Найважчий наркотик

Абсолютно всі наркотичні речовини завдають непоправної шкоди здоров’ю людини. Залежність, яка формується на психічному і фізичному рівні, руйнує не тільки здоров’я, але й особистість. Деколи стійке потяг починає формуватися вже після першої проби наркопрепарату.

Всі метаболічні процеси активно починають підлаштовуватися на наркотичну дію, роблячи боротьбу з наркозалежністю дуже складною і тривалою. Розбираючись і вивчаючи найрізноманітнішими смертельний світ наркотичних речовин, постає закономірне питання, а який найсильніший наркотик у світі? Становив хто-небудь «рейтинг смерті»?

Роботи Девіда Натта

Британський професор нейропсихофармакологии психіатр Девід Натт в 2008 році опублікував підсумки своїх цікавих досліджень на тему самі шкідливі наркотики. Професор детально вивчив і розглянув дію наркотичних препаратів і оцінив їх шкідливий вплив за 15 критеріями.

Критерії вибору

Девід Натт використав у своєму дослідженні найбільш важливі показники шкідливості від вживання наркотиків, наносяться людської особистості. Всі 15 основних критеріїв психіатр поділив на дві категорії:

 1. Вплив на людську особистість.
 2. Вплив на суспільство.

Підсумовуючи і оцінюючи всі отримані результати, професор склав рейтинг по шкідливості, куди увійшли найбільш сильнодіючі наркотики. Всі наркотичні речовини оцінювалися за 100-бальною системою.

Категорія 1: вплив на людину

Одним з головних показників шкідливості наркотичних сполук є їх руйнівну дію на організм. Всі наркотичні речовини на даному етапі дослідження розглядалися по наступним позиціям:

 • швидкість формування стійкої залежності;
 • погіршення життя наркомана: депресії, емоційні порушення;
 • летальний результат від вживання самого наркотику;
 • втрата дружніх зв’язків, розпад сім’ї і розриви родинних відносин;
 • серйозні розлади психіки, які сталися на тлі прийому нарковмісних засобів;
 • нещасні випадки, самоушкодження і побутові травми, які сталися на ґрунті вживання наркотичних препаратів;
 • падіння інтересу до життя, втрата емоційних зв’язків, цінностей, зміни в матеріальній сфері та життєвих умов;
 • смерть, викликана тривалим прийомом кошти (патології, ВІЛ, СНІД, онкологія та інші смертельні захворювання);
 • негативні наслідки від вживання (захворювання, що скорочують середню тривалість життя, зокрема виразки, психічні розлади, цироз).

Вживання наркотичних препаратів не лише руйнує здоров’я й особистість людини. Масова наркоманія робить це явище є небезпечним і для самого суспільства в цілому.

Критерій 2: вплив на суспільство

Девід Натт враховував також і негативний вплив наркотиків на добробут всієї нації. У визначенні, який найважчий наркотик, брали участь і критерії неблагополуччя, що викликаються вживанням того чи іншого нарковещества:

 • загальний вплив наркотиків на суспільство в цілому;
 • забруднення наркотичними відходами навколишнього середовища;
 • зростання кількості злочинів, викличних споживанням наркотиків;
 • критерій небезпеки для сім’ї: розвал сімейних відносин, проблеми з дітьми;
 • економічні втрати держави від витрат на боротьбу з наркозлочинністю та лікування залежних;
 • шкоду, що завдається державою – збільшення злочинності, нестабільності, кількість правопорушень.
За темою:  Ефект амфетаміну: як діє, чим шкідливий

Всі отримані підсумкові результати професор підсумовував і оцінював, спираючись на два основних показника. До них ставилися шкоди для людини і шкоду для суспільства.

Підсумок роботи професора

За результатами багаторічної праці психіатра на перше місце за шкідливістю вийшов алкоголь. Цей руйнівник людського здоров’я набрав загалом лідируючі 72 бали. Спиртне стало лідером серед психоактивних речовин за ступенем небезпеки на суспільство і кожної окремо взятої особистості.

На жаль, етиловий спирт не відноситься до ряду наркотичних препаратів. У багатьох традиціях і культурах існує навіть власний етикет пиття спиртного і національні міцні напої.

Але ми зараз розглядаємо шкоду наркотиків і визначаємо рейтинг його шкідливості. Слідом за етанолом йдуть наступні, найбільш небезпечні для людства наркопрепарати (за даними Девіда Натта):

 1. Героїн.
 2. Тріщина.
 3. Метиламфетамин.
 4. Кокаїн.

Ці психоактивні з’єднання повністю руйнують людську сутність (здоров’я і особистість). Наносять вони жахливий шкоду й по всьому суспільству. До речі, смертність і руйнування фізичного/психічного здоров’я у даних наркоречовин набагато вище, ніж у алкоголю. Спиртне перемогло лише завдяки своїй повній доступності, а, відповідно, і поширеності.

При розгляді досліджень, зроблених набагато пізніше, де враховувалися і нові похідні наркотичних речовин, слід пам’ятати, що кожен рейтинг несе суб’єктивність і дає лише передбачуваний аналіз негативних наслідків даного наркотику.

Сучасні дослідження

За результатами пізніших проведених аналізів, картина небезпеки наркотичних препаратів злегка змінилася. Головними критеріями відбору сучасні фахівці взяли такі показники:

 1. Наноситься людині фізичну шкоду.
 2. Час, протягом якого наркотик викликає залежність.
 3. Поширення і масштабність споживання даного нарковещества.

Таблиця шкідливості нарковмісних речовин

За отриманими результатами сучасних досліджень був отриманий список найбільш шкідливих наркотичних препаратів. Всі отримані дані можна представити у вигляді наступної таблиці:

Місце в рейтингу Наркотичну речовину Місце, займане наркотиком за основними критеріями
Фізичний шкода Ступінь залежності Шкоду, що завдається суспільству
1 героїн 1 1 1
2 кокаїн 2 2 2
3 барбітурати 3 5 4
4 метадон 5 4 5
5 алкоголь 11 6 3
6 кетамін 4 10 6
7 бензодіазепін 7 7 7
8 амфетаміни 6 8 9
9 тютюн 14 3 12
10 бупренорфін 8 9 11

Рейтинг шкодочинності країн СНД

Звужуючи масштабність досліджень, і розглядаючи тільки наші рідні пострадянські країни, можна одержати й іншу статистику. Вона найбільш наближена до російської дійсності. Саме її краще дотримуватися, говорячи про ступінь шкідливості наркотичних речовин. Виглядає наш рейтинг наступним чином:

Місце за шкідливістю Назва наркотику
1 героїн
2 дезоморфін
3 спайс
4 вуличний метадон
5 кокаїн
6 кетамін
7 бензодіазепін
8 амфетамін
9 тютюн
10 бупренорфін
11 марихуана
12 розчинники (фарби/клеї)
13 4 МТА
14 ЛДС
15 метилфенідат
16 анаболічні стероїди
17 GHB
18 екстазі
19 насвай
20 кхат
За темою:  Які діти народжуються у наркоманів

Властивості «лідерів» смертоносности

Можна відзначити, що поширеність в окремо взятих країнах певного виду наркотиків та критерії їх згубного впливу відмінні. Але, незважаючи на це, не слід забувати, що всі, без винятку психоактивні речовини згубні і смертельно небезпечні для людини.

Наркотик не вибирає, хто перед ним, до якого соціального ряду належить особистість, який у неї фінансовий достаток.

Психоактивні отрути рубають будь-якої людини, який попадеться у їх мережі. Спираючись на сучасні дані, отримані в результаті досліджень, давайте трохи докладніше познайомимося з четвіркою наркотичних лідерів за шкідливістю.

Героїн

Героїнові наркотики відносяться до класу опіатів. Дана речовина очолює всі рейтинги за шкідливістю, які коли-небудь робилися дослідниками. Героїн викликає стрімке і особливо стійке звикання людини.

Практично 90% героїнових запасів поширюються по світу з країн Центральної Азії.

Потужна залежність від цієї речовини настає вже через 2-3 прийому. Цей наркотик нюхають, вводять внутрішньовенно, курять. Звільнитися від героїнової залежності надзвичайно складно. Наркотичну речовину, потужно руйнує людський мозок, майже не залишає шансів героинщику повернутися в здорову і «чисту» життя.

Дезоморфін

Цей наркопрепаратів належить групі синтетичних наркотиків. Стійку залежність викликає пара проб такого препарату. На сленгу наркоманів дезоморфін називається «крокодилом». Наркотик дійсно, в буквальному сенсі слова «зжирає» свою жертву, змушуючи людину гнити наживо.

Навіть якщо прикласти всі надлюдські зусилля і звільнитися від дезоморфинового гніту, здоровим наркоман вже ніколи не стане. Людина назавжди залишається інвалідом. Тіло залежного гниє заживо, провокуючи розвитку сепсису, гангрени, втрати кінцівок. Дезоморфін вбиває дуже швидко і практично не залишає шансу людині на життя.

Спайс

Ці наркотичні речовини також відносяться до синтетика. Дані речовини аналогічні каннабиноидам, наркомани їх також використовують у вигляді курильних сумішей. Їх головна небезпека криється в простоті виготовлення і загальної доступності.

До речі, перше використання спайса було відзначено в країнах Європи. Спочатку це речовина вважали нешкідливим, не припускаючи, наскільки жахливим таке куріння обернеться для людини. Спайс викликає звикання вже після першого «косячка».

Володіючи сильним галлюциногенним впливом, він руйнує нервову і психічну систему особистості. Виготовляють наркотики з рослинної трави з включенням в неї синтетичних та хімічних сполук.

Вуличний метадон

Іди «метал», як називають один із самих страшних і небезпечних наркотиків залежні. Використовують його шляхом внутрішньовенного вливання. Вуличний метадон – це надзвичайно брудна» речовина, з величезною кількістю різноманітних токсичних і отруйних сумішей.

Стійка залежність приходить до користувача вже через 1-2 прийоми даного нарковещества. Небезпечний наркотик великою ймовірністю отримання передозування, що призводить до неминучої загибелі людини.

Кокаїн

Найдавніше зло, відоме людству – порошок, що виготовляється з листків галюциногенного рослини коки. Цей наркотик підступний і небезпечний тим, що впливає на центри головного мозку, що відповідають за отримання задоволення. Небезпека курильної суміші полягає в стрімко розвивається залежності, яка постійно штовхає людини на вживання все більшої дози.

За темою:  Що буває від насваю: на що впливає

Розлучитися з білим порошком надзвичайно складно. В результаті часто случающейся передозування хворий гине від зупинки серця, блокування легень, інфаркту та інсульту. Зазначається, що вживання кокаїну веде за собою найбільша кількість суїциду.

Барбітурати

Барбітурати – це ліки, покликані знімати тривожність у людини, заспокоювати його і боротися з безсонням. На жаль, корисні медикаменти сумно відомі своїм наркотичним ефектом і стійкою залежністю, яка виникає з-за неконтрольованого прийому препаратів. До них відносяться наступні медикаменти:

 • Алюрат;
 • Бутизол;
 • Барбітал;
 • Бревитал;
 • Пентотал;
 • Тиамилал;
 • Тальбутал;
 • Барбаміл;
 • Бутабарбітал;
 • Гексобарбітал;
 • Циклобарбитал;
 • Барбітурат Натрію;
 • Фенобарбітал (або Люмінал).

Барбітурати повністю поневолюють людей, підсаджуючи їх на сильну залежність. Головна небезпека криється у наявному коммулятивном ефекті. Тобто ці речовини накопичуються в людському організмі. Це призводить до дуже частою передозуванні, яка в 100% випадках закінчується загибеллю людини.

Кетамін

Ці наркотичні речовини входять в клас психоделіків і відносяться до ліків. Їх використовують при анестезії. А ось наркомани вживають медикаменти для отримання стійкого галюциногенного ефекту. Це білий кристалічний порошок залежні нюхають, натомість отримуючи повну дезорієнтацію і яскраві галюцинації.

Правда, за психоделічними ефектами приходить страшна депресія, що штовхає людину до суїциду. Останнім часом Кетамін поширюють у вигляді таблеток Екстазі в нічних клубах і молодіжних вечірках.

Метадон

Сильне психоактивна речовина створили як замісну терапію при лікуванні героїнової залежності. Але очікування фармацевтів не виправдалися. На зміну героїну прийшов новий наркотик, який успішно і швидко увійшов до числа найбільш шкідливих для людини.

Лікування метадонової залежності є важким і практично нездійсненним. За своїм рівнем звикання метадон перевершує свого попередника – героїну.

Світ наркотиків розростається щорічно. І шкода кожного психотропної сполуки не можна переоцінювати. Будь-яке, навіть слабеньке наркотичний засіб згубно для людського організму. Людині, вступив на слизький шлях наркоманії, надзвичайно важко повернутися в здорове життя.

Не варто намагатися експериментувати над власним здоров’ям і гнатися за отриманням швидкого «кайфу». Наслідком може стати інвалідність, значне скорочення життя і смерть. Пам’ятайте про це і бережіть себе.

MAXCACHE: 0.39MB/0.01379 sec