Пластир від куріння: відгуки

Про шкоду куріння знають всі. Сигарети поступово відходять у минуле, надаючи місце для здорового способу життя. Все більше курців замислюються про те, як швидше розлучитися з курінням. Вибираючи найкращий з численних методів, незайвим буде звернути увагу на відгуки колишніх курців.

На думку багатьох людей, успішно позбавилися від згубної пристрасті, відмінним способом боротьби з курінням стає антинікотиновий пластир. Як діє це засіб і дійсно воно настільки ефективно? Давайте познайомимося з ним ближче.

Чому так складно розлучитися з курінням

Пристрасть до куріння сигарет – проблема величезної кількості людей. Щоб назавжди забути про смертоносної звичкою, необхідно грамотне, комплексне лікування. Пластир проти куріння в більшості випадків стає одним з етапів боротьби з табакозависимостью.

Його рекомендовано носіння і схвалена лікарями, але при одній умові. Самостійно призначати подібну терапію не слід. Щоб назавжди позбутися від курильного пристрасті, необхідна консультація фахівця.

Позбавлення від тютюнозалежності – процес важкий і тривалий. Виною всьому той факт, що в курця розвивається одночасно дві залежності, які і не пускають людини з нікотинового світу:

 1. Психологічна. Курець залежимо від самого процесу, що відбувається. Відчуття сигарети в руках, аромат диму, смак куріння. Все це формує стійке звикання на рівні психіки.
 2. Фізична. Коли нікотин всмоктується в кров і розноситься по всьому організму, він усуває дію адреналінових рецепторів. У курця помітно знижується відчуття тривоги і небезпеки, підвищується настрій. З часом організм вже не може самостійно обходитися без нікотинового участі.

Чим довше стаж вживання сигарет, тим сильніше і міцніше нікотинові залежності. При спробі самостійного відмови від цигарок, курець стикається з «синдромом відміни». Виникають такі симптоми:

 • падіння артеріального тиску;
 • безсоння;
 • скачки настрою;
 • дратівливість;
 • слабшанню пам’яті;
 • зниження концентрації уваги;
 • погіршення розумових процесів.

Тут на допомогу поспішає нікотиновий пластир, відгуки про який підтверджують значне пом’якшення синдрому відміни. Тяга до куріння настільки сильна, що рідко кому з курців вдається справлятися з нею без використання різних методик.

Як діє пластир

Антинікотиновий пластир – це своєрідна трансдермальна система. До складу засобу входить таку саму діючу речовину, що й цигарки – нікотин. Правда, він потрапляє в людський організм у чистому вигляді, що значно безвреднее.

На думку лікарів, чистий нікотин несе певну користь людині. У 1982 році було проведено дослідження, яке підтверджує, що подібна речовина помітно зменшувало прояв виразкових колітів.

Однак існуючі побічні ефекти від нікотинової добавки ніхто не відміняв. Тому медики радять при користуванні пластиром відмовитися від вживання тютюну і жування тютюну. Не можна користуватися цим засобом довгий час і ліпити його просто так, для профілактики.

За темою:  Склад монастирського чаю від куріння

Перебуваючи на шкірі, пластир поступово надає організму необхідні нікотинові дози в мінімальній кількості. Завдяки цьому, у людини знижується бажання закурити, а синдром відміни проходить більш м’яко. Негативний вплив нікотину зменшується і через неможливість надходить у тіло нікотинової добавці зв’язуватися з білковою структурою крові і розноситися по організму.

Але фахівці стверджують, що при занадто сильної психологічної залежності антинікотиновий пластир стає марним. В цьому випадку необхідна додаткова допомога психотерапевтів.

Нюанси використання засобу

Антиникотиновые пластирі розрізняються між собою зовнішнім виглядом, розмірами, тривалості впливу та кількістю шарів, що містять нікотинову добавку. Всі ці нюанси залежать від фірми-виробника. У середньому терапевтичний курс такого лікування досить тривалий: 8-22 тижня. Час терапії безпосередньо залежить від:

 • стажу паління;
 • комплекції і віку пацієнта;
 • фізичних особливостей організму;
 • вроджених психологічних якостей.

Для наклеювання пластиру, з нього акуратно прибирають верхній захисний шар і наліплюють на ділянку шкіри, злегка притискаючи 3-4 секунди. Після закінчення процедури пластир викидається, наступного разу слід використовувати новий, інакше ефективність від заходу зникне.

Антитютюнове засіб на ніч краще знімати і дати організму відпочити від терапії. Нехай антинікотинове речовина працює вдень, коли присутня тяга до куріння. Щоб приклеїти липкий препарат, вибраний шкірний ділянку миють і сушать, якщо це місце вкрите волоссям – їх прибирають для кращої взаємодії шкіри і пластиру.

Куди клеїти пластир? Лікарі радять використовувати для цих цілей райони тіла в області стегон і плечей (з зовнішньої сторони). На думку медиків, ці ділянки є найбільш підходящими. Адже в них зосереджено багато великих кровоносних сосудиков, завдяки яким нікотин надходить в організм.

Побічні неприємності

Перш ніж приступати до терапії такого роду, потрібно знати і деякі негативні моменти. Антинікотиновий пластир від куріння відгуки має не тільки хороші. Такий засіб має ряд суворих обмежень у використанні. Саме тому, перш ніж озброюватися подібним препаратом, слід отримати лікарську консультацію. Антитютюновий пластир не можна використовувати при таких патологіях:

 • гіпертиреоз;
 • цукровий діабет;
 • виразкові захворювання ШЛУНКОВО-кишкового тракту;
 • схильності до алергічних проявів;
 • захворювання серцево-судинної системи;
 • діагностована пухлина надниркових залоз;
 • патології, пов’язані з роботою печінки, нирок.
За темою:  Народні засоби від куріння в домашніх умовах

Це далеко не весь перелік протипоказань. Не рекомендується застосовувати засіб подібного виду майбутнім матусям і годуючим жінкам, підліткам. Неграмотне і легковажне використання даного препарату провокує появу небажаних побічних ефектів:

 1. Безсоння.
 2. Гіперактивність.
 3. Порушення пам’яті.
 4. Дратівливість.

Все це відбувається завдяки зайвому накопиченню нікотину в організмі. Але найчастіше побічні ефекти виражаються у вигляді сильних алергічних реакцій: набряклість і почервоніння шкіри.

Мінуси і плюси нікотинового пластиру

Головне призначення такого засобу – зменшення тяги до споживання сигарет. При наявності у людини сильної психологічної залежності, йому слід зрозуміти одну просту істину: найсильніша зброя проти тютюнозалежності – це наявність бажання знайти здоровий спосіб життя самої людини. Без його відсутності пластир виявиться марним.

Ціна нікотинового пластиру варіюється в залежності від фірми-виробника. У середньому вона становить 500-700 рублів за упаковку з 5-10 штук. Це цілком доступно для кишені, враховуючи, що на сигарети людина витрачає набагато більше фінансів.

До основних переваг таких препаратів є простота в застосуванні. На тілі пластир невидимий для оточуючих, він не доставляє дискомфорту при використанні. Але, у нього є і мінуси. Антинікотиновий пластир нездатний боротися з психологічною залежністю від куріння і володіє досить повільним терапевтичним ефектом.

Який пластир від куріння краще

Сучасна фармакологія є у продажу великий вибір подібних засобів від різних виробників. Щоб визначитися з вибором, розгляньте порівняльну характеристику найпоширеніших і відомих антиникотиновых пластирів.

Назва Особливості Як використовувати Середня ціна (в рублях)
Нікоретте (виробництво Німеччини-Франції, фірма Джонсон&Джонсон) Ефективність засобу становить близько 90-95% Рекомендовано носити до 15-16 годин, курс розрахований на три етапи, з кожним наступним дозування нікотину поступово знижується 650-750 (за упаковку з 7 штучок)
Stop Smoking (Китай) До складу входять рослинні компоненти: корінь солодки, м’ята, тютюн та гвоздика Такі пластирі являють собою клейку стрічку, на нижній частині якої знаходяться активні речовини 50-100 (за одну клейку стрічку)
Никвитин (Великобританія) Пластирі бувають декількох типорозмірів: 8-22 см, різних за нікотинової дозі Курс терапії становить близько 2,5—3 місяців, розмір необхідного пластиру вираховується з урахуванням стажу паління та кількістю споживаних сигарет щодня 330-450 (упаковка з 7 штук)
Протаб (Китай) Не містить нікотинової добавки, його активною речовиною є соникотинель Терапевтичний курс становить 4-10 тижнів 310-450 (упаковка з 7 штук)
За темою:  Ефективні засоби від куріння

Про що говорять відгуки

Переважна більшість фахівців-наркологів підтверджує заявлену ефективність антитютюнових пластирів. Лікарі свідчать, що використання такого засобу є досить результативним додатковим методом, що входять в комплексну терапію боротьби з курінням.

Єдиним головною умовою отримання гарантованого результату є наявність бажання розлучитися з сигаретами біля самого курця.

А ось думки людей, які зазнали дії засобу, різняться. Більшість (близько 70-80%) згодні з лікарями і підтверджують результативність використання антитютюнового пластиру. Але є і близько 20-30% людей, що відгукуються про препарат різко негативно. Для них пластир виявився марною тратою грошей.

Якщо більш детально розглядати позицію незадоволених, можна помітити, що всі дані люди не дотримувалися правил використання пластиру. Застосовували його повторно, не на відповідні ділянки тіла, не дотримуючись рекомендовані умови та час носіння. Тому дуже важливою умовою отримання дійсно хороших результатів є строго відповідність інструкції і рекомендацій лікаря. Вдалою терапії!

MAXCACHE: 0.39MB/0.00868 sec