Сигарети підвищують або знижують тиск

Абсолютно здорової людини в нашому житті, наповненою стресами, проживанням в задушливих запорошених містах, хронічною втомою і шаленим ритмом, зустріти досить складно. Велика кількість людей страждає від проблем з артеріальним тиском. І більша частина з них є активними курцями.

Рідко хто замислюється про те, як куріння впливає на тиск, а, між іншим, залежність від нікотину згубним чином впливає на всі функції організму. Зачіпає захоплення курінням і артеріальний тиск. Лікарі давно встановили, що між сигаретами і гіпертонією є тісний взаємозв’язок. Яка?

Що впливає на ПЕКЛО

Нормальні (здорові) показники артеріального тиску – це фактор відмінного здоров’я. Медики враховують дані ПЕКЛО, як якусь константу, яка є базою, основою здорового самопочуття та доброго функціонування всіх систем.

Показники артеріального тиску базуються на рівні сили кров’яного тиску потоку на стінки артеріальних кровоносних судин.

Завдяки даним АТ, лікарі можуть вчасно розпізнати починаються проблеми в роботі серцево-судинної системи і своєчасно прийняти необхідні заходи. В нормі показники артеріального тиску наступні (на вік 20-45 років):

 1. Для чоловіків: 123/76–129/81.
 2. Для жінок: 120/75–127/80.

Дані критерії є нормальними і свідчать про хорошому стані серцево-судинної системи. Так що саме може вплинути на ці цифри? Це такі фактори, як:

 • рівень еластичності самих артерій;
 • загальний обсяг (кількість) крові, яку серце здатне перекачувати за одну хвилину;
 • здатність стінок судин до опору (має значення наявність в них холестеринових бляшок).

Тиск вимірюється за допомогою тонометрів. Ці компактні пристрої можна придбати в аптечному пункті (від простеньких, механічних до більш складних, з електронною панеллю). Такі прилади повинні обов’язково входити в домашню аптечку, щоб вчасно виявити проблему.

Яке саме тиск підвищений або знижений, можна зрозуміти виходячи з нормальних показників АТ. Чим вище цифри, тим виразніше загроза для здоров’я:

 1. Гіпертонія (підвищений артеріальний тиск) має показники від 140/90.
 2. Гіпотонія (знижений артеріальний тиск) показує цифри в межах 100/60.

Як сигарети впливають на тиск

Тривале захоплення тютюнопалінням дуже часто сприяє розвитку у людини анормального ПЕКЛО. Як діє куріння: підвищує або знижує тиск? Однозначно відповісти на це питання складно. Вплив нікотину може бути різним, викликаючи скачки артеріального тиску в ту або іншу сторону.

Після куріння в організмі відбувається порушення гомеостазу. Гомеостаз – процес саморегуляції організму, коли всі внутрішні органи і системи працюють у злагодженому ритмі.

Нікотин приносить в організм речовини, які негативно впливають на роботу серцево-судинної системи. Найчастіше тиск підвищується, особливо якщо у людини є схильність до цього. При тривалому палінні особистість найчастіше стикається з гіпертонією, яка перетворюється на хронічну патологію.

А як бути гіпотонікам? Якщо куріння підвищує тиск, адже це можна використовувати для покращення стану? Не все так просто. Якщо людина схильна до зниження ПЕКЛО, то сигарети тільки погіршать стан і посприяють ще більшого падіння тиску. Куріння в даному випадку може викликати сильне запаморочення і навіть непритомність.

Чому нікотин провокує скачки артеріального тиску

Перш ніж намагатися зрозуміти таку особливість сигарети, давайте детально дізнаємося, що відбувається в організмі при попаданні туди нікотину. Як подорожує в тілі тютюновий дим?

 1. Людина робить першу затяжку. Всі шкідливі сполуки, що входять в тютюновий дим, активно поширюються по організму. Всього 7-8 секунд досить, щоб токсини опинилися в головному мозку. А через 30-40 секунд отруйні сполуки разом з кровотоком роблять повний оборот по організму.
 2. Нікотин починає активно підштовхувати рецептори головного мозку до посиленого продукування гормону дофаміну. Цей гормон «радості» дарує курцеві відчуття задоволення. У відповідь активізуються наднирники, викидаючи в кров’яне русло адреналін. Таке речовина сприяє посиленому скорочення серця. Підсумком стає зростання тиску.

Величезна кількість шкідливих речовин, що містяться в тютюновому димі, капітально шкодять усім внутрішнім органам. Чадний газ перешкоджає нормальне надходження до клітинках кисню, формальдегід провокує розвиток запалень. Дані ситуації тільки сприяють посиленню тахікардії, що підвищує тиск на стінки артеріальних судин.

Організм, намагаючись захиститися від руйнування і позбутися від шкідливих сполук, спазмує судини, різко зменшуючи в них просвіти. В кінцевому підсумку такий розвиток ситуації призводить до загального стоншення стінок капілярів і судин.

Прийміть до відома, що мозок людини, що зазнає при курінні милостиве вплив дофаміну, буде вимагати повторення. При надходженні чергової дози нікотину, вся ситуація повторюється, і організм поступово витрачає всі свої ресурси. Сумним підсумком стає інфаркт або інсульт з-за розриву истонченного і ослабленого сосудика.

Група ризику

Кожна людина – особистість індивідуальна. Людський організм часом призводить вчених в замішання своїми дивовижними і часом незрозумілими здібностями. Але, коли справа стосується куріння, все вивчено вже давно і досконально, повністю розглянуто питання і про те, як працює нікотину в сигаретах: підвищує або знижує тиск.

Результат куріння залежить від індивідуальної схильності особистості до гіпертонії або гіпотонії. У будь-якому випадку, тютюнопаління тільки розвине вже наявну схильність до проблем ПЕКЛО і призведе до розвитку вже хронічної патології. Особливо небезпечна така ситуація у випадку схильності людини. У групу ризику потрапляють такі люди:

 • у віці від 35 років;
 • страждають діабетом;
 • з ожирінням і зайвою вагою;
 • мають проблеми в роботі нирок;
 • ведуть малоактивний спосіб життя;
 • обтяжені спадковістю (у разі наявності у родича проблем з АД).

Тютюновий дим і судини

Куріння вкрай несприятливо позначається на стані судин. Токсини, що руйнують нервові рецептори, розташовані в артеріальних стеночках.

Нервові рецептори, що знаходяться в стінках артерій, сприяють підтримці тиску в нормальних і здорових показниках. При необхідності підвищуючи/знижуючи його (стабілізуючи).

Нікотин активно пригнічує їх функціонування. А підвищення адреналіну лише погіршує ситуацію, не дозволяючи рецепторів приводити порушене тиск в порядок. Також активне куріння істотно підвищує холестериновий рівень в крові. Холестерин, відкладаючись на стеночках судин, формує бляшки, які:

 1. Значно звужують просвіти судин.
 2. Провокують утворення кров’яних згустків (тромбів).
 3. Купируют надходження кисню і життєво важливих речовин до всіх внутрішніх органів.

Така ситуація змушує серце працювати в прискореному темпі, прагнучи зі збільшенням швидкості кровотоку організувати необхідне постачання систем киснем. Підсумком стає розвиток стабільно високого тиску (гіпертонія).

Як виправити ситуацію

Що робити любителя ароматного диму зі стрибками тиску? Якщо курець зіткнувся з цією проблемою – єдиним розумним виходом із ситуації стає повне забуття свого хворобливого захоплення.

До речі, навіть пасивний курець не меншою мірою піддається загрозі розвитку гіпертонії. Адже отруйний дим, що знаходиться в повітрі при палінні, небезпечний всім оточуючим.

Коли вдарить грім і людина перетвориться в хронічного гіпертоніка, спрогнозувати складно. Ослабленому організму потрібно зовсім небагато часу, тоді як більш міцний фізично людина може чинити опір цьому процесу багато років. Але неприємність відвідає (рано чи пізно) будь-якого курця.

Так що варто задуматися і зробити правильний вибір у бік гарного самопочуття, стабільній роботі серця і нормальних показників тиску. Адже сигарети і здоров’я – дві діаметрально протилежні речі, абсолютно не сумісні один з одним.

За темою:  Про шкоду куріння сигарет і тютюну

MAXCACHE: 0.38MB/0.00397 sec