Можна різко кидати курити під час вагітності

Про шкоду куріння відомо всім. Згубна пристрасть призводить до розвитку у людини смертельно небезпечних патологій. Особливо шкідливий нікотиновий запас і регулярне надходження канцерогену в організм майбутньої матусі. Знаючи про це, деякі жінки, дізнавшись про вагітність, відразу кидають сигарети.

Але можна різко кидати курити під час вагітності, тим більше, що цього не радять робити навіть деякі фахівці. Пояснюють вони це тим, що таке раптове позбавлення від нікотинової залежності негативним чином позначається на здоров’ї вагітної і майбутнього малюка. Чи це Так?

Чи шкідливо куріння при вагітності

За статистичними даними ВООЗ 40% жінок, дізнавшись про своєму новому становищі, негайно відмовляються від куріння. Цьому рішенню сприяє вивчення висновків медиків про різних патологіях, які виникають у вагітної на тлі куріння. А боятися є чого. Страшними стають розвиток таких загрозливих ситуацій:

Загроза викидня

У вагітних жінок, які захоплюються курінням, в 2-3 рази збільшується ризик передчасного мимовільного переривання виношування плоду. Залежно від міцності і кількості споживаних сигарет число викиднів може досягати жахливих показників у 70-75%.

Причина ховається в набагато рівні одержуваного канцерогену в порівнянні з вагою ще не з’явився крихти. Деколи для появи загрози викидня жінці достатньо зробити пару—трійку слабких затяжок.

Перинатальна смертність

Якщо малюкові вдається вижити в умовах загазованості і все-таки з’явитися на світ, крихту чекає нове, не менш небезпечне випробування. Просто вижити в нових для нього умовах.

За статистикою 30% новонароджених, що народилися в курящих матерів, вмирає, не досягнувши півтора тижнів життя. Причинами стають набуті патології з-за впливу нікотину, несумісні з життям.

СВДС (або синдром раптової смерті). Цей страшний діагноз медики озвучують в 15-20% летального результату немовлят першого року життя. Причиною стає куріння матері під час вагітності. Зупинка серцевої діяльності відбувається через розвиток глобальних порушень у роботі дихального і нервового апарату.

Винуватцем патологічних процесів, що розвиваються раптово, стає все той же канцерогенний дим. При цьому незалежно від того, чи палить сама мама або грає роль пасивного курця.

Внутрішньоутробна затримка розвитку

Це означає, що розвивається в утробі матері маля, серйозно відстає за своїми показниками від встановлених норм. Найлегшою ступенем вважається відставання в розвитку на 1,5—2 тижні. Для кращої вагітної така цифра не говорить ні про що. А ось для крихітного тільця плоду це вирок.

За темою:  Кодування від куріння: відгуки, як закодуватися

Вирок майбутньої здорової життя. Адже народжений малюк з віком так і буде відставати в розумових і фізичних параметрах від своїх однолітків. І така різниця з кожним місяцем і роком буде ставати все помітніше.

Передлежання плаценти

Дуже небезпечне ускладнення нормального перебігу вагітності. Ситуація, коли плацента опускається і починає розташовуватися нижче рівня самої дитини. Така ситуація часто провокує викидні. А відшарування плаценти, яка починається через її передлежання, стає причиною смерті ще не народженого малюка.

Відшарування плаценти. У палить вагітної така неприємність може трапитися в будь-яку мить. Дуже серйозна і небезпечна патологія вимагає негайного втручання медиків, але найчастіше такий процес незворотній.

При відшаруванні плацентарного органу всього на 1/4 від маткової стінки, плід починає відчувати серйозну нестачу кисню. А при збільшенні відходження на 1/3, крихта гине, так і не дочекавшись свого народження.

Раніше вилив вод

Малюка, який розвивається в животі у мами, захищає навколоплідна рідина. Води стають перешкодою на шляху інфекційних патогенів, вони живлять дитини і дозволяє йому рости і рухатися. При передчасному прориві плодового міхура, навколоплідна рідина виливається з тіла жінки, позбавляючи дитину життя.

Якщо дитина після вилиття навколоплідних вод не народиться протягом найближчих 10-12 годин, він помирає.

Розвиток подій безпосередньо залежить від термінів вагітності. Якщо води вилилися в період 37-38 тижнів, є шанс на благополучне народження немовляти. В іншому випадку плід гине або народжується з різноманітними патологіями.

Чи можна курити під час вагітності

Тоді чому так поширена думка, що, навіть дізнавшись про розвивається всередині нового життя, кидати курити не варто. На численних форумах все частіше виникають різного роду думки, зводяться до однієї думки – раптовий відмова від шкідливої звички згубно позначається на здоров’ї жінки і майбутньої дитини.

Пояснюється парадоксальне твердження одним висновком: від нестачі звичного організму нікотину мати отримує сильний стрес, який негативно позначається на процесі розвитку малюка. А що думають з цього приводу медики?

Думка лікарів

Медичні фахівці, вивчаючи, що відбувається в організмі після відмови від шкідливої звички, стверджують зворотне. Насправді стрес, який людина отримує з-за браку нікотину, подібно до того хвилювання, яке особистість відчуває в процесі стояння довгої черги або коли запізнюється на автобус.

Організм ніяк не страждає від різкого відмови від куріння. Цей факт доведено офіційно провідними медичними світилами.

Стрес такого плану можна віднести до звичайних побутових незручностей. У порівнянні стресовий стан, який отримує матуся, знаючи про наслідки від нікотину при вагітності і курячи при цьому незрівнянно більше і набагато небезпечніше.

За темою:  Календар курця кинув палити по днях

Медики, відповідаючи на питання: чи можна кидати курити під час вагітності, дають тільки одну відповідь. Можна і треба, і бажано це зробити відразу, як тільки жінка довідалася про своє становище. А в ідеалі задовго до запланованої вагітності.

Як швидше розлучитися із згубною звичкою

У вагітної характер відрізняється непередбачуваністю і емоційністю. Дуже часто від неї можна почути: «Я не можу кинути палити під час вагітності самостійно, це вище моїх сил». На допомогу до них вдаються «турботливі» виробники численних засобів, що допомагають відмовитися від сигарет. Що вибрати?

Замінники нікотину

Різноманітні таблеточки, жувальні гумки, пластирі та спреї, за словами їх творців, успішно допомагають розпрощатися зі смертельно небезпечною звичкою. Але варто згадати, що такі кошти працюють на поступове зменшення дози нікотину – адже всі вони містять канцерогенну добавку, хоч і в мінімальній кількості.

Плацента не вміє фільтрувати нікотин, який потрапляє до неї у будь-якій концентрації. Навіть крихітного змісту нікотинової добавки в подібних аксесуарах достатньо, щоб завдати шкоди дитині. Такі способи гарні для звичайних людей, але не для вагітних.

Електронні сигарети

Новомодний гаджет, так нагадує звичну сигарету і відрізняється від неї відсутністю канцерогенного диму. Але пригадайте, які добавки включені в рідину для ширяння (навіть безникотиновую). За проведеним дослідженням в ній виявляються небезпечні канцерогенні речовини, що згубно впливають на роботу внутрішніх органів.

Справа в тому, що такий замінник куріння ще новинка в тютюновій індустрії та виготовлення рідоти для ширяння ніхто не контролює. А для її здешевлення виробники і включають в неї різні небезпечні добавки.

Як кинути палити вагітної?

Щоб зрозуміти, як кинути палити вагітній жінці, потрібно, перш за все, розглянути сам курильний процес. Фахівцями доведено, що звичка палити формується на підсвідомому рівні.

Куріння – це психологічна залежність самого процесу, а не заповнення нікотину для страждає організму. Фізична потреба в нікотиновій складової також впливає на бажання покурити, але меншою мірою.

Відповідно, щоб повністю забути про цю звичкою, слід діяти на власну свідомість. Якщо відразу кинути палити не виходить, варто поступово скорочувати викурювання сигарети – скуривать її спочатку наполовину, потім на чверть.

За темою:  Чому не можна різко кидати курити

На думку медиків, моментально відмовлятися від згубної звички при наявності залежності не варто (якщо це не виходить відразу). Але бажано процес відмови укласти в період 1,5-2 тижні з моменту зачаття. В цей час плацента тільки формується, і плоду токсичні речовини ще не надходять.

Поради психолога

Щоб зрозуміти, як кинути палити під час вагітності швидко і безболісно, варто враховувати характер жінки. У володіють силою волі особистостей зробити це відразу і самостійно. Вразливим Натурам допоможуть вивчення різних брошур і методик з обов’язковими документальними та фотографічними доказами шкоди паління для майбутнього дитинчати.

Свої згубні звички можна перемогти, взявши на озброєння наступні поради:

  1. Приберіть з квартири всі попільнички, запальнички сигаретні пачки.
  2. Виключіть повністю спілкування з курцями приятельками і друзями.
  3. Поговоріть з рідними, щоб вони не курили у квартирі і не залишали в зоні видимості аксесуари.
  4. Як тільки ви відчуєте бажання покурити, випити фруктового соку (краще цитрусового) або скористайтеся кисленькими барбарисками.
  5. Щодня робіть тривалі прогулянки (потрібно забезпечити себе новими враженнями, щоб не згадувати про куріння).
  6. Займіться спортом, підходящим для вашого положення (аква-аеробіка, плавання).
  7. Запишіться на клуб за інтересами, куди ходять і інші майбутні матусі. Спільних тем для розмови буде маса, а згадувати про сигарети ви будете все рідше.

І головне, не забувайте, що тепер вагітна жінка несе відповідальність не тільки за себе, але і за майбутнього чоловічка. А малюкові потрібно з’явитися на світ здоровим і міцним. У світі його чекатимуть інші хвилювання і розлади. Так нехай мама стане для дитини турботливим захисником, а не шкідником. Пам’ятайте про це і кидайте курити. Благополучної вагітності!

MAXCACHE: 0.39MB/0.00563 sec