Як очистити організм від наркотиків

Організм особистостей, які страждають від наркозалежності, з часом повністю виснажується від постійного надходження в нього отруйних токсичних сполук. Внутрішні органи намагаються вчасно вивести всі отрути і очиститися, але тривале використання наркотиків призводить найчастіше до наслідків уже незворотного характеру.

Якщо згубну залежність перемогти не вдасться, то людині слід хоча б знати, як очистити організм від наркотиків. А допомогти в цьому можуть різні спеціалізовані медикаменти, певні продукти харчування і деякі народні рецепти. Такі способи дозволять хоча б по мінімуму зберегти здоров’я і знизити навантаження на тканини і органи.

Що впливає на швидкість виведення наркоречовин

Видільна система людини купірує лише невелика кількість токсичних сполук. Залишки наркотиків зберігаються в організмі. З часом продукти розпаду наркоречовин зазнають трансформації і вбудовуються в усі функції внутрішнього метаболізму.

При цьому доза надходять наркотиків не відіграє суттєвої ролі. Будь-кількість наркопрепарату провокує необоротне зниження роботи системи і функціонування внутрішніх органів.

Інтоксикація організму людини, що страждає від наркозалежності, не залежить від обсягу вжитого наркотику. Від її величини залежить лише тяжкість і характер отруєння.

На швидкість очищення організму від токсичних речовин залежить здебільшого стан збереженого здоров’я наркомана. Значно знижують процеси очищення наявність хронічних захворювань. Дані патології прискорюють процеси метаболізму, одночасно погіршуючи стан імунної системи, що у багато разів знижує опірність людини.

Через скільки наркотики виходять з організму

Будь наркотичну речовину залишає після себе великий слід, порушуючи і дестабілізуючи роботу внутрішніх органів. На те, скільки часу буде руйнівно діяти в організмі той чи інший наркотик, впливає ряд факторів:

 • маса тіла людини;
 • вид наркотичного речовини;
 • рівень прийнятої напередодні дози;
 • початковий стан здоров’я;
 • особливості метаболічних процесів конкретної людини;
 • тривалість наркоувлечения і частота використання наркотиків.

Всі ці параметри безпосередньо обумовлюють індивідуальну реакцію людини на наркотичну речовину і визначають, через певний час наркотики виводяться з організму. У середньому наркосоединения тримаються в організмі наступним чином:

За темою:  Міжнародний день боротьби з наркоманією та наркобізнесом
Наркотик Через деякий кількість часів визначається
Сеча Волосся Кров/слина
Амфетаміни 1-5 діб До 90 днів 10-12 годин
Метамфетаміни 3-4 днів 80-90 діб 9-11 годин
МДМА 20-24 години До 80 днів 22-26 годин
Барбітурати 24 години До 80 діб 1-2 дня
Фенобарбиталы 2-3 тижні До 90 днів 5-7 діб
Марихуана 2-3 дні До 90-100 діб 3-4 дні
Кокаїн 2-5 діб До 80 днів 3-6 діб
Кодеїн 3-4 дні не виявляється
Котинін 2-4 діб До 80-85 діб 2-4 дня
Морфін 4-5 днів До 90 діб 2-3 доби
Героїн 1-4 добу До 80 днів 1-2 дня
LSD 12-24 години не виявляється 2-4 діб
Метадон 7-30 днів До 97-100 діб 24 години
РСР 4-30 діб До 80 днів 1-3 дні

Як вивести наркотики з організму швидко

Очистити внутрішні системи й органи від залишків наркоречовин самостійно, в домашніх умовах можливо лише при одному правилі: повне припинення прийому наркотичних препаратів. Також важливо, щоб стан здоров’я наркозалежного було більш-менш задовільним. В іншому випадку знадобиться допомога медиків.

Щоб допомогти організму впоратися з залишками отрут, варто дотримуватися наступних нескладних рекомендацій:

 1. Багато пити, відновлює водно-сольовий баланс. Питний режим повинен становити не менше 1-1,5 літрів чистої питної води за добу.
 2. Розбавити власний раціон ненасиченими кислотами. У необхідному для здоров’я кількості їх містять насіння соняшнику (льону, гарбуза), риба червоних сортів і волоські горіхи. Такі продукти не просто очистити внутрішні тканини й органи від слідів наркотиків, але і значно відновлять зовнішній вигляд людини.
 3. З меню слід прибрати мед, цукор і кава. Не варто в період очищення перевантажувати організм вуглеводами і кофеїном, який сприяє руйнуванню всіх поживних і мінеральних речовин, що потрапили в організм. Замість кави перейдіть на чай (чорний або зелений), а цукор замініть стевією (натуральний цукрозамінник).
 4. Більше вживайте молочних виробів (сир, сметана, сир). Ця їжа є хорошим детоксикантом. А що входять до складу молочної продукції правильні жири ефективно допомагають очищати системи тіла від отрут.
 5. Багато є овочів/фруктів, вживати ягідні вичавки, фреші і соки. Це відмінні результативні антиоксиданти. З їх допомогою процес очищення пройде швидше і успішніше.
 6. А ось від жирної і гострої їжі слід відмовитися повністю. Дані продукти занадто сильно перевантажують печінку і ШЛУНКОВО-кишкового тракту і надовго гальмують процеси детоксикації.
 7. Активно займатися постом. В процесі фізичних зусиль через епідермальний покрив та потові залозки з тіла рясно виходять продукти розпаду токсичних речовин. Прийнятий після занять душ допоможе прискорити процес детоксикації. Але, якщо ви раніше не займалися спортом, відразу давати собі посилені навантаження, не варто – краще почати з малого (басейн, розминка, легка гімнастика).
За темою:  Чим можна замінити насвай

Ці нескладні і доступні у виконанні поради допоможуть повернути втрачене самопочуття, відновити бадьорість і знайти сили. У сполученні з грамотно організованим режимом харчування, повною відмовою від прийому наркозасобів і здоровим нічним відпочинком вже через 20-25 діб особистість стане відчувати себе вже набагато міцніше і здоровіше.

Допомога медиків

У більш важких випадках, з питанням, як очистити кров від наркотиків, варто звернутися до кваліфікованих лікарів-наркологів. Дектоксикационная терапія спрямовується на повне очищення шлунково-кишкового тракту та проведенні інфузійної терапії (крапельниця) з використанням сольових розчинів і глюкози. Лікарі для виведення людини з наркоинтоксикации, використовують наступні способи:

 1. Плазмаферез. За допомогою використання спеціального апарату плазма крові проходить глибоке очищення на клітинному рівні.
 2. Лазерне очищення. Хворому внутрішньовенно вводиться спеціальна голка-діод. В процесі його випромінювання з організму виходять не тільки залишки наркотичних сполук, але й ґрунтовно відновлюються імунні сили і блокується ризик прояву можливих ускладнень.
 3. Гемосорбція. Хворого підключають до приладу, зарядженого сорбентами. За допомогою апаратної техніки венозна кров людини піддається очищенню.
 4. Форсований діурез. Внутрішньовенно, використовуючи крапельний метод, пацієнту вливається 2-43 літра фізіологічного розчину. В процесі процедури у хворого відбувається виведення токсинів і отрут з сечею. Також відзначається значне поліпшення роботи нирок і печінки. Цей спосіб дозволяється використовувати за умови, що людина нерегулярно приймав наркотики або спробував їх тільки один раз і стан здоров’я у нього при цьому добре (немає хронічних патологій).

А ось у разі тривалого і постійного захоплення наркопрепаратами і з’єднаннями справи йдуть складніше. Щоб повністю звільнитися від розщеплених наркопрепаратов у цьому випадку буде потрібно не один тиждень і навіть не один місяць.

При очищенні організму від залишків наркотичних сполук дуже важливо не допустити, щоб людина знову став вживати наркотики. Тому краще всього організувати йому в цей час домашній режим або помістити в спеціалізовану клініку.

Головне в цій справі – настрій самої людини. Тільки при бажанні його почати нове здорове життя очищення організму принесе свої результати і дасть плоди. В іншому випадків особистість знову візьметься за старе. Допомогти переорієнтувати наркозалежного здатний досвідчений психотерапевт.

За темою:  Профілактика наркозалежності

Зазвичай методи, спрямовані на стабілізацію здоров’я наркозалежного, розробляє і використовує лікар. Самостійно можна зняти симптоматику тільки в самих легких випадках використання наркотику.

А застосовувати спеціально розроблені препарати, проводити крапельниці і подібні заходи вкрай не рекомендується. У іншому випадку замість очікуваної користі можна тільки погіршити становище. Будьте обачними!

MAXCACHE: 0.39MB/0.01118 sec