Пластир Нікоретте інструкція по застосуванню

Куріння – смертельно небезпечне захоплення. Але далеко не всім вдається самостійно розлучитися із згубною пристрастю. Адже сигарети викликають сильну залежність, впоратися з якою буває дуже складно. Доводиться звертатися за допомогою до підсобних засобів.

Перемогти «нікотинове рабство» допомагають численні препарати, розроблені сучасною фармакологією. Одним з найбільш результативних помічників відноситься пластир Нікоретте, відгуки курців підтверджують ефективність такого засобу.

Суть дії пластиру

Лікарями вже давно доведено, що раптовий і різкий відмова від куріння неодмінно позначається на здоров’я курця. Розвивається «синдром відміни», який приносить людині:

 • пригніченість;
 • скачки настрою;
 • дратівливість;
 • найсильнішу мігрень;
 • різке посилення апетиту.

Але що найголовніше – бажання покурити в цей період різко посилюється і стає практично непереможним. Так «обурюється» організм, звиклий до нікотинової добавці.

Нікотин викликає у людини сильну залежність, при його регулярному надходженні в організм, речовина поступово включається у всі метаболічні процеси.

Припинення надходження став вже життєво важливим стимулятора і викликає «бунт» організму. Пластир від паління Нікоретте, завдяки вмісту невеликих доз нікотину, допомагає пом’якшувати неприємну симптоматику, роблячи процес відмови більш щадним. Нікоретте містить в складі чисту нікотинову добавку у наступних дозуваннях:

 • 10 мг;
 • 15 мг;
 • 25 мг.

Регулярне використання такої трансдермальною системи успішно замінює споживання сигарет. Використання пластиру набагато результативніше, ніж спроба розлучитися з курінням шляхом зменшення кількості випалених сигарет.

Під час куріння нікотин надходить в організм разом з димом, несучи з собою величезний набір канцерогенних речовин (отруйні смоли, важкі метали, чадний газ). Надходячи в організм у «чистому» вигляді, нікотин набагато безпечніше.

Особливості Нікоретте

Нікотиновий пластир являє собою трансдермальную систему з терапевтичними здібностями. При використанні препарату відбувається поступове вивільнення чистого (медичного) нікотину. Нікотинове речовина, проникаючи через шкірні пори, потрапляє в кровоносне русло і розносяться по організму.

Курець отримує дозу нікотину, якого потребує організм, але не палить при цьому. Використання пластиру у вигляді лікарської форми несе в собі наступні переваги:

 1. Зручність у використанні. Нікоретте наклеюється один раз в день, він абсолютно не помітний на шкірі і не доставляє людині ніяких незручностей при носінні. Будь-який курець сам в змозі зробити аплікацію.
 2. Можливість контролю. Так як Нікоретте випускається з різною дозою нікотину, користувач може самостійно контролювати дозу доставки нікотину.
 3. Швидкий ефект. Надходить в організм нікотинова добавка досягає максимальної концентрації через 8-9 годин після приклеювання пластиру.

Щоб уникнути прояву неприємних симптомів, перед використанням засоби слід ретельно вивчити інструкцію. Практично всі негативні відгуки про Нікоретте з’являлися саме через неграмотного його використання.

Пластир Нікоретте: інструкція по застосуванню

Медики радять приклеювати Нікоретте вранці, після пробудження. Тоді його концентрація в організмі досягне свого піку після обіду – як раз в той час, коли бажання закурити проявлятися найбільш гостро. Сам пластир гранично простий у використанні:

 1. Слід підібрати місце, куди клеїти пластир Нікоретте. Медики радять робити аплікації на зовнішню сторону плеча або стегна (в цих місцях до епідермального шару підходить багато кровоносних судин, завдяки чому Нікоретте діє ефективніше).
 2. Вибране місце очищається від пилу/забруднень, прибирається і волосяний покрив. Це необхідно зробити для кращого зчеплення клейкої поверхні з шкірою.
 3. Пластир обережно звільняється від упаковки і приклеюється на суху шкіру. Слід притиснути його на 3-4 секунди. Процес закінчений. Ввечері, перед відходом до сну, Нікоретте знімається, а з ранку приклеюється новий.

Фахівці радять кожен раз змінювати місце аплікації нікотинового пластиру, щоб не допустити подразнення шкіри.

Схема терапії

Тривалість використання Нікоретте і дозування нікотину різна. Вона підбирається в кожному випадку індивідуально. Це залежить від кількості сигарет на добу, які раніше викурював людина. Для зручності визначення підходящої дози, скористайтеся наступною таблицею:

Кількість викурених сигарет (за добу) Перший етап Другий етап Третій етап
більше 20 штук 25 мг щоденно протягом 8 тижнів 15 мг щодня, курс 2 тижні 10 мг щодобово протягом 2 тижнів
від 10 до 20 штук 15 мг щоденно протягом 8 тижнів 10 мг щоденно, курс 4 тижні
до 10 штук Нікоретте використовувати не рекомендується, таку дозу нікотину можна заповнити (при відвиканні від куріння) нікотинової жуйкою або відповідними таблетками

В середньому курс терапії з використання подібної трансдермальною системи становить близько 2,5—3 місяців. Його можна продовжити, але на строк не більше ніж півроку. Після закінчення лікування в цілях профілактики і при раптово виникає бажання покурити, використовується нікотинова жуйка або таблетки.

Перед тим як скористатися допомогою пластиру, в обов’язковому порядку слід проконсультувати у лікаря. Нікоретте має ряд обмежень і протипоказань. Застосовувати його можна не завжди.

Протипоказання пластиру Нікоретте

Головним активним речовиною трансдермальною системи є нікотин. Він має сильний стимулюючий вплив на ендокринну, нервову та серцево-судинну системи. Саме з цим пов’язаний ряд обмежень щодо використання пластиру. Його не можна застосовувати при наступних патологій:

Серцеві недуги. Численні захворювання серцево-судинної системи (інфаркти, інсульти, серцева аритмія, скачки тиску). В цьому випадку рішення про використання Нікоретте приймає лікар-кардіолог.

Проблеми з печінкою/нирками. Проблемна робота цих органів, їх недостатність стають вагомою причиною заборони на використання Нікоретте. Але остаточне рішення залишається за лікарем.

Патології надниркових залоз. А зокрема такі захворювання, як феохромоцитом і гипертиреоидизм. Нікотин активно посилює продукування катехоламінів (фізіологічно активні речовини). Їх виробляє мозковий шар наднирників. Надлишковий рівень катехоламінів погіршує стан здоров’я при даних проблемах.

Вагітність. Для майбутніх матусь також заборонено використовувати нікотинові пластирі. Надходження в організм нікотину згубно позначається на розвитку плоду, приводячи до внутрішньоутробним проблем, особливо в перший триместр терміну. В інші періоди рішення приймає медик, співвідносячи користь і шкоду використання Нікоретте для вагітної.

Юний вік. Не рекомендується використовувати нікотинові пластирі особам, які не досягли 18 років. Зняти таке обмеження може тільки медик.

Особливі умови

У Нікоретте є і власні вказівки, знати які необхідно, адже подібна терапія робить деякий вплив на звичне життя людини. Щоб отримати очікуваний 100%-ний результат лікування, слід пам’ятати:

 1. При використанні пластиру людині категорично не можна палити. В іншому випадку легко можна отримати передозування і отруїти організм нікотином.
 2. А ось керувати машиною, складними механізмами можна абсолютно без всяких обмежень. Нікоретте ніяк не впливає на здатність людини до концентрації і не зменшує реакцію.
 3. При одночасному (разом з пластиром) використання деяких медикаментів, потрібне коригування дози нікотинової Нікоретте. Зробить це лікар, до якого обов’язково варто сходити на консультацію, якщо курець приймає теофілін, клозапін і інші препарати з ряду нейролептиків і бронхолітиків.

Не забувайте, що нікотин – це отруйна речовина. Такий алкалоїд при підвищеній його концентрації в організмі діє руйнівно на ЦНС. А надто великі дози подібного речовини паралізують нервову систему і можуть навіть зупинити дихальний процес і серцеву діяльність.

Встановлено, що смертельна доза нікотину для людини становить 0,5—1 мг/кг маси тіла людини.

Тому особливо уважно слід поставитися до заборони при використанні Нікоретте курити сигарети і грамотно розрахувати дозу пластиру. Легковажне ставлення призведе до сумних наслідків.

Що говорять користувачі

Якщо зайнятися розглядом та аналізом відгуків людей, які вже випробували Нікоретте на собі, можна зробити однозначний висновок про успішність такого лікування. 80-85% опитаних відгукуються про пластирі позитивно. З його допомогою люди успішно позбулися шкідливої звички. На думку цих колишніх курців, пластир:

 • суттєво зменшує тягу до сигарет;
 • допомагає налаштуватися на відмову від куріння.

Але щоб отримати гарантований результат, слід мати сильне бажання перейти на здоровий спосіб життя. Без сили волі та усвідомленого настрою така терапія не принесе очікуваних ефектів.

Найчастіше негативні відгуки з приводу застосування нікотинового пластиру засновані на його безграмотному використанні. Тому слід обов’язково вивчити прикладену інструкцію.

Ціна препарату

Також люди, негативно відкликаються про цей препарат, говорять про занадто завищеною ціною. Давайте, поміркуємо, скільки коштує пластир Нікоретте у порівнянні з фінансовими витратами на сигарети. А для зручності складемо порівняльну табличку, враховуючи наступне:

 • середня вартість пачки сигарет 100 рублів;
 • усереднена ціна Нікоретте (за упаковку в 7 пластирів) 650-850 рублів.

Отже, порівняйте ціни:

Викурювання від однієї пачки сигарет в день (сильна залежність) Викурювання половини пачки сигарет на добу (середня залежність)
Вартість курсу терапії з Нікоретте (беремо 3 місяці) Фінансові витрати на куріння (за рік) Ціна курсу Нікоретте (за 3 місяці) Витрати на куріння (за рік)
850х8+680х2+650х2 = 9 460 рублів (враховуйте, що кожна упаковка Нікоретте містить 7 пластирів) 100х30х12 = 36 000 рублів 680х8+650х4 = 8 040 рублів 50х30х12 = 18 000 рублів

Чому беруться в розрахунок вартість тримісячного курсу Нікоретте, а фінансові витрати на сигарети враховуються річні? Справа в тому, що після успішного проходження терапії, людина розлучається з сигаретами. А ось курцям потрібно регулярно поповнювати свої тютюнові запаси.

І не забувайте, що дана порівняльна таблиця не включає в себе витрати на захворювання, що викликаються курінням: ХОЗЛ, бронхіти, тромбози, ларингіти, онкологія. Ці недуги – часті супутники курців. Наслідки бездумного ставлення до свого здоров’я та активного захоплення курінням деколи бувають дуже сумними.

Куріння – не просто шкідлива звичка, це справжнє захворювання фізичного і психологічного плану.

Подібну пристрасть можна перемогти лише за допомогою допоміжних засобів. І зробити це якомога раніше. Прийміть рішення розлучитися з сигаретами прямо зараз, а Нікоретте послужить в боротьбі відмінну службу. Успіху!

За темою:  Синдром відміни куріння

MAXCACHE: 0.39MB/0.00615 sec