Як кинути палити не погладшати

Все частіше сучасні люди замислюються про те, як розлучитися з курінням. Про шкоду згубної звички знають всі, а завзяті курці знайомі з нею особисто, страждаючи від кашлю та іншої неприємної симптоматики. У хід йдуть численні методики, програми, ліки і пристосування. Але багатьох, а особливо жінок, хвилює одне питання – збереження маси тіла після відмови від куріння.

Таке питання далеко не пусте, все частіше можна почути: «Кинув курити почав товстіти, що робити, як скинути набрані кілограми». Проблема погладшали колишніх курців стосується всіх – тільки почали кидати сигарети і людей, про це задумалися. Пора її дозволити.

Чому йде набір ваги

Підбираючи собі відповідний метод боротьби з курінням, і розмірковуючи, як кинути палити і не поправитися, слід знати одну істину. Набір ваги після розставання з сигаретами зовсім не є обов’язковою умовою переходу на здорове життя. Це залежить від самої людини, який інший раз залишається рабом усталеної колись звички.

Як діє нікотин в організмі

Поштовхом, спусковим гачком до патологічного набору ваги стає саме нікотин. Точніше, наслідки його впливу на організм. Коли нікотинове речовина виявляється в тілі, воно запускає певні процеси:

 1. Нікотин, як стимулюючий холиномиметик, збільшує вироблення адреналіну.
 2. Потужний викид адреналіну провокує і активізує роботу багатьох внутрішніх органів.
 3. Чим вище така діяльність систем організму, тим більше він витрачає сили і тим вище потреба тіла в енергетичних поживних речовинах.
 4. Щоб забезпечити енергією системи, мозок подає сигнал на посилення метаболізму. В результаті підвищується обмін речовин.
 5. Поживні речовини, що надходять в організм людини, що палить, стрімко розщеплюються і не встигають відкластися «про запас».

Тому у курця вага тримається на одному рівні, а до такого прискореного метаболізму організм людини, що палить, швидко звикає. Нікотин також впливає і на гликогенез гепатоцидов (печінкові клітини).

Гликогенез – це біохімічна реакція, яка відбувається в печінці, при якій надходить в організм глюкоза перетворюється в глікоген. Після розпаду глікоген перетворюється у вуглевод – запасна поживна речовина.

Глюкоза активно всмоктується в кров. Чим вище концентрація цієї речовини в організмі, тим менше існує потреба до її вступу ззовні (разом з їжею). Куріння стимулює даний обмінний процес.

Нікотин активно впливає і на рецептори головного мозку. Це речовина збуджує холінергічні синапси (передача сигналу між нейронами і клітинами, що відбувається з допомогою ацетилхоліну — мозкового нейромедіатора). В кінцевому підсумку курець після куріння відчуває приплив енергії, бадьорості і працездатності.

Також під вплив нікотинового речовини в людському організмі відбувається збільшення вироблення ендорфінів (гормони «щастя»). Такий гормональний сплеск:

 • прибирає стрес;
 • підвищує настрій;
 • активізує розумові процеси;
 • знижує напругу нервової системи.
За темою:  Як краще кинути курити: поступово або різко

Одночасно з курінням і надходженням нікотину у відділах головного мозку активізується нейромедіатор глутамат. Він виступає, як чинник запам’ятовування. Мозок людини запам’ятовує всі приємні зміни, які приходять разом з курінням, і вимагає чергової порції нікотину.

Тепер уявіть ситуацію, коли таку активну добавку раптом у організму забирають. Зникає важливий антистресовий допінг-фактор. У колишнього курця прокидається звірячий апетит, адже:

 1. В крові дуже низький рівень глюкози.
 2. В недостатній кількості виробляється глутамат і ендорфін.

Організм відчуває справжній глибокий стрес і вимагає від людини позбутися від нього. Необхідно заповнити недолік поживних речовин. А як це зробити? З допомогою калорійної їжі.

Як не набрати вагу після відмови від куріння

І що робити при такому розкладі? Розлучитися з мрією про здорове життя і продовжувати диміти, отруюючи власний організм? Вихід є з будь-якої ситуації, його слід лише знайти.

І відмовлятися від ідеї розлучитися з сигаретами не варто, для зміцнення свого бажання, просто познайомтеся, що станеться з організмом після відмови від шкідливої звички в перші тижні.

Стимулюючі показники

Час останньої сигарети Як реагує організм
20-25 хвилин приходить в норму ПЕКЛО
2-2,5 години відбувається очищення нирками крові від нікотинових залишків
7-8 годин запаси нікотину в організмі знижуються в два рази, відновлюється здоровий рівень кисню
11-12 годин реанімується легкість дихання, зникає задишка (якщо у курця великий стаж)
1-1,5 добу найнебезпечніший період, саме в цей час колишній курець починає відчувати стійке збільшення апетиту
2-2,5 дня стабілізується нюх, активізуються смакові рецептори, поліпшується робота серцевого м’яза
3-4 добу циркуляція повітря у дихальній системі приходить в повну норму, зростає тонус дихальної мускулатури
5-6 днів очищається дихання, але ось прагнення закурити набуває максимальну силу
1,5—2 тижні повністю стабілізується кровообіг
2-3 тижні самопочуття приходить в норму, нікотин повністю пішов з організму, зникає апетит анормальне

Тобто, можна помітити, що тяга до надмірного прийняття їжі спостерігається лише деякий час в процесі відмови від куріння. Саме в цей період і слід вжити заходів, які допоможуть вирішити питання, як кинути палити, не погладшати.

Увага жінкам

Ця порада стосується, насамперед, представниць прекрасної статі. Задумавши розлучитися сигаретами, не приурочивайте такий крок у дні напередодні настання менструації і також під час критичних днів.

Під час менструального циклу жінка зазвичай набирає 1-2 зайвих кілограма. Це відбувається з причини нестабільності гормонального фону в ці дні.

Не варто випускати з уваги і передменструальний синдром, що славиться перепадами настрою, дратівливістю. Кидаючи курити в ці дні, жінка ризикує розлучитися зі стрункою фігурою, адже:

 • з-за нестабільного гормонального фону відбудеться різке накопичення води в організмі, що спровокує збільшення маси тіла;
 • мозок і позбавлений радості від куріння, зазнає ще більших навантажень з-за нестабільного психічного стану і вимагає набагато більше поживних речовин.
За темою:  Можна різко кидати курити під час вагітності

Крім цього при критичні дні у жінок і так зростає тяга до солодощів на фізіологічному рівні. Якщо в цей час розлучитися з сигаретами і заборонити собі маленькі солодкі задоволення, можна заробити серйозний стрес і розвиток стійкого депресивного стану.

Вибираємо грамотну «харчову доріжку»

Самий ефективний спосіб, як не палити і не поправитися – це грамотне планування раціону. Займіться аналізом власного меню. Випишіть на аркуші паперу всі звичні, повсякденні продукти, які присутні в раціоні. Нам необхідно оцінити рівень калорій і жирів в них.

Тепер безжально приберіть зі списку всі найбільш калорійні (жирні і борошняні продукти. Що слід прибрати відразу ж:

 • сало;
 • фаст-фуд;
 • здобне печиво;
 • олійні консерви;
 • сухарики, чіпси, снеки;
 • тістечка будь-якого виду;
 • всі ковбасні вироби;
 • шоколад молочний сортів;
 • торти (вершкові/кремові);
 • цукерки, особливо льодяники і карамелі;
 • морозиво (зокрема пломбіри і з вершковими добавками);
 • горіхи (особливо калорійними стають кешью, лісові і арахіс).

Потім прикиньте орієнтовно калорійність споживаної в звичному режимі їжі (щодня). Цю цифру слід зменшити на 25-30%. Вона і зникає, як правило, за рахунок прибраних калорійних продуктів. Залишився меню цілком достатньо, щоб не набрати зайві кіло.

Всю улюблену смажену їжу доведеться замінити на парову і тушковану. Зменшіть і норми споживання вершкового масла (до 10-15 г на добу), а рослинного – до 20 мл Зате м’ясо, овочі, молоко і навіть картоплю (не смажену) можна їсти без обмежень.

Полюбіть каші, але при готуванні додавайте до крупі менше цукру і масла. І не забувайте, що найбільш поживними стають вівсянка і манка – вони можуть стати небезпечними для фігури. Намагайтеся не особливо зловживати інжиром, фініками і бананами.

На думку дієтологів, дотримуватися таку дієту після відмови від куріння краще протягом 2-3 місяців.

За цей час організм повністю адаптується до безникотиновому існування. Щоб звільнити свої думки про їжу, потрібні додаткові, корисні для фігури заняття.

Спортивний світ

Зауважте, що займатися спортом лікарі рекомендую не відразу, в перші дні після відмови від куріння, а лише після закінчення деякого часу. Це побажання обґрунтовано. Ми вже знаємо, що тривала інтоксикація нікотином призводить до отруєння організму.

Стрункий палить людина є таким не по своїй природі, а лише тому, що організм витрачає зайві сили на постійну боротьбу з никотиновым отрутою. Чим більше людина курить, тим більше енергії витрачає організм.

Заняття спортом відразу після відмови від куріння лікарями не рекомендовані. Організму необхідно передусім відновити сили.

Підвищені фізичні навантаження в цей період ще більше знесилиться змучений організм, який негайно потребує поповнення енергії. Це тягне за собою надмірне споживання їжі, і, як наслідок, зайві кілограми.

За темою:  Календар курця кинув палити по днях

Варто трохи почекати, щоб організм повністю позбувся від нікотинових відкладень, а потім і підбирати собі фізичні тренування. Кращими заняттями для колишнього курця, боїться набрати зайві кілограми, стануть наступні:

 • пілатес;
 • фітнес;
 • степ-аеробіка;
 • кардиотрениовки;
 • велосипедний спорт;
 • плавання в басейні.

Всі заняття краще проводити під керівництвом досвідчених тренерів. Попросіть інструктора скорегувати обсяг вправ, щоб енергетичний витрата зріс на 25-30%. Обов’язково в процесі тренувань контролюйте пульс – перевищувати його нормальний рівень не можна.

Практичні поради

Зважившись кинути сигарети, підготуйтеся до капризів і навіть істерик власного організму. Позбавлений нікотинової радості, організм буде буквально вимагати заміну у вигляді солодкої булочки, тортика і тістечка. Тут слід підключити всю силу волі і протистояти своїм бажанням.

А допоможуть встановити власну «кодування» на харчову поведінку наступні поради. Їх слід обов’язково вивчити та застосувати на ділі:

 1. Встановіть режим харчування і не відступайте від години споживання їжі. Краще зупиніться на частому харчуванні (4-5-разове), але з невеликими порціями.
 2. Скажіть суворе «ні» будь-яким перекусу. Якщо дуже хочеться щось пожувати перед телевізором – запасіться домашніми грінками з житнього хліба або кислими яблучками.
 3. У перші дні і тижні після відмови від куріння не відвідуйте кафе, барів, ресторанів та інших питних місць. Там занадто велика спокуса піти в сторону від запланованого харчування і з’їсти багато зайвого.
 4. Пийте більше води (не чай, кава, соки), саме воду. Так можна обдурити власне тіло на предмет насичуваності. Вода не тільки дарує відчуття ситості, але і поліпшить стан внутрішніх органів, стабілізуючи правильну роботу системи організму.
 5. Більше і частіше відпочивайте. Але не на улюбленому і м’якому дивані. Під відпочинком розуміють неспішні прогулянки по парковим зонам, відвідування кінотеатрів, театрів.
 6. Займіться поліпшенням власної зовнішності – таке приємне заняття особливо актуально для жінок.

І нарешті, частіше дивитесь у дзеркало. Адже нікотин, залишаючи організм, забирає з собою і сірість шкіри, тьмяність волосся, набряклість під очима. Така підмога допоможе без зусиль і зайвої ваги дійти до фінішної прямої, за якою колишнього курця чекають здорове серце, красива шкіра і оптимістичний настрій. Здоров’я і стрункості!

MAXCACHE: 0.39MB/0.02598 sec