Міжнародний день боротьби з наркоманією та наркобізнесом

Наркоманія – це хворобливий потяг до вживання лікарських та іншого роду речовин/препаратів, які формують у людини сильне пристрасть. Залежність від наркотиків виникає на психічному і фізичному рівні. Наркопристрастие давно стало проблемою світового масштабу.

Складна ситуація не обійшла стороною і Росію. За статистичними даними, вживання психотропних речовин найбільш гостро стосується молодіжного середовища. Саме в цьому віці підлітки вперше стають на шлях наркотичного чаду. Одним з головних моментів у боротьбі за здоров’я нації стає профілактика, куди включається і Міжнародний день боротьби з наркотиками.

Історія святкової дати

26 червня – день боротьби з наркозалежністю, цей захід має світове значення. Свято було затверджено не так давно, у 1987 р. силами Генеральної Асамблеї ООН. Головні цілі, які переслідувачі творці святкування, були наступні:

 1. Зміцнити позиції і сферу впливу ООН.
 2. Створення нового світового співтовариства, вільного від наркотичного впливу.

Підставами для створення міжнародного свята з’явилися наполегливі рекомендації світової конференції, проведеної в 1986 році. Питання, розглянуті на засіданні, стосувалися стрімко увеличиваемого наркотрафіку і, як наслідок, зростання числа наркоманів.

Підсумком рішень світового зборів стала розробка плану дій, спрямованих на боротьбу з наркозалежністю. Спеціально присвячена цьому питанню сесія ГА ООН, організована в 1988, поставила перед собою завдання значно знизити проблему наркозалежності вже до 2009.

За статистикою ООН, регулярно приймають нарковещества близько 190 млн громадян. Ці цифри охоплюють близько 3% населення земної кулі. З числа наркоманів 12% — це молоді люди віком 14-35 років), складових основу і сподівання будь-якої країни.

Підсумки зростаючої наркозалежності щодоби набувають усе більш загрозливих масштабів. Особливо при розгляді демографічного розвитку. Адже до психотропних речовин звикають і представниці прекрасної статі, і підлітки.

За темою:  Лікування наркозалежності в домашніх умовах

Сумні цифри

Всесвітній день боротьби з наркоманією надзвичайно важливий, адже показники регулярно проводяться соціальних досліджень дуже трагічні і сумні. Якщо 5 років тому в середньому вік наркозалежної варіювався в межах 17-18 років, то на сьогоднішній час він впав до 13-15. А за поточне десятиліття кількість жінок-наркоманок зросла в 7 разів.

Наркоманія – страшна явище сучасного життя. В смертельних мережах наркодилерів щодня опиняються люди, які прагнуть «втекти» від давили постійних розладів і стресових ситуацій.

Але подібний «забіг» завжди закінчується трагічно, підсумки легковажного захоплення стають незворотними і смертельними. Навіть індивідуально розроблений, ретельно підготовлений терапевтичний курс від наркозалежності не допомагає особистості подолати пристрасть.

Іноді через багато років «чистої» життя у колишнього наркомана існує ризик регресу і повернення до колишнього життя в психотропном угарі. І існування знову перетворюється в низку жахливого кошмару і пронизливої непотрібності. Ця проблема повинна стосуватися і хвилювати всіх.

Люди різних країн, які дбають про сім’ю, здоров’я своїх дітей, майбутнє батьківщини, об’єднуються в битві добра зі злом. Саме для цих цілей був створений міжнародний день боротьби з наркоманією та наркобізнесом. Дата, яка нагадує людству про те, що життя і доля надто тендітні, щоб піддавати їх таким страшним випробуванням – використання наркопрепаратов.

Наркотизація в Росії

У Російській Федерації система наркоконтролю успішно працює вже кілька років. До основних напрямів роботи ФСКН РФ (Федеральна служба з контролю за наркопрепаратами і психотропними речовинами) відносяться:

 1. Попередження та боротьба зі злочинами, що стосуються наркообігу.
 2. Великі профілактичні заходи по зменшенню рівня наркотизації громадян.
 3. Проведення різних заходів, націлених на зупинку зростаючого наркопристрастия.

У День проти наркотиків у Росії проводяться різноманітні заходи спортивного та оздоровчого характеру. Організовуються збори з батьками, викладачами, самими учнями.

За темою:  Аналіз сечі на наркологічні речовини

Статистичні показники

За даними, отриманим за підсумками соціологічних досліджень, в РФ за останні 10 років кількість наркозалежних збільшилася у 8 разів. Ця цифра зачіпає близько 5-6 млн російських громадян страждають залежністю. З них приблизно 2,5—3 млн становлять молоді люди у віці 12-25 років.

Ці сумні дані офіційно підтверджені, але насправді справи йдуть куди сумніше. За оцінкою незалежних експертів можна говорити про 11 млн росіян, які регулярно споживають психотропики.

Близько 30% злочинів в РФ відбуваються на тлі вживання наркопрепаратов або стосуються виготовлення, продажу і зберігання наркоречовин.

Антинаркотична політика

Стрімке зростання числа осіб, які страждають від наркозалежності і кількості правопорушень, пов’язаних з нарковеществами, викликає особливе хвилювання російської правової громадськості. У червні 2010 року Президент РФ підписав Указ за № 690 «Про затвердження Стратегії державної антинаркотичної політики Російської Федерації до 2020 року».

Головними цілями даного напряму в роботі держави, що переслідує зниження зростання незаконного наркообігу, є:

 1. Підрив існуючої економічної бази наркопроизводсвта.
 2. Знищення имеющехся і виникає корупції, яка сприяє зростанню наркобізнесу.
 3. Повна ліквідація всієї сировинної основи, створеної в РФ в цілях виробництва наркотиків.
 4. Строге відстеження легального поширення психотропиков і наркоречовин з аптечних пунктів.
 5. Розрив зв’язків, існуючих в злочинному світі всередині країни з нарковиробництвом світового масштабу.
 6. Розвиток потужної системи, що захищає територію нашої країни від нелегального надходження психотропних та наркотичних речовин з кордону.
 7. Глобальна ліквідація створеної і функціонуючої інфраструктури, що базується на створенні, перевезення та розповсюдження наркотичних препаратів всередині Росії.

Всі ці заходи в обов’язковому порядку повинні проходити на тлі профілактичної боротьби із зростанням наркоманії. Організаційна робота направлена, насамперед, на молодь і підлітків. І обов’язково повинна включати в себе наступні заходи:

 • проведення бесід з батьками;
 • організацію позакласних занять у вигляді бесід;
 • пристрій зустрічей з колишніми наркозалежними, які пройшли курс реабілітації;
 • поширення інформації про наслідки, які несе за собою вживання наркотиків.
За темою:  Профілактика наркозалежності

Саме юні люди стають основною мішенню наркотиків. Пристрасть до психотропних препаратів перетворює в трагедію як життя самого залежного, так і членів його сім’ї. Але при всій наявній серйозності, дана проблема надзвичайно делікатна. Її рішення вимагає ґрунтовного, грамотного і зваженого підходу.

Міжнародний день проти наркотиків допомагає домогтися масового вирішення нагальної задачі. І такий захід не повинно залишатися без уваги для всіх, що живуть на планеті людей. Лише завдяки масовим зусиллям можна перемогти найстрашніше зло на планеті – наркоманію.

MAXCACHE: 0.38MB/0.00721 sec