Нюхальний тютюн нюхальний: що це таке

Все нове – це добре забуте старе. Цей віковий гасло успішно можна віднести і до нюхательному тютюну, який був неймовірно популярний на Русі ще пару століть тому. Зараз його гордо іменують незвичною назвою: «снафф». Світ реальності дав нюхательному табачку другий шанс – такий вид використання тютюну набирає популярність.

Що таке » снафф сучасний і чи відрізняється він від старовинного нюхального? Чому він такий популярний, особливо у молодих особистостей 15-25 років. У Россі снафф ще не знаходиться під забороною, але, все-таки він не настільки популярний, як у молоді країні Євросоюзу (особливо люблять «поснаффить» у Німеччині).

Історичний екскурс

Нюхальний тютюн нюхальний отримав свою назву від англійського слова snuff, що означає «тютюн». У Європі вперше про неї дізналися в 1440 році після подорожі Колумба до Америки. А ось американські аборигени стали захоплена жувати і нюхати снафф набагато раніше.

Захоплювалися жуванням табачка і жителі Скандинавії. До речі, в перекладі зі скандинавського слово «тютюн» звучить, як «снюс».

Спочатку в штатах Америки снафф був привілеєм гравців у бейсбол. Учасники команд охоче нюхали і пережовували його, щоб заспокоїтися перед виходом на поле і порошком натирали ігрові рукавички для пом’якшення. В роках 50-их невгамовні люди пристрастилися до куріння снаффа, відкривши для себе ще одну можливість його використання.

У 70-і світ раптом отямився і зрозумів, що куріння – це шкідливо і небезпечно для здоров’я. Вважаючи, що використання тютюну в якості жувальної/нюхальною суміші цілком безпечно і прийнятно, snuff стали знову вдихати і пережовувати. Деякі навіть змішували його з жувальною гумкою і не випускали з рота протягом довгого часу.

Сучасний снафф, що це таке – небезпечний наркотик або цілком нешкідлива маса для отримання задоволення від куріння бездымным способом? Адже саме такий метод вживання тютюну і привертає до нього молодих людей, що захоплюються всім новим і незвичайним.

Нюанси виготовлення

За основу для нюхального тютюну виробники беруть відходи тютюнового листя, використовуваних для виготовлення класичних тютюнових виробів. Після різання рослинної сировини залишаються такі частинки, які вже неможливо взяти для набивання традиційних сигарет.

Ці залишки перемелюють до отримання порошкоподібної маси і змішуються з різними ароматизаторами (частіше використовуються ефірні масла). Готову суміш герметично упаковують, фасують по симпатичним коробочках і відправляють тютюнових крамницях.

Види нюхального тютюну

Снафф у продажу можна зустріти в різних формах виготовлення. Тут і вологий тютюн, і сухий, з дрібними або великими тютюновими частинками і різними ароматизаторами. У світі тютюну snuff підрозділяють на два класичних виду:

 1. Жувальний. Тютюнову суміш скачують у кульки і закладають за щоку або під нижню губу.
 2. Нюхальний (відомий, як «європейський тютюн»). До цієї категорії і відноситься снафф в його чистому вигляді. Це класичний нюхальний тютюн з використанням його у вигляді вдихання носом.

Як використовують snuff

Незважаючи на такий простий процес, як вдихання повітря, винахідливі любителі нюхального тютюну придумали кілька способів його використання. І кожен з них ефективний у плані отримання всередину організму порції нікотину. Як можна використовувати снафф?

 1. Маленьку дрібку тютюну (на кінчику ложки або ножа) скачують у кульки-намистинки. Вони акуратно закладаються в ніздрі, потім робиться глибокий вдих. У курця виникає природне і рефлекторний процес чхання, що ще більше додає задоволення процедурою.
 2. З тютюнового порошку на рівній поверхні столу або аркуша паперу роблять довгі доріжки. Їх вдихають за допомогою тонкої трубочки, слідкуючи, щоб її діаметр пропускав тютюнові частинки. Частенько в ролі трубки використовується звичайна ручка (з неї витягується стрижень відпилюють і більш тонкий кінчик).
 3. Порошок тютюну вміщується у проміжок між вказівним і великим пальцем. Вдихають снафф за допомогою цієї руки, підносячи її до носа. Такий спосіб складний для виконання і часто залишає після себе сліди тютюнової пилу на обличчі.

Що «дарує» снафф

Щоб зрозуміти, що таке snuff для сучасних любителів нюхального тютюну, потрібно детально зупинитися на ефектах, які отримують курці. Так як головним діючим компонентом снаффа є тютюн, то і ефект, одержуваний при його використанні схожий з курінням звичайних сигарет:

 • легке запаморочення;
 • приємний п’янкий дурман;
 • розслаблення і заспокоєння;
 • поліпшення концентрації уваги;
 • прилив сил і бадьорий настрій.

Але, використання нюхального бездимного тютюну має і свої нюанси. Вся справа в тому, як нікотин, головна складова снаффа, потрапляє в організм людини.

Нікотин з нюхального тютюну проникає в кровоносне русло через слизову оболонку носа, а не з дихальної системи (як у випадку зі звичайним курінням).

Ефект після використання snuff починає відчуватися миттєво і триває 30-40 хвилин. У випадку з курінням, дія припиняється після закінчення процесу. Але в цьому і полягає ризик використання бездимного тютюну для організму. У випадку зі снаффом людина може легко отримати нікотинову передозування.

Коли курять звичайні сигарети, курець ясно усвідомлює момент, коли слід припинити паління і організм «насичується» нікотином. У використанні снаффа такого почуття не буває. У цьому випадку досвідчені «снаффисты» радять кожен наступний раз вдихання тютюну зменшувати його дозу в 1,5—2 рази.

Безпечний snuff

Існує думка, що використання нюхального тютюну набагато безпечніше через його бездымности, розсіюється помилковим туманом нікотинової залежності і випливають від цього наслідків. Снафф – це наркотик, що викликає серйозну залежність і він також руйнує організм, як і звичайний тютюн.

Не варто вважати, що бездимний – це нешкідливий. Так само як і при курінні, вдихання тютюну викликає розвиток онкологічних процесів і масу інших проблем зі здоров’ям.

Бездимний наркотик снафф також вбиває людину, але його згубну дію більш повільне і більш руйнівною.

Отруйні і небезпечні канцерогени, що містяться в нюхательном тютюні, мають локальним негативним впливом на організм людини. Якщо куріння в першу чергу шкодить органів дихальної системи, то snuff провокує розвиток смертельно небезпечних патологій горла і носоглотки.

Хімічні речовини, що містяться в нюхательном тютюні, канцерогенні і швидко викликають стійке звикання. Кожен раз при використанні снаффа організм «підлаштовується» під порцію одержуваного нікотину, і з кожним разом ця порція збільшується для отримання приємних відчуттів.

Медиками встановлено, що разом з тютюновим пилом організм отримує набагато більше канцерогенів (а снафф містить близько 30 викликають онкологію речовин). Про жалюгідну майбутнього любителя снаффа красномовно говорять наступні цифри: встановлено, що люди, які постійно вживають снафф:

 • живуть на 15-20 років менше, ніж люди зі здоровим способом життя;
 • на 5-6 років менше, ніж курці звичайних сигарет.

Наслідки вживання нюхального тютюну

Коли людина тільки починає «підсаджуватися» на снафф, перспектива йому здається райдужної і благодушній. Він відзначає поліпшення розумових процесів, починає краще міркувати, підвищується реакція. Але такий «оздоровчий» ефект занадто нетривалий, щоб змінювати його на здоров’я.

А наслідки використання снаффа дуже гнітючі. Познайомтеся з тим, що очікує завзятого нюхательщика:

 • тахікардія та аритмія;
 • притуплення нюху;
 • пошкодження мови і неба;
 • онкологія ротової порожнини;
 • збільшення серцевого ритму;
 • ослаблення ясен і втрата зубів;
 • ризик раннього отримання інфаркту;
 • порушення розумових процесів;
 • зростання артеріального тиску;
 • постійна закладеність носових проходів;
 • підвищення чутливості слизової ротової;
 • кровоточивість і постійне розтріскування ясен і шкіри губ.

Снафф найчастіше викликає онкологічні процеси носоглоткової порожнини. Єдине, що можна сказати на користь снаффа – його бездымность. Тобто нюхальний тютюн не так небезпечний в ролі «пасивного кілера». Але цей безжальний вбивця розквітає у всій своїй красі для того, хто його регулярно використовує. Не ризикуйте своїм здоров’ям!

За темою:  До яких наслідків може призвести куріння тютюну

MAXCACHE: 0.38MB/0.00177 sec