Дія героїну на організм

Одними з страшних і небезпечних наркотиків в сучасний час є похідні опіатів. Наркотичні речовини, виготовлені на базі опіуму – макового молочного соку. Яскравий представник даної групи стимуляторів – героїн. Ця речовина було відкрито на початку XIX століття, правда, спочатку його використовували як ефективне знеболювальне.

Але незабаром лікарі звернули увагу, що препарат викликає стійку залежність у лікувалися їм людей. Медики з’ясували всі страхітливе дію героїну на організм і наслідки, які несе з собою це з’єднання. Героїнові кошти були заборонені в Росії в 1924-25 роках. Які таємниці зберігає в собі цей наркотик?

Трохи історії

Героїн вперше був синтезований в Англії, у госпіталі святої Мері хіміком Адлером Райтом в 1874 році. Спочатку нове ліки, призначені для лікування сильного кашльового синдрому. Але підступний наркотичний ефект отриманого ефективного препарату довгий час не помічали.

У 1913 випуск героїну був зупинений через сильний психоактивної дії на людину. Був повністю заборонений випуск і використання нарковещества для будь-яких підсумкових цілей.

Але в деяких країнах героїн використовувався в медицині аж до 70-х років минулого століття при проведенні замісної терапії лікування героїнових наркоманів. Поступово створення наркотику потрапило під табу повністю. Зараз він випускається в строго обмеженій кількості як паліативний препарат для підтримуючого лікування смертельно хворих людей.

Героїн винен у розвитку важких форм наркозалежності, що базуються на фізичному і психічному звикання. Цей наркотик є найбільш поширеним серед усіх представників макової групи. За даними статистики, його вживають близько 90% опіоїдних наркозалежних.

Героїн сучасний

Зараз найсильніший наркотик проводиться в підпільних умовах. Пальму першості з виготовлення героїну міцно утримують три країни: Пакистан, Іран і Афганістан. З-за різних кліматичних умов і технологічних нюансів героиновое речовина відрізняється за своїми характеристиками і зовнішнім виглядом:

 1. Азіатський Південно-східний являє собою порок білого кольору (його ще називають «морським» героїном).
 2. Азіатський Південно-західний володіє слабо-коричневим забарвленням і має вигляд гранульованого порошку з вмістом чистого героїну в 50-60%.
 3. Мексиканський наркотик має назву «чорна смола» або «коричневий мексиканець». Це смолоподобное речовина темно-коричневого або чорного кольору.
 4. Південна Америка наповнює наркоринок самим чистим героїном з вмістом його в порошку до 90-95%. Цей наркотик чисто білий.

Така різниця у зовнішньому вигляді обумовлюється нюансами технологічного процесу. Якщо чистий героїн виготовляють з морфію, то кустарні варіанти виробництва (з макової соломи, опію-сирцю) надають підсумкового речовині темне забарвлення і смолоподобной вигляд. Така маса більш дешева, але і значно токсичніша за преобладаний в ній додаткових отруйних домішок.

Як діє героїн

Це наркотична речовина не дарма вважається найбільш сильнодіючим. При внутрішньовенному введенні в людський організм вже через 10-20 секунд він досягає рецепторів головного мозку (при курінні цей час скорочується до 5-7 секунд). Що відчуває наркоман?

 • спочатку людина відчуває теплу приємну хвилю, яка зароджується в районі очеревини і стрімко захоплює все тіло;
 • з’являється ейфорія, щасливе задоволення, несучи з собою відчуття всезаполняющего захвату;
 • потім ейфорія змінюється на абсолютний спокій, особистість не відчуває нічого, не проявляє ніяких емоцій, але деякі люди, навпаки, відчувають прилив сил, емоційна наснага, надмірну товариськість.

Якщо доза наркотику була перевищена, залежний відчуває сильну сонливість (як кажуть в середовищі наркоманів «героїн зрубав»). Через 4-9 годин ефект від вживання речовини йде. Героїнова залежність розвивається стрімко, що змушує людину приймати все більш збільшені дози. Наркозалежні можуть приймати героїн різними способами:

 1. У вигляді внутрішньовенних ін’єкцій.
 2. Вдихаючи через ніс (інтраназально).
 3. Додаючи порошок в курильну суміш.
 4. Використовуючи ректальні свічки (супозиторії).

До речі, відчуття від героїну найбільш яскраво виражені саме при введенні його в організм за допомогою уколів. При даному способі використання наркотику (ін’єкції) героїн, опинившись в мозкових відділах, перетворюється на морфін і активно впливає на всі эндорфиновые рецептори, розташовані в головному/спинному мозку і ШЛУНКОВО-кишкового тракту.

Механізм дії

Пояснюючи, який ефект від героїну присутній після його вживання, варто зупинитися на механізмі дії наркотичного з’єднання. Він складається з таких чинників:

 1. У відповідь на введення в організмі відбувається потужний викид гістаміну. Така реакція несе з собою відчуття свербежу шкіри і загального збудження.
 2. Відбувається яскраво виражений знеболюючий ефект із-за дії наркотичних метаболітів і ендорфінових (опіоїдних) рецепторів.
 3. Продукти розпаду наркотику активно стимулюють ГАМК (гамма-аміномасляна кислота). ГАМК – це найважливіший гальмівний нейромедіатор ЦНС. Підсумком стимуляції стає отримання людиною різних наркотичних відчуттів.

Героїнові опіати, завдяки своїй схожості з ендорфінами (сполуки, що виробляються в нейронах головного мозку), потужно впливають одночасно на всі види ендорфінових рецепторів. Що і дає людині відчуття повного спокою, безтурботності, позбавлення страхів, хвилювань і абсолютного спокою.

Героїн за своїм наркотичним впливом в кілька разів могутніше і активніше морфіну.

При регулярному і тривалому використанні даний наркотик поступово знижує чутливість рецепторів, одночасно стимулюючи вироблення глутамату (речовина, що знижує наркоэффект). Що призводить до потреби у збільшенні дози і стійкою героїнової залежності.

Абстинентний синдром

Або «ломка», як називають подібний прояв наркомани. При використанні героїну синдром відміни виражається набагато яскравіше. Щоб «підсісти» на нього іноді достатньо всього пари епізодів використання. Спроба самостійно відмовитися від нарковещества провокує у залежного важкий стан, який формується через 3-20 годин після прийому.

Залежність від героїну розвивається стрімко, замінюючи початкове задоволення на необхідність, яка стає вже життєвої. У цій ситуації людина часто лякається свого стану і намагається замінити героиноманию алкоголем або іншими стимуляторами. Але, зрештою, набуває собі полинаркоманию.

Полінаркоманія – стан, при якому особистість одночасно вживає відразу кілька видів наркотичних речовин. Це тяжке хронічне захворювання, при якому реабілітувати хворого стає надзвичайно складно.

Летальний результат від передозування героїну – явище, що відбувається індивідуально. Усередненою смертельною дозою вважається 20-22 г нарковещества на кожен кілограм маси тіла людини. Особливу небезпеку представляють різні полинаркотические заміси. Наприклад «Спидбол», що складається з героїну і кокаїну.

Симптоми героїнової залежності

Через пару хвилин після вживання наркотику у людини починається перша фаза, звана «підйомом». Настає приємне відчуття розливається по тілу теплої хвилі, приходить радість, відчуття безмежної насолоди і внутрішнього умиротворення. Приємні відчуття тривають 20-30 хвилин.

Затії на зміну поспішає інша фаза – «зависання». З’являються марення, різні ілюзії, людина розслаблюється і впадає в апатичний стан. Через 4-6 годин релаксація проходить. Героиновое сп’яніння проходить на тлі наступних ознак:

 • звуження зіниць;
 • шум (дзвін) у вухах;
 • сухість слизових тканин;
 • гальмування функцій ШКТ;
 • яскраво виражене знеболювання;
 • пригнічення кашльового і блювотного центру;
 • різке зниження процесів сечовиділення;
 • зниження температури тіла і купірування процесів метаболізму;
 • зростаюча напруга бронхіальної мускулатури, що може призвести до бронхоспазму.

До чого призводить героиномания

Головне діюча речовина, що входить до складу наркотику, диацетилморфин. З усього переліку різних ускладнень, дане з’єднання винна тільки в прояві неприємних наслідків від передозування. Куди небезпечніше інші включення в героїн кустарного виробництва. Цей токсичний і отруйний «баласт» призводить до:

 • тромбозів;
 • важким запаленням судин;
 • масової загибелі нейронів мозку;
 • ураження печінки, нирок, серця;
 • проблем з микроциркуляцией крові;
 • найсильнішим алергічних проявів (анафілактичний шок).

Фізичні наслідки

Героїнові наркомани часто страждають від формування Сніду, заражаються ВІЛ-інфекцією, різними видами гепатитів та іншими смертельно небезпечними захворюваннями. Виною цьому – використання нестерильних (брудних) шприців. Чоловіки стикаються зі значними проблемами еректильної функції, а жінки з глобальними порушеннями менструального циклу.

Дуже небезпечна в своєму прояві передозування героїном. За статистикою 60-70% героинозависимых регулярно стикаються з цим явищем. Для героїнового передозу характерні наступні ознаки:

 • набряк легенів;
 • різке звуження зіниць;
 • сонливість, загальна млявість;
 • падіння артеріального тиску;
 • розвиток серцевої недостатності;
 • уповільнення серцевого ритму і дихання;
 • порушення свідомості (кома, ступор, сопор);
 • поява різних видів психозів, що супроводжуються галюцинаціями, маренням, спалахами агресії).

У всіх без винятку героиноманов відбувається серйозне падіння імунітету. Залежні постійно хворіють важкими інфекціями, застудами. Багато помирають внаслідок важких пневмоній. Кишечник героїнового наркомана відмовляється працювати, виявляючи сильні запори.

Деколи біль від проблем з дефекацією настільки сильна і болісна, що наркоман перестає абсолютно вживати їжу. Сумним підсумком стає повне виснаження організму і подальший розвиток анорексії і дистрофії.

Психічні наслідки

Вплив героїну на психіку людини не менш страшно, ніж на його фізичного самопочуття. Наркотик, опинившись в мозку залежного, згубно впливає на лобові частки органу. Особистість втрачає здатність до самооцінки і самоконтролю, стаючи не здатної зрозуміти власні вчинки.

Людина починає відчувати себе якимось невизнаним генієм, прославляючи свою особистість і демонструючи викликає, часом агресивна поведінка. Він починає вести себе фамільярно, часто провокуючи конфлікти. Героїновий наркоман стає запеклим егоїстом і эгоцентриком, якого цікавить тільки отримання чергової дози.

Із-за змін, що відбуваються в особистості героиномана, умовити його лікуватися практично не представляється можливим. Адже такий хворий не здатний до самооцінки.

До ще однієї особливості психічної залежних відноситься невміння контролювати свої емоції. Скачки настрою і яскравість їх прояви наростають одночасно зі стажем вживання наркотику. Спалахи гніву змінюються млявістю і депресією. Поступово наростає пригнічення поведінкових реакцій.

Захоплення героїном приводить до глибокого слабоумства. Але далеко не всі героїнові наркомани доживають до даного періоду. Адже їх стаж життя в середньому становить всього 5-15 років.

За темою:  Найважчий наркотик

MAXCACHE: 0.38MB/0.00751 sec