Спрей нікотин проти куріння: відгуки

Одним з бурхливо рекламують засобів, що дозволяють курцеві розлучитися із згубною пристрастю, є спрей від куріння. Такі аерозольні помічники на прилавках наших маркетів ще не вийшли з роду новинок, але вже знайшли собі достатню кількість шанувальників.

У кожної медалі є зворотна сторона. Подібні засоби володіють і деякими негативними моментами. Але прихильники цього способу вперто відстоюють свою точку зору, стверджуючи, що спрей нікотин – відмінний засіб, що допомагає якщо не повністю забути, то хоча б значно скоротити кількість споживаних сигарет.

Забути про сигарети дуже нелегко

Кожен завзятий любитель подиміти тютюновим димом хоч раз, але думав, що курити – це шкідливо і пора б розлучитися з такою звичкою. Але далі думок справа не заходила.

Нікотиновий дим викликає стійке звикання у людини на психологічному і фізичному рівні. По силі викликання залежності нікотин перевершує практично всі важкі наркотики і прирівнюється до алкоголю.

Канцерогенні складові сигаретного диму здатні «впроваджуватися» в усі метаболічні процеси, що відбуваються в тілі. Стійка залежність формується вже після 3-4 рази використання сигарет. Головна ударна доза нікотину припадає на психологічні фактори.

Куріння викликає своєрідну ейфорію, прив’язуючи особу до такого приємного стану. Могутньо впливаючи на рецептори головного мозку, нікотин «імплантується» в розум, змушуючи особистість тягнутися за черговою сигаретою. А її відсутність викликає звичайну нікотинову ломку (як відбувається при відмові від наркотиків).

Щоб розлучитися зі звичкою, скорочує людське життя, мало одного, навіть сильного бажання. В деяких випадках потрібна допомога спеціалізованих засобів, створених для подібних цілей. Але далеко не кожен препарат здатний допомогти в такій боротьбі.

Як працюють спреї

Суть роботи таких антитютюнових помічників дуже проста – вміст флакончика впорскується в горло чи ніс курця. Активні компоненти складу моментально всмоктуються через слизові і починають свій вплив, поширюючись з кровоносним руслом по всьому організму.

В залежності від виду і складу спрею, його речовина досягає мозкових рецепторів, що відповідають за тягу до нікотину, і блокують їх. Або ж, поширюючись по слизовій, працюють на агресивного придушення «нікотинової» спраги. Щоб побороти чергове бажання закурити, варто взяти в руки спрей:

 • зробити один-два пшику на поверхню язика (якщо засіб оральне);
 • впорснути речовина по разу в кожну ніздрю (якщо використовувати назальний вид).

Загальна кількість пшиков за добу варіюється. Але як правило, виробники не обмежують цей облік, він може досягати до 40-45 разів за день.

Різновиди спреїв

Якщо пояснювати різницю між схемою дії антитютюнових спреїв, можна відзначити не лише відмінність у їх впливі на людину, але і самої суті роботи цих коштів. На даний момент розроблені дві групи аерозолів, що допомагають кинути палити:

 1. Нікотиновий спрей, який застосовується при проведенні замісного лікування.
 2. Речовини, які працюють на створення у людини відрази до звичайного куріння.

Спреї, що викликають огиду

Подібні аерозольні антитютюнові засоби створені тільки з натуральних компонентів. Всі активні складові таких препаратів володіють яскравими смаковими показниками і сильним ароматом. Частіше в склад цих засобів входять:

 • овес;
 • хміль;
 • імбир;
 • меліса;
 • пасифлора.

Вміст препарату, потрапляючи на слизову оболонку носа або ротової порожнини, що «обволікають» тканини якоюсь плівкою. Коли курець хапається за чергову сигарету, біоактивні складові спрею, вступаючи у бурхливу реакцію з нікотином, провокують розвиток неприємних симптомів:

 • нудота;
 • свербіж гортані;
 • блювотні рефлекси;
 • біль і оніміння ротової порожнини.

Подібні неприємні явища змушують людину поступово відмовитися від шкідливої звички і забути про куріння. При регулярному використанні таких аерозолів, у курця з часом формується стійке відраза навіть до виду сигарети.

Спреї нікотинові

Схема дії подібних засобів відрізняється від їх агресивно діють аерозольних колег. Всі подібні препарати містять у своєму складі нікотин. Як тільки у людини прокидається бажання покурити, він впорскує вміст флакона в ніс або рот.

Принцип дії нікотинових антитютюнових спреїв полягає у формуванні поступової відмови від куріння. Причому відмова від шкідливої звички формується спочатку на фізичному, а потім на психологічному рівні.

У складі таких коштів в обов’язковому порядку входить нікотинова добавка. Використовуючи никотиносодержащий аерозоль, курець забезпечує надходження в організм уже став звичним нікотин. Але при цьому знижує споживання звичайних сигарет.

З часом, тяга взяти сигаретку йде, адже організм не відчуває потреби в необхідному канцерогене. Поступово курець частково або повністю забуває про сигарети. Одним з поширених нікотинових спреїв є аерозоль Nicoin.

Спрей Nicoin – допомогу в боротьбі з курінням

Медики, розглядаючи різні антитютюнові аерозолі, схиляються до думки, що найбільш ефективні препарати, використовувані саме в якості нікотінозаместітельной терапії. Такі аерозолі м’яко відводять курця від згубної пристрасті, не викликаючи фізичні незручності і неприємні симптоми, що руйнують нервову систему.

Склад препарату

Продається спрей Nicoin в аптеках, ціна у такого препарату цілком доступна переважній більшості завзятих курців. В середньому його вартість варіюється в межах 1 000 рублів – це приблизно місячний запас сигарет.

До складу аерозолю входять наступні активні добавки:

 1. Нікотинова кислота.
 2. Екстракт рослини глід.
 3. Екстракт-витяжка з трави звіробою.
 4. Эфироли евкаліпта, меліси і ментолу.

Сила нікотинової кислоти

Вітамін РР працює на поступовому зниженні у курця потреби в сигаретах. При використанні аерозолю нікотинова добавка надходить в організм через слизову і заповнює наявну потребу в нікотині.

Лікарями доведено, що нікотинова кислота в малих дозах надає благотворний вплив на стан людини. В її силах:

 • зміцнити нервову систему;
 • поліпшити і стабілізувати кровотік;
 • вивести зі складу крові надлишок холестерину;
 • відновити і нормалізувати метаболічні процеси;
 • підвищити надходження кисню у внутрішні системи організму.

У курця нікотин надходить в організм, виділяючись при згорянні сигарети, тому несе з собою багато канцерогенних речовин разом з димом. З допомогою аерозольного спрею нікотинова кислота надходить у чистому вигляді, не приносячи шкоди здоров’ю.

Вітамін РР стабілізує нервову систему людини і робить процес відмови від сигарет менш болючим.

Як діє глід

Екстракт цієї лікарської рослини, що входить до складу антитабачної аерозолі, істотне знижує у людини фізичний дискомфорт і допомагає створити видимість і ефект тільки що викуреної сигарети. Глід стабілізує настрій, покращує працездатність і нормалізує сон курця.

Навіщо потрібен звіробій

У фармакології звіробій успішно застосовується як лікарський засіб, ефективний засіб при терапії астенічних синдромів, неврозах і депресії. Саме з подібними проблемами стикається людина, що бажає розлучитися з сигаретами. Екстракт лікарської рослини стабілізує психологічний стан курця, одночасно:

 • купірує тривожність;
 • виводить надлишок рідини з тіла;
 • стабілізує серцевий діяльність;
 • відновлює здоровий і міцний сон;
 • тонізує і підтримує бадьорий настрій людини;
 • допомагає звільнити організм від накопичених за час куріння токсинів.

Допомога ефірних масел

Эфироли, у великій кількості входять до складу аерозольного засоби, що впливають на курця легку седативну та заспокійливу дію. Ефірні олії ефективно допомагають впоратися з тривожністю і депресивними проявами. Покращують функціонування дихальної системи і нормалізують нічний відпочинок. Але це далеко не весь спектр послуг, надаваних ними курцеві. Вони:

 • допомагають позбутися від затяжного кашлю;
 • стабілізують активність серцевої діяльності;
 • підтримують та відновлюють здорову роботу ШКТ;
 • знижують відчуття постійного голоду, не допускаючи збільшення ваги;
 • знижують чутливість організму до проявів різного роду інфекцій.

Як користуватися спреєм Nicoin

Це засіб випускається до продажу в полімерних невеликих флакончиках з вже наявними дозатором. Обсяг кожного флакона становить 26 мл

Діє спрей однаково ефективно на всіх курців, незалежно від стажу куріння і віку людини.

Але нікотинове аерозольний засіб має протипоказаннями (зокрема, його не рекомендується застосовувати людям, схильним до алергії). Тому перед використанням краще проконсультуватися з лікарем.

Використовувати спрей проти куріння Nicoin, відгуки про який у переважній більшості позитивні, дуже просто. Достатньо взяти в руки флакончик кошти і зробити 2-3 пшику в ротову порожнину. Як тільки складові активні інгредієнти проникнуть в кров людини, бажання закурити вщухне.

Для цього достатньо близько 10-15 хвилин. Спрей діє близько 5 годин. Деякі завзяті курці, бажаючи скоріше отримати бажаний ефект, збільшують кількість і частоту пшиков, тим самим допускаючи передозування кошти. Це категорично не можна робити.

При регулярному використанні Никоина бажання покурити цигарку поступово зникає. Протягом якого часу використовувати спрей, залежить від кожного окремого випадку. Тут враховується стаж куріння, кількість викурюваних сигарет і сили волі людини.

Мінімальний курс тривалості застосування спрею Никоина в середньому становить близько 3,5-4 тижнів.

Але вже на другому тижні практично всі любителі покурити відзначають у себе позитивний ефект від застосування препарату. Припиняють використовувати Никоин до повного усунення симптомів нікотинової ломки.

Щоб цей процес став дійсно безболісним, медики радять спочатку використовувати спрей, замінюючи їм половину звичної дози споживаних сигарет. Поступово кількість сигарет скорочується до мінімуму шляхом заміни їх Никоином.

Лікарі рекомендують одночасно із застосуванням спрею використовувати валеріану і пустирник. Ці травички надають заспокійливе дію на організм і допомагають курцеві звільнитися від залежності. Не забувайте підключити фізкультуру, прогулянки і здорове харчування.

Висновки незалежної комісії

Ефект і вплив подібних спреїв вивчали у багатьох країнах. Вчені, за результатами отриманих досліджень, зробили висновок, що при регулярному використанні антитютюнових аерозолів відмова від звички палити настає в середньому через 9-11 тижнів. Але відзначено і появу деяких побічних ефектів (особливо у перші тижні після заміни сигарет спреєм). Це:

 1. Перепади настрою.
 2. Збільшення маси тіла.
 3. Дратівливість і проблеми зі сном.

Аерозолі, що містять нікотин, не можна назвати абсолютною панацеєю від звички курити. Таку терапію медики настійно рекомендує проводити одночасно з іншими видами лікування, підключаючи допомога психотерапевта.

Але такі препарати можуть бути цілком ефективні при бажанні відмовитися від шкідливої звички для певних типів особистостей. Власна сильна мотивація, впевненість у своїх силах дійсно роблять подібне засіб непоганим помічників в боротьбі за здоровий спосіб життя.

Якщо людина ще психологічно не готовий до відмови від куріння, ніяка подібна замінює терапія йому не допоможе. Головне тут – особиста мотивація і бажання. Саме це і дозволяє добитися відмінних результатів і забути про смертельну пристрасть. Удачі!

За темою:  Як очистити легені курця в домашніх умовах

MAXCACHE: 0.39MB/0.00764 sec