Наслідки відмови від куріння щодня

Коли людина наважується кинути палити, наслідки по днях помітити дуже складно. Одні наслідки можуть бути не так яскраво виражені, а інші приносять неприємні відчуття. Відновлювальні процеси починаються в організмі приблизно через кілька хвилин, після останньої спожитої сигарети. Звичайно, говорити про позитивні результати відмови від куріння на таких стадіях досить рано. Людина зможе відчути всі плюси цього рішення тільки через кілька тижнів, однак можна розповісти про тих процесах, які будуть проходити за цей проміжок часу.

Результат відмови від вживання тютюну

В інтернеті на багатьох форумах часто задається один і той же питання, кидаю палити, через скільки стане легше? З відмовою від куріння пов’язано дуже багато міфів, тому відповісти на питання досить складно. Необхідно враховувати такі фактори як фізіологічна особливість і індивідуальність психіки.

Вживання тютюну завдає сильний шкоди станом внутрішніх органів. Тривалий стаж цієї шкідливої звички призводить до того, що організм починає вимагати нових доз нікотину. Переступити через подібний бар’єр важко не тільки в емоційному плані, але і фізичному. Наслідки кидання палити по днях можуть супроводжуватися настільки сильною спрагою нікотину, що тільки людина з сильною волею зможе її подолати.

Почати говорити про результати такої відмови потрібно з негативних факторів. Наслідки відмови від куріння по днях можуть бути виражені в порушеннях роботи шлунково-кишкового тракту, підвищення апетиту, підвищення температури і зниження імунітету.

Перші дні, людина може відчувати сильну роздратованість і труднощі з концентрацією. Залежний стає більш дратівливим і часто проявляє свою запальність. В результаті відмови від шкідливої звички з’являється багато вільного часу, який людина використовує для перекусу. Дуже багато людей помічають за собою сильний набір ваги після того, як відмовилися від вживання тютюну.

Всі ці симптоми пов’язані з тим, що організм проявляє невдоволення браку нікотину. Внутрішнім органам доводиться перебудовувати свою роботу, для того щоб знизити або збільшити вироблення певних елементів. Тривалість подібного стану суто індивідуальне поняття, у деяких людей подібні симптоми відсутні повністю.

Так званий «синдром відміни» може супроводжуватися і стрибками артеріального тиску.

Етапи відмови від куріння супроводжуються уповільненням процесів метаболізму, з-за чого відбувається сильний набір ваги. Найчастіше подібні симптоми спостерігаються у жінок. В результаті перенесеного стресу організм «перемикається», що призводить до появи постійного відчуття голоду.

За темою:  Простий спосіб кинути палити

Дуже важливо не боятися наслідків свого рішення. При збалансованому раціоні і регулярних фізичних вправах подібні наслідки вас просто не торкнуться. Плюсів від рішення кинути палити набагато більше, ніж мінусів. Стадії кидання куріння супроводжуються відновленням органів дихання, що збільшує силу нюху в кілька разів. На ранніх етапах відновлюється судинна система. Разом з тим, знижуються ризики появи інфаркту міокарда та інсульту. Ці позитивні зміни людині важко помітити, так як вони відбуваються спільно з симптомами, описаними вище.

Наслідки різкого відмови

Вибір між відмовою або поступовим зниженням викурених сигарет в день залежить від особливостей організму. Чим більше стаж куріння у людини, тим важче буде проходити цей процес. Іноді різкий відмова від куріння супроводжується настільки сильними симптомами погіршення самопочуття, що це може стати небезпечним для здоров’я.

Таким людям краще всього поступово знижувати дозу споживаного нікотину. На першому етапі можна скоротити кількість вжитих сигарет до п’ятнадцяти у добу. Потім це кількість знижується до десяти, а потім можна переходити до п’яти викурених сигарет в день. Кількість сигарет, що становить денну норму на останньому етапі, прирівнюється до двох.

Досягнення останнього етапу можна прирівняти до фінішної прямої. Дві сигарети в день — це та доза, завдяки якій можна безболісно відмовитися від вживання тютюну. Подібний підхід допомагає знизити навантаження організму і мінімізувати ризики появи неприємних симптомів.

Різка відмова від куріння може супроводжуватися різними симптомами. Їх вираженість залежить в першу чергу від стану імунної системи. Крім того, стаж куріння та кількість вживаних сигарет в день, також грають істотну роль в цьому процесі. Дуже важливо щоб поява побічних ефектів не вплинуло на психологічний настрій. Позбутися роками виробленої звички без наслідків майже неможливо.

За темою:  Таблетки від паління Табекс: як приймати

Різкий відмова супроводжується постійною тягою до забороненого предмету. Подібна тяга може проявляти себе після того, як чоловік прокинувся, поїв або закінчив роботу. Використовувати подібну методику необхідно тільки в тому випадку, коли ви відчуваєте, що зможете впоратися. В іншому випадку від тимчасової відмови не буде особливої користі.

Фахівці з області наркології говорять про те, що подібний метод не бажано використовувати людям з хронічними захворюваннями внутрішніх органів.

При вагітності краще всього скористатися методикою поступового зниження дозування. Вживання тютюнових виробів впливає не тільки на саму жінку, але і на плід. Саме ця шкідлива звичка здатна стати причиною багатьох захворювань, які проявляють себе задовго до моменту народження. Найкраще відмовлятися від шкідливих звичок під наглядом фахівця.

Реакція організму на відмову від вживання сигарет щодня

Так як організм кожної людини індивідуальний, рекомендується вести щоденник, хто кидає курити, що відбувається в організмі — записується і вказується етап, на якому ці симптоми з’явилися. За фактом, організм починає відновні функції після кожного перекуру. Закінчить він їх чи буде продовжувати всі процеси заново, залежить тільки від вас. Що відбувається, коли кидаєш палити по днях:

  1. День перший. У перший день, у складі крові знижується вміст різних шкідливих речовин і збільшується приплив кисню. У цей день організм майже не відчуває неприємних відчуттів, пов’язаних з синдромом відміни. У деяких людей спостерігаються порушення сну. Цей симптом обумовлений підвищенням тонусу організму. У цей момент відбувається очищення дихальних органів від містяться в них токсинів.
  2. День другий. В цей день людина починає відчувати злість і роздратування. Причиною для нервового стресу можуть стати банальні дрібниці. Людина відчуває сильне нікотинове голодування.
  3. Перший тиждень. У перший тиждень відмови може значно збільшитися апетит. Це відбувається в результаті збоїв в роботі шлунка. У ці дні можуть спостерігатися запори або напади діареї. З’являється вологий кашель, разом з ним може з’явитися мокротиння. Подолати перший тиждень також важко і в психологічному плані. Багато людей боятися появи хворобливих симптомів і знову приступають до куріння. Для того щоб знизити болючі відчуття потрібно пити більше рідини, правильно харчуватися і приділяти більше часу сну.
  4. Другий тиждень. До початку другого тижня процеси, пов’язані з оновленням організму закінчуються. Найважчі дні, коли кидаєш палити, вже пройдені і організм не проявляє симптомів браку нікотину. У багатьох до моменту досягнення цього часу проходить кашель.
  5. Третя тиждень. На цьому етапі повністю відновлюються всі рецептори нюху. Якщо до цього часу не проходить кашель, то краще всього звернутися до лікаря. Людина стає менш дратівливим. З побічних ефектів відмови від шкідливої звички залишається лише підвищений апетит.
За темою:  Як не палити і не поправитися для жінок

На картинці зміни в організмі після відмови від куріння по днях.

Через місяць людина зможе відчути всю повноту переваг відмови від вживання тютюну. Організм стає більш стійкий як у фізіологічному плані, так і в емоційному. Змінюється колір шкірних покривів, набуваючи більш здоровий вигляд. Підвищується тонус, людина постійно відчуває приплив сил.

На цьому етапі, найголовніше підтримувати своє прагнення позбавитися від шкідливих звичок. Всього одна сигарета може звести весь отриманий результат до нуля. Для того щоб позбутися від залежності, необхідно докласти набагато більше зусиль, ніж для того, щоб її отримати.

MAXCACHE: 0.38MB/0.00495 sec