Чому хочеться спати і їсти коли кидаєш курити

Курити вже не модно, грубо, та й не вигідно в плані фінансів. Зараз вже багато курці всерйоз замислюються про те, як розлучитися із згубною пристрастю. І велика частина з них доводить заплановане справу до кінця. Але це тільки на словах можна розлучитися з куріння швидко і безболісно. Колишнім любителям сигарет доводиться стикатися з синдромом відміни.

Слабкість, дратівливість, пригніченість, скачки настрою – це лише невелика частина неприємної симптоматики, яка приходить до людини в найперші дні після відмови від куріння. І все це супроводжується нестримної сонливістю. Чому хочеться спати, коли кидаєш палити, а звідки береться потужний апетит? Що за напасть переслідують колишнього курця?

Що відбувається з організмом

Зважившись на розставання з коханими сигаретами, слід підготуватися до того, що в організмі будуть відбуватися перший час глобальні метаморфози. Після відмови від куріння зміни торкнуться всі внутрішні системи та органи, які звикли працювати під керівництвом нікотинової добавки.

Повне відновлення організму після відмови від сигарет проходить за дуже тривалий час – на це потрібно близько 6-7 років.

Але перші симптоми стосуються наслідків, коли організм повністю очищається від залишків нікотину. Одночасно покидають тіло і всі шкідливі токсини, шлаки. Йде дефіцит кисню, який постійно присутній у табакозависимой особистості.

Чому весь час хочеться спати

Після того, як людина розлучається зі звичною постачанням внутрішнім органам нікотину, в організмі починається тенденція до стійкого зниження кров’яного тиску. АТ при використанні сигарет схильне до збільшення, а після відмови відбувається зворотна реакція.

Підвищена сонливість спостерігається в перші 10-14 діб після відмови від куріння. Причому цей синдром іноді настільки сильний, що деякі люди в буквальному сенсі слова засипають «на ходу».

Причини сонливості

Але не тільки падіння тиску стає винуватцем такого симптому. На думку медиків, підвищення сонливості можна пояснити й іншими причинами:

 1. Нікотин є тонізуючим речовиною. Його відсутність призводить до появи млявості, апатії і постійне бажання поспати.
 2. При відмові від куріння в крові збільшується концентрація кисню. У процесі куріння організм споживає більше кисню, а після відмови від сигарети необхідно час, щоб перебудуватися і стабілізувати кисневий рівень.
 3. Стрес. В результаті розставання з згубною пристрастю людина відчуває справжній стрес. Цим пояснюються скачки настрою, дратівливість і навіть агресивність. Часто колишній курець звертається за допомогою до різних седативну засобів, які і дарують ефект сонливості.
 4. Залишки звички. Бажання весь час спати, можна пояснити і з психологічної точки зору. У деяких завзятих сигаретоманов куріння міцно пов’язано з ранковим часом або вечірнім відпочинком (багато курять перед тим, як лягти в ліжко або відразу після пробудження). Відмова від сигарети дестабілізує сталі орієнтири. Мозок реагує млявістю, апатією і сонливістю.

Як допомогти самому собі

Здебільшого такі «сонні» проблемки зникають самостійно після закінчення деякого часу. Особливої допомоги, а тим більше медикаментозної тут не потрібно. За перші два тижні «бездимної» життя організм встигне перебудувати свою роботу на новий лад.

Але, якщо сонливість вносить розлад у звичайне життя і сильно заважає, можна озброїтися деякими нескладними порадами. Вони допоможуть швидше стабілізувати перебудову організму і виженуть непотрібну сонливість:

 • частіше гуляйте і провітрюйте кімнату;
 • використовуйте полівітамінні комплекси;
 • розробіть режим дня і не відходьте від графіка;
 • лягайте спати раніше звичного часу, в 8-9 годин вечора;
 • проконсультуйтеся з медиком з приводу курсу прийому тонізуючих препаратів;
 • використовуйте заспокійливі засоби лише в разі крайньої необхідності (в виборі підходящого седативного допоможе лікар);
 • приймайте загальнозміцнюючі засоби, наприклад: сироп шипшини, настоянку левзеї, елеутерококу, женьшеню, лимонника або аралії.

Що робити не потрібно

А ось використовувати спиртне, щоб підбадьоритися, а вже тим більше згадувати про своєї шкідливої курильної забаві категорично не варто. Також як і самостійно прописувати собі лікарські препарати. Не слід перевантажувати організм прийомом відразу декількох тонізуючих настоянок, вживати енергетики. Цим ви тільки погіршить стан.

Чому весь час хочеться їсти

Багатьох курців процедура розлучення з сигаретами загрожує не тільки дестабілізацією в настрої, але і змінами в фігурі. Дуже багато людей, які намагаються кинути палити, починають активно харчуватися, стрімко набираючи вагу. Але чомусь хочеться їсти, коли кидаєш палити і таке бажання дуже складно побороти?

Насправді впевненість у тому, що обов’язково після кидання курильної звички прийдуть зайві кілограми – міф. Багато хто з колишніх курців, навпаки, відзначають у себе зниження ваги, а для інших маса тіла не змінюється зовсім.

Якщо людина починає набирати зайву вагу після кидання сигарет, в цьому винен метаболізм, а вірніше зміни, які відбуваються в ньому.

Причини ненажерливості

Процеси, що відбуваються в обміні речовин і тягнуть за собою збільшення ваги, пояснюються двома факторами:

 1. Психологічними.
 2. Фізіологічними.

Причому психологічні причини завжди мають місце бути в зростаючої ненажерливості. А ось фізіологічні спостерігаються далеко не завжди. Все залежить від особливостей організму людини і тривалості стажу паління.

Психологічні причини. Пояснити такий розвиток подій з погляду психології дуже просто. Перш, коли чоловік курив, його вільний час було зайнято. Після відмови від сигарети особистості доводиться посилено шукати альтернативу як витратити вільний час і замінити сам процес куріння.

З-за цього різко зростає апетит. Адже їжа, особливо солоденька і калорійна, є чудовим способом подарувати собі приємне і втрачене задоволення. Підсумком стає зайві кілограми.

Фізіологічні причини. А ось методику роботи цих винуватців підвищення ваги пояснити складніше. Багато курців помічають, що при курінні почуття голоду у них відступає. Коли нікотин виявляється в організмі, він спазмує шлунковий сфінктер, тим самим знижуючи відчуття голоду. Якщо нікотинова добавка відсутня, потреба ситно пообідати зростає в рази.

Метаболічний фактор можна пояснити і стрімким зниженням токсичного навантаження на органи тіла. Організму, якому необхідно компенсувати симптоматику синдрому відміни, вимагає більше поживних речовин і глюкози, а, відповідно, й більше калорій. Це і стає причиною підвищення апетиту.

Зміни метаболізму пояснюють причини, чому хочеться курити, коли кидаєш палити. Все той же недолік звичного нікотину, відсутність якого організм люто вимагає заповнити або чимось замінити.

Як допомогти самому собі

Переживати з приводу різко збільшеного апетиту не варто. «Жор» пройде, коли всі функції організму стабілізуються і нормалізуються. Але, щоб за такий короткий проміжок часу не обрости жирком, слід прислухатися до ряду корисних порад:

 • забудьте про спиртне, алкоголь лише розпалює апетит і ніяк не сприятиме зниженню апетиту, а ось бажання покурити спровокує;
 • приведіть у порядок раціон харчування, зробивши меню більш різноманітним і збалансованим (дієтологи радять харчуватися 5-6 разів на добу дрібно, невеликими порціями);
 • займіться активними видами спорту, навантаження сприяють виробленню дофаміну (гормону задоволення), результатом стане не тільки гарний настрій, але і ослаблення бажання закурити або поїсти.

Але навіть, якщо після відмови від куріння і ви набрали кілька зайвих кілограмів, це не привід для відчаю. Організм поверне свій звичний вагу, як тільки нормалізуються обмінні процеси. Та й допомогти йому в цьому буде набагато простіше. Адже після перемоги над табакозависмостью, ніякі перешкоди вже не страшні.

Висновки

Кидаючи курити, будьте готові, що попереду чекає недовгий, але досить важкий період. Період, коли постійно хочеться курити, коли кинув палити, коли стрімко порожніє холодильник у період короткочасного пробудження від постійного сну. Не хвилюйтеся і не переживайте з приводу дивацтв поведінки, зміни звичок і навіть перепадів настрою.

Це цілком нормальна і природна реакція організму, довгий час живе під гнітом та управлінням нікотину. До свободи від сигарет слід звикнути, і цей період реабілітації швидкоплинний і недовгий. А на зміну йому обов’язково прийде прилив бадьорості, гарного настрою і здоров’я. Найголовніше в цей час – не звернути з обраного шляху і не відновити смертельне захоплення.

За темою:  Пластир Нікоретте інструкція по застосуванню

MAXCACHE: 0.38MB/0.00649 sec