Як краще кинути курити: поступово або різко

Паління – звичка згубна і смертельно небезпечна. На щастя, багато курці усвідомлюють це і розуміють, якої шкоди завдають людині сигарети. Завдяки активній політиці, боротьбі за здоровий спосіб життя, що все більше людей, залежних від нікотину, бажають розлучитися з нездоровою звичкою. Хтось намагається відвикнути від куріння поступово, використовуючи додаткову допомогу у вигляді таблеток, пластирів, спрею.

Але є і люди з максималістським складом характеру. Такі особистості розправляються з проблемою раз і назавжди, викидаючи пачки сигарет і всі аксесуари. А давайте дізнаємося, що краще: кинути палити відразу або поступово, думка лікарів на це питання дуже важливий, адже справа стосується власного здоров’я.

Різка відмова від куріння небезпечний

Розпрощатися з згубною залежністю намагаються дуже багато. Але далеко не кожен курець вирішується на такий істотний і важливий крок у своєму житті. Багатьом людям одна лише думка про те, що тепер під рукою не буде сигарет, які приходять на допомогу в хвилини переживань і хвилювань, здається жахливою.

Завзятих курців не здатний навіть мотивувати факт про те, що від куріння страждають рідні діти і близькі, улюблені люди. Прихильність виявляється сильніше.

Але, навіть якщо переконання мають силу та людина дійсно раптово вирішує кинути палити раз і назавжди, велика частина з них знову повертається до сигарет. І не тільки з причини психологічного дискомфорту. Тут на перший план виходить і фізична залежність.

У лікарів думка одностайна і на питання, як краще кинути курити поступово або різко, медики дають однозначну відповідь – прощатися з сигаретами слід поступово. Готуючи себе і організм до того, що штучного нікотинового допінгу вже не буде.

Чим вигідний поступова відмова від куріння

Справа в тому, що організму, звиклому до щоденного надходження нікотину, потрібен певний адаптаційний період. Це необхідно, щоб всі внутрішні органи і системи тіла навчилися працювати без участі нікотинової добавки.

Відомо, що нікотин має здатність вбудовуватися в метаболічні процеси і приймати в життєдіяльності організму безпосередню участь, стаючи своєрідним і необхідним доповненням.

Як розвивається залежність

В організмі людини постійно відбувається продукування одного специфічного речовини – ацетилхоліну. Цей елемент несе відповідальність за передачу між різними органічними структурами нервових імпульсів. В процесі активного куріння людина постійно поповнює власний організм енною кількістю нікотину.

Які проблеми виникнуть при різкій відмові від сигарет

Нікотинове з’єднання має здатність лікувати активність ацетилхоліну і суттєво знижує рівень його вироблення. Різка відмова від куріння потребує від організму заповнити втрату ацетилхоліну, адже вже ніщо не заважає його нормальному продукування. Але щоб організму перебудуватися і почати активно створювати дана речовина, потрібен час.

У відсутності нікотину при даній ситуації людині доведеться зіткнутися з масою негативних проявів. Це стан «нікотинової ломки» супроводжується наступною симптоматикою:

 • гіперактивність;
 • проблеми зі сном;
 • скачки настрою;
 • підвищення рівня тривожності;
 • плаксивість і поганий настрій;
 • спалахи гніву й дратівливості;
 • різке зростання апетиту і втрата відчуття ситості;
 • зміна рівня розумових процесів (неуважність, проблеми з концентрацією).

Дані симптоми починають проявлятися особливо гостро на 2 і 3 добу різкого відмови від куріння. На щастя, фізичні ознаки нікотинової ломки швидко відступають. Але їм на зміну приходить залежність психічна. Саме за її велінням» в більшості випадків людина, різко кинув палити, повертається до звичного способу життя.

Також у перші 7-10 діб колишнього курця мучить невпинний кашель. Це легко пояснити. Кашльовий синдром розвивається внаслідок бурхливо процесів, що відбуваються по очищенню бронхів. Відновлюється пошкоджений нікотином війчастий епітелій, який негайно береться за висновок скупчилася в бронхолегеневих шляхах слизу.

Але не так страшний кашель, як можливе (у більшості випадків) розвиток депресивного настрою і підвищення рівня хвилювання. Такі прояви часом бувають настільки яскраві, що вимагають втручання і коригування людського стану вузькопрофільних фахівців.

Частою причиною повернення до куріння стає депресія, впоратися з якою людина без сигарет часом неможливо.

Коли можна різко кидати курити

Медики не виключають і такий максималістський підхід до битви за здорове життя та чисті легені. Але з умовою наявності наступних умов:

 1. Загальний стаж куріння не перевищує 3-4 років.
 2. При цьому за одну добу викурюється не більше 10-15 сигарет.

В інших випадках піддавати себе непотрібним і не особливо приємним випробувань потреби немає. Особливо небезпечна різка відмова від куріння, якщо стаж курця становить більше 10 років. Враховуйте, що стійка залежність від нікотину формується за 4-5 роки з моменту захоплення цигарками.

При невеликому стажі куріння у особистості формується лише залежність на психологічному рівні. З нею впоратися легше шляхом відвідування психолога і проходження психотерапевтичних сеансів.

Як кинути курити поступово

Отже, особам зі стажем куріння більше 10 років раптово розлучатися зі своєю звичкою вкрай не рекомендується. Але за умови, що сигарет щодня викурюється більше пачки. В іншому випадку можна спробувати включити всю силу волі і спробувати різко розлучитися із згубною залежністю. Отже, розмірковуючи, як правильно кинути палити без шкоди для здоров’я, першим ділом слід враховувати два фактори:

 1. Загальний стаж куріння.
 2. Кількість викурених за день сигарет.

Також не варто забувати, що для різкого відмови від куріння в особистості просто зобов’язана бути сильна воля, невгасимий настрій та міцне здоров’я. Слабкий імунітет, наявність інших хронічних захворювань стає досить серйозним бар’єром у даній ситуації. В такому випадку краще заздалегідь проконсультуватися з лікарем і кидати курити під наглядом лікаря.

При тривалому стажі куріння практично у будь-якого залежного відзначається наявність різних хронічних захворювань. Наявні хвороби при раптовій відмові від куріння можуть різко загостритися і додати численні проблеми.

Що кажуть медики

Лікарі, розглядаючи це питання, не можуть сказати однозначно, чи варто піддавати організм стресу на тлі різкого відмови або кидати звичку диміти поступово, але при цьому продовжуючи отруювати організм. А чи можна кинути палити, поступово зменшуючи кількість сигарет – саме це і радять робити багато медики. Особливо розглядаючи проблему відмови від куріння з точки зору тривалості загального стажу.

Лікарі виступають проти появи дискомфорту і важкого стресу при раптовому розставання з цигарками у завзятого курця. Дане негативний стан не принесе користі, а лише суттєво погіршить здоров’я людини. У цьому випадку намагається кинути палити доведеться пережити такі дискомфортні відчуття:

 1. Фізіологічні труднощі у вигляді різних соматичних ознак. Кашель, гіперактивність, сухість слизових, запаморочення, пітливість, нудота та інше.
 2. Психологічний дискомфорт, який проявляється розвитком депресивних станів, нервозності і стресів.

Але у раптового відмови від куріння є істотний плюс. Справа в тому, що в цьому випадку тяга до сигарет піде набагато швидше, ніж у особи, яка кидає курити поступово. Правда, в першому випадку доведеться пережити синдром абстиненції.

Які висновки маємо

Так що робити і що робити? Викидати геть з квартири і свого життя будь-яке нагадування про сигарети? Або ж розлучатися з ними з нотками ностальгії, поступово знижуючи кількість викурених штук? Все суто індивідуально. Якщо стаж куріння невеликий, то краще вигнати сигарети з свого існування раз і назавжди.

А ось при наявності хвороб, тривалому досвіді знайомства з курінням доведеться включати систему поступового гальмування. В даному випадку краще отримати консультацію у нарколога. Лікар допоможе впоратися з пагубною звичкою і розробить індивідуальний курс лікування від тютюнозалежності.

Цілком можливо, що медик додатково призначить і ряд медичних обстежень для виявлення вже напрацьованих у процесі активного димлення проблем зі здоров’ям. Тоді до боротьби за чисті легені підключаться і додаткові медикаментозні засоби.

Але в будь-якому випадку, кидати палити слід обов’язково. Головне – мати власну міцну установку і бажання покінчити зі смертельною прихильністю. Тоді будь-який процес відвикання від сигарети – різкий або поступовий, пройде набагато швидше і безболісніше.

За темою:  Простий спосіб кинути палити

MAXCACHE: 0.38MB/0.00829 sec