Як наркотики впливають на організм людини: відео

Наркоманія по праву вважається «чумою XXI століття». Це лихо зростає в геометричній прогресії і охоплює всі без винятку країни. Тільки в Росії, за статистичними даними ФСК, наркоманії схильні вже понад 7,5 мільйонів громадян.

Ця цифра жахлива, особливо враховуючи, що дана залежність губить всі процеси, що відбуваються в організмі, руйнуючи внутрішні органи і системи. Щомісяця за даними тієї ж статистики в нашій країні гинуть близько 7-8 тисяч осіб. Як відбувається вплив наркотиків на організм людини, і які патології вони викликають? Це повинен знати кожен.

Вплив наркотиків на здоров’я людини

Небезпека наркотичних засобів полягає в тому, що дані сполуки починають свою згубну дію, коли залежність від вживання наркотиків вже сформована. Якщо раніше людина просто «балувався» травичкою, то, коли настає звикання до неї, для отримання бажаного ефекту, доводиться переходити вже на більш серйозні наркотичні з’єднання.

Самостійно позбавитися від наркотичної залежності неможливо. Боротьба з цією пристрастю довга і важка, в особливих випадках, вона проходить в умовах стаціонару.

Наркотики і серцева система

Серцево-судинна система особливо схильні до негативного впливу наркотичних препаратів. Причому вплив це не залежить від виду наркотику, шкодять навіть самі слабенькі.

Опіати. Наркотичні сполуки, що відносяться до опіатної групи, є алкалоїдами опіуму. До даної категорії відносять і опіоїди – лікарські сполуки, надані на людський організм подібний ефект. До опіатів відносять:

 • героїн;
 • тебаин;
 • кодеїн;
 • морфін;
 • наркотин;
 • дезоморфін;
 • дигидрокодеин.

Їх вживання призводить до глобального пригнічення всієї серцево-судинної системи, а зокрема мозкового центру, відповідального за серцеву діяльність. Він розташований в довгастому відділі мозку. Як саме впливають опіати:

 1. Активно розширюють всі кровоносні судини.
 2. Внаслідок цього різко знижується артеріальний тиск.
 3. Послаблюється серцева діяльність, серце вже насилу перекачує кров.
 4. Починається кисневе голодування всіх внутрішніх органів.
 5. В таких умовах відбувається порушення метаболізму міокарда (серцевий м’яз). Це призводить до появи ішемії.

Вже через кілька місяців активного вживання опіатів, серце навіть молодої людини зношується. За своїм виглядом і якістю функціонування серцевий орган наркомана (навіть у юному віці) стає аналогічним серцю старезного діда.

Психостимулятори. Наркотичні речовини, відносяться до такої категорії, в більшій мірі впливають на психіку людини, значно активізує її. До цієї групи наркотиків відносять такі речовини:

 • кокаїн;
 • катинон;
 • амфетамін;
 • метамфетамін;
 • лікарські препарати (адаптогени, ноотропи, антидепресанти).

Психостимулятори, на відміну від опіатів, діють збудливо на серцево-судинний центр. Підсумком стає:

 1. Різке підвищення тиску.
 2. Почастішання серцевого ритму (аритмія і тахікардія).
 3. Спазм судин, що призводить до порушень теплорегуляционных процесів.
 4. Кінцевим результатом стає розвиток у людини інсультного або інфарктного стану.
За темою:  Є стаття за вживання наркотиків

Регулярне вживання психостимулюючих наркотичних засобів стрімко «зношує» серце. І цей процес настільки швидкий, що рідко коли наркозалежний, «балующийся» опіатами, живе довше 3-4 років після початку своєї кар’єри наркомана.

Наркотики і бронхолегенева система

Крім купірування роботи серцевого центру, опіатні наркотичні похідні гнітюче впливають на дихальний, також кашльовий мозковий центр (вони також розташовані в довгастому мозку). До чого це призводить:

 1. Через порушення функціонування кашльового центру, людина стає беззахисною перед проникненням в його організм патогенної мікрофлори. Кашель – захисна реакція, оберігає внутрішні системи тіла від інфекцій.
 2. Шкідливі мікроорганізми у великій кількості накопичуються в бронхолегеневих шляхах, що рано чи пізно призводить до розвитку важких форм пневмонії.
 3. Серйозне порушення дихального процесу призводить до повного кисневого голодування внутрішніх органів.
 4. В умовах нестачі кисню в першу чергу страждають серцевий м’яз і мозок.
 5. Передозування опіатами призводить до блокади та паралічу дихального центру, з-за чого відбувається зупинка дихання і летальний результат.

Сильний шкоду наркотиків на організм людини чинять і інші види наркоречовин (таких, як травичка, марихуана, різні курильні суміші). Подібні наркотики також надають згубний вплив на дихальну систему. У наркоманів у 90% випадках розвивається хронічний бронхіт, лікування якого призводить до смертельного захворювання ХОЗЛ (хронічне обструкція бронхолегеневої системи).

Наркотики і система травлення

В осіб, що страждають наркотичною залежністю, різко падає апетит. Не дарма практично всі наркомани виглядають виснажено і тщедушно. Під впливом наркотиків продукування важливих травних ферментів різко погіршується. Це призводить до погіршення і переробки надійшла в шлунок їжі.

Хронічний наркоман, навіть при надходженні їжі в шлунок, страждає від голодування. Цей факт вже давно обґрунтовано і доведено.

Страждає ШКТ сигналізує про свої проблеми нескінченними розлади (діарея змінює запори і навпаки). При довгостроково спостерігаються запорах скапливаемые в кишечнику калові маси активно виділяють отруйні токсини. Стан і без того ослабленого організму ще більше погіршується.

Від такого розвитку подій страждає печінка – адже це головний орган, який приймає участь в очищенні організму. В кінцевому підсумку печінка деградує, що призводить до розвитку цирозу. Загрозливим для життя стоянням є і гострий панкреанекроз (він спостерігається в 40% випадків).

Стійке і необоротне порушення роботи підшлункової залози. Хворий орган починає в буквальному сенсі слова «поїдати себе». Продуковані підшлунковою залозою ферменти приймаються роз’їдати слизову тканину підшлункової, приводячи до відмови органу і смерті людини від інтоксикації.

Наркотики і кісткова система

Згубніша всього на органи кісткової системи впливають вживання наркотиків синтетичної групи, особливо дезоморфинов. Це з’єднання отруйне провокує розвиток гнійної деструкції кісток.

Деструкція кісткової тканини – патологічний процес, що приводить до порушення цілісності кісток. Кісткова тканина поступово заміщається патологічними новоутвореннями – ліпоми, пухлини, липоиды, грануляції, гемангіоми.

Подібна ситуація призводить до різкого зниження щільності хребців, збільшує ламкість кісток. Відбувається їх повна деформація і руйнування. На тлі негативного впливу наркотиків відбувається глобальне погіршення постачання киснем і кров’ю клітин кісток.

За темою:  Бесіда про шкоду наркотиків

При наявності у наркомана ослабленого імунітету (а така ситуація трапляється завжди) на фоні деструкції розвивається остеомієліт. Це захворювання вражає всі кістки, але найчастіше під удар підпадають кісткова тканина щелепи. Уражені кісткові тканини починають руйнуватися з утворенням підщелепних гнійних свищів.

Інфекція гнійного типу поширюється по всьому організму, приводячи до утворення абсцесів і флегмон. Людина на все життя, якщо виживає, залишається з понівеченим обличчям, втрачаючи зубів і самих щелеп.

Наркотики і нервова система

Наркотики та їх згубний вплив на організм стосується і психічної системи людини. На тлі наркозалежності, а зокрема при наркотичної ломки хворих людей відвідують епілептичні судомні напади, розвивається синдром абстиненції.

Вживання різних психостимуляторів призводить в кінцевому підсумку до повної деградації особистості. Після першого відчуття ейфорії та приємного розслаблення до людини приходять і негативні прояви з боку психіки:

 • появи гострих психозів;
 • прояви відчуття тривоги;
 • падіння інтелектуального рівня;
 • розвиток різних типів галюцинацій;
 • виникнення тривалої депресії;
 • зниження мовленнєвих і розумових функцій;
 • безсоння і короткочасні сни з кошмарами.

На тлі всіх регресивних проявів з боку ЦНС наркоман постійно перебуває в пригніченому настрої. Саме тому серед осіб, що страждають від наркотичної залежності, великий відсоток самогубств.

Підсумкове дію наркотиків на організм вже давно встановлено – це смерть наркомана. Якщо не від відмови внутрішніх органів, так від розвинулися на грунті наркоманії таких невиліковних захворювань, як парентеральних гепатитів і ВІЛ. При внутрішньовенному вливанні наркотичних засобів в 90% випадках відбувається інфікування організму стафило — і стрептококами, що в кінцевому підсумку призводить до загального сепсису і летального результату.

Наркотики та їх вплив на розвиток повноцінної особистості

Наркоман губить не тільки себе у фізичному плані. Сильно страждає і його соціальна позиція. Люди, щільно сидять на наркотиках, з часом перетворюються в асоціальних особистостей. У них розвалюються сім’ї, втрачається робота, йдуть друзі.

Єдиним бажанням наркомана стають пошуки чергової дози наркотику. Заради цього наркозалежні хворі здатні навіть на самі тяжкі злочини.

Юні наркомани в прямому сенсі слова вбивають своїх батьків. Страждають від згубної звички люблять своє дитя батьки роблять все можливе, щоб витягнути з петлі дитини, заробляючи собі нервові зриви і серцеві проблеми. Але далеко не завжди лікування наркоманії проходить успішно.

За темою:  Спайс і наслідки

Особливо небезпечне захоплення наркотиками для жінок, які перебувають у репродуктивному віці. Не встаючи на облік по вагітності, такі особистості народжують дітей з серйозними каліцтвами і порушеннями на генному рівні. Залежні від наркотиків люди ніколи не зможуть повною мірою відчути радість сімейного життя і материнства.

Більше того, наркоман є потенційно небезпечною для суспільства людиною. У гонитві за черговою дозою ця особистість не зупиняється ні перед чим, здійснює грабежі, вбивства. А людина в наркотичному галлюциногенном угарі може покалічити оточуючих або створити аварійну обстановку, перебуваючи за кермом автотранспорту.

Змінені стан психіки штовхає наркомана на неадекватні вчинки. Часті випадки, коли перебуваючи в наркотичному сп’янінні, чоловік виходив з вікна багатоповерхівки, плутаючи його з дверима, замерзав на морозній вулиці або гинув під колесами машини. За наркоманом буквально по п’ятах ходить смерть.

У медиків існує таке поняття, як «змінена толерантність». Тобто в перший раз, пробуючи наркотики і отримуючи приємну дозу ейфорії, наркоман продовжує вживання наркотичних речовин. Та ось тільки згодом цих препаратів потрібно все більше – організм виявляє толерантність, стаючи стійким до звичної дози.

При неотримання очікуваного ефекту, наркоману доводиться переходити на більш серйозні наркотичні засоби, постійно збільшуючи дозу. Ця дорога веде в нікуди, – в світ галюциногенних наркотичних психозів, повної деградації і смерті людини.

Боротьбу з наркозалежністю слід починати вже в ранньому, шкільному віці. На допомогу педагогам приходять різні матеріали на тему як наркотики впливають на організм людини, відео і фото яких наочно демонструють всі жахливі наслідки такої пристрасті.

Наркоманія згубно діє на всі прояви життя людини: фізичне і психічне здоров’я, соціальну активність і душевну сферу. Наркотичну пристрасть приносить з собою жахливі наслідки, від яких страждає не тільки сам наркоман, але і рідні, друзі, близькі і просто оточуючі його люди.

MAXCACHE: 0.39MB/0.00872 sec