Таблетки від паління Табекс: як приймати

Хочете кинути палити? Рідко кому вдається відмовитися від згубної звички в один момент — зазвичай люди кидають, потім починають знову і так кілька разів. Це відбувається тому, що нікотин — це наркотичний засіб, який викликає залежність. Одномоментно відмовитися від сигарет дуже складно — краще використовувати різні лікарські засоби, наприклад, таблетки від паління Табекс. У цій статті ми розповімо вам про цьому препараті, його достоїнства і недоліки.

Введення

Якщо не хочете травмувати свій організм і ЦНС відмовою від куріння, то Табекс — оптимальний варіант. Він є «обманкою», дозволяючи людині впоратися із залежністю від нікотину, заміщаючи його. Також він відучує від психологічної залежності, що не менш важливо.

Таблетки не містять нікотину — в них знаходиться діюча речовина цитизин, який чинить на організм схоже вплив, але не викликає звикання. Цитизин сприяє виділенню адреналіну, підвищує тиск, стимулює рецептори — після прийому препарату людині здається, що він покурив.

Прикметно, що діюча речовина викликає огиду до нікотину — пацієнт вже не зможе палити звичайні сигарети і навіть тютюновий дим йому осоружна. Процес досить простий — цитизин приєднується до відповідних рецепторів і не дає нікотину впливати на них. Якщо людина палить в процесі лікування, то у нього проявляється запаморочення, його нудить і в роті гірчить. Тому, приймаючи препарат, пацієнт поступово повністю відвикає від нікотину, відчуваючи ті ж відчуття від вживання Табекса. А відмовитися від таблеток він може в будь-який момент, оскільки цитизин, що входить до складу таблеток Табекс, не викликає звикання. Він допомагає звести нанівець психологічні розлади, які зазвичай проявляються при відмові від куріння — дратівливість, стреси, нервозність та ін.

Зазначимо, що препарат випускається у вигляді таблеток. Його застосовують за наступною схемою: через кожні 2 години по 1 таблетці. За добу треба прийняти не менше 6 таблеток. Лікування продовжувати три дні, паралельно знижуючи кількість викурених сигарет мінімум на 20% в день (якщо раніше ви викурювали пачку в день, то 20*0,2=4, тобто не більше 16 сигарет в перший день, 12 у другій, 8 в третій). Через три дні потрібно вивчити свій стан — якщо тяга до тютюну зменшилася, то прийом триває ще 2 дні (сумарно 5) з постійним скороченням викурених сигарет до 0. Якщо тяга не змінилася, прийом слід припинити і повторити процедуру через три місяці.

За темою:  Чому не можна різко кидати курити

Перед прийомом обов’язково почитайте про таблетки Табекс — інструкція по застосуванню є у кожній упаковці. Якщо ви курили не часто (менше 10 сигарет в день), то кількість таблеток можна скоротити. Зазвичай на 5 день лікування пацієнт почуває себе значно краще, оскільки організм не труїться нікотином. Якщо у вас є якісь питання або протипоказання, то перед покупкою таблеток можна звернутися до лікаря — він проконсультує вас і проведе відповідні роз’яснення.

Наскільки ефективний препарат

Табекс був розроблений в Європі, пройшовши безліч клінічних випробувань в Німеччині, Франції, Польщі та Чехії. У Росії його застосовують вже кілька років — він довів свою ефективність і позитивний ефект. Є величезна кількість задокументованих випадків того, що препарат допомагав людям кинути палити — шанс на нове життя отримали сотні тисяч росіян. Примітно, що майже 70 відсотків курців відчувають позитивний ефект вже в перший день — їх не тягне курити, сигарети викликають огиду, багато не докуривают їх навіть до кінця, задовольняючись двома—трьома затяжками.

Якщо ви хочете, щоб при лікуванні не виникало негативних змін особистості, то вивчіть інструкцію як приймати Табекс: вона дозволить вам ефективно впоратися з депресією, дратівливістю і нервозністю.

Увага: Табекс — це не панацея, і чекати від нього 100% результату не потрібно. За статистикою, повністю кидають курити лише 65% людей. У 10% не пропадає тяга до куріння, у 5% спостерігаються протипоказання, 20% повертаються до згубної звички протягом року.

Препарат хоч і відбиває тягу до нікотину, але повністю позбавити людину від психологічної звички не може. Багато повертаються до куріння з-за того, що звикли тримати цигарку в роті, м’яти її в пальцях, багато зриваються на вечірках і домашніх посиденьках, вживаючи алкогольні напої. Тому кинути палити зможе тільки той, хто справді хоче це зробити. Таблетки допомагають впоратися з тягою і гасять симптоми «ломки», що виникають в процесі відмови від наркотика — нікотину. Але якщо людина не готовий кидати, то вони йому, швидше за все, не допоможуть.

Недорогі аналоги

Табекс, як закордонний препарат, досить дорогий — станом на 2017 рік він коштує близько 1000 рублів за упаковку (20 таблеток, на п’ятиденний курс потрібно 2 упаковки). Існують більш дешеві аналоги Табекса в Росії, також засновані на чинному речовині цитизине. З найбільш ефективних слід виділити:

 1. Таблетки «Цитизин» і «Цититон».
 2. Пластир «Циперкутен».
 3. Чампикс.
 4. Лобесил.

Останні два засоби в якості активної речовини містять лобелін і вареніклін, але діють точно так само, як і класичний Табекс. Вони покривають рецептори і гасять негативний вплив нікотину на внутрішні органи, викликаючи неприйняття його організмом.

Зазначимо, що допомагають кинути палити і ті препарати, які містять нікотин. Вони згладжують ефект від припинення куріння і допомагають людям позбавитися від згубної звички. У цю групу входять:

 1. Никотинелл.
 2. Никтивин.
 3. Нікоретте.

Випускаються такі медикаменти зазвичай у вигляді жуйки або пластиру. Вони містять мікродози нікотину, що дозволяє відмовлятися від сигарет повільно, а не шляхом шокового розриву.

У будь-якому випадку, вибираючи препарат, слід проконсультуватися з лікарем. Він визначить ступінь вашої прихильності і стан здоров’я, після чого підбере найбільш ефективний засіб.

Існуючі протипоказання

Як і у будь-яких медикаментів, у Табекса є певні протипоказання. Обов’язково уважно ознайомтеся з інструкцією та проконсультуйтеся з лікарем перед початком курсу.

Перерахуємо основні протипоказання Табекса:

 1. Наявність серйозних серцево-судинних захворювань. Якщо у пацієнта був інсульт або інфаркт менше року тому, то використовувати препарат не рекомендується.
 2. Високий артеріальний тиск.
 3. Атеросклеротична хвороба.
 4. Вагітність, період годування груддю.
 5. Наявність бронхіальної астми.
 6. Гостра форма виразки шлунка.

Не рекомендується приймати препарат, якщо у пацієнта є:

 1. Цукровий діабет.
 2. Психічні розлади.
 3. Серцева, печінкова, ниркова недостатність.
 4. Проблеми щитовидки.

Слід розуміти, що різка заміна нікотину на інше діюча речовина цілком може викликати певні побічні ефекти, особливо у курців з великим стажем. Зазвичай вони проявляються на другий—третій день. До основним побічним ефектам Табекса відноситься:

 1. Перепади тиску.
 2. Сильна задишка.
 3. Виникає неприємна біль у грудях, печіння в районі серця.
 4. Пропадає апетит, змінюється смак продуктів.
 5. Пацієнта нудить, може початися реальна блювання.
 6. Проявляються головні болі, запаморочення.
 7. Починається діарея або запори.
 8. Людина не може заснути, графік сну збивається.

У разі якщо ці побічні ефекти проявляються слабо, то їх можна перетерпіти. Якщо ж вони проявилися в гострій ступеня, то прийом препарату рекомендується відмінити і проконсультуватися з лікарем.

MAXCACHE: 0.38MB/0.01642 sec