Лікування наркозалежності в домашніх умовах

Наркоманія – лиха світового масштабу. Наркозалежністю називається захворювання, яке формується на базі вживання речовин, що викликають стійку залежність. Людина, що бажає отримати дозу ейфорії, приємної розслабленості, в кінцевому підсумку, набуває нестримну тягу до наркотиків.

Приймаючи чергову дозу, наркоман приносить собі в подарунок і ряд психотропних ефектів. У разі неотримання потрібної наркотичної речовини людину відвідують болісні симптоми на фізичному і психічному рівні. Щоб повернути особистість в нормальний стан, необхідно комплексне лікування наркоманів.

Можна лікуватися вдома

Лікування наркозалежності в домашніх умовах, на думку наркологів, цілком реально і можливо. Але для цього необхідно виконання наступних умов:

 1. Осознавание залежним своєї проблеми.
 2. Лікування необхідно проводити, залучаючи до роботи психотерапевта. Причому лікар може прийти додому до пацієнта.

Наркотики – речовини дуже підступні. Щоб перемогти їх і впоратися із залежністю, одного бажання недостатньо. Потрібно і кваліфікована допомога фахівців.

Перший і основний крок на шляху до здорової «чистої» життя – це наявність власного бажання вилікуватися і розуміння наявної проблеми.

Наркоманія – захворювання хронічного характеру. Як і у кожної подібної патології в даному випадку існують періоди ремісії і загострення. Навіть якщо особистість повністю припинила вживання наркоречовин, його біохімія мозку піддалася капітального зміни. Тому рецидив може прийти в будь-який момент.

Але при грамотному підході, знанні, як лікують наркоманів, ремісія здатна тривати все життя людини. При цьому слід враховувати, що в терапії наркозалежного беруть участь не тільки фахівці, але й усі члени родини.

Переваги домашнього лікування

Наркоманія – складна проблема всього сучасного світу. За даними статистики в Росії близько 1,6 млн людей, що приймають наркотики постійно (в цю цифру не включені особи, які вживають легкі наркотичні засоби). Як вилікувати наркозалежність, якщо немає бажання відправляти людини в наркодиспансер?

Фахівці стверджують, що домашнє лікування цілком допустимо при легких формах наркоманій. Більш того, такий підхід до терапії має ряд незаперечних переваг:

 1. Людина більш охоче лікується вдома. Адже це звична атмосфера, знайомі і люблячі люди поруч, які завжди прийдуть на допомогу і нададуть підтримку. У такій непростій ситуації хворому вкрай важливо відчуття, що він не самотній.
 2. Після проведення повної детоксикації та очищення організму від усіх метаболітів наркопрепарату, людині потрібен спокій. А його можна досягти лише в умовах звичного будинку. При забезпеченні спокійною і умиротвореної атмосфери хворому набагато легше перенести абстинентний синдром.
За темою:  Безкоштовні центри реабілітації наркозалежних

Але все ж без присутності медика-нарколога не обійтися. В сучасних практиках наркологічної допомоги лікаря можна викликати додому. Це необхідно для проведення детоксикаційної терапії. Відвідування лікаря входить в обов’язкова умова грамотного домашнього лікування від наркопристрастия.

Виклик нарколога на будинок зручний і тим, що при транспортуванні наркозалежного в стаціонар вимагає маса зусиль, пов’язаних з нервами і хвилюваннями. А домашнє лікування не вимагає таких витрат. Сили ще знадобляться близьким і самому наркоману при реабілітації.

Лікування наркозалежних будинку: з чого почати

При стійкій наркотичної залежності після відмови від прийому дози, у хворого починається найважчий час. Приходить абстинентний синдром («ломка», як називають його наркомани). Виникнення болісної симптоматики формується на базі неотримання організмом чергової дози наркопрепарату.

Адже наркотик вже встиг стати активним учасником процесів метаболізму. При його відсутності відбувається глобальне порушення всіх процесів обміну і людина випробовує ряд болісних симптомів:

 • тахікардія;
 • галюцинації;
 • підвищення артеріального тиску;
 • маревні стани;
 • болісні мігрені;
 • судомні синдроми;
 • нудота, блювотні позиви;
 • найсильніші суглобові болі;
 • проблеми з теплообміном (жар, озноб, лихоманка).

Сумним підсумком даного стану (при ненаданні допомоги хворому), може стати летальний результат. Такі випадки далеко не рідкість, враховуючи ослабленість організму тривалим застосуванням наркотиків.

Щоб не допустити вкрай небажаного результату і прибрати нестерпні страждання, хворому необхідно очищення організму. Саме з цього починається лікування наркозалежного. Розбираючись, як вилікувати наркомана, можна сказати, що перше, що слід зробити – врятувати людину від смерті, тобто провести детоксикацію, яка полягає в:

 1. Купіруванні симптомів абстиненції.
 2. Виведення з організму метаболітів наркотиків.
 3. Зняття сильного психологічного і фізичного шоку.

Допомагають народні методи

А чи може допомогти в терапії наркозалежності народні рецепти? Якщо наркоманія розвинена у людини на важкій стадії, то народні рецепти навряд чи впораються з залежністю. Варто спробувати використовувати їх, якщо людина ще не сильно пристрастився до наркотиків.

У медичній термінології не існує вираження «вилікуватися від наркозалежності». Дане захворювання відноситься до хронічних, і вилікуватися від нього практично нереально. У разі якщо людина повністю припинив приймати наркотики, медики говорять про «тривалої ремісії».

При тривалому лікуванні наркозалежності дуже великий ризик повернення до колишнього стану і відновлення згубної звички. Тому все-таки варто віддати перевагу хорошу наркологічну клініку, особливо, якщо воно триває тривалий час.

За темою:  Аналіз сечі на наркологічні речовини

Що стосується наркопристрастия легких форм, з бідою можна спробувати впоратися і вдома. Наприклад, скористатися рецептами знахарів. З найбільш ефективних методів можна порадити одну цілющу настоянку. Для її виготовлення потрібно змішати в рівних кількостях наступні трави:

 • м’ята;
 • хвощ;
 • пижмо;
 • череда;
 • шавлія;
 • кора дуба;
 • календула;
 • пустирник;
 • деревій.

Трав’яну суміш необхідно запарити крутим окропом (з розрахунку 200 мл води 3 г сировини). Потім залишити для настоювання на 10-15 хвилин. Приймати зілля слід тричі на добу по 100 мл натщесерце.

Поради психолога

Але не варто обмежуватися народними способами допомоги страждає від наркоманії. Їх недостатньо, щоб подолати залежність. Необхідно зробити і ряд інших дій. Істотну допомогу нададуть поради професійного психолога. Причому скористатися ними слід як самому хворому, так і оточуючим його близьким людям.

Рекомендації наркозалежному

Обов’язково знайдіть заміну раніше захопленню. Це необхідно, щоб відволіктися від думок, які періодично виникає бажання знову прийняти дозу. Яке це буде заняття, неважливо – спорт, квітникарство, в’язання, моделювання, малювання. Вибране захоплення потрібно розвивати і вдосконалюватися в ньому.

Приберіть з поля свого зору і спілкування все колишнє оточення. Це зробити необхідно, особливо якщо друзі та приятелі також вживали наркотики. В даному випадку занадто великий ризик знову зануритися в наркотичний світ. Спокуситися запропонованої дозою дуже легко, а ось залишити дурман куди складніше.

Поради близьким

Для родини наявність наркомана – важкий тягар, який несе з собою сором, фінансові втрати, розчарування, біль, гнів. Це щоденне переживання буквально зводить з розуму. Але, якщо на горизонті з’явилася надія на одужання, слід докласти всі зусилля, щоб людину врятувати і витягнути до нормального життя. Що для цього треба зробити?

 1. Вивчіть всю інформацію, касаемую стану наркомана. Пам’ятайте, що це важка хвороба і до людини слід ставитися як до тяжкохворого, яким потрібен догляд і турбота. Але для цього слід знати все про тому вигляді наркоманії, з яким доведеться битися: причини, симптоми, наслідки, динаміку розвитку. Ці знання допоможуть при лікуванні.
 2. Табу на будь-яку фінансову допомогу. Наркозалежному гроші потрібні завжди. І вона буде намагатися роздобути їх будь-якими способами: викликатися сходити в магазин, оплатити комуналку, все що завгодно. На етапі боротьби з наркопристрастием ніколи не доручайте хворому справи, пов’язані з фінансами. Занадто великий ризик, що гроші підуть на придбання чергової дози.
За темою:  Міжнародний день боротьби з наркоманією та наркобізнесом

Але не замикайте хворої людини у власних переживаннях. Частіше спілкуйтеся з ним, пояснюйте і розповідайте про його стан. Єдино, що можна робити – це розмовляти з хворим на підвищених тонах, звинувачує тоном. Істерики і розгляду відносин зіграють погану роль, звівши спроби повернути людину в здорове життя до нуля.

Але пам’ятайте, що залежний може і не бажати іти на бесіду. Тоді варто залишити спілкування на наступний раз. Якщо контакту не виходить зовсім, слід обговорити примусове лікування наркоманів. Не забувайте, що в домашніх умовах наркоманію практично нереально перемогти.

Примусове лікування

В ряді випадків не уникнути примусового поміщення наркомана в умови диспансеру. Заходів, які застосовуються будинку, членами сім’ї і навіть приходять лікарями, часом буває недостатньо.

Єдиним результативним та ефективним способом допомогти людині впоратися з наркозалежністю стає професійне лікування, що надається фахівцями наркоклінік.

Але як краще це зробити? Втручання бригади наркологічної допомоги слід організувати в місцях, де наркозалежний відчуває себе найбільш комфортно і безпечно. Не варто намагатися перегороджувати йому шляху, блокувати виходи. Краще забезпечте присутність досвідченого психотерапевта, який зможе заспокоїти людину і умовити його «здатися».

Але незалежно від того, на яку боротьбу ви настроїтеся і яку тактику терапії робитимете – домашнє лікування або примусове, приготуйтеся до того, що бій за людину чекає тривале й важке. Результату можна досягти тільки наполегливістю і терпінням.

MAXCACHE: 0.39MB/0.01078 sec