Таблетки від паління Чампикс: відгуки курців

Проблема тютюнозалежності є однією з найважливіших у сучасному світі. Куріння міцно вкоренилося у повсякденному житті і сприймається багатьма як певна складова звичного антуражу. За даними ВООЗ, залежністю від тютюну страждають нині понад 1,5 млрд чоловік. І ця цифра зростає, руйнуючи здоров’я і значно скорочує людське життя.

Багато курців, вирішуючи кинути згубну звичку, не можуть відмовитися від сигарети самостійно. У цьому випадку на допомогу приходять спеціальні засоби. Одним з ефективних препаратів відноситься Чампикс, відгуки курців про цих таблетках самі позитивні. Його рекомендують лікарі. Настала пора познайомитися з диво-засобом ближче.

Історія створення препарату

Таблетки від паління Чампикс (або Чантикс, Вареніклін, Champix) були створені американською фармацевтичною компанією Pfizer. 2007 рік ознаменувався великим успіхом для розробників препарату. Їх удостоїли Премії Галена (у фармацевтичному світі цю нагороду називають «Нобелівською медичною премією»).

Засіб проти тютюнової залежності Чампикс заслужено визнано одним з кращих препаратів, спрямованих на боротьбу з нікотиновою залежністю. Ці таблетки володіють однією особливістю: під час курсу терапії людина може продовжувати палити, йому не потрібно відразу забувати про сигарети.

Приймаючи препарат, курець сам призначає собі час припинення куріння. У процесі прийому кошти курці відзначають явне зниження одержуваного задоволення від споживання сигарет.

Як працює Чампикс

Перш ніж дізнатися, як діють ліки від куріння Чампикс, необхідно зрозуміти фізіологічний сенс отримання приємних відчуттів від нікотину. В людських мозкових відділах існує певна структура, звана лімбічна система». Клітини цієї області володіють специфічними рецепторами, які уловлюють нікотинову кислоту.

При злитті з ними нікотинових частинок лімбічна структура починає активно продукувати дофамін. Дофамін – гормон «щастя», при його активному виробництві людина і відчуває приплив приємного задоволення. Як діє Чампикс:

 1. Активні речовини таблеток вступають у взаємодію з биорецепторами лімбічної системи.
 2. Відбувається блокування рецепторів. Завдяки цьому нікотин, що надходить в організм за допомогою куріння, не викликає звичної радості.
 3. У людини після курсу прийому Чампикса настає байдужість до процесу куріння. Адже відчуття розслабленості і блаженства вже відсутня.

Таблетки не тільки знижують тягу до куріння сигарет. Чампикс полегшує неприємну симптоматику, яка виникає у людини в процесі скасування, як сигарети, так кальяну і трубки.

За даними досліджень, достатньо 1,5—2 тижні використання кошти, щоб курець перейшов на новий, здоровий спосіб життя.

Чампикс можна застосовувати протягом 4-5 тижнів, цього вистачає часу для поступового і безболісного розставання з сигаретами. Курець сам призначить собі день «Х» – дату відмови від куріння.

За темою:  Склад монастирського чаю від куріння

Склад чудодійних пігулок

Головним активною субстанцією Чампикса є варенікліна тартрат. При проникненні в організм це речовина рівномірно розподіляється між тканинами головного мозку і внутрішніми органами. Особливістю варенікліна є відсутність будь-яких побічних ефектів.

Це біоактивної речовина діє тільки на рецептори лімбічної системи, не викликаючи ніяких додаткових реакцій. Він виводиться з організму протягом доби за допомогою сечовидільної та метаболічної систем.

Допоміжні компоненти

Додаткові складові, включені в комплекс кошти, умовно поділяються на два різновиди:

Речовини, що входять до складу самої таблетки. Це наступні компоненти:

 • стеарат магнію:
 • діоксид кремнію;
 • гідрофосфат кальцію;
 • кроскармелоза натрію;
 • мікрокристалічна целюлоза.

Речовини, з яких складається плівкова оболонка. Оболочный складу пілюль різний і залежить від дозування препарату. Антинікотинове засіб виробляють у двох дозування – 1 мг (кількість варенікліна 1,71 мг) і 0,5 мг (обсяг основного речовини дорівнює 0,85 мг).

Плівкова оболонка Чампикса відрізняється лише в одному – в оболочный складу таблеток дозуванням в 1 мг входить алюмінієвий лак з основою з індигокарміну.

Завдяки лаку драже в 1 мг мають ніжний блакитний окрас. Препарат порції 0,5 мг пофарбований у білий колір. Оригінальні пігулки мають двоопуклою формою. В аптеці їх можна побачити в різних формах випуску:

 1. Дозування 1 мг. Чампикс фасується в блістери по 112, 56, 28 і 14 штук.
 2. Дозування 0,5 мг. Засіб випускається по 11 штук в кожній упаковці.
 3. Комплект з двох дозувань. Випускають і збірний вид Чампикса, куди входять 14 блакитних таблеток (по 1 мг) та 11 білих (по 0,5 мг).

Чампикс інструкція по застосуванню

Таблетки необхідно приймати всередину, запиваючи великою кількістю рідини. Їх не треба кусати і жувати, драже необхідно ковтати цілком. Пити засіб можна у будь-який зручний час, незалежно від прийому їжі. Єдине, що необхідно зробити – дотримати дві умови:

 1. Дотримуватися однакових часових проміжків між прийомом.
 2. Починати курс терапії за 1,5—2 тижні до запланованої дати відмови від сигарет.

Гарантований успіх Чампикс забезпечить лише при наявності серйозного настрою і мотивування людини, що прагне кинути палити. Якщо такого бажання немає, ефективність препарату може звестися до нуля.

Повний курс лікування розрахований на 12 тижнів. Препарат рекомендується приймати, дотримуючись наведеної схеми:

За темою:  Синдром відміни куріння
Дні прийому Дозування Кількість
1-3 добу 0,5 мг раз на день
4-7 день 0,5 мг двічі на добу
з 8 діб по закінченні курсу 1 мг два рази в день

Для зручності прийому всі таблеточки Чампикса пронумеровані. Виразний ефект від використання засобу настає після закінчення всього курсу.

Особливості використання препарату

Перш, ніж вивчати, як приймати Чампикс, необхідно познайомитися з можливими ускладненнями, які може викликати препарат. Перед використанням рекомендується пройти медичне обстеження, щоб не прийшли побічні ефекти Чампикс, відгуки лікарів про них відповідають статистичним даним:

 1. У 3-4% людей, що приймали препарат, зазначалося поява дратівливості, депресії, порушення сну.
 2. 28-29% випробовуваних починаючи з восьмого дня прийому Чампикса, повідомляли про виникнення нудоти.
 3. 30% проходять курс лікування, відчували сонливість і запаморочення.

Щоб звести до мінімуму появу неприємних симптомів, припиняти прийом таблеток слід поступово. Якщо людині стає важко переносити неприємні побічні прояви, дозу ліків дозволяється знизити в два рази.

Після закінчення курсу медики радять продовжити прийом кошти в обсязі 1 мг за таблеточке раз на добу. Але така додаткова терапія не є обов’язковою. Її рекомендується проводити для закріплення результату.

Також на тлі вживання Чампикса були відзначені такі неприємні для здоров’я прояви:

Часто Рідко

посилення апетиту;

безсоння вночі, сонливість удень;

головні болі і запаморочення;

проблеми ШЛУНКОВО-кишкового тракту (запор, діарея, підвищене газоутворення);

біль при русі очних яблук;

алергічні прояви у вигляді висипу

зникнення бажання їсти, розвиток анорексії;

перепади в настрої;

порушення розумових процесів;

підвищення тиску;

тремор і дисфорія;

хворобливість в області очеревини

Категорично не рекомендується одночасний прийом Чампикса з алкогольними напоями. Спиртовмісні рідини на фоні терапевтичного курсу можуть спровокувати психічні зриви, проблеми в роботі серцево-судинної системи та втрату свідомості.

За темою:  Календар курця кинув палити по днях

Не радять посилювати ефект від Чампикса шляхом одночасного використання додаткової антинікотинової терапії, зокрема, пластирів. У цьому випадку великий ризик зниження артеріального тиску, поява сильної нудоти аж до блювоти і загальної слабкості.

Протипоказання Чампикс

Протипоказань у даного засобу не так багато. Його не рекомендується використовувати під час вагітності та лактаційного періоду через відсутність проведених досліджень. Також препарат не варто вживати в наступних випадках:

 1. Вік до 18 років.
 2. Важка ниркова недостатність.
 3. Підвищена чутливість до інгредієнтів кошти.

Таблетки можна зберігати протягом 2 років з моменту випуску. Тримати препарат слід подалі від дітей і тварин при температурному режимі в +15—30⁰ С.

Скільки коштує препарат

Ціна таблеток від куріння Чампикс досить висока. Вартість однієї упаковки варіюється в межах 1 200-1 400 рублів. Ціна препарату з комплектом з 112 таблеток сягає 3 000 рублів. Звичайно, можна замінити засіб більш дешевим і доступним за фінансів аналогом. Але, судячи з численних відгуків, жоден з аналогічних препаратів не зрівняється з результативністю Чампикса.

Думки про засіб

Ознайомившись з численними відгуками від пацієнтів, що вже пройшли терапевтичний курс, в переважній більшості випадків люди відгукуються про Чампиксе позитивно. До найпоширеніших побічних ефектів від прийому кошти пацієнти віднесли поява нудоти і деякою дратівливості.

Але всі обличчя, що закінчили курс лікування препаратом Чампикс, відзначили яскраво виражений ефект. Під впливом таблеток бажання закурити чергову сигарету дійсно поступово зникає. Після проведення повного курсу лікування з курінням попрощалися близько 98% людей.

MAXCACHE: 0.39MB/0.00789 sec