Безкоштовні центри реабілітації наркозалежних

Наркоманія безжально знищує людей і губить цілі сім’ї. За твердженнями фахівців для підняття теми про загрозу виродження нації, достатньо, щоб кількість наркозалежних від загального числа населення становило не менше 10%. У Росії ця цифра нині сягає близько 3-4%. Часу у нас залишилося не так багато.

У нашій країні функціонують безкоштовні реабілітаційні наркологічні центри, але, на жаль, йдуть туди лікувати від наркоманії лише деякі люди. Щоб не підвести покоління росіян до точки неповернення, до даної проблеми потрібно більш повний підхід. Кожна людина має усвідомити власну причетність до зростаючої біді, докласти зусиль для гідного виховання підростаючого покоління.

Суть реабілітації

Людина, систематично вживає наркотики, руйнує все, що пов’язує його з гармонійним життям. Він позбавляється роботи, розриває зв’язки з друзями, втрачає сім’ю, друзів і родичів. Проблеми фізичного плану йдуть по сусідству з різними порушеннями психіки.

У особи, яка страждає наркотичною залежністю, повністю зміщується нормальне уявлення про моральність, моралі, етики, добро і зло.

Працюючі центри реабілітації наркозалежних допомагають наркоману повернутися в нормальне існування з соціумом і вибудувати всі загублені зв’язку знову. Головну роль у реабілітації залежних від наркотиків відіграє підтримка близьких і друзів.

Діючі програми реабілітації

Безкоштовні центри, повертають людей до нормального життя, дарує новий шанс і можливість людям, які опинилися у складній ситуації. Головною умовою терапії у даних центрах – це добровільна згода наркомана на перебування там. Такі установи успішно діють у багатьох великих містах Росії.

Реабілітаційні центри для наркозалежних безкоштовно допомагають позбутися від пристрасті до наркотиків за допомогою використання різноманітних методів реабілітації.

У реабілітаційних центрах спрямовують усі сили на зняття фізичної та психологічної прихильності до наркотиків. Залежність соціальна вже лікується після закінчення курсу терапії в центрі. Багато колишні наркомани згодом обирають собі шлях допомоги таким людям, стаючи волонтерами у цих установах.

У переважній більшості випадків робота реабілітаційних центрів заснована на використанні широко відомої програми «12 кроків». Вона була розроблена медиками США і випробувана в реабілітаційному центрі штату Міннесоти. Головними принципами даної програми є:

  1. Участь у програмі кола однодумців.
  2. Добровільна згода наркомана на проходження курсу реабілітації.
  3. Виключення будь-яких насильницьких заходів, спрямованих на придушення волі і свідомості людини.

За основу розробленого курсу береться наявність здорового кола спілкування і знаходження наркозалежного серед осіб, що володіють високими моральними устоями і людськими принципами. У процесі життя в реабілітаційному центрі наркоман поступово втягується в життя спільноти. Це прискорює його одужання.

Історія виникнення безкоштовних центрів реабілітації

Проблема наркозалежних дуже гостра в нашій країні. Держава проти наркоманії виявилося практично безсилі, створюються все нові види наркотиків, які моментально поширюються по країні. Наркологічні диспансери вже давно визнали, що в змозі лише лікувати синдром відміни, використовуючи сильні медикаментозні засоби і лише тимчасово захистити наркозалежних від прийняття наркотиків.

Реабілітаційні центри з’явилися в Росії після розпаду СРСР. У цей час, крім Православних храмів, з підпілля вийшли різні Євангельські церкви різних деномінацій. І, тоді, як у Православ’ї єдиним місцем притулку для тих, хто шукає допомоги, був монастир, церкви Євангелізму стали власними силами створювати маленькі на перший час громади.

У перші створені громади входило близько 10-15 чоловік. Поступово організації розросталися, туди приходили люди, які страждають від алкоголізму і наркоманії, які бажають повернутися в звичайне життя. Їм допомагали з допомогою вивчення Біблії, слухняності, праці і читання молитов.

Ці центри отримали своє право на існування. Ті, хто отримав допомогу і зміг повернутися до нормального способу життя, залишалися там і далі, зустрічаючи і допомагаючи людям, страждаючим від залежностей. Вже в 2010 році в Росії стали успішно функціонувати кілька сотень подібних центрів.

Деякі з них перестали бути християнськими і придбали комерційну основу. Для людей, що прагнуть скрізь і у всьому отримати вигоду, ці організації стали джерелом безкоштовної людської сили і доходу. Люди там, в прямому сенсі слова, потрапляли в рабство.

Але такі випадки були поодинокими. Більшість реабілітаційних центрів на безкоштовній основі успішно розвивалися, співпрацюючи з наркологічними диспансерами, органами поліції, місцевою владою і різними благодійними фондами.

Силами багатьох людей безкоштовно реабілітація ігроманів, наркоманів і алгозависимых осіб вийшла на новий, більш якісний та професійний рівень.

Як потрапити в реабілітаційний центр безкоштовно

Найважливішим і головним умовою для цього стає бажання самого наркозалежного пройти реабілітаційний курс терапії. Людина, встановивши собі за мету стати нормальним і здоровим для суспільства громадянином, може зателефонувати за телефонами обраного установи і отримати конкретну інформацію, як і куди приїхати на первинний прийом.

Первинний прийом — це знайомство з самим центром і отримання більш детальної інформації про використовуваних програмах і життя у центрі: розпорядок дня, навчальному і трудовому процесі, додаткових правил і умов.

Також відбудеться зустріч з людьми, які працюють у даній установі, які є колишніми наркоманами. Вони більш детально розкажуть про життя в обраному центрі і дадуть добрі поради, присвячуючи новобранця у всі майбутні труднощі, які можуть зустрітися на шляху до здорового та чистого способу життя.

Як не помилитися у виборі

Щоб отримати дійсно гарантовану допомогу і не опинитися в лапах шахраїв, до вибору подібної організації слід підходити грунтовно і серйозно. Неважливо, де знаходиться безкоштовний реабілітаційний центр: у Москві або будь-якому іншому місті – перед відвідуванням нього необхідно дізнатися якомога більше про роботу установи.

І обов’язково озброїтеся наступними корисними рекомендаціями:

Дізнатися все про програму. Вивчіть план, за яким працюють в даному центрі. Відмовтеся від таких установ, де основним елементом терапії є праця. Насторожитеся, що частим відповіддю на ваші запитання з приводу програми, буде звучати відповідь, що допоможе лише Бог.

Віддавайте перевагу ті центри, де розроблена і діє комплексна програма реабілітації.

Консультант зобов’язаний чітко і доступно розповісти, в чому полягає і як саме проводиться програма. Як здійснюється трудотерапія і скільки часу вона забирає, є навчальна складова, передбачено участь у благодійних заходах. В хорошій реабілітаційній програмі зобов’язані бути присутніми всі ці напрямки.

Всі дізнайтеся про Храмі. За умови, звичайно, що реабілітаційний центр відноситься до монастиря або церкви. Варто попередньо відвідати цей Храм і соприсутствовать на богослужінні. При цьому уважно придивляйтеся, як саме проходить служба, як ставляться до парафіян служителі.

Насторожитеся, якщо церква виглядай порожньо і безлюдно, а служіння практично ніколи не проводяться. Віруючі знайдуться завжди, навіть в маленькому містечку. І пам’ятайте, що щиро зацікавлений у вірі завжди буде ставитися до парафіян з увагою і повагою.

Познайомтеся з людьми, які пройшли курс реабілітації. І безпосередньо з тим, хто пройшов курс терапії в обраному центрі. Вивчіть всі відгуки про цьому місці. При усному спілкуванні звертайте увагу на щирість думок і вражень. Деколи під захопленими відгуками ховається звичайна реклама.

Уточніть про анонімність. Більшість реабілітаційних центрів працюють за програмою анонімності. Це головна їх відмінність від державних наркоклінік, де в обов’язковому порядку повідомляється сім’ї і роботодавцю про місце знаходження людини. Реабілітаційні центри таку інформацію давати не зобов’язані, більш того, за бажанням своїх підопічних вони часом приймають людей на умовах суворої анонімності.

Дізнайтесь про можливість потрапити в обраний центр безкоштовно. Справа в тому, що бувають такі моменти, коли безкоштовний прийом пацієнтів у даного роду установа не ведеться. Причина банальна: відсутність необхідної підробітку, на базі якої й існує центр (іноді таке трапляється в зимовий період).

В цьому випадку працівники організації змушені брати оплату за перебування в центрі громадян. Тоді відразу обговорюйте суму реабілітації, як правило, вона досить недорога.

Розпитайте про доповнення до програми. Часто в реабілітаційних центрах, особливо в тих, які приписані монастирям, передбачається подальша програма допомоги наркозалежному. Після закінчення загального курсу колишньому наркоману також продовжують допомагати відновлювати втрачені соціальні зв’язки, безболісно вливатися в втрачене колись суспільство.

Момент соціальної реабілітації дуже важливий. Так як саме від того, наскільки успішно колишній наркозалежний повернеться в суспільство, залежить вся його подальша доля.

Дізнайтеся про можливості бачитися з близькими. Існують деякі реабілітаційні центри, які працюють в режимі закритого (приватного) типу. Тому ще на процедурі знайомства з установою на цьому моменті варто загострити увагу. Курс реабілітації передбачає обмеження у спілкуванні з родиною, але воно не повинно бути надто тривалим.

Насторожитеся, якщо вам скажуть, що підтримувати будь-які контакти з рідними і близькими заборонено протягом більше 5-6 місяців. Тут встає у главу кута важливе питання – за існуючого та чинного Законодавства РФ кожній людині гарантується свобода пересування і спілкування. Тому дане правило є прямим порушенням закону.

Як бачите, нюанси вибору хорошого реабілітаційного центру є і їх чимало. Але головним чинником, який і повинен поставити крапки над «і» у процесі вибору установа – це наявність там гарній, дружній і згуртованої команди людей. Важливо не те, платно або безкоштовно допомагають у центрі, а допомагають там дійсно повернутися в соціум колишнім наркозалежним.

За темою:  Міжнародний день боротьби з наркоманією та наркобізнесом

MAXCACHE: 0.38MB/0.00504 sec