Чому не можна різко кидати курити

Куріння – підступне захоплення. Табакозависимость можна віднести до хвороб, адже базується подібне захоплення залежності фізичної та психологічної. Багато особи, які бажають розлучитися із згубною пристрастю, не в силах довести задумане діло до кінця і знову беруться за сигарету.

Але людина повертається до куріння навіть не з-за слабкої сили волі, а з-за неприємною симптоматики. Серед народу побутує думка, що розлучатися з сигаретами відразу і назавжди категорично не варто, а чому не можна різко кидати курити, ми і дізнаємося в даній статті.

Що кажуть фахівці

Щоб звикнути до прийдешніх змін і прийняти їх безболісно, кожній людині необхідно час. Причому такий період адаптації індивідуальний і різний за термінами для кожної особистості. Не забувайте, що відмова від куріння спричиняє за собою зміну самого рівня життя на психофізіологічному рівні.

В організмі людини постійно продукується один специфічний гормон – ацетилхолін. Ця речовина відповідає за передачу на нервово-імпульсному рівні сигналів, що йдуть від рецепторів мозку до іншим тканинам і органам.

У процесі тривалого куріння, в організм курця надходить велика кількість нікотину. Токсичні речовини, що йдуть з тютюновим димом, запобігають утворення ацетилхоліну. Після відмови від куріння, організму доводиться витрачати багато сил на заповнення нестачі рівня цієї речовини.

Нікотинова «ломка»

Необхідно час, щоб налагодити продукування ацетилхоліну в колишньому обсязі. Тому при різкому і раптовій відмові від сигарет, організм страждає від нестачі гормону, висловлюється станом, подібним з «ламанням».

Адже запаси життєво важливого гормону виснажені, а продукування свіжої його порції не може розпочатися через відсутність звичного нікотину. Проявляється це наступним чином:

 • пориви гніву;
 • запаморочення;
 • загальна слабкість;
 • проблеми зі сном;
 • підвищення апетиту;
 • нездатність заспокоїтися;
 • зниження здатності до концентрації;
 • дратівливість і скачки настрою;
 • поява необгрунтованого відчуття небезпеки і тривоги.

Наявність подібної симптоматики і відповідає, можна різко кидати курити, наслідки для здоров’я після таких раптових поривів говорять самі за себе. Особливо виразно проявляються подібні відчуття в перші 2-3 доби з моменту останньої затяжки. Потім болісні прояви потихеньку відступають.

За темою:  Пластир Нікоретте інструкція по застосуванню

А от бажання закурити нікуди не дівається і мучить людину протягом довгих місяців.

Тут на допомогу приходять цілий ряд спеціально розроблених медичних препаратів. Вони допомагають знижувати подібний абстинентний синдром і купируют неприємні синдрому.

Нежданий кашель

Так чи можна відразу кинути палити, або поступово розлучатися з залежністю, вдаючись до різного виду методик та лікарських засобів? У будь-якому випадку, безслідно відмова від куріння не проходить для людини. Організм, очищаючись від залишків нікотину, провокує розвиток кашлю.

Постійним супутником людини, що страждає від нікотинової залежності, є кашель.

Після відмови від куріння жати, що кашель зникне, не варто. Навпаки, в перші дні і тижні варто очікувати посилення кашльового синдрому. І цьому є цілком наукове пояснення:

 1. Нікотин, що регулярно надходить в організм людини, постійно розширює бронхіоли. Бронхіоли – найдрібніші гілочки-структури в легеневих частках бронхах.
 2. Відбувається зменшення слизового секрету, продукованого ними. Це секреторна освіта відіграє роль захисту організму від проникаючої по легеневих шляхів патогенної мікрофлори (віруси і бактерії).
 3. При зниженій кількості виробляється секрет починає застоюватися в бронхіолах. Причиною цього стає зниження активності війчастого епітелію (ці вії дуже густо покривають слизову дихальних шляхів).

Якщо людина курить, робота війок досить активна – вони виштовхують назовні слизові надлишки, які увібрали в себе все забруднення. Тому у людей, які не захоплюються курінням, починається кашель при попаданні в задимлене приміщення або коли вони знаходяться поруч з курцем.

Це рефлекторне відкашлювання, рятує здорову особистість від негативних зовнішніх факторів. Коли людина різко кидає палити, вії спочатку впадають в якийсь транс. Але вони досить швидко активізуються і беруться за роботу з подвоєною енергією. Починається сильний, болісний кашель. Як довго він триватиме, залежить від стажу паління:

 1. Якщо людина використовував сигарети від випадку до випадку, надто сильний кашель обійде колишнього курця стороною (також і при раптовій відмові від сигарет). Навіть якщо він і з’явиться, кашльовий синдром безслідно зникне через 2-3 доби.
 2. А ось у людини зі стажем куріння більш 10-12 років кашльовий синдром відвідає обов’язково. І миритися з проявом кашлю доведеться близько року. Занадто багато накопичилося в бронхах слизу. При цьому повністю функції дихальної системи прийдуть в норму протягом 3-4 років.
За темою:  Що буде якщо кинути палити жінці

Але можна заспокоїти себе думкою, що доведеться тяжко тільки в перші тижні-місяці після різкого відмови від куріння. Потім кашльовий синдром притупляється і стає більш легким і м’яким.

Можна різко кидати курити: думка лікарів

Медики в переважній більшості випадків вважають, що кидати курити раптово можна. Але при цьому варто враховувати загальний стаж куріння. Різко кинути сигарети дозволяється, якщо:

 1. Час, протягом якого людина курив, не перевищує 3-4 років.
 2. За добу людина викурював не більше однієї пачки тютюнових виробів.

А ось при більш тривалому стажі куріння різкий відмова від сигарет обертається для людини масою неприємних проблем для здоров’я. Багато в чому це визначається фізичною залежністю від куріння, яка формується через 4-5 роки з початку курильного стажу.

Люди з найменшим строком тютюнового захоплення, страждають більше від психологічної залежності. Побороти її набагато простіше, без розвитку неприємних наслідків для фізичного самопочуття. Але крім цього, курець, який вирішив різко кинути палити, повинен володіти могутньою волею і здоровим, міцним організмом.

При наявності проблемного здоров’я, навіть курцеві з малим стажем куріння варто відмовлятися від сигарет під досвідченим медичним наглядом і керівництвом.

У людини зі стажем куріння більше 20 років в організмі накопичується чимало патологічних процесів, які вже переростають у стадію хронічних. При різкій відмові від згубної звички, всі наявні патології різко активізуються і можуть відправити людину на лікарняне ліжко.

Плюс різкого відмови

Але, незважаючи на всю тривожність ситуації, у різкого кидання куріння є істотна вигода. Як тільки почався первинний синдром відміни піде, тяга до сигарет різко зменшиться. Тоді як у курця, який намагається знизити дозу нікотину шляхом поступової відмови від куріння, такий процес затягується. А зниження тяги до сигарет відбувається значно повільніше.

За темою:  Таблетки від паління Табекс: як приймати

Тому практично всі лікарі радять все-таки відмовлятися від сигарет відразу. Звичайно, якщо для цього є всі необхідні передумови і відсутність протипоказань.

Які висновки маємо

Так шкідливо різко розлучатися зі смертельно небезпечною звичкою? Якщо стаж куріння невеликий, а загальний стан організму нормальний – розлучайтеся з сигаретами негайно і одномоментно. Подібні дії лише принесуть максимальну користь організму і не спровокують будь-яких фізичних незручностей.

А з рішенням кидати палити при тривалому стажі, слід звернутися до лікаря-нарколога. Фахівець допоможе розробити індивідуальний курс терапії, спрямований на відмову від куріння. Головне тут – мати грамотний психологічний настрій.

Більше гуляйте, дихайте свіжим повітрям. Займіться активним спортом, туризмом, знайдіть додаткове захоплення. Слід зробити все, щоб заповнити нове життя, яка раніше проходила під «димовою завісою». Тоді і процес відвикання від сигарет пройде куди більш успішніше і менш проблематичніше. Удачі!

MAXCACHE: 0.38MB/0.00488 sec