Які діти народжуються у наркоманів

За гріхи батьків відповідають діти. Ця побите думка, на жаль, часто виправдовує себе, особливо якщо справа стосується сімей, де вживають різні нарковмісні речовини. Хоча лікарів вражає подібна ситуація, але наркомани дуже часто знаходять статус батьків. На жаль, діти наркоманів ніколи не народжуються здоровими.

Доведено, що наркотики згубно позначаються на репродуктивної системи людини, а у жінок забирають здатність до зачаття. Але відомі ситуації, коли тривало приймають нарковмісні речовини жінки все ж вагітніють, прирікаючи малюків на муки.

Діти, народжені від наркоманів

Багато дівчата, дізнавшись про свою вагітність, наївно думають, що, якщо вони відразу припинять вживати психотропні речовини, дитині нічого не буде загрожувати. Така надія – абсолютна утопія, вплив на організм нарковмісних сполук, навіть після відмови від їх вживання, триває ще довгі роки.

Лікарі настійно не рекомендують обзаводитися потомством протягом не менше 10 років після відмови від наркотиків.

Але багато наркозалежні ігнорують дану рекомендацію і стають батьками. Дитина від наркомана, навіть якщо він брав легкі наркотичні засоби на основі конопель, практично завжди має якісь відхилення. Найбільш часто медики відзначають СВДС (синдром раптової дитячої смерті). Малюк може померти в будь-який момент протягом першого року життя.

До одного з найбільш поширених захворювань у немовлят, народжених у батьків, прив’язаних до «легких» наркотиків, відноситься дистрофія. У половині випадків жінки, які вживають травичку, народжують мертвих малят. Навіть якщо дитині пощастило, і його відхилення незначні, яке дитинство його чекає? Спостерігаючи, як мати метається в пошуках чергової дози, такі діти, позбавлені належного догляду і турботи, самі стають наркоманами або малолітніми злочинцям.

Фізіологічні проблеми

Навіть якщо новонародженому дитині вдасться народитися більш-менш здоровим, батьківське захоплення наркотою може «спливти» у нього набагато пізніше, в підлітковому віці при перебудові організму. Але в більшості випадків діти наркоманів народжуються з вродженою залежністю від наркотиків і різноманітними патологіями.

За статистикою в 86% випадків діти батьків, які бавляться наркотиками, народжуються з різними вадами і аномаліями розвитку.

Якщо малюкові вдалося пережити наслідки наркотичної ломки – а саме з цієї причини найчастіше помирають діти, народжені від наркоманок і звикли до отримання наркодозы ще при внутрішньоутробному розвитку, здоровими вони вже не стануть ніколи. На це є ряд причин:

 1. У таких дітей існує ряд вроджених патологій психічного і фізичного плану.
 2. Імунна система таких немовлят дуже погано розвинена, як наслідок – часті, тривалі хвороби.
 3. Організм дитини, звик ще в процесі розвитку до наркотику після народження буде постійно вимагати звичний компонент.

Виправити дані наслідки, які мають статус вроджених, вже не представляється можливим. За тією ж статистикою від таких дітей часто відмовляються вже в пологовому будинку. Майбутнє таких малюків плачевно – підшукати їм нових опікунів та батьків вкрай сложною. Рідко хто захоче брати в сім’ю дитину з масою вроджених проблем і обтяженої генетикою.

Психологічні проблеми

Дитина, народжений у наркоманок, завжди має патології в психологічному плані. Крім фізіологічних вад і аномалій, ці діти страждають від різних вроджених психологічних проблем. Дуже часто у них діагностують:

 • гіперактивність;
 • СДУ (синдром дефіциту уваги).

Дані синдроми різко гальмують можливість дитинку до запам’ятовуванню та засвоєнню нової інформації. Процеси мислення, мови у них серйозно порушені. Все це провокує розвиток різних захворювань вже на рівні психіатрії.

Говорячи про те, які діти народжуються у наркоманів, не можна не відзначити той факт, що різноманітні нарковещества по-різному впливають на розвиток плода і стан малюка після появи на світло. Тому, цей момент варто розібрати більш детально.

Марихуана і діти

Багато жінок, бавлячись травичкою, не вважають це захоплення чимось серйозним і небезпечним для здоров’я майбутньої дитини. На розвиток маленького організму згубний вплив робить навіть куріння сигарет, що говорити про більш важких наркотиках. Що чекає малюків, народжених від любительок викурити «косяк»?

Препарати, похідні від конопляного рослини, у великій кількості містять тетрагидроканнабиолы (психоактивні речовини).

Дані сполуки проникають до плода через плаценту, моментально поступаючи в кров. Результатом стає ризик передчасних пологів, грубі порушення внутрішньоутробного розвитку: зорові/слухові патології, ДЦП, мала вага плода, зменшення розміру голови. Причому ризик проблеми для дитини зростає з кожної спожитої матір’ю дозою.

Діти героинозависимых

Малюки від батьків, які страждають героїновою залежністю, в 100% випадків народжуються наркозалежними. Цей вроджений діагноз накладає на життя дитини незабутні і дуже сумні наслідки:

 1. У 60% випадків діти, народжені від героинозависимых, вмирають у перші години після народження. Вони народжуються з героїновою ламкої, яку крихітний організм просто не витримує.
 2. Навіть якщо дитинка і виживає, за свого розвитку (психічного та фізичного) він у кілька разів відстає від своїх однолітків.
 3. Саме у цих дітей відзначається в більшості випадків СВДС в перший рік життя.

«Амфетаминовые» малюки

Амфетамін – синтетичний наркотик, що викликає у плода гіпоксичні ураження і сильне спазмування судин. У більшості випадків жінки, які вживають амфетамін, страждають сильним недобором ваги, що також негативно позначається на дитині.

У дітей амфетаминозависимых батьків на тлі постійного кисневого голодування і недоотримання поживних речовин найчастіше діагностується внутрішньоутробна смерть.

Але навіть якщо дитині вдасться благополучно з’явитися на світ, його стан буде поганим. Крайній ступінь виснаження, постійна слабкість і млявість. У таких малюків немає апетиту, вони відмовляються від грудей і дуже погано розвиваються.

Діти кокаинщиков

Кокаїн викликає у що розвивається в утробі немовляти високий тиск, нерідко поява спазмів судин. Враховуючи факт, що з організму жінки даний наркотик виводиться дуже повільно, інтоксикація малюка буде проявлятися набагато яскравіше зі всіма витікаючими сумними наслідками:

 1. У таких дітей частіше всього діагностую різні патології в розвитку сечовидільної системи.
 2. Кокаїн винний у появі інсульту плоду, також він провокує відшарування плаценти тяжкого ступеня, що призводить до викидня.
 3. Розвиток стійкої гіпоксії, яку провокує спазми судин і відсутність важливих поживних речовин. Це загрожує поява різного роду аномалій фізичного плану і передчасна смерть.

Дитина і ЛСД

Цей галюциноген вважається наркотиком «молодим», тому і не до кінця вивченим в плані його впливу на внутрішньоутробний розвиток плода. Медиками встановлено, що використання ЛСД вагітними, може спровокувати відшарування плаценти, поява у дітей різних мутацій фізіологічного плану та мертвонародження.

Що чекає на дітей, народжених від наркоманів

На жаль, радісним і безхмарним існуванням, такі малюки похвалитися не можуть. Як правило, діти, народжені від осіб з наркозалежністю, живуть дуже недовго. Але навіть ця маленька позбавлена життя для них людського тепла і материнської турботи. Мати-наркоманка не здатна дати своєму чаду навіть мінімум турботи.

За статистикою, діти, народжені і які проживають в сім’ї наркоманів, самі рано починають вживати наркотики і продовжують «династію» сім’ї. Або поповнюють ряди малолітніх злочинців.

Навіть, опинившись у дитбудинку, майбутнє таких малюків не райдужно. Їм практично ніколи не вдається знайти нових люблячих батьків. Тому, в будь-якому разі повноцінної і справжнього життя у дітей, народжених від наркозалежних, не буде. За батьківське легковажність, нещасні малюки розплачуються сповна власним існуванням.

Важливі рекомендації

Не всі наркомани закінчують своє життя погано. Є люди, які вирішили раз і назавжди забути про наркотики. І, звичайно, багато з них мріють про здорових дітей. Чи можуть вони народити повноцінне потомство? Можуть, але при виконанні певних умов:

 1. Почекати не менше 10 років для вагітності. За цей час організму вдається повністю очиститися від залишків наркотичних речовин і привести в порядок роботу всіх внутрішніх органів і систем.
 2. Майбутній мамі, колишню наркоманку, до зачаття слід провести всебічне і повне обстеження організму. Здати належні в даному випадку аналізи і пройти всіх фахівців.

Але навіть після дотримання всіх умов, при повністю здоровий і восстановившемся організмі, ймовірність народження хворої дитини все-таки є. Тому під час вагітності такій жінці слід постійно спостерігатися у лікаря-гінеколога і неухильно виконувати всі призначені ним процедури.

За темою:  Як наркотики впливають на організм людини: відео

MAXCACHE: 0.38MB/0.00082 sec