Штраф за куріння в під’їзді житлового будинку

Можна палити в під’їзді або на сходовому прольоті житлового будинку? Даними питаннями стурбовані не тільки любителі сигарет, які не хочуть отруювати повітря в своїх квартирах, але і некурящі мешканці. Адже сусідам, не переносить запаху диму, так і виду недопалків важливо бачити свої під’їзди чистими і доглянутими. ФЗ Росії «Про охорону здоров’я громадян» постійно доповнюється і коригується.

Про що свідчать нові поправки до закону? Чи передбачений штраф за куріння в під’їзді житлового будинку і як боротися з запеклими порушниками? Адже відповідно до внесених змін, заборона на куріння в місцях загального користування стосується і даних територій. Чи є винятки?

Про що свідчить антитютюновий закон

У лютому 2013 Державної Думою був схвалений ФЗ №15, вносить заборону на використання сигарет у місцях масового скупчення людей. Цю постанову було прийнято в рамках програми турботи про здоров’я російських громадян. Прийнятий указ регулярно коректується і додається:

 1. Грудень 2014 і 2015. Були внесені основні корективи в існуючу постанову.
 2. Квітень 2016. Антитютюновий закон поповнився внесенням ряду нових правок.

Федеральний антитютюновий Закон, що накладає заборона на куріння в загальних місцях, цілком підтримує права громадян, які не визнають куріння. Адже тютюновий дим, що йде від тліючої сигарети, згубно впливає на здоров’я оточуючих.

Лікарями доведено, що пасивне куріння набагато небезпечніше, ніж активне (звичайне) куріння сигарет.

ФЗ №15 був прийнятий одноголосно. Чому антитютюнове постанову, що забороняє диміти сигаретами в місцях скупчення людей, отримало широке схвалення? Важливим стимулом до прийняття цього указу стала проведена статистика з жахливими показниками:

 • у Росії понад 45% населення є табакозависимыми;
 • різко зросла кількість ракових захворювань у осіб, які є пасивними курцями;
 • щорічно лікарі діагностують летальні випадки від ускладнень, викликаних вживанням нікотину в 400-500 000 випадках.

Спираючись на дані факти, Моз РФ запропонував розглянути і ввести в дію закони, які забороняють палити в місцях масового скупчення громадян. До даних територій належать:

 • готелі;
 • робочі зони;
 • зупинкові комплекси;
 • всі медичні установи;
 • спортивні, дитячі майданчики;
 • побутові та торговельні підприємства;
 • місця громадського харчування (ресторани, кафе, бари);
 • паркування організовані стоянки машин;
 • усі загальноосвітні та дошкільні установи;
 • всі види вокзалів (залізничних, повітряні і морські/річкові);
 • поїзди дальнього і ближнього прямування, а також приміські електрички.
За темою:  Як прибрати запах сигарет з рота швидко

Для курців настали складні часи – адже практично всі вуличні місця було накладено суворе табу. Тому багато хто все ж порушують закон, оперуючи це своєю необізнаністю про перелік всіх громадських місць. Але незнання не звільняє від відповідальності порушників доводиться виплачувати штрафи.

Можна палити в під’їзді житлового будинку

Враховуючи антитютюновий ФЗ користуватися сигаретами на даних територіях не можна, так як вони є місцем загального користування і плюс до всього, не обладнані вентиляційними пристроями. В цілях захисту некурящих людей під заборону на куріння в під’їздах житлових будинків підпадають і такі території, вважаються придомными:

 1. Ліфти.
 2. Горища.
 3. Коридори.
 4. Котельні.
 5. Сходові прольоти.
 6. Технічні кімнати.
 7. Підвальні/напівпідвальні приміщення.

Всі вищеперелічені території відносяться до місць, куріння на яких може призвести до наслідків. На порушників може бути накладена адміністративна відповідальність та визначено штрафні санкції.

Які передбачено покарання

Для багатьох людей найрезультативнішим методом змусити поважати і дотримуватися законів є загроза штрафних грошових санкцій. Саме цей метод і обрали депутати Думи. Людині, що порушив дану постанову, доведеться виплатити досить великий штраф:

 1. За куріння на сходовій клітці в багатоквартирному будинку передбачено грошове покарання у розмірі 500-1 500 рублів.
 2. Якщо чоловік вирішив покурити на ігровому майданчику і недалеко від неї – порушнику доведеться заплатити 2 000-3 000 рублів
 3. У разі коли дорослий буде помічений в компанії підлітків-курців (в під’їздах або прилеглих до будинку територіях), він понесе покарання, як особа, вовлекающее неповнолітніх в тютюнопаління. Порушнику доведеться сплатити стягнення в розмірі 1 000-2 000 рублів.
 4. Коли встановлено, що самі батьки/опікуни пропонують дітям цигарки, покарання передбачається у вигляді грошового штрафу в 3 000 рублів.

При повторному порушенні «нетямущому» людині доведеться заплатити вже в рази більше зазначених сум. Додатково (до розміру визначеного штрафу порушнику доведеться викласти з кишені ще 1 000 рублів за «туповатость».

Чи існують виключення

Але штрафні санкції за використання в під’їздах та інших територіях, що належать до будинку, покладаються не завжди. Навіть спираючись на встановлений перелік громадських місць, де забороняється куріння, подиміти в улюбленому під’їзді все ж можна. Але лише при ретельному виконанні наступних умов:

 1. При наявності спеціально обладнаних для куріння місць.
 2. Якщо у під’їздах існують витяжні пристрої та системи вентиляції.
 3. Коли під’їзні «курилки» відповідають всім нормам санітарної/протипожежної безпеки.
 4. У разі коли було проведено опитування всіх мешканців, і кожен з них дав свою згоду на куріння в під’їзді і створення певних умов для цього.
За темою:  Що буде якщо палити чай

У всіх інших випадках закон про куріння в під’їзді слід виконувати неухильно. Інакше, у разі порушення доведеться сплатити штраф і накликати на себе гнів сусідів. А як бути з ширянням та використанням електронних сигарет?

Дозволений вейп у під’їздах?

Федеральний антитютюновий Закон передбачає заборону в місцях масового скупчення народу саме куріння. Але вейперство (використання електронних сигарет) до звичайного тютюнопаління не відноситься.

Курильні девайси розглядаються як якісь інгалятори. Вони ближче до цих пристроїв по своїй специфіці роботи.

При ширянні вейпер випромінює в навколишній простір не тютюновий канцерогенний дим, а пар, який є абсолютно безпечним для оточуючих. Тому заборона на куріння в під’їздах не поширюється на використання електронних сигарет.

Як облаштувати місця для куріння в під’їзді

Якщо переважна більшість жителів бавиться сигаретами, проблему куріння можна вирішити полюбовно, спільними силами організувавши під’їзну «курилку». Що для цього слід зробити?

 1. Провести загальні збори мешканців цього під’їзду. Допускається присутність не менше половини жителів.
 2. Проведене збори і винесене рішення слід зафіксувати в протоколі, де слід вказати усіх присутніх (Ф. В. О.), розглянутий питання і кількість тих, хто проголосував.

Для отримання можливості для облаштування курильного місця, необхідно, щоб чисельність тих, хто проголосував «за» переважало над не погодилися. Вибране приміщення (або окремий закуток) зобов’язана відповідати всім чинним нормам протипожежної та санітарної безпеки. Також курилка повинна мати вогнегасники і діючу систему вентиляції.

Що робити, якщо порушують закон

Не всі люди лояльні і законослухняні. У кожному будинку знайдеться хамуватий мешканець, який живе за власними, приємним тільки йому правилами. Як приструнити даного типу, який смоліт на майданчиках день і ніч? Фахівці рекомендують організувати боротьбу з порушником за такими етапами:

 1. Провести усну бесіду в дуже ввічливій формі. Нагадайте порушника про існування антитютюнового закону і про наявні покарання за його недотримання.
 2. Роздрукуйте попереджувальні знаки «Курити заборонено» із зазначенням закону і штрафів. Листівки розклейте по всіх сходових клітках.
 3. Якщо дані методи не діють, пора обзаводитися свідками. Опитайте мешканців-сусідів. Серед них обов’язково знайдуться ті, хто не хоче по поверненні додому дихати отруйним тютюновим димом.
 4. Щоб довести безпосередній факт порушення закону, необхідно зібрати підтверджують уличі. Просто зніміть на відео/фото процес куріння людини.
 5. Написати відповідну заяву в місцеве поліцейське управління, адресувавши його вашого дільничного.
 6. Також заяву слід віднести і в управління житлово-комунального господарства.
 7. Якщо дані служби зволікають, а під’їзд так і переповнюється отруйним димом, сміливо викликайте наряд поліції. Але за умови, що у вас на руках є фото/відео докази.
За темою:  Місця заборонені для куріння в Росії

Що робити, якщо під штраф підпали ви самі

Хто саме може накласти штрафні санкції? Дані протоколи та квитанції оформлюються за встановленими стандартами. Їх можуть виписати співробітники поліції або ж місцевий дільничний. Сам протокол порушення виписується з копією. У документі зазначається причина накладення штрафної санкції, дані правопорушника і особи, що оформляє папір, а також дата заповнення протоколу.

Як оплатити

Призначений грошовий штраф надходить у бюджет країни. Оплачувати його можна і потрібно тільки у відділенні банку. Оплата на місці може фігурувати, як спроба дати хабара посадовій особі і накликати на порушника ще більші неприємності.

За який час слід погасити штраф

Щоб уникнути проблем з законодавчою владою, оплату штрафних санкцій не слід затягувати. На виплату призначеного штрафу громадянинові відводиться близько 60 діб (2 місяці) з дня складення протоколу. З отриманим на руки документом слід підійти у відділення банку і здійснити виплату. Не забудьте обов’язково зберегти квитанцію про оплату, яку вам видадуть працівники банку.

Що буде, якщо не платити

Сплатити штраф доведеться, якщо вам не хочеться накликати на себе великі неприємності. За невиконання встановленого закону та офіційно оформленого протоколу порушникові загрожує накладення ще більшого штрафу (з підвищенням початкової суми удвічі). Є й інший варіант розвитку сумних наслідків – адміністративний арешт. Доведеться провести у місцях ув’язнення 15 діб.

MAXCACHE: 0.39MB/0.00105 sec