Що відбувається, коли кидаєш курити

Багато курців, які вирішили кинути, переживають з приводу того, що у них почнеться «ломка» або організм погано відреагує на різкий відмова від тютюну. У цій статті ми детально розглянемо питання: що відбувається з організмом, коли кидаєш палити і можна відмовлятися від згубної звички в один день.

Введення

Головне діюча речовина в цигарці — це нікотин. Це повноцінний наркотик, який викликає швидке звикання. Він же є і потужним отрутою, отруйних легені, кров, центральну нервову систему, він накопичується в організмі і призводить до появи серйозних захворювань, у тому числі і раку. Крім нікотину, у класичній сигареті міститься ще 195 шкідливих речовин, важких металів та сполук, 14 з яких вважаються наркотичними.

В принципі від разового куріння шкоди організму мінімальний — тіло саме очищається від токсинів за кілька годин. Але вся проблема в тому, що курець приймає нову дозу постійно — зазвичай за добу людина викурює майже повну пачку, тому повністю очиститися не виходить.

Основної шкоди від сигарети в тому, що вона викликає дві залежності: психологічну і фізіологічну. Фізіологічна залежність досить мала — головне, перемогти своє ставлення до процесу куріння. А це зробити дуже складно. Людина вибудовує собі ритуали: вранці чашечка кави з цигаркою дозволяє налаштуватися на робочий лад і обміркувати справи, потім в курилці з колегами обговорюються останні новини і робочі моменти, потім п’ятихвилинний відпочинок з відривом від робочого процесу, перед сном — щоб розслабитися і заснути.

Іноді піти від цих звичок дуже складно, особливо якщо все звичне оточення навколо вас курить і запрошує приєднатися. Але в цій статті ми робимо упор не на те, як кинути, а на те, що відбувається, коли кидаєш палити, тому не будемо розглядати методики і способи.

Як очищається тіло

Для початку розглянемо, що відбувається з організмом курця в перший місяць після відмови від куріння. Велика частина нікотину виводиться всього через два тижні, навіть якщо ви курили більше 10 років. Перше очищення відбувається вже через пару годин після викуреної сигарети, наприклад, за ніч через дихання і нирки виводиться 15-20% накопиченого за день отрути.

За темою:  Склад монастирського чаю від куріння

Отже, що відбувається з легкими, коли кидаєш палити, так і з усім організмом? Через 10-12 годин легені починають працювати на повну силу. Вони позбавляються від спазму, викликаного нікотином, розправляються, альвеоли починають вбирати більше кисню. Нікотин очищається з рецепторів і не впливає на них. Через 20-26 годин змінюється склад крові — вона містить на 10-15% більше кисню і на 10% менше вуглекислого газу. Органи живляться киснем більш якісно, вони «оживають» і починають функціонувати набагато краще.

За 3-5 днів з організму виводиться велика кількість шкідливих речовин, які тіло отримувало разом з тютюновим димом. Через тиждень у вас зникне неприємний запах з рота, очистяться волосся і шкіра. Через 20-30 днів (в залежності від тривалості куріння) з вашого організму вийде 98% нікотину, важких металів і шкідливих речовин. Через 48-64 години у кидає палити починається кашель. Це нормальний процес, оскільки легені і бронхи почали очищатися. В них утворюється мокрота, яка виводить сажу і гар. Кашель означає, що вії бронхів, які були під постійним спазмом, очищаються і виводять слиз з організму.

На 2-3 день можлива підвищена пітливість — організм виводить залишки токсинів через шкіру, очищаючи її від отрути. Через тиждень у людини починають з’являтися нормальні смакові відчуття, стабілізується робота шлунка і кишечника (шлунок також піддається впливу спазмів з-за диму і слини, отруєної нікотином). Протягом першого тижня можливий головний біль, перепади тиску. Це відбувається з-за того, що дрібні капіляри приходять в норму, а судини позбавляються від спазмів.

Через 7-10 днів організм прийде в норму, поліпшується процес кровообігу, мозок і органи почнуть отримувати більше кисню, а отже — краще працювати. Через 7-10 днів повністю відновляться нюхові і смакові рецептори. Їжа стане смачнішою, аромати «повернуться». Поліпшення апетиту. Насправді це спірне гідність, оскільки багато хто після відмови від куріння поправляються на 7-10 і більше кілограм. Це пов’язано з тим, що людина підміняє ритуал куріння жуванням, до того ж у нього поліпшується смак і нюх, тому він більше їсть.

За темою:  Як кинути палити не погладшати

Тепер ви знаєте відповідь на питання — що буде з організмом, якщо кинути палити. Фізіологічно він абсолютно не постраждає, єдине, що тяга до нікотину буде сильна протягом перших 3-10 днів. Якщо подолати цей період, то залишиться лише психологічна залежність — організму вже не потрібен наркотик, він вже вивів його і почав очищатися. Тому постарайтеся зайнятися якимось хобі, не провокуйте себе, уникайте ситуацій, в яких ви знову можете почати курити (до речі, 80% беруть у рот сигарету під час алкогольних узливань, коли спирт відключає правильні думки і настрій).

Тривалі зміни в організмі

Все, що ми перерахували вище, відбувається за місяць. Але на цьому процес не зупиняється — очищення тіла триває. Розглянемо, що буває, коли кидаєш палити через місяць і рік:

 1. Через 30 днів після припинення надходження нікотину в організм у людини значно підвищується імунітет за рахунок збільшення білих кров’яних тілець.
 2. Через 60 днів шкіра обличчя і рук позбутися від зморшок, відновиться, з неї піде жовтизна.
 3. За 2-4 місяці збільшиться корисний об’єм легенів, в результаті чого покращується живлення внутрішніх органів і мозку киснем, знижується рівень вуглекислого газу в крові.
 4. Через 50-70 днів ваша кров повністю очищається, її склад стане нормальним і природним.
 5. Через 70-90 днів в організмі відновлюються капіляри, судини, починає нормально працювати серце, нормалізується тиск, йде тахікардія і задишка.
 6. Приблизно через півроку печінка повністю відновлюється, зникають гастрити (при дотриманні дієти).
 7. Через 7-9 місяців повністю оновлюється зубна емаль, з неї йде жовтизна (як і з нігтів).

Тепер ви знаєте, що в організмі відбувається, коли кинув палити. Але ми перерахували не всі. Приблизно через 12 місяців ризик інфаркту й інсульту знижується в 2 рази, через 2-3 роки повністю відновлюється репродуктивна система (шанс народити здорову дитину збільшується на 85-90%), а через 3-5 років ризик виникнення раку знижується в 2-3 рази.

За темою:  Таблетки від паління Чампикс: відгуки курців

Допомагаємо своєму тілу

Розберемо, як правильно допомогти організму очиститися від шкідливих відкладень і відновитися.

 1. Намагайтеся частіше гуляти і дихати свіжим повітрям. Обов’язково провітрюйте своє житло, намагайтеся уникати задимлених місць і курилок. Дихайте глибоко, щоб добре провентилювати легені і вивести з них гар.
 2. Вживайте відхаркувальні засоби: настої липи, материнки, лаврового листа, чай з лимоном і медом.
 3. Перший тиждень постарайтеся не перевантажувати свій шлунок. Що є, коли кидаєш палити і в яких дозах? Намагайтеся вживати рисову кашу з мінімальною кількістю масла, вівсянку, картопля і його відвар.
 4. Порадьтеся зі своїм терапевтом — нехай він пропише вам вітамінний коктейль. Вам потрібно їсти побільше зелені, овочів і фруктів, приймати вітаміни А, В, Е.

Щоб не погладшати після закінчення паління, намагайтеся вживати овочі, ягоди, горіхи, фрукти. Кидайте курити прямо зараз, і вже через тиждень ви відчуєте серйозне полегшення — вам стане легше дихати, нормалізується тиск, ви відчуєте смак їжі і аромати навколо. Пам’ятайте, чим швидше ви закінчите палити, тим здоровіше будете!

MAXCACHE: 0.38MB/0.00627 sec