Що буде якщо палити невзатяг

Захоплення цигарками – одне з найпоширеніших і шкідливих пристрастей людини. Але, завдяки посиленій пропаганді, практично кожен курець знає про небезпеку табакоувлечения. Деякі з завзятих дымоманов, прагнучи зменшити ризик, починають використовувати сигарети, не затягуючись. Саме так пихтять і недосвідчені, молоді курці.

Існує думка, що куріння в затяжку набагато гіршого, адже в цьому випадку тютюновий канцерогенний дим, опиняючись в легенях, завдає нищівного удару по організму. А от якщо його не вдихати, то й шкоди особливої не буде. Таку думку далеко від правдивості. Воно засноване на безграмотному розумінні впливу отруйного диму. Що буде якщо палити невзатяг і до яких наслідків це призведе?

Розвінчуємо міф

Головним аргументом любителя подиміти сигаретами стає факт, що в даному випадку дим не потрапляє в легені і, отже, негативних наслідків за собою не принесе. Але, нікотин, що знаходиться в димі – летюча речовина і в будь-якому випадку в легеневу систему він проникає. А також не забувайте, що крім нікотинового речовини в тютюновому димі міститься маса інших небезпечних канцерогенних сполук.

Крім впливу нікотину, при палінні цигарок слід побоюватися та інших згубних впливів від речовин, що містяться в сигареті.

Що ви палите

Лікарями давно встановлено, що при тютюнокурінні більшу шкоду приносить не відомий нікотин, а маса інших домішок, в надлишку містяться в кожній сигареті. За даними опитувань, понад 75% курців наївно вважають, що в складі сигарет знаходиться лише нікотин і смоли, кількість яких прописано на пачках.

І назвати хоча б одне хімічна сполука, що входить до складу цигаркового диму, курці не можуть, вони просто не знають цього. Нікотин – це лише вершина отруйного айсберга, що називається сигаретою. Що ви курите? Смертельно небезпечний коктейль отрут і канцерогенів, що включають в себе:

 • ДДТ;
 • аргон;
 • бензол;
 • ацетон;
 • аміак;
 • миш’як;
 • водень;
 • піридин;
 • етиламін;
 • буталамин;
 • метиламин;
 • гідрохінон;
 • полоній 210;
 • сірководень;
 • диметиламин;
 • ацетальдегід;
 • формальдегід;
 • метиловий спирт;
 • ціаністий водень;
 • нікелеві з’єднання.

А також більше 4 000 речовин, велика частина яких є канцерогенними, мутагенними, токсичними та фармакологічно активними. Практично всі вони мають здатність накопичуватися в організмі. При тлінні дані речовини стають активними. Проникаючи у внутрішні системи і органи, вони сприяють розвитку онкологічних процесів.

На думку медиків, найбільш небезпечні для людини – це саме сигаретні канцерогени. Інколи достатньо однієї викуреної сигарети, щоб дати початок ракового процесу.

Куріння не в затяжку

Коли недосвідчена людина ще не навчився, як правильно курити в затяжку, він наївно вважає, що і шкідливого впливу на свій організм не завдає. Дійсно, коли велика частина диму не надходить в легеневу систему, шанс заробити собі рак легенів у багато разів зменшується. Але не забувайте і про інших частинах тіла, які при такому процесі димлення отримують чималу шкоду:

 1. Губи.
 2. Глотка.
 3. Гортань.
 4. Шлунок.
 5. Стравохід.
 6. Слизова ротової порожнини.

Ці частини тіла навіть при курінні не в затяжку піддаються смертельній небезпеці під впливом тютюнового диму. А все завдяки відмінній проникаючої здатності канцерогенних складових сигарети.

Якихось проблем варто очікувати, якщо не затягуватися

Велика частина канцерогенів моментально всмоктується через ротову слизову і надходить у кров курця (навіть при курінні не в затяжку). Це відбувається через велику кількість кровоносних капілярів, які володіють відмінною проникністю. Канцерогени, опинившись в кров’яному руслі, діють наступним чином:

 1. Провокують різке звуження кровоносних судин.
 2. Внаслідок цього сповільнюється кровотік.
 3. До тканинам і органам перестають надходити живильні речовини в необхідній для нормальної життєдіяльності кількості.

У результаті клітини внутрішніх органів починають масово гинути від нестачі харчування і кисню. Найбільше страждає мозок і серцево-судинна система. У переважної більшості курців (будь-якого типу) медики діагностують ішемію, стенокардію та інші серцеві захворювання.

Бронхіт курця

Одне з найбільш важких і поширених патологій, яка з однаковою силою переслідує справжніх курців, і тих, хто ще намагається з’ясувати, як навчитися курити в затяжку. Дане захворювання рано чи пізно з’являється у всіх, хто хоч якось стикається з димом сигарети.

Бронхіт цього типу не в меншій мірі загрожує і пасивним курцям, які тільки присутні регулярно при палінні.

Для поштовху до розвитку захворювання абсолютно не важливо, чи проникає сигаретний дим в бронхи чи ні. Ці органи розташовані зовсім недалеко від ротової порожнини, і навіть якщо палити без затягувань, частина канцерогенного диму все одно виявляється там. Дане захворювання важко піддається лікуванню і лише за умови повної відмови від куріння (і пасивно теж) і тривалої реабілітації.

Онкологія губи

У курців, які не затягуються, ця проблема є найбільш поширеною. Онкологія починається внаслідок того, що в ротовій порожнині надовго затримується канцерогенний дим. Адже курець, перед тим як випустити дим назовні, деякий час тримає його в роті. Страждають і інші ділянки ротової порожнини, але більшій небезпеці піддаються саме губи. Вони найбільш уразливі за своєю структурою, а також з-за додаткового впливу на них:

 • ультрафіолету від сонця;
 • їдкого спирту при пиття алкоголю;
 • частих обвітрювання, прикусываний;
 • різних температур при вживанні гарячої/холодної їжі і напоїв.

Тривалий вплив таких факторів призводить до того, що губи стають дуже вразливими. Шанс роздобути онкологію зростає. На ризик розвитку онкопроцессов впливає і споконвічний стан здоров’я людини, а також його спосіб життя.

Хто ще піддається небезпеки

До речі, на питання, що значить палити в затяжку, вам не зможуть відповісти і любителі трубок, сигар і кальянів. Так як подібні способи куріння не передбачаються глибокі затяжки. І всі дані особистості виявляються у зоні підвищеної уваги онкологічних процесів. Але, якщо кальянників і шанувальників сигар/трубок можна хоч якось зрозуміти і оцінити їх пристрасть до ароматного диму, того ж не можна сказати про сигаретних курців.

Куріння не в затяжку приносить мало задоволення, адже дим від сигарети не має уточненими набором ароматів, як у випадку кальяну, тютюну або сигар. Куріння сигарет таким способом не приносить абсолютно ніякого задоволення.

Висновок

Отже, що може очікувати курця сигарет при використанні їх не в затяжку? Бронхіту, онкологія губ (і не тільки), рак загрожує й іншим органам дихальної і травної системи, проблеми з мозкової діяльність і серцевого. Пустощі і легковажність призводить до смертельної небезпеки, не кажучи вже про стійкою залежності до тютюнового диму.

Причому, у деяких людей навіть одна викурена сигарета може дати поштовх до онкології. Так варто розважати себе і оточуючих подібним чином? Куріння, незалежно від способу – смертельно небезпечне захоплення. І від цієї звички найкраще триматися на чималій відстані.

За темою:  Як навчитися курити сигарети

MAXCACHE: 0.38MB/0.00496 sec