Що буде якщо кинути палити жінці

Куріння – справжній бич сучасних людей. За статистикою в Росії зловживають смертельно небезпечно звичкою близько 44 млн осіб, з них близько 20% — жінки. Існує стійка думка, що відмова від шкідливої звички негативним чином позначається на здоров’ї, посилюючи наявні хронічні патології.

Якщо завзята курця кинула палити, що відбувається в організмі жінки насправді? Це дуже важливо знати, адже багато любительки сигарет не можуть розлучитися з ними, навіть виношуючи дитину, руйнуючи як своє життя, так і ще не народилася. Пора розібратися з міфами і прояснити ситуацію.

Кидати чи ні?

Сила нікотинового пристрасті дуже велика, особливо у жінок, подолати цю тягу вдається далеко не кожній. Тим більше залежність від куріння в осіб слабкої статі має свої нюанси.

За підтвердженими даними медичних досліджень, з-за своїх природних особливостей жінці набагато важче забути про куріння, ніж чоловікам.

Але зробити це необхідно. У регулярно палить жінки набагато підвищений ризик зустрітися з різними патологіями, з працею, а то і зовсім не піддаються лікуванню. Звичайно, захворіти може абсолютно будь-яка людина, але за даними тих же досліджень, відсоток прояву патологій у курців в 6 разів вище. Чим же вона ризикує?

Рак грудей. Онкологія молочних залоз розвивається у 45% жінок-курців. Ця цифра взята від загального числа онкологічних захворювань, і вона збільшується, якщо куріння було розпочато в молодому віці.

Канцерогенні речовини, які містяться в никотиновом димі, згубно позначаються на формуванні гормонального фону, який дає поштовх до дозрівання молочних залоз.

Інсульти. Кількість інсультів серед курців досягає жахливих цифри в 60%. Найчастіше ця смертельна неприємність наздоганяє жінок віком 55-65 років. Але, якщо стаж куріння більше 15 років, інсульт «молодшає».

Медики відзначають збільшення кількості інсультів у тих, чий стаж куріння досягає 15-20 років. Нікотин призводить до необоротного руйнування серцево-судинної системи, призводячи до інвалідності ще зовсім молодих жінок дітородного віку.

Передчасне старіння. Отруйні смоли і хімічні сполуки поступово пригнічують продукування в організмі палить естрогену. Низький рівень головного жіночого гормону негативно позначається на всьому гормональному фоні. Ранні зморшки, внутрішнє старіння, зниження лібідо, дуже швидка менопауза, скорочення життя – це вина нікотину.

Проблеми ШКТ. Курильна звичка викликає стійке роздратування всіх органів травної системи. Така ситуація провокує розвиток патологічних станів ШКТ і неповноцінного засвоєння вітамінів, важливих мікроелементів. Що очікувати? Зміна кольору шкіри, ламкість нігтів та волосся, витончення емалі і розлади травлення.

Часті застуди. Нікотин – головний винуватець частих простудних захворювань. ГРВІ, ГРЗ, грип постійно розвиваються в організмах людей, у яких спостерігається нестача аскорбінової кислоти (вітаміну С). А губить аскорбінку канцерогенний дим. Недолік важливого для здоров’я вітаміну призводить до різкого погіршення імунної системи, що призводить простудні болячки.

Крихкість кісток. Жінки, що палять частіше за інших стикаються з проблемами послаблення і витончення кісткової тканини. У курців остеопороз може розвинутися навіть у молодому віці, адже нікотин безжально «вимиває» кальцій з організму. Недолік цього мікроелемента і призводить до ламкості кісток.

Порушення психіки. Жінки за своєю первісною природою більш схильні до емоційних проявів. Залежність від нікотину посилює нервозність і провокує напади дратівливості і навіть агресивності. Особливо коли під рукою немає такої улюбленої сигаретки.

Подібні патологічні процеси дуже часто мають незворотний характер. Впоратися з ними можна лише за умови повної відмови від куріння. Які зміни в організмі жінки відбудуться, коли сигарети опиняться в минулому?

Абстинентний синдром

На жаль, з проблемами психологічного і фізичного характеру що кидає палити жінці все ж доведеться зіткнутися. Це своєрідна «ломка» організму, який звик щоденно отримувати нікотинову дозу. У жінок такий синдром проявляється набагато яскравіше, ніж у чоловіка.

Щоб відмовитися від куріння, слід поступово знижувати дозу нікотину – таке оману небезпечно. З сигаретами слід закінчувати раз і назавжди. Якщо поступово знижувати дозу, спокуса подиміти залишиться. Це буде лише видимість здорового способу життя.

Жіноча фізіологія має зовсім іншу будову, ніж у чоловіка, тому представниці прекрасної статі гостріше переносять наслідки відмови від згубної звички. Просто в жіночому організмі відбуваються більш глобальні перестановки. Але всі подібні негативні фактори носять лише тимчасовий характер. Вони безслідно підуть через декілька тижнів.

Відгуком організму, звиклого до никотиновому диму і позбавленого його, стануть деякі неприємні симптоми. З чим доведеться зіткнутися жінці:

 • кашель і часті застуди;
 • запалення слизової ротової;
 • періодично з’являється почуття тривоги;
 • дратівливість і депресивні стани;
 • запаморочення і тимчасова втрата орієнтації;
 • проблеми зі сном, безсоння, денна сонливість;
 • підвищення стомлюваності навіть при малих навантаженнях;
 • невеликі проблеми в роботі ШЛУНКОВО-кишкового тракту (запори, метеоризм).

Під регулярним впливом канцерогенних речовин на організм зазнає повну перебудову. Відмова від куріння призводить до реорганізації зворотного. Доведеться потерпіти і стійко перенести тимчасові незручності, адже на кону стоїть життя, здоров’я і хороше самопочуття.

Що буде, якщо кинути палити

Найважчими виявляться перші дні після відмови від куріння. Організм стане люто чинити опір, вимагаючи звичну дозу нікотину. Зберіть усі сили і не піддавайтеся бажанням закурити! А щоб підтримати себе в цей нелегкий період, вивчіть ту користь, яку отримає тіло.

Внутрішні зміни

Дихання. Перші поліпшення торкнуться дихальної системи. Бронхи і легені почнуть активно очищатися від скопилася слизу (це і провокує кашель, який з’явиться в перші дні відмови від куріння).

На повне очищення і відновлення шляхів і органів дихання піде близько 2-3 місяців.

Кровоносні судини починають повноцінно насичуватися киснем, помітними стануть поліпшення і зі сторони дихання. Воно стане більш глибоким, повноцінним. Покращиться витривалість, зростає активність.

Травлення. Травний тракт також зазнає глобальної перебудови. Часто жінки після відмови від сигарети набирають вагу. Правда, така неприємність може торкнутися далеко не всіх колишніх шанувальниць подиміти. У середньому надлишок ваги укладається в 1-3 кг, це відбувається з причини перебудови обміну речовин.

При грамотному раціоні і фізичної активності вага стрімко повернеться в нормальні рамки. Допоможе в цьому і стабілізація роботи ШКТ. Процеси травлення і засвоєння їжі також прийдуть в норму. На це потрібно близько 1-2 тижнів.

Імунна система. Для відновлення імунних сил піде близько 3-4 тижнів. Але будьте готові до того, що в перші кілька діб після викидання сигаретної пачки стан здоров’я погіршиться. У цей період частими супутниками можуть стати простудні захворювання. Імунній системі потрібен час, щоб перебудуватися і прийти в покладену норму.

Зовнішні зміни

У перші дні після відмови від куріння на обличчі можуть відзначатися неприємні наслідки. Нерідко в цей період жінку «радують» численні прищики і вугри. Це цілком нормально і говорить про те, що організм позбавляється від накопичених токсинів, виводячи їх через епідермальні шари шкіри.

Але всього через кілька днів жінка буде радіти наступних змін:

 1. Розгладяться дрібні зморшки.
 2. Покращиться тонус і еластичність шкіри.
 3. Особа очиститься і придбає здоровий колір.

Ще через місяць можна порадіти і станом шкіри на стегнах і сідницях. Шкірний покрив розгладиться і там, придбавши заповітну пружність і гладкість. Незабаром зникне жовтизна нігтьових пластинок і зубної емалі.

Календар перетворень

Найважчими і відповідальними стають перші сім діб з моменту кидання сигарети. Що станеться з організмом у цьому час, дізнайтеся з запропонованої нижче таблиці:

Час з моменту кидання Що відбувається
10-12 годин нормалізується і відновлюється рівень кисню в кровоносних капілярах
перший день без сигарет з’являється кашльовий синдром, кашель стає вологим, з рясним відділенням мокротиння прозорою
2-3 добу відновлюється природний тонус кровоносних сосудиков
4-5 днів реанімується приплив крові і кисню до мозку, нормалізується робота серцевого м’яза
тиждень без сигарет повертаються смакові рецептори, їжа тепер набуває більш насичений смак та аромат

Подальші зміни, що відбуваються в організмі після відмови від паління:

Час відмови Зміни в організмі
місяць без сигарет стабілізується склад крові, тепер рівень білих кров’яних клітин (лейкоцитів) приходить в норму, шкірні покриви відновлюють еластичність і здоровий колір
2 місяці відбувається повне оновлення клітин крові, об’єм легенів збільшується
3 місяці кровообіг стає нормальним і здоровим, починає регенеруватися печінку
4-5 місяців робота легенів і поглинання ними кисню збільшується на 40%, зникає задишка
півроку клітини крові повністю оновлюються, стабілізується вага, покращує життєвий тонус
7-8 місяців припиняється кашель – тепер легкі абсолютно очистилися від канцерогенів, відновлюється міцний здоровий сон
9-10 місяців значно підвищується витривалість організму, поліпшується «смак» до життя, повертається оптимізм та гарний настрій
11-12 місяців повне відновлення організму, тепер ризик розвитку онкології знизилася на 90%, виникнення інфаркту на 50%, а інсульту на 30%

Поради кидає палити

Щоб підтримати змучений курінням організм в перші дні після відмови від згубної пристрасті, необхідно ретельно переглянути раціон. Для зниження можливого ризику збільшення ваги, від жирної, смаженої і борошняної їжі варто відмовитися, замінивши її овочами, кашами і вареним м’ясом.

В цей період необхідно регулярно вживати комплексні вітаміни, особливо з підвищеним вмістом вітамінів С, А і Є. Приймайте вітаміни і в природному вигляді: свіжовичавлені соки, домашні компоти і морси, киселі.

Крім регулювання меню, озбройтеся і наступними корисними порадами від тих, хто вже благополучно розлучився з пагубною звичкою:

 1. Організм в цей період гостро потребує чистому повітрі. Забезпечте його щоденними прогулянками по паркам, скверам. Вдома частіше провітрюйте приміщення.
 2. Займіться спортом. Якщо ви раніше не належали до числа активних відвідувачів фітнес-залів, почніть з помірних фізичних навантажень.
 3. У перші дні після відмови від куріння, приймайте відхаркувальні настої з лікарських трав і рослин. Вони сприяють швидкому виведенню та виведення мокротиння. Особливо корисними стануть зілля з материнки і липи.
 4. Для допомоги по відновленню ШКТ приймайте рідкі кашки з вівсянки, рису та льону. А натуральне картопляне пюре сприятливо позначиться на роботі легенів і серця.

У складний і найбільш відповідальний період початку боротьби зі смертельною звичкою важливим буде заручитися підтримкою близьких. Важливим фактором стане особистий психологічний настрій, грамотна мотивація і абсолютна підтримка близьких членів сім’ї і улюблених друзів.

І пам’ятайте – чим довше часу жінка проводить без сигарет, тим швидше вона про них забуває. Через 2-3 тижні тяга покурити помітно знизиться, важливо не зірватися протягом цього часу і не звести всі спроби «на ні». Здоров’я вам і чистих легких!

За темою:  Як очистити легені курця в домашніх умовах

MAXCACHE: 0.39MB/0.00800 sec