Скільки нікотин виходить з організму

«Куріння шкодить здоров’ю» – попереджає фраза прописана на кожній сигаретній коробці. Але курці особливо не звертають на неї уваги, хоча чудово знають, що захоплення нікотином призводить до появи безлічі небезпечних захворювань і патологічно необоротних процесів дихальної системи.

Організм потрібно очищати від нікотинових скупчень, якщо ви дорожите здоров’ям. Але чи буде «ломка», і через деякий час нікотин виводиться з організму? Ці питання стають особливо актуальними для тих, хто вирішив розпрощатися зі смертельною звичкою. Давайте про це поговоримо.

«Подорож» нікотину з організму

Нікотин – алкалоїд, хімічна сполука піридинового ряду. У великій кількості він міститься в листках і стеблах рослин, що відносяться до сімейства пасльонових. Чистий нікотин – це безбарвна масляниста рідина, що володіє різким, відразливим запахом. Нікотин – отруйний і токсичний, він небезпечний не тільки для людини, але й для рослин і холоднокровних тварин.

Коли людина курить, дим від сигарети потрапляє на слизові поверхні тканин дихальної системи. Через слизову і відбувається активне всмоктування нікотину в кровоносне русло. Ступінь всмоктування нікотинових речовин залежить від кислотності внутрішнього середовища організму: процес відбувається швидше в лужному середовищі. Також на цей фактор впливає сорт тютюну і якість фільтра в сигареті.

Думка, що велика концентрація нікотинових речовин проникає з легких невірно. Отруйні сполуки також активно надходять у кров і через слизові ротової порожнини, шлунка і стравоходу.

У процесі куріння тільки близько 20% канцерогенного диму залишається в організмі, більшу його частину видихає курець, отруюючи навколишнє повітря. А ось при використанні жувального/нюхального тютюну, в людський організм надходить практично весь набір отрут (смоли, хімікати, канцерогенні продукти горіння) – їх кількість становить близько 90%.

Скільки нікотин виходить з організму

Після того як нікотинові сполуки виявляються в руслі крові, за переробку отрути приймаються внутрішні органи: легені, нирки та печінку. За проведеним дослідженням у середньому період розпаду нікотину в організмі становить 3-4 години. Печінковий орган, головний фильтратор тіла, бере на себе більшу частину роботи по виведенню нікотину:

 • близько 40-50% нікотинових речовин виводяться з організму в чистому вигляді з допомогою сечовидільної системи за 10-15 годин (це саме той час, скільки нікотин тримається в сечі);
 • решта затримується в печінковому органі і перетворюється в котинін (тютюновий алкалоїд), за перероблення алкалоїду відповідає ферментна система органу.

Щоб дізнатися, через скільки виходить нікотин із організму, потрібно згадати час, коли выкурилась остання сигарета. Відлік починається саме з цього моменту і займає 48-50 годин. Але вже через 1-2 дні в організмі починає поліпшуватися функціонування внутрішніх органів, стабілізуватися робота нервової, дихальної та серцево-судинної системи.

За темою:  Як навчитися курити сигарети

Як реагує організм на відмову від куріння

Можна подякувати тим людям, які вирішили змінити свій спосіб життя і розлучитися із згубною залежністю. Зміни позитивного плану почнуть відбуватися вже через 2-3 години після гасіння останнього недопалка. Організм, який отримав свободу від впливу канцерогенного диму, починає повністю реанімуватися.

За даними вчених, залежність від нікотину фізичного плану зникає повністю вже через 3-4 дні після кидання куріння сигарет. Всі інші наміри до сигаретній пачці пов’язані з залежністю вже на рівні психології.

Хочете дізнатися, як почне поліпшуватися організм, коли людина викидає сигарети в урну? Вивчіть перелік позитивних змін і згадуйте про них, коли з’явиться бажання закурити сигаретку.

Час після куріння Зміни в організмі
20-25 хвилин нормалізується пульс (нікотин негативно впливає на тиск, прискорюючи частоту серцевих скорочень)
24-25 годин з організму повністю йде окис вуглецю (чадний газ), його зникнення запускає активні процеси метаболізму
48-50 годин всі нікотинові канцерогени залишають організм, за даними досліджень, це час позбавлення від тютюнової залежності на фізичному рівні
4-5 діб починається реанімування роботи дихальної системи (від нікотину найбільше страждають слизові тканини легенів), токсичні сполуки поступово залишають легеневі органи, їх повне виведення здійснюється за 10-11 місяців, у людини йде кашель курця, зникає задишка
3-4 місяці нормалізується функціонування серцево-судинної системи, покращує кровообіг і показники мікроциркуляції, стабілізується артеріальний тиск, людина відчуває себе повним сил і енергії
5-6 місяців повністю йде задишка при активних фізичних навантаженнях і тривалому бігу, це відбувається завдяки повного відновлення функції дихання і кровотворення

Але, на жаль, не все так райдужно. У завзятого курця занадто високий ризик появи різних небезпечних патологій навіть після повного забуття сигарет. Цей ризик зберігається протягом 11-12 років «чистої» життя.

Чим раніше людина розлучається з цигарками, тим вище шанс вийти з нікотинової залежності без наслідків для здоров’я.

Особливо небезпечне куріння для годуючої матусі. Вже через півгодини після викурювання сигарети, нікотин виявляється в грудному молоці і надходить в організм малюка. У дітей, вигодуваних «никотиновым» молочком, практично завжди згодом спостерігаються серйозні проблеми з фізичним і психологічним здоров’ям.

До чого призводить куріння

Не дарма нікотин називають «повільним, але безжальним кілером організму». Тютюновий канцерогенний дим, що регулярно надходить в людське тіло, в 10-12 разів підсилює ризик появи небезпечних патологій і невиліковних хвороб. Як швидко спрацює «міна уповільненої дії» не в силах передбачити жоден медик.

У одних курців онкологічні процеси дихальної системи розвиваються через 15-20 років, у інших не наступають ніколи, а ось треті стикаються з раком вже через рік активного куріння. Крім смертельної онкології дихальних шляхів, курець ризикує заробити і такі неприємності:

 1. Хвороби серцево-судинної системи. Найбільш частіше у завзятих курців діагностується ішемія, стенокардія, атеросклероз, інфаркт міокарда, гіпертонія і серцева недостатність.
 2. Рак. Куріння не тільки викликає ріст злоякісних клітин в органах дихальної системи. Під загрозу підпадає слизова ротової порожнини, шлунка і стравоходу.
 3. Хвороби системи травлення. Серед них виразки, коліти, хронічні ускладнені гастрити, рефлюксна хвороба та диспепсія.
 4. Патологічна вагітність. У майбутніх мам, що пристрастилися до куріння великий ризик народження дитини з вже набором вроджених захворювань та вад розвитку. Нікотин зло розправляється з вагітністю, викликаючи викидні, еклампсію і часто призводить до подальшого безпліддя.
 5. Страждає і чоловіче життя. Курці – часті гості в уролога. До лікаря вони приходять з еректильною дисфункцією, імпотенцією та зниженням лібідо.
 6. Проблеми з органами зору. Нікотин руйнує і зорову систему, викликаючи розвиток патологій аж до появи повної сліпоти.
За темою:  Місця заборонені для куріння в Росії

Як прискорити очищення організму

Якщо ви вирішили остаточно і назавжди забути про смертельно небезпечною звичкою, можна в кілька разів збільшити час виведення нікотину з організму. Не обов’язково чекати 3-4 доби, а це саме той час, скільки нікотин тримається в крові. Зробити це можна, взявши на озброєння деякі нескладні рекомендації та народні секрети.

Корисні поради

Багато пийте. Рідина в будь-якому вигляді чудово очищає організм від шлаків, токсинів і залишків канцерогенного диму. Кількість рекомендованої рідини, які повинен випивати доросла людина для очищення організму, індивідуально. Цей об’єм розраховується виходячи з ваги тіла.

Щоб дізнатися, яка кількість рідини потрібно випивати щодоби, використовуйте формулу: на кожен кілограм маси тіла береться 30 мл рідини. Наприклад, для людини вагою 65 кг цей обсяг дорівнює 1,95 літрів.

Саме така кількість рідини ідеально для відновлення правильного функціонування метаболічних процесів і прискорення детоксикації. Медики радять у цей період звернути увагу на фреші (свіжовичавлені соки). Вітамінізовані напої сприяють заповненню «вкрадених» нікотином вітамінів.

Налаштуйте меню. Проводячи очищення внутрішніх органів від нікотину, змініть і власний раціон, включивши в щоденне вживання кисломолочні та молочні продукти (кисле молоко, йогурти, ряжанку, кефір).

Таке харчування сприяє природному очищенню та відновленню легеневих органів. Також молочка активно заповнює втрату кальцію в організмі (дефіцит цього мікроелемента часто відзначається у курців).

Полюбіть сауну. Організм очищає себе і з допомогою епідермальних покривів. Через шкірні пори виводяться токсини і шлаки. Щоб поліпшити цей процес, активно відвідуйте лазню або сауну.

До відвідування лазні (особливо парилки) потрібно з особливою обережністю поставитися людям, що страждають зниженим тиском (гіпотонікам). Високий температурний режим може спровокувати запаморочення, втрату свідомості.

Для реанімації легеневої системи дуже корисні процедури інгаляцій з використання масел сосни, ялиці, евкаліпту, ялівцю. Їх можна проводити в комплексі з банними процедурами або як окрему терапію.

За темою:  Куріння трубки для початківців

Свіже повітря. Легенів, звиклих до канцерогенному диму, потрібно «познайомити» з здоровим і чистим повітрям. А для цього більше і частіше гуляйте, бажано далеко від трас і загазованих вулиць. Виїжджайте на природу, дачу.

Активно ходите по хвойним лісам – така кардіотренування стає чудовим підмогою в боротьбі за чисті легені, а фітонциди хвойних дерев сприятливо впливають на стан легенів.

Народні рецепти

Хочете дізнатися, як вивести нікотин із організму швидко і смачно? Озброїтеся наступними корисними рецептами народних знахарів. Але перш ніж приступати до такого допоміжного лікування, порадьтеся з лікарем.

 1. Трави. Змішати подрібнений корінь лопуха і листочки кропиви (по 30 гр. кожного). Масу запарити окропом (200 мл) і варити 10-15 хвилин. Потім у відвар додати суміш конюшини, м’яти перцевої і чорної бузини (по 15 гр.). Після настоювання, через півгодини ліки готові. Для смаку можна додати трохи меду. Приймати натщесерце тричі на день по 100 мл
 2. Висівки. До склянці кефіру додати висівки (30-40 гр.). Масу добре вимішати і залишити для настоювання на 5-7 хвилин. Пити смачне зілля слід разом з кожним прийомом їжі.
 3. Селера. Вичавити сік зі свіжого кореня селери. Цю корисну вижимки потрібно пити тричі на добу по 10-12 мл
 4. Лимонний сік. Інгредієнти для такого зілля підбираються з урахуванням ваги людини. На кожен кілограм маси береться 2-3 гр. соку лимона і 1,5—2 гр. касторової олії. Компоненти ретельно змішати і випити всю порція маленькими ковточками. Краще приймати засіб на ніч – після нього не рекомендується пити і їсти.

Також народні цілителі радять при очищенні внутрішніх органів і тканин від нікотину 3-4 місяці поспіль вживати відвари з картопляного крохмалю, вівса, рису і лляних насіння. Такі «слизькі» продукти діють адсорбуючу, допомагаючи в очищенні і виведення канцерогенів.

Якщо ви вирішили подружитися зі здоровим життям, забезпечити собі довголіття – дійте негайно! Фізична нікотинова залежність піде швидко, з психологічної належить трохи позмагатися, але і її можна перемогти. Слід просто правильно налаштувати себе і допомогти організму вивести нікотин без наслідків для здоров’я. Чистоти вашим легким!

MAXCACHE: 0.39MB/0.00655 sec