Чим шкідливий гашиш: вплив на організм

У наш час люди захоплено димлять не тільки сигаретами. На жаль, сучасні курці отримують задоволення, використовуючи куріння гашишу. Хоч медики попереджають про сумні і незворотних змін організму, які несе з собою згубне захоплення, більшість азартних любителів подиміти не вважають цю травичку небезпечною.

У медицині існує поняття «гашишизм», це визначення відноситься до наркоманії. Але, не дивлячись ні на що, травичка поширюється і все більше людей підсідають на небезпечний наркотик. До яких наслідків може призвести легковажне захоплення?

Що таке гашиш

Як виглядає гашиш, який являє собою спресовану конопляну пилок? Наркотик має вигляд невеликих шматочків, колір та консистенція яких залежить від виду конопель (каннабісу). Це похідне вважається найбільш небезпечним, адже його психотропну дію у багато разів перевищує куріння тієї ж марихуани.

Коноплі вже давно займає своє заслужене місце в «чорному списку» рослин, так як вона має яскраво виражені наркотичні властивості. Гашиш має безліч синонімів: «дурь», «план», «анаша». Історія народження небезпечного наркотику йде глибоко в історію.

Вирощуванням конопель займалися ще стародавні слов’янські народи. Правда, вони вирощували це рослина суто для побутових потреб – з канабісу виходили дуже міцні мотузки. В наш час займатися розведенням конопляного рослини кримінально карається.

У Росії на даний момент існують лише кілька господарств, які мають ліцензію на вирощування конопель. Це рослина йде на виробництво міцної мішковини і шпагату.

Вживання травички

Складу конопляного рослини у високій концентрації містить два яскраво виражених наркотичні речовини. Це:

 1. Каннабиол.
 2. Тетрагідроканнабінол.

На них і заснований одержуваний ефект від куріння. Рекордсменами за вживання канабісу є громадяни мусульманських країн – в цих районах продаж спиртного суворо заборонено. Захоплено димлять гашишом жителі Америки, Європи та Австралії.

За даними статистики гашишизм за чисельністю своїх шанувальників займає друге місце після алкоголізму.

Є країни, де регулярно курять травку до 70% проживають там чоловіків. Лікарі, до речі, по-різному сприймають подібну проблему. Наприклад, психіатри США не відносять гашишизм до небезпечного захоплення, російські фахівці дотримуються іншої думки.

Чим шкідливий гашиш

Ця, нешкідлива на перший погляд, травичка насправді є надзвичайно небезпечною для здоров’я. До головних небезпек захоплення коноплями наркологи відносять той факт, що практично кожен гашист з часом переходить на більш важкі наркотичні препарати.

Найбільш схильні до залежності юні люди (підростаюче покоління). Азартні підлітки, перебуваючи в стані ейфорії, прагнуть повторити приємне відчуття і досить швидко набувають стійку залежність.

За темою:  Дія героїну на організм

Твердження, що якщо легалізувати торгівлю анашой, то це призведе до зменшення числа залежних, насправді не витримує жодної перевірки. Голландськими владою була спроба провести подібний експеримент: усім перехожим безкоштовно роздавали порції гашишу. Надалі практично 90% цих особистостей підсіли на більш важкі наркотики.

За підсумками проведених досліджень, російськими вченими було доведено, що гашишизм провокує стійку залежність, яка формується на психічному і фізичному рівнях.

Починається використання гашишу з простої цікавості і бажання відчути нові відчуття. Спочатку травичка дарує людині почуття ейфорії та приємного блаженства. Відчуваючи подібне, особистість не прагне відмовлятися від задоволення і надалі. Але що отримує натомість?

Гашиш повністю захоплює в полон людини, забираючи у курця все: здоров’я, цінності, світогляд, свідомість і психіку. Натомість вимагаючи лише одне – постійну потребу покурити нову порцію анаші. Незабаром легка ейфорія, притаманна на ранній стадії залежності, переходить у розвиток параної і апатоабулических синдрому.

Апатоабулический синдром

Це особливий вид психологічного розладу особистості. Характеризується синдром проявом повного байдужості до оточуючих, близьким та рідним людям. У хворої особистості зникає будь-яке емоційне пожвавлення, життєва активність. Супроводжується розлад неохайністю і бездіяльність.

Симптоматика патологічного стану

Зміни, що відбуваються у психіці, спостерігаються не відразу. Людська особистість деградує поступово, проявляючи при цьому симптоми, схожі з розладом шизофренічного плану:

 1. Втрата інтересу до всього, що коли-то цікавило людину. Хобі, друзі, навчання, улюблені заняття йдуть на другий план і незабаром зовсім забуваються.
 2. Повністю втрачається прояв емоцій. Особистість не здатна виявляти, турботу, співпереживати, сумувати і радіти.
 3. Розвивається відчуження до всього. Рвуться дружні зв’язки, при розмові така особа відповідає коротко й неохоче, намагаючись якнайшвидше піти від будь-якого спілкування.
 4. Зникає прояв міміки, голос стає неемоційним.
 5. Відзначається гарячковий блиск очей, збліднення шкірного покриву.
 6. Хворий втрачає властиві здоровій людині навики: особиста гігієна, сором.
 7. Часто спостерігаються агресивні реакції по відношенню до близьких людей, членам сім’ї. Жорстокість спрямовується і відносно сторонніх людей.
 8. Розвиваються компульсионное розлад (нав’язливість рухів).

Вплив гашишу на організм

У складі агресивного рослини (крім основних складників) включено понад 450 різних хімічних сполук. Практично всі вони несуть психотропний ефект. Каннабиоды є жиророзчинними речовинами. Проникає в русло крові, вони затримуються у тканинах організму, завдала нищівного удару по всіх систем і органів. З більшою частиною дія гашишу спрямовано на:

Рецептори мозку. Куріння травички патологічно діє на мислення, повністю руйнуючи його. Зникає короткострокова пам’ять, втрачається здатність сприймати нову інформацію.

За темою:  Як наркотики впливають на організм людини: відео

Дихальну систему. Часті наслідки захоплення анашой – емфізема, онкологія і хронічний бронхіт.

Серцево-судинну. Курені гашишу провокує стійке звуження кровоносних сосудиков. В результаті у курців у багато разів підвищується ризик розвитку таких захворювань:

 • ішемії;
 • інсульту;
 • інфаркту;
 • гіпертонії;
 • атеросклерозу;
 • серцевої недостатності.

Репродуктивні органи. Особливо безжалісно діє гашиш на полову функцію чоловіка. Травичка купірує продукування найважливішого чоловічого гормону – тестостерону. Це призводить до погіршення лібідо, потенції і статевого безсилля.

Одночасно різко падає рівень рухливості сперматозоїдів. При тривалому куріння анаші яєчка зменшуються в розмірах і практично повністю припиняють вироблення статевих гормонів.

Психіка. Особистість курця розчиняється в гашишном сп’янінні, стаючи агресивною і жорстокою. Наркологи дали визначення такого стану: «гашишный психоз». При його розвитку у хворого відзначаються наступні симптоми:

 • нав’язливі ідеї;
 • манія переслідування;
 • маячня параноїдального характеру;
 • галюцинації (слухові і зорові).

Подібний ефект гашишу характерний при розвитку шизофренії. Це невиліковне захворювання стає частим підсумком тривалого захоплення курінням конопель.

Залежність від наркотику

На відміну від алкогольної гашишна залежність може розвинутися відразу, навіть з першої затяжки і невеликого перевищення дози. Інтоксикація організму при палінні гашишу супроводжується:

 • незв’язною мовою;
 • розширенням зіниць;
 • появою тахікардії;
 • сильним запамороченням;
 • відчуттям спраги і голоду;
 • хиткістю, валкостью ходи;
 • сплутаністю і помутнінням свідомості.

Через 50-60 хвилин шкоду куріння гашишу досягає свого максимуму. Подібні ефекти тривають до 4-5 годин. Стійка залежність у більшості випадків розвивається через 2-3 роки постійного споживання травички. Відсутність чергової дози призводить гашиста в сильне хвилювання.

Приємна ейфорія у залежного тепер триває практично декілька хвилин. Розслаблення змінюється млявістю і апатією до всього. Людині, щоб випробувати відчуття блаженства, доводиться палити знову і знову.

Абстинентний синдром. Такі наслідки вживання гашишу розвиваються через 3-4 роки регулярного використання травички. Особистість відчуває нестримний голод за куріння і заради чергової дози готова на все, навіть на тяжкі злочини.

Ефект від куріння гашишу

Коли людина вперше пробує покурити травичку, він рідко, коли відчуває приємні відчуття. На формування залежності великий вплив роблять вже завзяті курці. Вони навчають новачків правильності затяжок, діляться секретами, як грамотно налаштуватися для отримання ефекту. Незабаром вони приходить у вигляді:

 • активності;
 • тремтіння в руках;
 • важкості в ногах;
 • бажання поспілкуватися;
 • легке запаморочення;
 • приємною безтурботності.

Новачок відчуває навіть невеликі галюцинації через втрату орієнтації і порушення кольорового і звукового сприйняття. Деякі відчувають всі навколишні кольори більш яскравіше і глибше. Іншим здається, що їх кінцівки подовжуються, у третіх розвивається підвищена чутливість до звуків. Вони виразно сприймають навіть легкий шепіт.

За темою:  Таблетки лірика: як вони прут

Відбуваються і часові метаморфози. Деякі відчувають, що час сповільнюється, а інші відчувають його прискорення. Проблеми приходять і в сприйнятті відстаней. Якщо в такому стані людина сяде за кермо – аварія неминуча.

Подібні ефекти від куріння гашишу не є постійними. Вони можуть змінюватися після кожної чергової дози.

А хочете дізнатися, що буде, якщо з’їсти гашиш? Поїдання конопляних продуктів насправді, є найдавнішим способом вживання наркотиків. У цьому випадку ефект приходить через 30-40 хвилин. А через 1,5-2 години відзначається вже повноцінний ефект.

Інтоксикація внаслідок перорального прийому наркотику більш тривала і важка, інший раз вона триває до 8-10 годин, супроводжуючись яскравими галюцинаціями і загальмованістю.

Побічні ефекти анаші

Як і будь-який інший наркотик, паління конопель провокує розвиток безлічі негативних ефектів. Причому побічні явища залежать від тривалості паління.

Початковий етап залежності:

 • панічні атаки;
 • підвищена сонливість;
 • депресія і пригнічений стан;
 • запалення органів дихальної системи;
 • бронхіт, що супроводжується сухим кашлем;
 • тахікардія, яка може вилитися в серцевий напад.

Коли куріння триває тривалий час, до людини приходять і інші побічні ефекти:

 • імпотенція;
 • зниження імунітету;
 • онкологічні процеси;
 • руйнування і витончення легеневих волокон;
 • часті простудні та інфекційні захворювання;
 • патологічні зміни структури головного мозку.

Як розпізнати гашиста

Курця, захопленого споживанням анаші, досить просто обчислити. Для нього характерні видимі зміни фізичного і психічного плану. А саме:

 • тремтіння рук;
 • хитка хода;
 • збліднення шкіри;
 • прискорене дихання;
 • в’ялість шкірного покриву;
 • раптове і різке схуднення;
 • холодна постійна піт;
 • недбалість до свого зовнішнього вигляду;
 • почервонілі очі з неприродним блиском;
 • нудота, часом доходить до нестримної блювоти (у разі передозування).

Залежному від гашишу людині потрібне комплексне лікування з використанням медикаментозних та психотерапевтичних заходів. Необхідно докласти всі сили, щоб переконати гашиста, що йому потрібна допомога. Захоплення каннабісом категорично не можна пускати на самоплив і не доводити до розвитку вже незворотних змін в особистості та появи серйозних психічних захворювань. Бережіть себе!

MAXCACHE: 0.39MB/0.00749 sec