Шкоду сигарет з ментолом

Питання про шкоду ментолових сигарет почав гостро обговорюватися громадськістю в кінці нульових років. Саме тоді конгресом Сполучених Штатів Америки, був прийнятий закон, що забороняє виробництво сигарет з ароматизованими добавками і ментолом. На момент видання в дві тисячі дев’ятому році, він не містив у собі пункт, пов’язаний із забороною ментолу, однак через кілька років він був доданий в список заборонених добавок. Справа в тому, що спеціальна комісія, що здійснює нагляд за якістю товарів, віднесла ментол до списку продуктів, що згубно впливають на стан здоров’я. Давайте розглянемо докладніше, ніж шкідливі сигарети з ментолом.

У чому полягає шкода ментолових сигарет

На заборону використання ментолу при виготовленні сигарет вплинули дослідження кількох наукових груп. Американські вчені спантеличені цим питанням провели ряд тестів, результати яких були надані спеціальній комісії. За результатами тестів з’ясувалося, що знаходження ментолу в складі компонентів тютюнового виробу в кілька разів збільшує сприйнятливість легенів і шлунково-кишкового тракту до шкідливого впливу токсичних речовин, що утворюються в результаті горіння. Крім цього було виявлено, що вживання ментолу веде до підвищення ризиків, пов’язаних з розвитком ракових пухлин у курців.

Шкода ментолових сигарет також впливає і на роботу судинної системи. Від його згубної дії страждають серце та репродуктивні органи. В них підвищується вміст токсинів в кілька десятків разів, ніж у звичайного курця. Ці дані підтверджені конкретними цифрами. У представників фокус-групи, яка використовувала ментолові сигарети протягом півтора років, спостерігаються загострення хронічних захворювань, пов’язаних з органами дихання.

З цього виходить, що людина використовує цигарки із ароматичними добавками на двадцять відсотків більше схильний до ризику розвитку небезпечних хвороб. У фокус-групі, де її члени використовували сигарети без ароматичних добавок, проблеми з органами дихання спостерігалися лише у вісімнадцяти осіб з тисячі. У групи, учасники якої використовували ментол, проблеми з легенями виявилися у двадцяти трьох осіб.

За темою:  Хвороби курців: що викликає куріння

Крім даних досліджень, провели власний аналіз і провідні страхові компанії. В результаті обробки статистики було виявлено, що курці, які використовують сигарети з ментолом частіше звертаються в службу порятунку і швидку допомогу. Їх звернення пов’язані з різними захворюваннями дихальних органів. В якійсь мірі висновки цієї статистики збігаються з результатами вищенаведених досліджень.

Але варто сказати і про те, що існує кілька груп дослідників, які намагаються заперечити цю думку. Головний упор в подібних суперечках здійснюється саме на причини негативного впливу ароматизованих добавок. Подібні добавки значно пом’якшують смак цигарки, що робить куріння процесом, що приваблює молодь. Крім цього, «ментольщики» значно важче проходять стадії відмови від шкідливої звички. На думку представника чиказького університету, людина, що використовує ароматизовані сигарети, в два рази більше схильний до впливу нервових зривів на ґрунті відмови від вживання тютюну.

Необхідно враховувати здатність цієї речовини впливати на чутливість внутрішніх органів. Охолоджуючу дію здатний замаскувати розвиток багатьох хвороб. Така анестезія проводить до того, що людина не відчуває появи кашлю або труднощів з диханням. Крім цього, дана речовина володіє досить потужним відхаркувальним ефектом. У людини, що використовує тютюн з такими добавками, створюється відчуття того, що його вживання згладжує всі негативні впливи самого процесу.

Крім того сигарети з ментолом шкідливіше, ніж звичайні за рахунок того, що вони досить легкі і мають приємний смак. Це призводить до того, що людина починає збільшувати добову норму споживаного тютюну чи не в кілька разів. При цьому все відбувається на підсвідомому рівні, що означає, що людина не контролює цей процес. Це основна причина того, що кількість концентрації шкідливих речовин в організмі, утворених в результаті горіння тютюну, збільшується в кілька разів.

За темою:  Куріння під час грудного вигодовування

Дуже важливий той факт, що зниження чутливості при використанні сигарет з ментолом призводить до більш глибоких затяжки.

Шкода ментолових сигарет для чоловічого організму

Існує думка про те, що використання цього виду тютюнових виробів значною мірою впливає на чоловічу потенцію. На сьогоднішній день, розгорнутої відповіді на дане питання немає. За даними досліджень, існує ймовірність розвитку подібних відхилень, однак більшість з них пов’язані не з самою добавкою, а з кількістю викуреного продукту.

Крім цього, варто враховувати вплив добавки на стан нервових закінчень. Воно настільки сильно, що викликає викид певних гормонів і речовин. Ці речовини здатні змінювати чутливість нервів, у тому числі тих, що знаходяться в репродуктивних органах. Цілком можливо, що при такому розвитку подій спостерігається картина відсутності сексуального потягу.

Шкода ментолових сигарет для жіночого організму

Основну шкоду сигарет з ментолом для жіночого організму полягає в тому, що ароматизована добавка маскує смак тютюнового виробу. Це призводить до того, що людина отримує безліч позитивних емоцій від самого процесу вживання тютюну. Завдяки цьому фактору, відбувається збільшення споживаної кількості токсинів, що позначається на стані внутрішніх органів.

Фахівці постійно говорять про те, що використання тютюну завдає більше шкоди саме жіночого організму, ніж чоловічого. У багатьох жінок на цьому фоні спостерігаються гормональні збої, зростає ризик, пов’язаний з розвитком остеопорозу. Також існують проблеми стосуються вагітності і періоду годування. Жіноча аудиторія курців в кілька разів подверженнее ризику розвитку онкологічних захворювань.

Вплив на серце

Така речовина, як ментол, знаходиться в складі багатьох лікарських препаратів, що сприяють нормалізації серцевих ритмів. Їх ефективність зумовлена саме здібності цієї речовини впливати на розширення судинної системи при попаданні в організм. Даний компонент провокує вироблення тих речовин, які впливають на серцевий м’яз і судинну систему. Цей вплив можна прирівняти до потужному емоційному стресу.

За темою:  Як болять легені: симптоми

Звичайно, подібні процеси не проходять безслідно для організму. Збільшення судинної системи призводить до того, що кров починає циркулювати в півтора рази швидше. Порушення цього процесу впливає на артеріальний тиск. У зв’язку з цим значно зростає ризик появи таких захворювань, як стенокардія, ішемія та інфаркт міокарда. Особливу увагу цього факту необхідно приділити людям, які ведуть малорухливий спосіб життя.

Чому сигарети з ментолом шкідливіше

Насправді фраза, шкідливі сигарети з ментолом, побудована неправильно. Будь-яке вживання тютюну завдає значної шкоди станом організму. Однак сигарети з ароматизованими добавками шкідливі лише тим, що змушують людину використовувати їх у кілька разів частіше. В результаті цього пропадає здатність не тільки контролювати сам процес, але і спроба позбутися шкідливої залежності ставати серйозним випробуванням.

Сигарети з ароматизаторами шкоду організму наносять наступний:

  • підвищують рівень нікотинової залежності;
  • викликають інтерес у молоді;
  • знижують можливість позбутися згубної залежності.

Дуже важливо при використанні такого виду тютюнових виробів, створити певні умови, за яких процес їх вживання буде контролюватися. Тільки тоді можна говорити про те, що використання ментолових сигарет завдає мінімальний шкоди організму.

MAXCACHE: 0.38MB/0.01218 sec