Чим замінити куріння сигарет

Куріння – смертельно небезпечна звичка. І, навіть не звичка, а стійка залежність, сформована на психологічному і фізичному рівні. Багато любителів подиміти і заробили в кінцевому підсумку проблеми зі здоров’ям, вирішують розлучитися з подібним захопленням. І замислюються, а чим замінити сигарети, коли кидаєш палити.

Шляхів вирішення багато, і вихід обов’язково знайдеться для кожного колишнього курця. Слід лише не помилитися і не проміняти одну шкідливу звичку на іншу. Людина, як і сама природа, яка його створила, не терпить порожніх місць, давайте шукати заміну.

«Шило на мило»

Підшукуючи собі гідну заміну тютюнопаління, не будемо опускати той факт, що по більшій частині табакозависимость – це адикція (нестримна, нездорова тяга-бажання). І залежність до сигарет здебільшого формується на тлі сильної психологічної тяги.

Коли особистість позбавляється того, що вже міцно увійшло в її повсякденне життя і приносило якісь позитивні, приємні моменти і відчуття, вона відчуває серйозне занепокоєння.

Відчуття втрати звичного дії моментально трансформується в сильне бажання-необхідність знайти гідну альтернативу отнятому. В наших завданнях підшукати не простий підходящу, а здорову заміну куріння. Адже кожен замінник сигарет має свої переваги і недоліки.

Льодяники – альтернативна заміна сигарет

Один з найбільш поширених замінників тютюнопаління – це леденчики. Після розставання з сигаретами переважна більшість громадян починає азартно хрустіти ароматними, привабливими різнокольоровими цукерками. І таке заняття і справді допомагає – адже смакові рецептори, розташовані в порожнині рота, посилено зайняті справою.

Особливо ефективними стають льодяники з ароматом і смаком м’яти. Крім купірування тяги закурити, вони ще відмінно освіжають подих. І володіють найменшою кількістю цукру.

Популярність льодяників, як замінників куріння цілком з’ясовна: цукерки не провокують звикання і допомагають позбутися від тяги до куріння. Але під смачною історії існує і «ложка дьогтю».

Щоб повноцінно замінити нікотин, колишні курці починають споживати ласощі у великих кількостях. А адже такі цукерки надзвичайно калорійні. Людина у багато разів перевищує допустиме споживання цукру, що може відбитися на фігурі, і не в кращу сторону. Порівняємо:

Плюси Мінуси
добре відбиває бажання покурити;

освіжає дихання

провокує надмірна вага;

порушує вуглеводний метаболізм;

мають протипоказання: їх не рекомендується використовувати людям при підвищеному вмісті цукру в крові

Жувальна гумка проти куріння

Жуйки, створені спеціально для боротьби з табакозависимостью, мають кілька різновидів. Їх можна розподілити на дві великі групи:

 1. Звичайні жувальні гумки.
 2. Нікотинові, з вмістом малих доз чистого нікотину.

Суть їх роботи практично ідентична леденцам – людина зайнята жуванням, замінюючи таке заняття куріння. Звичайна жувальна гумка має ті ж недоліки, що і льодяники – вона містить у собі багато цукру та цукрозамінників. А ось з нікотиновою слід розібратися детально. Порівняйте її достоїнства і недоліки:

Плюси Мінуси
простота в використанні;

безліч варіацій з різним смаком і ароматом;

можливість підібрати для себе оптимальне співвідношення нікотину в жувальній гумці;

швидкий і хороший ефект

неприємний смак;

не особливо милостиве враження, коли людині доводиться жувати на публіці;

велика ймовірність рецидиву і повернення до куріння – адже подібний засіб містить нікотинову добавку (від тяги до сигарет жуйка не рятує);

посилює продукування шлункового соку, що може призвести до розвитку гастриту, виразок

Електронна сигарета як альтернатива тютюну

Симпатичний, витончений електронний курильний девайс набирає величезну популярність і вважається цілком гідною альтернативою паління. Але щоб замінити тютюн вейперством, треба сто разів зважити і добре подумати.

Електронна сигарета чудово справляється з психологічною залежністю від тютюнопаління. Цей гаджет повністю копіює зовнішність звичайної сигарети, дублюючи ритуал і процес куріння.

Вейперство мінімізує шкоду для організму, адже в процесі польоту в людське тіло потрапляє не отруйний, канцерогенний тютюновий дим, а пар. Але, це далеко не панацея від куріння, мінусів електронної сигарети занадто багато. Всі вони йдуть від інгредієнтів, що входять в рідину для ширяння:

Нікотин

Як і звичайні цигарки, електронні містять нікотинову добавку. Правда, надходить в організм нікотин в чистому вигляді, що менш шкідливо для організму. Але, навіть у мінімальній кількості нікотин так і залишається отрутою з яскраво вираженим нейротропною дією. Включення його в суміш метою заміни звичайного куріння – сумнівний крок на шляху до здоров’я.

Встановлено, що доза нікотину в 100 мг є смертельною. Цей показник може варіюватися залежно від віку людини, його комплекції і стану здоров’я.

Деякі рідини для ширяння містять дуже великий нікотиновий обсяг. Якщо ви вирішили замінити сигарету, коли хочеться курити на звичайну, ознайомтеся з згубними наслідками даної альтернативи. Нікотин, що входить в заміс для ширяння, діє наступним чином:

 • дестабілізує АТ;
 • провокує розвиток атеросклерозу;
 • веде до порушення серцевої діяльності;
 • збільшує концентрацію глюкози в складі крові;
 • може стати винуватцем серцевої недостатності та інфаркту.

Але ж можна використовувати електронні сигарети безнікотинові. Не забувайте і про інших складових рідини для вейперства. Назвати їх безпечними можна лише з великою натяжкою.

Гліцерин

У більшості випадків, така добавка дійсно є безпечною. Правда, для цього необхідно купувати тільки якісні суміші для ширяння, в спеціалізованих вейплавках. Але хоч гліцерин і його пари при випаровуванні не відносяться до канцерогенів і не токсичні, у деяких людей гліцерин здатний спровокувати розвиток аллергичных проявів.

Лікарям відомі випадки, коли після паріння у людини раптово розвивався набряк Квінке – важка алергічна реакція, що викликає найсильнішу набряклість гортані. Гліцеринова добавка винна в появі кашлю і запалень верхніх шляхів дихання.

Пропіленгліколь

У медиків така добавка викликає масу суперечок. Пропіленгліколь – хімічна сполука, широко використовується в багатьох галузях промисловості і фармакології. Використовується він у рідоти для ширяння в якості розчинника ароматизаторів.

Але в деяких випадках поліпропіленгліколь може негативно вплинути на стан ЦНС. Також багато медики схиляються до думки, що при регулярному використанні електронної сигарети саме ця добавка винна в появі у людини ниркової недостатності.

Безнікотинові сигарети

Чим можна замінити сигарети, коли кидаєш палити – ну звичайно, безнікотиновими сигаретами. Такої думки дотримуються багато людей, і відправляються за пошуком такої альтернативи.

Безнікотинові сигарети мають вигляд звичайних, їх вплив на організм також не відрізняється від звичного куріння. Але у такого пристосування є один, головний плюс – вона не містить нікотину.

Подібні сигарети дійсно можуть послужити непогану службу, але лише на перших етапах відвикання від куріння. Не забувайте, що шкоду куріння приносить не тільки використанням нікотину, але і вдиханням канцерогенного диму, куди входить ряд шкідливих сполук:

 • метан;
 • ацетон;
 • бутан;
 • смоли;
 • аміак;
 • метанол;
 • чадний газ;
 • бензопірен;
 • сірководень;
 • оксид вуглецю;
 • ціаністий водень (або синильна кислота).

Згубність впливу на здоров’я подібних речовин вже давно доведена. Між іншим, негативно впливає тютюновий дим на будь-яку біологічну форму життя. Крім вражаючого списку, до складу диму входять і радіоактивні елементи: цезій, радій, свинець, полоній і калій.

Інші «помічники»

Так чим замінити куріння сигарет, щоб завдати мінімальної шкоди організму. На жаль, абсолютно нешкідливих помічників немає. Навіть жування гілочок дерев, сірників і дерев’яних паличок може спровокувати алергічні реакції.

Адже дерева, що ростуть в міському середовищі, активно вбирають в себе всі промислові забруднення повітря. А дерев’яні вироби в процесі виробництва обробляються спеціальними хімічними сполуками та пальним складом.

Що робити

Ми з’ясували, що абсолютно безпечного альтернативного способу замінити куріння не існує. У кожного методу існує маса недоліків, часом дуже шкідливих для організму. Так чи варто міняти одну проблему на аналогічну?

Коли людина кидає палити, йому варто задуматися не про пошук заміни куріння, а розібратися, перш за все, у власних переконаннях і настрої.

Якщо колишній курець розуміє, що його причинами відмови від шкідливої звички стає що завгодно, але тільки не спроба поліпшити власне здоров’я і самопочуття, навіть використовуючи всілякі замінники, така спроба приречена на провал. Слід знати, що не існує безпечної заміни куріння.

І бажання знайти альтернативний спосіб згубної звички – це гонитва за двома зайцями». Пам’ятайте, якими словами закінчується народна мудрість? У будь-якому випадку, остаточний вибір залишається за колишнім курцем. Що він хоче отримати:

 1. Тривалі роки здоров’я, що прийшли через деякі незручності після розставання з сигаретами.
 2. Продовження «тютюнової» життя. З розвитком супутніх захворювань і безлічі небезпечних патологій.

Зробіть правильний вибір. І навіть якщо намагатися знайти альтернативу відмови від куріння, використовуйте такий спосіб тільки в перші дні після кидання сигарети. А ще краще – розлучитися з тютюном раз і назавжди, без оглядки і спогадів. Здоров’я вам!

За темою:  Народні засоби від куріння в домашніх умовах

MAXCACHE: 0.38MB/0.00824 sec