Що буде якщо палити чай

Чай – один з улюблених і корисних напоїв. Він гордо входить у щоденний раціон більшості жителів Землі. Знаючи про корисні властивості і благотворний вплив на організм, чай активно використовується і косметологічної промисловістю. Але людство цікаво. Чай пробували і курити, причому цей захід далеко не нове й іде своїми коренями в далеке історичне минуле.

Наші сучасники також використовували сухі чайні листочки у вигляді самокруток, особливо в часи повального сигаретного дефіциту. І зараз ще знаходяться мисливці спробувати нові відчуття. А можна палити чай замість тютюну, не завдасть таке заняття шкоди організму?

Цікаве про звичному

Чайні сигарети були найбільш поширені в XIX столітті. Їх любителі стверджували, що куріння чаю дарує м’який наркотичний ефект. І справді, за свідченнями очевидців, через 1-1,5 години після курильного чайного заходи у курців спостерігалися нервові тики і посмикування кінцівок.

Особливо популярним чайне куріння було у прекрасних англійських дам. Представниці вищого світу смолили чай, не звертаючи уваги на важкий дим і різкий, дуже неприємний запах.

Не менш популярними стали самокрутки і ув’язнених, позбавлених звичайних сигарет. Щоправда, пізніше в тюрмах на сухий чай ввели заборону і приносили в камеру вже готовий напій.

Курінням чаю бавилися і раніше. Особливо улюбленим це заняття було у Франції VII століття. Тоді чайне сировину попередньо замочували в хорошому коньяку, висушували і активно диміли. А попелом, що залишилися після такого відпочинку, вибілювали зуби.

Куріння чаю

Навіщо палити замінники, коли в сучасні тютюнові крамниці пропонують величезну різноманітність сигаретної продукції на будь-який смак і колір? Але у світі завжди знайдуться оригінали, яким хочеться скуштувати щось незвичайне. Багато вирішують таким чином кинути палити, іншим лінь йти в магазин, коли звичайні сигарети підходять до кінця, а треті просто активні дослідники.

Психологи відзначають, що частіше курінням чаю захоплюються підлітки. Юні люди всіма силами прагнуть виділитися з натовпу однолітків і привернути до себе увагу.

У ніжному віці рідко замислюються про наслідки легковажних і необдуманих вчинків, навряд чи хтось з підлітків, згортаючи чайну самокрутку, поцікавиться, що буде, якщо палити чай. Але життя така, що жодне згубне захоплення не проходить для людини безслідно. Чайні сигарети небезпечні для здоров’я, а їх споживання чревате наслідками.

Чи шкідливо курити чай

Про користь цього напою відомо багато чого, завдяки багатому вмісту антиоксидантів, вітамінів і ефірних масел, чай надає на організм благотворний і цілющу дію. Багатий на користь склад покращує роботу внутрішніх органів, бадьорить і навіть захищає зуби від карієсу.

Багато людей впевнені, що куріння чаю замість його споживання в класичному вигляді приносить організму таку ж користь. Адже чай є таким же рослиною, як і тютюн. Але, на відміну від останнього, не містить нікотин.

Нікотин, що становить звичайних сигарет, формує у людини стійку залежність. Але головну небезпеку при курінні викликає не нікотинова добавка, а канцерогенний отруйний дим.

При горінні чайного сировина утворюється ще більш густий і їдкий дим, який ще і коптить, як сажа. Вдихаючи цей зміг, людина завдає власному здоров’ю серйозної шкоди, в першу чергу, бронхолегеневої системи. Порушується і серцева діяльність. До речі, отримати насолоду від такої процедури неможливо, на відміну від використання сигарет. Куріння чаю – це:

 1. Відштовхуючий запах палених продуктів.
 2. Сажістий, насичений дим смоляного кольору.
 3. Їдкість одержуваного задимлення, від якого щипає очі.

Тут навіть не можна назвати однозначно, що приносить найбільшу шкоду куріння сигарет або чаю. До речі, вже сама перша затяжка чаєм несе користувачеві досить неприємні симптоми, а часом навіть і хворобливі:

 • запаморочення;
 • напад мігрені;
 • відчуття гіркоти;
 • тремор кінцівок;
 • виснажливий кашель;
 • напад болісної блювоти;
 • сильне відчуття нудоти.

Пройшовшись по інтернет-ресурсів у пошуках хороших відгуків про такому заході, ми їх не знайдемо. Тих відчуттів, на які розраховували наївні громадяни, згортаючи чайну самокрутку, вони не отримали. Негативно висловлюються про даній процедурі навіть курці з величезним стажем, які віддають перевагу найміцніші сигарети.

Яскравий прояв інтоксикації після використання чаю у вигляді самокруток відвідує людини незалежно від того, чай якого сорту був використаний. Тому навіть не тільки медики, але і самі курці настійно рекомендують не впадати в легковажні авантюри і мирно пити чайний напій, а не думати, як палити чай замість тютюну.

Чайні сорту і наслідки їх куріння

Як і шанований багатьма тютюн, чай має величезну кількість сортів. Починаючи від кольору і закінчуючи фракцією листочків. Найдешевший створюється з відходів чайного виробництва. Таки залишки здатні принести шкоду навіть при їх класичному заварюванні, не кажучи вже про куріння. Але шкоду несе і димлення навіть найкращих сортів.

Елітний Пуер

Цей вид належить до вищої чайної категорії і проводиться за спеціальним технологічним процесам. Спочатку сировина обробляється класичним способом, а потім піддають штучному старінню. У підсумку Пуер насичується біоактивними і дуже корисними ферментами.

Але тільки благородний Пуер абсолютно не підходить для використання його у вигляді куріння. Всі його корисні таланти розкривають свою силу, виключно поступивши в організм у вигляді напою, але не диму. А Пуеру є, чим пишатися. Цей королівський чай:

 • покращує роботу ЦНС;
 • відновлює роботу ШКТ;
 • знижує холестериновий рівень;
 • значно зменшує ризик розвитку онкології;
 • чудово очищає організм від шлаків і токсинів;
 • діючи як антиоксидант, сприяє омолодженню.

Такими чарівними властивостями Пуер зобов’язаний своєму багатому складу на пектини, амінокислоти – цей сорт містить понад 750 корисних складових. Але людина може отримати собі тільки одним шляхом – споживанням чаю всередину.

Лікарі особливо рекомендують пити Пуер при виникненні отруєнь різної природи.

Наслідки

Куріння Пуеру дарує абсолютно зворотний ефект для людини. В результаті горіння заварки цього сорту утворюється густий дим сажного виду, що містить смертельно небезпечні смоли. Смолисті з’єднання рясно осідають на стінках легень і виводяться згодом з великими труднощами.

Куріння Пуеру надзвичайно шкідливо для нормальної роботи серцево-судинної системи. Надзвичайно токсичний, шкідливий дим легко і швидко викликає у людини серйозне отруєння, що проходить на фоні рясної блювоти і учительной нудоти.

Пуер і боротьба з курінням

Є один міф, який говорить, що куріння Пуеру допомагає звільнитися від тютюнової залежності. На ділі абсолютно ніяких підтверджуючих фактів даним твердженням не існує. Правда, можливо саме завдяки неприємним симптомам, людина здатна на деякий час відмовитися від сигарет. Щоб повернутися до неї після відновлення самопочуття.

Але є один спосіб, який дійсно допомагає курцеві забути про свою звичкою і саме завдяки чаю Пуер. В продажу не так давно з’явилася одна не зовсім звичайна новинка – сигарети з додаванням Пуеру.

З вигляду вони виглядають як абсолютно звичайна тютюнова продукція. Але їх не крутять, а також заварюють окропом. За заявами китайських виробників (а саме вони придумали цю новинку), такий напій не тільки допомагає позбутися від тяги до куріння, але і працює на зниження ваги.

Звичний пакетований чай

Один з найпоширеніших видів чайної продукції. При його виробництві ретельно дотримуються всі технологічні вимоги, всі чаїнки покладені в герметичну упаковку і на виході дарують ароматний і смачний напій. Але, не завжди цей чай хороший і відповідає вимогливим вимогам.

На ринку занадто багато звичайних другосортних підробок. Деякі недобросовісні виробники закладають у пакетики звичайну чайну порох, пил і крихти, що йде як відходи виробництва. Щоб надати належний колір і аромат, потерть рясно присмачують ароматизаторами і барвниками.

Небезпека чаю в пакетиках

Такий чай навіть небезпечно пити, не кажучи вже про куріння. Вдихання ядовитейших парів консервантів істотно підвищує у людини ризик розвитку раку. Згубно позначається на стані зубів, кісток і внутрішніх органів.

Особливо враховуючи, що в чайних підробки підвищений рівень фтору. А при горінні чайної самокрутки фтор перетворюється в токсичне з’єднання – фторид кисню. Цей канцерогенна речовина глибоко проникає в тканини організму і викликає пригнічення дихання.

Цілющий Іван-чай

Про користь цієї рослини відомо багато. Іван-чай – це справжній Клондайк корисних для здоров’я елементів і вітамінів. Зокрема, в ньому великий вміст:

 • заліза;
 • бета-каротину;
 • біофлавоноїдів;
 • пектинових добавок;
 • мідних з’єднань;
 • органічних кислот;
 • вітамінів групи В і C.

У цілющій рослині повністю відсутній кофеїн, сечова і щавлева кислоти. Саме ці добавки провокують звикання і дестабілізують роботу метаболізму. Як напій, він чудово і повністю засвоюється організмом і приносить тільки користь, купируя неврози і знімаючи відчуття втоми.

Іван-чай і куріння

Це рослина славиться, як відмінний помічник у боротьбі з табакопристрастием. Правда, за умови його внутрішнього споживання як заварного напою. А ось при курінні сухих листків цієї рослини людина може дістати собі тільки симптоматику сильного отруєння – всі корисні речовини негайно випаруються при тлінні самокрутки.

Куріння Іван-чаю спровокує створення густого та дуже важкого диму з неприємним ароматом. Крім інтоксикації, такий спосіб використання рослини призведе до підвищеного ризику виникнення різних інфекцій. Адже містяться в димі іони металу, опинившись в людському організмі, почнуть безжально нищити запаси вітаміну С і приводити до різкого зниження роботи імунної системи.

Зелений чай – помічник в боротьбі за здорове життя

А ось хто насправді допомагає розлучитися зі звичкою палити сигарети, так це зелений чай. Даний факт був підтверджений низкою експериментів, в яких брали участь більше 600 чоловік. Було доведено, що активне споживання хорошого чаю даного сорту значно знижувало у людини потяг до куріння.

Багато курців, знаючи про такий його здібності, починають використовувати зелений чай у вигляді самокруток, наївно вважаючи, що приносять своєму організму неоціненну користь. Але така помилка може коштувати їм здоров’я і здатна навіть принести загрозу самому життю.

До чого призводить куріння

Якщо при вживанні напою всередину, зелений чай сприяє зниженню ризику розвитку онкології, то при його курінні, така можливість підвищується в рази. Справа в канцерогенний і особливо отруйному диму, в якому спостерігається присутність величезної кількості токсинів і смолистих речовин.

Дані сполуки буквально роз’їдають слизову легенів, приводячи до появи виразок та онкологічних процесів. Також необхідно враховувати, що при курінні самокруток з чаєм зеленого сорту при їх тлінні буде в великих кількості виділятися монооксид вуглецю. Цей небезпечна отрута здатний спровокувати такі наслідки:

 • нестерпну нудоту з рясною блювотою;
 • запаморочення аж до втрати свідомості;
 • сильну гіпоксію усі внутрішніх систем і органів;
 • в особливо важких випадках відмова роботи серця і смерть людини.

Монооксид вуглецю згубно впливає на склад крові. Зв’язуючись з гемоглобіном, отруйна речовина призводить до утворення карбоксигемоглобіну. Це з’єднання вже не здатна приєднувати до себе найважливіший для життєдіяльності кисень.

Підсумком стає гіпоксія і важка ступінь анемії. Також дана речовина сприяє різкого звуження стінок артерій. Це приводить за собою різного роду серцеві проблеми, аж до інфаркту та відмови роботи міокарда.

Висновки

Так палити чи не палити чай? Така затія не тільки абсолютно безглузда, але і смертельно небезпечна. Залиште цей подарунок природи для вживання його так, як і було задумано – в якості ароматної, тонізуючий і корисного напою. Існує маса інших способів розважити себе без побоювання за здоров’я.

За темою:  Що буде якщо палити невзатяг

MAXCACHE: 0.39MB/0.00651 sec