона.
  4. Проміжок між перекурами повинен складати не менше трьох годин. Дуже важливо на етапі годування груддю їсти їжу, насичену корисними мінералами і вітамінами. Також важливо вживати якомога більше рідини, вона сприяє розрідженню крові та зниження в ній концентрації нікотину.

MAXCACHE: 0.39MB/0.00060 sec