Кодування від куріння: відгуки, як закодуватися

Дуже часто одним з методів лікування тютюнової і залежно стає кодування. Цей спосіб базується на суггестивном дії на людську психіку. Особистість, впевнена в ефективності процедури і володіє певною установкою, отримує бажаний результат.

Способів кодування безліч, і практично всі вони базуються на єдиній базі. Різними стають лише прийоми, використовувані авторами (виконавцями) методик. При виборі способу можна спиратися на відгуки кодування від куріння, а можна вибирати ту, яка найбільш доступна і недорога. Отже, які методи кодування від тютюнозалежності існують?

Популярний голковколювання

Така кодування від сигарет є найбільш поширеною. Якщо міркувати, то голковколювання не є безпосередньо кодуванням – як такого впливу на психіку у цього способу немає. Але ефект плацебо все ж таки присутня.

Дієвість голковколювання, як методу кодування від тютюнової залежності базується на акупунктурі. За проведеними дослідженнями, ефективність даного способу наближена до медичним методам терапії тютюнозалежності.

Суть методики

Голковколювання здійснюється шляхом введення під шкіру спеціальних, дуже тонких голок. Причому точки для введення вибираються не випадковим способом. Фахівці з акупунктури використовують біоактивні точки, розташовані в різних частинах людського тіла. Голки вводяться на різну глибину, також неоднаково і час їх дії. За твердженням фахівців сеанси голковколювання:

 1. Знижують тягу до сигарет.
 2. Стабілізують функціонування ЦНС.
 3. Значно покращують роботу дихальної системи.

Плюси і мінуси голкотерапії

Орієнтуючись на відгуки людей, які пройшли курс голкотерапії, можна відзначити наступні достоїнства і недоліки способу:

Плюси Мінуси

відсутність прямого впливу на психіку людини;

дана методика офіційно визнана в Росії, тому фахівці в обов’язковому порядку проходять необхідну кваліфікацію;

безболісність способу, він добре переноситься пацієнтами;

ефективність максимально наближена до іншими перевіреними методиками по боротьбі з табакозависимостью;

доступна ціна;

методика не вимагає додаткових зусиль від пацієнта

існує ризик інфікування, адже дана методика передбачає шкірне пошкодження, хоч і мікроскопічне;

є можливість появи травматизації сосудиков, розташованих поблизу шкірного покриву;

досить багато протипоказань;

тривалість курсу: для отримання повного лікування доведеться приходити в клініку до 20 разів;

Протипоказання голкотерапії

Як вже було сказано, у даного способу кодування від куріння, є маса протипоказань. Вони підрозділяються на абсолютні, повністю забороняють проведення терапії і відносні (коли вирішальне слово залишається за лікарем).

Абсолютні заборони:

 1. Онкологія. Голковколювання провокує посилення кровообігу. Прилив крові до пухлин може спровокувати їх ріст і формування метастаз.
 2. Хвороби крові (гемофілія, лейкоз). Дана методика, підсилює кровообіг, при наявності даних захворювань, призводить до погіршення стану людини.
 3. Захворювання психіатричного плану. Оскільки спосіб передбачає введення голок в тіло пацієнта, це може спровокувати порушення і неадекватну реакцію у таких хворих.
 4. Лихоманки. Патології, при яких відбувається підвищення температури, значно порушують діяльність ЦНС. У результаті ефект від голковколювання різко знижується і потрібного результату людина не отримує.
 5. Тяжкі інфекції (туберкульоз, СНІД, гнійні і венеричні захворювання). У цьому випадку голковколювання може спровокувати поширення хвороби з усім внутрішнім органам.
 6. Вагітність. Голковколювання здатне спровокувати інтенсивні маткові скорочення, що призведе до передчасного розродження.

Відносні заборони:

 • варикоз;
 • поліомієліт;
 • розсіяний склероз;
 • м’язова дистрофія;
 • особи у віці від 70 років;
 • загальне виснаження організму;
 • стан нервового перевтоми;
 • наявність шрамів і родимок в місцях укалывания;
 • інсульти та інші порушення мозкового кровообігу.

Ефективний гіпноз

Кодування від тютюнопаління з допомогою методу гіпнотерапії широко практикується при лікуванні табакозовисимости. Але слід пам’ятати і обов’язково враховувати, що проведенням сеансів повинен займатися тільки досвідчений лікар, психотерапевт високої кваліфікації.

Гіпноз – зміна людської свідомості, яка включає аспекти підсвідомої діяльності. Під час гіпнотичного сеансу пацієнт перебуває в прикордонному сонному стані – тобто одночасно спить і не спить.

Сам спосіб безпосередньо гіпнозу вибирається фахівцем. Методик гіпнотерапії багато, від грамотного вибору і залежить кінцевий результат та ефективність лікування. Багато залежить від індивідуальних особливостей особистості, піддається гіпнозу.

Переваги і недоліки методу

При деяких моментах способи гіпнотерапії стає єдино можливим методом допомогти людині розлучитися з сигаретами. Але така кодування від куріння, відгуки, наслідки має абсолютно протилежні. І в разі 10% опитаних вона не дала результату.

Також дуже великий ризик зіткнутися з шарлатаном. Тому, перш ніж брати на озброєння гіпноз, як спосіб боротьби з табакозависимостью, потрібно зважити всі «за» і «проти»:

Переваги Недоліки

повна безболісність процедур;

відсутність неприємної симптоматики;

мінімальні зусилля самого пацієнта;

деякі центри пропонують поєднання курсів гіпнотерапії з консультацією психолога або психотерапевта

дорожнеча методу, особливо якщо потрібно курс сеансів;

наявність ризику зміни психічних процесів;

не завжди дієва, багато людей зовсім не піддаються гіпнозу (негипнабельны)

Кодування лазером

Даний вид лікування в цілому схожий по своїй дії з акупунктурою. Як закодуватися від куріння за допомогою лазера – процедура проходить способом впливу певної частотної хвилі на біоактивні точки пацієнта. Дані точки підбираються на основі давньокитайського вчення, вважають, що саме вони можуть активувати у людини відразу до цигарок і позбавити від залежності.

Ефективність лазерного кодування оцінити проблематично. На думку більшості пацієнтів, така методика не має негайним результатом і ефект від неї проявляється після закінчення деякого часу.

Мінуси і плюси процедури

Плюси Мінуси

безболісність, особливо в порівнянні з класичним голковколюванням;

інфекційна безпека, так як лазер не травмує шкіру;

для досягнення результату часом досить усього одного сеансу

занадто віддалений результат, який неможливо спрогнозувати;

ризик опіку епідермального покриву шкіри;

ряд протипоказань до проведення терапії;

наявність високої кваліфікації у лікаря, фахівці з лазерної терапії зустрічаються дуже рідко;

висока вартість процедури

Протипоказання до проведення лазерного кодування

Використання лазерної гіпнотерапії навіть з умовою проведення даної методики висококваліфікованим фахівцем не завжди дозволяється людям. До цього способу лікування від тяги до сигарет додається ряд істотних протипоказань. Це такі ситуації:

 • наявність онкологічних захворювань;
 • інфекційні хвороби в гострій фазі;
 • розлади психологічного характеру;
 • диагностируемый цукровий діабет незалежно від виду.

Кодування від тютюнопаління по Довженко

Сам автор даної методики називає її «стрессово-емоційне кодування». Весь курс проходить за два сеанси. Як кодують від куріння за Довженка:

 1. На першому етапі підготовлений кваліфікований фахівець проводить з людиною тривалу бесіду. Мета співбесіди – спровокувати у пацієнта необхідний настрій. Лікар використовує різні способи переконання, дотримуючись методів психотерапевтичної бесіди.
 2. На другому сеансі і відбувається безпосереднє кодування. Його можна віднести до якогось психопрограммированию. Пацієнта повністю переконують і поселяють у нього думка, що як тільки він закурить після сеансу, він відразу відчує себе погано.

Даний вид терапії має обмеження за часом дії. Строк, на який людині нав’язується дана установка, різний. Його курець вибирає самостійно.

Методика Довженка дуже широко використовується в нашій країні. А ось за кордоном дана терапія не мала успіху. На це вплинув ряд причин – від неприпустимість, на думку західних лікарів, способів впливу до відсутності необхідних досліджень цього способу.

Достоїнства і недоліки кодування Довженка

Плюси Мінуси

спосіб не вимагає від пацієнта якоїсь фізичної залученості;

відсутні травмуючі ситуації в фізичному плані;

короткочасність процедури – достатньо одного відвідування спеціаліста та проведення пари сеансів

обов’язкове правило не палити до проведення кодування протягом доби;

небезпека певного впливу на психіку людини;

необхідність усвідомлення у курця наявної проблеми і власного бажання позбутися від неї;

непередбачуваність реакцій організму;

невисока кількість хороших фахівців, які засвоїли дану методику, великий ризик зіткнутися з шарлатаном;

висока вартість процедури

Підсумкові висновки

Якщо провести широкомасштабні дослідження, спираючись на відгуки і думки людей, скориставшись кодуванням при боротьбі з табакозависимостью, можна зробити однозначний висновок. Розглядати гипнотерапию (незалежно від способу) як єдиний і самий дієвий метод позбавлення від тютюнозалежності не можна.

І головна причина криється в самій свідомості курця. Ця залежність дуже підступна і вона грунтується не тільки на фізичній прихильності організму, але і на психічний. А головна умова для результативності кодувань – це міцне бажання самої людини позбутися куріння.

Його готовність долати труднощі, які в будь-якому випадку стануть на шляху до здорового життя. Пам’ятайте про абстиненції, під час якої бажання закурити часом пригнічує всі внутрішні установки. Тому провідні фахівці в даній області радять об’єднати методи кодування з перевіреними і більш звичними технологіями, насправді допомагають розлучитися з сигаретами.

За темою:  Народні засоби від куріння в домашніх умовах

MAXCACHE: 0.39MB/0.01504 sec