Про шкоду куріння на організм людини

Напевно, сьогодні вже кожна дитина прекрасно знає, що курити – це погано і шкідливо. Завдяки цілеспрямованій і масштабній антитютюновій компанії, курців у світі стає все менше. Але все-таки залишається величезна кількість людей, почитали і плекають власну смертельну звичку і не бажають з нею розлучатися.

Справа в тому, що куріння – ворог підступний. Приходячи до людини під виглядом друга, який у важкі хвилини може підтримати, подарувати розслаблення і заспокоєння, сигарета міцно обґрунтовується у свідомості людини й починає господарювати в організмі. Про шкоду куріння на організм людини написано чимало. Давайте коротко нагадаємо про те зло, яке приносить з собою сигарета.

Чому людина курить

При цьому чудово знаючи про шкоду? Ця антисоціальна звичка вже давно стала лихом світового масштабу. Сигарета міцно приручила величезна кількість людей. Але, що найстрашніше – дана залежність формується відразу в двох напрямках: фізичному, психологічному. Можна сказати, що особистість реально потрапляє в полон тютюнового диму.

Доведено, що наявність саме психологічної залежності безпосередньо впливає на неможливість швидкого розставання з пристрастю. Не дарма кажуть, що людина – раб своїх звичок.

Розглядаючи фізіологічний аспект куріння, ми зрозуміємо, що при повному сигаретному забутті в організмі відбуваються виключно благотворні зміни:

 • розширення судин;
 • поліпшення мозкової активності;
 • стабілізація функціонування ШКТ;
 • відновлення роботи дихальної системи.

Саме у фізичному плані після кидання куріння людина відчуває благотворні зміни. Чого не сказати про психологічному настрої. Причому додаткові труднощі додає той факт, що особистість сама себе налаштовує, що розставання з сигаретою пройде дуже болісно. Адже що тоді буде допомагати боротися з депресіями, стресами і заворушеннями?

Це і є відлуння тієї самої психологічної залежності. І вона з’являється відразу ж після рішення кинути курити. Але найнебезпечніше те, що куріння – це звичка, набута цілеспрямовано. Людський організм зовсім не створений для впливу на нього додаткових штучних допінгів.

Згадайте, курці, свої перші спроби затягнутися. Кашель, огиду і бажання подалі викинути сигарету. Але людина вперто вивчає ази куріння і озброюється сигаретній пачці. Навіщо і чому? Може просто ще не всі знають, чим це обернеться?

За темою:  Є нікотин в електронній сигареті

Шкоду куріння на організм людини коротко

Люди, які починають свій день з сигаретки і продовжують активно смолити протягом усього дня, навіть не здогадуються яка величезна кількість канцерогенів вони «запускають» у власний організм. Лікарями встановлено і доведено, що викурюючи близько 15-20 сигарет курець «поповнює» запаси свого фізичного потенціалу на:

 • 40-45 мг аміаку;
 • 120-130 мг нікотину;
 • 0,5—0,6 л чадного газу;
 • 0,5—2 мг синильної кислоти.

Додайте сюди величезний перелік з більш ніж 400 найменувань канцерогенних речовин, і ви зможете самостійно оцінити шкоду тютюну на організм людини. Враховуючи, що канцерогенні сполуки мають потужну здатність відкладатися в надрах людського тіла. Де вони постійно і цілеспрямовано руйнують роботу внутрішніх органів, безжально руйнуючи здоров’я.

Відомий факт, що життя активних курців з великим стажем куріння скорочується в порівнянні з некурящими людьми на 6-12 років.

Завдяки проведеним багаточисельним і тривалим дослідженням, медиками встановлено, що паління:

 1. Згубно позначається на імунітеті.
 2. Стабільно знижує загальне самопочуття.
 3. Збільшує ризик розвитку онкологічних процесів.
 4. Серйозно порушує роботу репродуктивної системи. Це стосується як чоловіків, так і жінок.
 5. Значно звужує кровоносні судини, що призводить до розвитку кисневого голодування і проблем серцево-судинної системи.

Сигарети і нервова система

Отруйні канцерогени, які має кожна тютюновий виріб, руйнівно діють на ЦНС людини. У завдання нервової системи входить контроль над усіма процесами, що відбуваються в організмі. На тютюнову інтоксикацію ЦНС реагує наступним чином:

 1. Зниження рівня уваги, неуважність і забудькуватість.
 2. Запаморочення, викликане різким звуженням просвіту кровоносних судин.
 3. Відчуття втрати свідомості. Людина як би впадає в короткочасну прострацію.

У завзятих курців з великим стажем захоплення цигарками у більшості випадків відзначається стійке порушення пам’яті, депресивні прояви, сильні мігрені. Формуються і невротичні ознаки, часто курців переслідує хронічна втома. Канцерогенний дим вкрай негативно позначається і на здатності людини відчувати смаки і запахи.

Лікарями доведено, що багаторічна куріння значно знижує здатність людини сприймати кольору. У курців порушено колірне сприйняття. Те ж стосується і роботи нюхових рецепторів.

Також любителі диму скаржаться на прояви у них проблем зі слухом і зором. Токсичні сполуки згубні для зорових і слухових нервів. При наявності вже наявних проблем (захворювань) з боку ЦНС, курця з часом може очікувати і інвалідність.

За темою:  Вміст нікотину в сигаретах: таблиця

Куріння і дихальна система

Головний і руйнівний удар тютюновий дим завдає бронхолегеневої органам. Важкі, липкі частинки сажі та копоті у великій кількості осідають в бронхах, порушуючи нормальний процес дихання. Бронхіальні альвеоли поступово руйнуються, згодом провокуючи запальні процеси.

Згадайте про знаменитому кашлі курця, який починається вранці і триває весь день. Такий кашльовий синдром супроводжується отхаркиванием в’язкої сіруватого кольору мокротиння. Це откашливаются частинки кіптяви, що заважають нормальному диханню. Змінюється і голос курця, він стає грубуватим і хрипким.

Протягом року куріння через легені у людини проходить близько 1-1,5 кг тютюнового дьогтю, з часом легкі темніють. Це чітко видно при розтині померлого курця. Такі фото часто використовують в наочних плакатах по боротьбі з курінням.

Постійний болісний кашель поступово розтягує альвеоли, що погіршує їх тонус і еластичність. У всіх без винятку курців відзначаються різні збої в роботі дихальної системи. Медики з жалем констатують факт, що кількість хворих на туберкульоз зростає саме в середовищі людей, що палять. Куріння – головна причина різних онкологічних процесів, що відбуваються в легеневій системі.

Тютюновий канцерогенний дим у великій кількості містить аміни. Дані сполуки при взаємодії з слинної рідиною, утворюють отруйні токсини – нітрозаміни. Опинившись в шлунку, нітрозаміни можуть спровокувати ріст злоякісних клітин. Не кажучи вже про те, що тютюн також містить і ряд радіоактивних елементів, які лише додають небезпеку розвитку раку.

Тютюн і серцева система

Паління значно збільшує серцевий ритм, змушуючи посилено працювати міокард. Це значно підвищує навантаження на серце. Нікотинові з’єднання разом з кровотоком виявляються в наднирниках, провокуючи останні на активне продукування гормонів, які сприяють посиленню ПЕКЛО.

Серцю потрібно все більше зусиль для перекачування крові, враховуючи, що просвіти судин з-за того ж куріння значно звужені. Погіршує кровопостачання міокарда і карбоксигемоглобін, що входить до складу чадного газу. Його у великій кількості вдихає курець, димлячи цигаркою.

Вдихає любитель тютюнового диму і масу катехоламінів, які, проникаючи в кров, стають причинами посиленого відкладення жирових бляшок. Дана ситуація стає безпосереднім винуватцем атеросклеротичних відкладень і розвитку атеросклерозу. Сумним підсумком стає ожиріння серця і різні його патології.

За темою:  Хвороби курців: що викликає куріння

Сигарети і травна система

Канцерогенний дим вкрай негативно позначається на роботі травного тракту. Димлення починає свій згубний вплив у процесі першої затяжки. Дратівливо впливаючи на зуби, слизову рота і мови, тютюновий дим може призвести до численних інфекційних захворювань, не кажучи вже про онкологічних процесах.

Зуби курця поступово жовтіють і руйнуються. А неприємний запах, який межує з любителем нікотинових виробів? Опинившись в шлунку, канцерогени тютюнового диму у багато разів підвищує ризик розвитку виразкових патологій, гастриту та панкреатиту.

Нікотин також сильно ускладнює і кишкову перистальтику. Саме даний факт впливає на те, що курці часто скаржаться на відсутність апетиту і різні проблеми зі стільцем (діарея, запори, метеоризм).

Куріння і репродуктивна система

Як може пошкодити тютюновим димом на репродуктивні функції людини? Отруйні токсини і канцерогени мають безпосередній і дуже потужний руйнівний вплив на статеві клітини людського організму. Шкоду куріння на організм чоловіки полягає в розвитку еректильної дисфункції, зниження лібідо. Жінки страждають від різних порушень місячного циклу.

Багато сказано і про шкоду куріння при вагітності. Канцерогени і величезний список отруйних речовин тютюнового диму призводять до формування болісного токсикозу, проблем з нормальним виношуванням плоду та народження немовлят з численними уродженими каліцтвами.

Це лише мізерна частина тих руйнувань, які несе з собою куріння. Вплив нікотину на здоров’я масштабне і комплексне. Страждають, руйнуються і гинуть практично всі внутрішні органи і системи. Який можна зробити висновок? Чим раніше людина забуде про свою пристрасть, тим більше шансів у нього прожити повноцінне, здорове і довге життя.

MAXCACHE: 0.38MB/0.00689 sec