Що входить до складу тютюнового диму

У тютюновому димі містяться такі хімічні сполуки, як водень, аргон і метан. Крім них, у його складі більше чотирьох тисяч різних речовин, більшість з яких токсичні, мутагени і схильні до скупчення в організмі. Що входить до складу сигарети, давайте розглянемо в подробицях і приділимо увагу самим небезпечним хімічним з’єднанням.

Хімія тютюнового диму

Говорити про те, які речовини містяться в димі сигарет досить складно. Ця складність полягає в тому, що кількість хімічних сполук в ньому досягає значення, що перевищує чотири тисячі. Весь список речовин можна легко знайти в інтернеті і перераховувати їх не має сенсу. Для того щоб зрозуміти наскільки він шкідливий, можна навести список груп цих речовин і кількість хімікатів, що належать до цих груп.

Хімічний склад тютюну і тютюнового диму:

 • N-гетероциклічні сполуки – 920 штук;
 • Вуглеводні – 755 видів;
 • Кетони – 510 сполук;
 • Складні ефіри – 475 видів;
 • Аміди і лактони – 390 сполук;
 • Спирт – 380 видів;
 • Ефіри – 310 видів;
 • Феноли – 285 сполук;
 • Кислоти – 240 видів;
 • Аміни – 200 видів;
 • Альдегіди – 110 речовин;
 • Нитрилы – 115 видів;
 • Вуглеводи – 45 видів;
 • N-нітрозаміни -22 з’єднання.

Якщо порахувати кількість цих компонентів, то отримана цифра становитиме чотири тисячі п’ятдесят сім. Саме стільки речовин входить до хімічний склад сигарети. Всі ці речовини утворюються в тютюновому димі в результаті горіння листя тютюну. Під впливом високих температур утворюються полулетучие і летючі хімічні речовини. Крім цього, в димі сигарет містяться і нелеткі сполуки, які просто перетворюються в дим, без процедури розпаду.

Використовуючи сигарети, людина добровільно піддає свій організм отруює впливу більше сотні хімікатів, серед яких є миш’як. У минулому році в Англії серед курців було проведено опитування про те, що входить до складу тютюнового диму. Близько сімдесяти відсотків опитаних, не змогли пригадати жоден елемент, крім смоли та нікотину. Коли вчені представили фокус-групі список отрут і попросили виділити ті, що містяться в сигаретах, лише два з половиною відсотка змогли виділити основні.

За темою:  Чому паморочиться голова від сигарет

Особливо страшно те, що існує категорія курців, які ставлять під сумнів небезпеку вживання тютюнових виробів. Але якщо вірити статистиці, то кожні десять секунд на землі помирає людина, від шкідливого впливу цього продукту. За цими даними, за останні 60 років від вживання сигарет загинули більше шістдесяти мільйонів чоловік. Така кількість смертей не реєструвалося навіть у часи Другої світової війни. У зв’язку з цим розглянемо основні шкідливі речовини в сигареті, які мають вплив на людський організм.

Смоли

Одне з найбільш небезпечних хімічних сполук, що володіє негативним впливом на організм. На формування шкідливої звички впливає нікотин, який дратує певні ділянки головного мозку. На відміну від нього смола отравляюще діє на внутрішні органи. Тютюновий дим можна порівняти з концентрованим спреєм, у складі якого мільйони частинок на сто кубічних мілілітрів. Остигаючи, дим утворює конденсат, який і є смолою, що осідає в органах дихання. Дія смоли блокує регенеративні функції легень і знижує якість роботи імунітету.

Саме цей елемент несе відповідальність за появу ракових клітин і захворювань дихальних органів.

Оксид вуглецю

Сигаретний дим містить і це безбарвна газоподібна речовина, причому концентрація оксиду вуглецю носить досить небезпечний характер для людських органів. Ця речовина володіє здатністю з’єднання з кров’ю в двісті разів сильніше, ніж кисень. Саме тому в організм курця порції кисню потрапляють в досить стиснутих розмірах. Це надає певний вплив на багато органів.

Крім самих органів, страждають і тканини. Мозок, м’язи і серце відчувають певні проблеми і працюють на знос. Збільшення навантаження на серцевий м’яз стає причиною проблем з циркуляцією крові. Оксид вуглецю також впливає на стан судинної системи та багатьох артерій, саме це речовина відповідально за збільшення ризиків появи серцевого нападу.

Ціаністий водень

Це хімічна сполука має особливий вплив на рецептори, розташовані в бронхах, які відповідають за очищення дихальних органів. Проблеми, пов’язані з порушенням очищення легенів, призводять до того, що в них починають накопичуватися токсини. Ці токсини є прямою причиною різних проблем у вигляді астми, емфіземи й інших легеневих хвороб.
Також до токсинів, що входять до складу сигарет, можна зарахувати формальдегід, діоксид азоту та акролеїн.

Радіоактивні елементи

Останні дослідження інгредієнти сигаретного диму показали, що в ньому містяться небезпечні радіоактивні елементи. Серед них найвищою концентрацією мають такі хімічні елементи, як:

 • Полоній 210;
 • Радій 226;
 • Торій 228;
 • Калій-40.

Важливо розуміти, що ці сполуки канцерогени, тобто мають властивість накопичуватися в тканинах.

Висновок

Знаючи, що міститься в сигареті, людина може усвідомити всю шкоду, яку він добровільно завдає своєму організму. Шкоду від паління проявляється поступово. Спочатку це може бути задишка і напади кашлю вранці. Надалі ці неприємні симптоми можуть вилитися в серйозні захворювання.

Дуже важливо відмовитися від вживання сигарет. Якщо ви не в змозі це зробити самостійно, можна звернутися за допомогою до фахівців. Існує десятки методик і стільки ж практик, завдяки яким можна забути про даному пристрасть. Проконсультувавшись з фахівцем, можна знайти оптимальний спосіб вирішення проблеми, найбільш підходящий саме вам.

MAXCACHE: 0.37MB/0.00393 sec