Як знятися з обліку в наркологічному диспансері

Немає потреби боятися взяття під спостереження в наркодсипансер. Держава, таким чином, «включає» звичайну правоохоронну міру. Саме даний факт дозволяє наркозалежним пройти повну і безкоштовну терапію від нарко — та алкопристрастия. І цей «жахливий» облік автоматично піде, як тільки зникнуть причини і наслідки хвороби.

Але деякі, через незнання закону, бажають провести процес «звільнення» як можна швидше і не підозрюють, що при цьому втрачають можливість безкоштовно пролікуватися. У майбутньому здійснити терапію вони зможуть, але лише за постановою судових інстанцій. Давайте, поговоримо, як знятися з обліку в наркологічному диспансері і нічого не втратити.

Умови для спостереження

Дана процедура не ставиться в Росії до якомусь особливому процесу. Таке явище поширене і трапляється з наступних причин:

 1. Регулярне споживання спиртного і ранні стадії алкоголізму.
 2. Затримання людини при управлінні автомобілем в стані наркотичного/алкогольного впливу.
 3. Захоплення наркотичними препаратами (для потрапляння під облік достатньо всього лише одноразового вживання наркотику).

Щоб знятися з наркологічного обліку швидше, краще скористатися допомогою судового медика (нарколог-психіатр) і адвоката. Фахівці в такій області допоможуть швидше пройти всі передбачені законом процедури.

Щоб займатися процесом зняття з наркоучета, необхідно знати і усвідомлювати всі нюанси цього заходу.

Суть взяття під спостереження

Коли особистість виявляється в списках «враховуються», вона автоматично потрапляє в категорію громадян, які потребують лікування залежності. Такий хворий позбавляється деяких своїх прав (як цивільної особи). Але не варто турбуватися – позбавлення правочинів відбувається в дуже обмеженому обсязі.

Слід пам’ятати одну важливу істину – облік в накродиспансере, це хоч і не зовсім приємний, але вкрай необхідний спосіб ефективного впливу на залежну, підштовхує його до лікування і повернення в здорове життя. Часто ратують про такий крок близькі родсвтенники залежного.

Достоїнства і недоліки процедури

Спостереження в наркодиспансері важливо насамперед при проведенні державного обліку і контролю наявних проблем, що відносяться до зростання вживання алкоголю і наркопрепаратов. Така процедура вносить істотний внесок в уточнення і розробки внутрішньої політики, спрямованої на профілактику і боротьбу з алкоголізмом і наркоманією. А також і для розробки заходів, спрямованих на боротьбу з незаконним обігом наркотиків.

Постановка під спостереження в наркодиспансер необхідна самій людині для якнайшвидшого одужання від смертельної залежності.

Які права дає дана процедура? Їх досить багато:

 • звільнення залежної особи від проходження армійської служби;
 • проведення терапії під керівництвом кваліфікованих медичних спеціалістів;
 • здійснити безкоштовну реабілітаційну програму від залежності в спеціалізованих установах;
 • у разі студентського життя, нарколог видає довідку, яка допоможе пройти запланований терапевтичний курс і не втратити місце у Вузі;
 • якщо залежний (за умови наявного обліку) буде затриманий за керування автомобілем у нетверезому вигляді, то щоб позбавити його прав, потрібно і думка лікуючого лікаря (а лікарі частіше захищають своїх підопічних, особливо якщо особистість справно проходить лікування).
За темою:  Як обдурити тест на наркотики

Звичайно, ця процедура несе за собою і певні мінуси. При постановці під спостереження на людину накладається ряд строгих обмежень. Зокрема хворий позбавляється можливості:

 • отримати водійське посвідчення;
 • працювати пожежником, монтажником, пожежником, електриком;
 • не може придбати/носити зброю при необхідності займаній посаді;
 • працювати в структурах військової та охоронної спеціалізації, в тому числі і інкасаторської служби;
 • якщо при проходженні спеціалізованої терапії людина буде затриманий при вчиненні адміністративного проступку, він не зможе отримати (влаштуватися) роботу протягом 3-х років.

По сучасному Законодавству (стаття 3185-1 постанови «Про психіатричну допомогу й гарантії прав громадян при її наданні») особу після проходження реєстрації в наркодиспансері отримує можливість скористатися висококваліфікованої, безкоштовної лікарською допомогою. Отримає він її в держустанові за місцем свого проживання.

У разі якщо відбувається оформлення особи, затриманого співробітниками ДАІ при управлінні автомобілем в опьяневшем/наркотичному вигляді, вся процедура реєстрації проходить на базі оформленого патрулем протоколу. Важливе значення має і результати медичної експертизи.

Види наркологічного обліку

Законодавством розроблено декілька типів проведення реєстрації та контролю за залежними. Давайте, розглянемо їх більш докладно.

Спостереження профілактичного характеру

Розроблено громадянам, у яких як така патологія ще не усталилася і не існує визначеного діагнозу. Профілактичний контроль здійснюється лікарями близько 10-12 місяців, при цьому можливість отримати повноцінне лікування у громадянина зберігається. Для зняття контролю потрібна письмова згода медика. Профілактичний облік визначається в наступних випадках:

 • епізодичне вживання спиртного або наркотиків;
 • одноразове затримання людини за кермом у п’яному вигляді;
 • потрапляння в лікарню при передозуванні (одиничний випадок).

Термін перебування на такому типі контролю може бути продовжений і переведений на диспансеризацію. Підставою для цього служить агресивна поведінка людини і продовження прийому спирто — і нарковмісних речовин.

Диспансеризація

Такий тип спостереження призначений для залежних вже з діагностованим захворюванням. В процесі перебування в диспансері люди зобов’язані постійно проходити медогляди, дотримуватися заданого курсу терапії і здавати всі необхідні аналізи. Є можливість і домашнього лікування пацієнта. Медики будуть регулярно перевіряти його, контролювати спосіб життя.

У разі непокори правилами, неявки пацієнта на призначені процедури і лікарські огляди, у лікарів є повне право звернути в органи правопорядку для здійснення приводу хворого до нарколога. Але даний захід є одноразовим.

За темою:  Як обдурити тест на наркотики

Людину ніхто не зможе змусити насильно проходити всі лікарські процедури і відвідувати лікаря. Для зняття спостереження диспансерного типу необхідно рішення медкомісії. Спостереження автоматично знімається, якщо людина здійснює правопорушення і виявляється засудженим на термін від трьох років.

Анонімний облік

Використовується особами, що страждають залежністю і бажають вилікуватися на правах анонімності. Частіше громадяни самі і вдаються за допомогою до фахівців і добровільно реєструються в клініці. В цьому випадку всі особисті дані зберігаються в руках фахівця, що займається лікуванням. Інформація про залежному не включається в загальну базу й ніде не враховуються.

У разі анонімного спостереження, розглядаючи питання, чи можна одержати права якщо стоїш на обліку у нарколога, стає відповіддю «так». При такому контролі у людини залишається повна свобода дій і рішень. Він навіть не зобов’язаний в обов’язковому порядку здавати аналізи, але може вдатися до допомоги і консультації нарколога (при необхідності).

Єдиним мінусом такого контролю є той факт, що при анонімному спостереженні лікарські послуги і проведення всіх необхідних лікувальних процедур стає платним. Для зняття «анонімного» громадянина з спостереження нічого не потрібно.

Водійські права і облік у нарколога

Всім людям, які зіткнулися з отриманням автомобільних прав, відомо, що при проходженні медкомісії потрібен дозвіл лікар-нарколога. А ставлять на облік у наркологічний диспансер після позбавлення прав і затримання власника авто в неадекватному вигляді? При визначенні такої особи на облік (якщо особистість опинилася за кермом в стані наркотичного або алкогольного сп’яніння), посвідчення водія він позбудеться.

Громадяни, які перебувають на наркологічному контролі, володіють вагомими протипоказаннями, які забороняють управляти транспортним засобом.

Але, якщо людину поставлять під контроль профілактичний, як таким хворим він не буде, і, отже, скоринки у нього збережуться. Правда, в разі заміни водійського посвідчення з вичерпаним терміном придатності, нові права людини не видадуть.

Поновити або продовжити дію прав можна лише після зняття контролю, але тільки якщо залежний знаходиться в стадії «покращення». Про те, як знятися з обліку у нарколога і отримати права, слід поговорити більш детально і докладно.

Процедура зняття з спостереження

Таке рішення цілком лягає на плечі лікуючого медичного спеціаліста. До речі, завданням медиків абсолютно не стає збільшення числа залежних. Лікар не зацікавлений у тривалому спостереженні за залежними і навряд чи буде навмисне збільшувати термін контролю.

На ефективність наркологів як лікарів, впливає кількість пройшли благополучно курс лікування і знялися з обліку громадян. Тобто спеціально тримати на спостереженні хворого не в інтересах доктора.

За письмовою згодою нарколога про зняття з пацієнта контролю, остаточне рішення залишається за завідувачем наркоклініки. Керівна особа має також право звернутися у створену у кожній наркоклинике лікарсько-судову комісію і знизити встановлений термін перебування хворого в клініці (за клопотанням лікуючого спеціаліста). У середньому строки диспансерного контролю вкладаються в наступні часові рамки:

 1. Зловживання алкосодержащей продукцією: один рік.
 2. Діагностований хронічний алкоголізм: три роки.
 3. Токсикоманія і наркоманія: від п’яти років.
За темою:  Як обдурити тест на наркотики

Як швидше знятися з обліку

У даному разі краще скористатися допомогою кваліфікованого адвоката (якщо постановка на контроль сталася після затримання громадянина органами правопорядку або співробітниками ГИБДД). Або просто не відкладати терапію в довгий ящик і якнайшвидше пройти всі реабілітаційні заходи.

У разі роботи з юридичним центром, необхідно озброїтися медичною картою (копія) особи, що стоїть на обліку. Судові наркологи, психіатри уважно вивчать всі представлені в ній факти і визначать мотивовану вердикт про існування можливості дострокового зняття з обліку.

У завдання адвокатів входить підтримка інтересів особи на всьому протязі роботи судово-лікарської комісії і також під час проходження судових засідань.

Також адвокати в обов’язковому порядку перевіряють законність взяття під спостереження даної особи. Адже робота лікарів-наркологів підпадає під юрисдикцію здійснення психіатричної практики. А це регламентується чинним законодавством. Вся процедура постановки на наркологічний облік прописана в законі РФ.

У разі виявлення найменших неточностей і несоблюдений цього закону, завдання адвоката значно спрощуються. У цьому випадку фахівець робить певну заяву і в рамках судового процесу домагається визнання постановки на облік недійсною через її незаконність.

До речі, у цій юридичній сфері завжди виявляється досить багато неточностей та порушень. Але допомогти справитися з швидким звільненням від спостереження можна лише з допомогою кваліфікованого адвоката. Самостійно зробити це, використовуючи юридичні огріхи, практично нереально.

Самотужки домогтися дострокового зняття з наркологічного обліку теж можна. Для цього треба лише присвятити всі сили швидкого проходження курсу реабілітації. Бездоганно виконувати приписи лікаря, проходити призначені процедури. В цьому випадку вже через рік можна підняти питання про зняття з спостереження і повернути всі свої втрачені права.

MAXCACHE: 0.38MB/0.00707 sec