Ефективні засоби від куріння

Препарати, що допомагають кинути палити, мають величезну популярність і широке поширення. В будь-якій аптеці знайдеться десяток найменувань ліків, що допомагають боротися з цією шкідливою звичкою. Однак кожне з них діє по-різному, тому вибирати такі таблетки необхідно грунтуючись на власних перевагах та їх вплив на організм.

Яку методику лікування вибрати, кожен повинен вирішити самостійно виходячи із індивідуальних особливостей організму, стажу паління та кількості викурених сигарет.

Список препаратів від куріння

Для початку слід розглянути найбільш ефективні таблетки від паління і принципи їх дії. У цей список потрапили тільки препарати, які добре зарекомендували себе і мають безліч позитивних відгуків:

  • нікоретте;
  • табекс;
  • корида плюс;
  • чампикс;
  • зибан.

Умовно це препарати діляться на кілька груп, розділяючись по фармакологічним властивостям.

Перша група

До препаратів першої групи можна зарахувати ті ліки, які створюють ефект замінності. Тобто в даних таблетках містяться спеціальні речовини, які впливають на організм так само, як і тютюновий виріб. В результаті їх дії рецептори, що відповідають за насичення організму нікотином, відчувають точно таке ж роздратування, як при викуреної сигарети.

Головний плюс препаратів цієї групи є те, що при їх використанні в організм не потрапляють шкідливі речовини, що утворюються під час горіння тютюну. Мінімізується ризик отримати опік гортані і слизової оболонки.

В результаті дії препарату у людини спостерігаються мінімальні прояви «ломки». Якщо стаж у курця ще невеликий, «ломка» може не спостерігатися. Це пов’язано з тим, що організм отримує необхідні йому речовини з цих таблеток. На жаль, у таких ліків і є суттєвий мінус. Організм продовжує мати потребу в нікотині або замінюють його засобах. До цієї групи ліків можна зарахувати такі препарати, як «Табекс» і «Нікоретте».

Друга група

Таблетки щоб кинути палити з другої групи, володіють впливом на певні ділянки мозку. У головному мозку величезна кількість різних відділів, серед яких є і відповідають за тягу до вживання тютюну. Часто у складі другої групи препаратів проти куріння можна побачити антидепресанти.

«Зибан» один із найяскравіших представників цього списку. Впливаючи на певні рецептори, він знижує потребу організму в нікотині, що значно полегшує симптоматику процесу відмови від вживання сигарет.

Третя група

Одна з найцікавіших груп в даному списку. Головний представник цієї групи препарат для відмови від куріння «Чампикс» від німецького виробника. У результаті його дії відбувається блокування дії нікотину, що призводить до того, що курець не отримує ніякого задоволення від процесу вживання сигарет.

Всю цю групу препаратів можна описати як таблетки, які викликають відразу до вживання тютюну. У цій групі знаходяться і таблетки, засновані на екстрактах трав «Корида Плюс». Їх дія дуже схоже з методикою, що застосовується при лікуванні такої залежності, як алкоголізм.

Препарат необхідно приймати протягом тривалого проміжку часу. В результаті скупчення в організмі його активних речовин кожне бажання закурити супроводжується огидою. Головний плюс цього препарату його невисока ціна і доступність.

Таблетки «Табекс» Болгарія

Якщо ґрунтуватися на відгуках про препарати, то «Табекс» найефективніший засіб від куріння. В основі таблеток лежить активна речовина цитизин з групи алкалоїдів, дія яких на організм, точно таке ж, як у нікотину. Коли препарат потрапляє в організм, відбувається подразнення певних рецепторів. Вживаючи одну таблетку, людина отримує відчуття порівнянне з курінням.

Коли концентрація препарату досягає певного значення, відбувається сильне збудження нікотинових рецепторів, що призводить до зміни смаку при курінні тютюну. Ці зміни здатні сильно відштовхнути курця від згубної звички. Дія препарату має дві спрямованості. Перша знижує потребу організму в споживанні нікотину, а друга викликає почуття відрази до процесу.

Правильний прийом препарату вимагає в перші дні вживання «ударних» доз. Для цього достатньо пити одну таблетку кожні дві години. Необхідність у такому дозуванні спостерігається перші кілька днів після початку курсу. По закінченні яких, можна приступити до схеми, зазначеної в анотації. У перші дні курсу необхідно зменшити і кількість вживання сигарет — це сильно допоможе в лікуванні. Один курс прийому повинен становити не менше двох місяців.

Таблетки «Чампикс» Німеччина

Таблетки від нікотинової залежності «Чампикс» поширюють свій вплив у певних структурах мозку. Його дію можна порівняти зі своєрідним бар’єром для нікотину. При вживанні цього препарату в організмі починають накопичуватися його активні речовини. Коли кількість таких речовин перевищує певне значення, відбувається їх активація, і вони починають впливати на рецептори, що відповідають за поглинання нікотину. Навколо цих рецепторів, будується своєрідний бар’єр, що призводить до того, що нікотин не може стимулювати необхідні відділи. Така дія – причина того, що людина не отримує ніяких позитивних емоцій при вживанні тютюну, а відчуває лише його жахливий смак.

Крім цього, головне активна речовина «Чампикса» продовжує стимулювати певні клітини головного мозку. Це призводить до того, що «ломка» протікає значно легше, що дозволяє безболісно відмовитися від куріння.

Тривалість лікування становить близько одного тижня. Щоденна доза препарату повинна складати один міліграм. Перші три дні лікування необхідно приймати препарат по половині мг один раз на день. На четвертий день дозу потрібно збільшити, вживаючи те ж кількість препарату два рази на день. Таку дозу необхідно дотримуватися аж до сьомого дня. Якщо до восьмого дня людина продовжує відчувати тягу до куріння необхідно збільшити дозу до двох міліграмів на добу і продовжувати лікування до повної відмови від куріння.

Таблетки «Зибан» Великобританія

Таблетки проти куріння «Зибан» є сильним антидепресантом. У результаті його дії в організмі відбуваються певні зміни, що призводять до зниження нікотинової залежності. Завдяки цій дії, значно знижуються неприємні симптоми, викликані результатом відмови від вживання нікотину.

Дослідження дії цього ліки показали, що в результаті його вживання, люди набагато частіше повністю виліковуються від шкідливої залежності, ніж при вживанні інших лікарських засобів.

Тривалість лікування становить від кількох тижнів до двох місяців. Приймати таблетки слід тільки після консультації з фахівцем для визначення схеми прийому і тривалості лікування. У перший тиждень препарат вживається по одній капсулі протягом дня. В подальшому дозування може бути збільшена до двох капсул з проміжком між прийомом, що становить мінімум вісім годин.

«Корида Плюс» Росія

«Корида Плюс» кращий засіб від куріння, яке має у своєму складі лише рослинні компоненти. Їх дія спрямована на ефект підміни тютюну лікарським засобом. Курс прийому заснований на такому підході, що кожне бажання закурити супроводжується вживанням таблеток. Для цього необхідно покласти речовина під язик і ретельно розсмоктувати. Активні речовини цього комплексу знижують потребу організму в нікотині, попутно викликаючи огиду до тютюновим виробам.

Дозування цього препарату може становити близько тридцяти прийомів протягом доби. Для проходження курсу відмови від залежності може знадобитися від місяця до двох. Коли після закінчення цього відрізку часу, позбавитися від залежності не вдалося, лікування повторюють з самого початку.

«Нікоретте» Швеція

Ліки від куріння «Нікоретте» отримало велике поширення завдяки засобам масової інформації. Активна речовина препарату можна прирівняти до нікотину. Лікування за допомогою такого медикаменту можна порівняти із заміною одного продукту на інший. Розсмоктування таблетки призводить до того, що активна речовина потрапляє у кровоносну систему і з її допомогою досягає необхідних ділянок головного мозку. Цей засіб може застосовуватися як при лікуванні самої залежності, так і в цілях зниження вживання сигарет. Препарат випускається в різних формах, серед яких великою популярністю користуються:

  • нікотинові пластирі;
  • таблетки;
  • жувальна гумка.

Вживання цього препарату значно знижує тягу до куріння і полегшує процес відмови від шкідливої звички.

Дозування ліків повинна призначатися фахівцем і розраховуватися з стажу паління та фортеці тютюнових виробів. Чим довше цей стаж і вище фортеця, тим більша дозування необхідна для досягнення результату. Курс лікування складає близько трьох місяців. Після проходження курсу, дозування препарату може бути знижена. При досягненні необхідного результату прийом ліків можна припинити.

Післямова

Кожна людина кидає цю шкідливу звичку по-різному. Схильні до стресу люди використовують антидепресанти, інші справляються за допомогою різних рослинних комплексів. Існує категорія людей, яка здатна позбутися згубного впливу тютюну самостійно, кинувши раз і назавжди. Добираючи методику необхідно враховувати реакції організму і його можливості.

Звичайно, не кожен досвід виявляється результативним і приносить бажаний порятунок. Необхідно експериментувати, підбирати більш зручні методики, а іноді і зовсім їх комбінувати. Для того, що лікування мало успіх необхідно підбирати методи спільно зі спеціалістом.

Коли людина самостійно ставить перед собою мету позбутися від шкідливої звички, він неодмінно прийде до позитивного результату. Всі методики позбавлення від шкідливих звичок носять більше допоміжний характер і допомагають полегшити симптоми синдрому відміни.

За темою:  Як очистити легені курця в домашніх умовах

MAXCACHE: 0.38MB/0.01580 sec