Чим можна замінити насвай

Насвай є одним з найбільш популярних наркотиків, його переважно вживає молодь, на жаль, середній вік наркоманів, подсаживающих на цю суміш, щороку зменшується. В силу віку юний людина не розуміє, чим загрожує його захоплення і не в силах кинути насвай. Залежність штовхає наркомана на вживання все більшої кількість доз.

Але позбавлятися від пристрасті не тільки потрібно, це життєво необхідно, адже шлях яким іде людина з насваем – це дорога до інвалідності і смерті. А як кинути вживання насвая, ніж замінити його і можна досягти повного зцілення від згубної звички?

Причини популярності насваю

За статистикою в одну тільки нашу країну щорічно азіатські республіки постачають більше 100 000 тонн отруйної отрути. Насвай дозволений до вживання в деяких країнах. Користуючись цим, дилери-розповсюджувачі наркотиків переконують молодих про корисність і нешкідливості цієї суміші.

У Росії з 1 червня 2013 року був введений антитютюновий закон, згідно з яким одночасно з жорсткими обмеженнями на продаж і використання цигарок в громадських місцях була введена і заборона на розповсюдження та вживання насвая.

Ця суміш, яка має вигляд зелених маленьких кульок, надзвичайно поширена в середньоазіатських регіонах. У Росії насвай став освоюватися тільки в останні роки і контингент його користувачів постійно молодшає. Підлітків приваблює низька ціна наркотику і його доступність.

Чим небезпечна курильна суміш

Це зілля, яке вважається «легким» надзвичайно небезпечно. Адже формування залежності від нього йде досить довго (протягом 2-3 місяців). За цей час чоловік перебуває у впевненості, що в будь-який момент може розлучитися з курінням. Підсумком стає непомітне для користувача підвищення доз (часом вони досягають 15-20 щодоби) і формування стійкої залежності.

Всупереч поширеній думці, насвай не курять. Кульки суміші закладають за щоку або під язик і повільно розсмоктують.

За даними лікарів наркологів тривале використання насвая в 75-80% призводить до онкологічних процесів слизової оболонки рота і ШЛУНКОВО-кишкового тракту. Дуже часто після вживання цього наркотику молодь переходить на більш серйозні і важкі наркотичні засоби.

Щоб позбутися залежності від насваю, потрібно докласти чимало зусиль, як від самого хворого, так і від його близьких. І в першу чергу робота родичів повинна бути спрямована на пробудження бажання у насвайщика повернутися в здорове життя. І постаратися це зробити до того, як підліток починає захоплюватися більш важкими сумішей, лікувати залежність від яких необхідно вже в умовах наркоклініки.

Як кинути насвай

Ця суміш викликає стійку нікотинову залежність, тому всі способи боротьби з насваем схожі з тими, які використовуються при лікуванні тютюнозалежності. Але тут є і власні нюанси. Фахівці не рекомендують замінювати тютюнові кульки різними нікотиновими замінниками (спреї, пластирі, жувальні гумки).

Перше, що потрібно зробити в боротьбі з пристрастю – це знищити всі запаси отруйного зілля, що зберігаються вдома. І не думати, чим можна замінити насвай, адже підшукати заміну наркотичних речовин можна лише аналогічної отрутою. У випадку з насваем – від нього слід відмовляти раз і назавжди, не думаючи про альтернативу.

Зустрічаємо абстиненцію

Організм, звиклий до наркотику, обов’язково зажадає його, сигналізуючи про незручність синдромом відміни. Абстиненція супроводжується наступними симптомами:

  • безсоння;
  • занепокоєння;
  • почастішання пульсу;
  • посилення апетиту;
  • дратівливість;
  • підвищення тиску;
  • непереборне бажання вжити чергову дозу.

Не здавайтеся, адже вивчаючи способи, як кинути палити насвай, можна побачити, що абстиненція – це планомірний етап, що говорить про початок повернення організму в колишнє, здоровий стан. Такий синдром не несе особливої небезпеки для організму і безслідно проходить через 15-20 діб.

Що робити? Постаратися повністю зайняти себе в ці перші і найважчі дні життя без наркотику. Секції, тренування, клуби за інтересами, заняття, спортзал, басейн, хобі. Неважливо, що це буде – слід добитися повної зайнятості, щоб не було навіть зайвої хвилини замислитися, як і де знову «закинутися» насваем.

Корисні поради

Колишні наркомани, радячи і розповідаючи, як кинути кидатися насваем, кажуть, що головне, чим слід озброїтися – це власним бажанням розлучитися з наркотиком. Без цього отруйне зілля не відступить від людини, а буде продовжувати руйнувати його організм, провокуючи розвиток смертельних хвороб. Також необхідно дотримуватися наступних важливих рекомендацій:

  1. Повністю і безповоротно виключити всі контакти з дилером-постачальником насвая. Потрібно забути і про друзів, з якими пов’язувалось зілля. Такі компанії, де процвітає сила наркотику краще уникати. Бажано видалити всі контакти з телефонної книжки, а в ідеалі замінити і свій власний номер.
  2. При спогаді про наркотик, а тим більше при появі бажання знову його ужити, розглядати і вивчати фотографії (відео) людей, що говорять про наслідки такого захоплення. Гниючі особи, зруйновані чорні зуби, ракові жахливі виявлення. Таки фотодокументи здатні стати відмінним стимулом ніколи не повертатися до смертельної загрози.

І пам’ятайте, що ставши на шлях складною, але цілком здійсненним боротьби за здоров’я і незаплямовану наркотою життя, саме головне – не звертати з наміченого шляху і не почати знову вживати насвай. Хіба варто 4-5 хвилин звичного розслаблення жахливих наслідків, які несе з собою отруйне зілля?

Не забувайте, що тільки в силах самої особистості допомогти собі. Тим більше що боротьба з наркотиком, насамперед, вимагає силу волі і міцного бажання стати здоровою людиною.

За темою:  Вартість реабілітації наркоманів

MAXCACHE: 0.38MB/0.00248 sec