Наслідки куріння трави: чи шкідливо курити

Травичка, ганжа і гашиш належать до однієї групи наркотичних речовин. За фактом, це один і той же наркотик, виготовлений з рослинних компонентів. Марихуану отримують завдяки обробці конопель. Наслідки вживання марихуани – предмет запеклих суперечок, які не вщухають протягом багатьох десятиліть. Безліч людей виступає за легалізацію її вживання, а інші чинять сильний опір. Що таке марихуана і що тягне за собою її вживання необхідно розглянути в найменших деталях.

Марихуана

Даний наркотик виходить в результаті обробки конопель. Для його виготовлення використовуються стебла, квітки і навіть насіння. Кожен з видів отриманого продукту має в своєму складі «тетрагідроканнабінол» (скор. ТГК), який впливає на психічне сприйняття навколишнього простору. Крім нього у складі наркотику більше чотирьохсот хімічних сполук.

Для вживання трави використовують спеціальні пристосування. У європейських країнах, таких як Нідерланди, вживання легких наркотиків дозволено на законодавчому рівні. У спеціалізованих магазинах можна придбати не тільки «бонг» (пристрій для куріння трави), але і сам наркотик.

У країнах СНД для вживання трави використовуються самокрутки і косяки. Косяк – це випотрошена сигарета, яку «забивається» наркотичну речовину, розбавлене тютюном. Деякі наркомани створюють спеціальні «парові лазні» з трави і вдихають утворений пар.

Деякі «гурмани» використовують травичку для створення різних кулінарних страв і навіть наполягають на ній чаї.

Існують і більш міцні аналоги, також мають рослинне походження. У їх складі зміст ТГК значно вища і їх вживання веде до розвитку психічних захворювань. Серед таких засобів найбільш популярні гашиш і масло, що отримується з екстракту канабісу.

Вплив травички на чоловіків

Наслідки куріння анаші на чоловічий організм може бути виражене в проблеми з потенцією. В результаті вживання таких наркотиків, шкідливі речовини потрапляють в легені. Крізь стінки цього органу речовина потрапляє у кровоносну систему і розлітається по всьому організму. Потрапляючи в певні відділи головного мозку, наркотик починає впливати на клітини, що відповідають за всі види сприйняття. Подібний стан схоже з ейфорією і наркомани називають його «кайф». Буквально через кілька хвилин після вживання марихуани спостерігаються наступні симптоми:

 • зміна сприйняття навколишнього світу;
 • з’являється сухість у роті і спрага;
 • напади безпричинного сміху;
 • зростає швидкість серцебиття;
 • збільшується артеріальний тиск.

Розпізнати людину, употреблявшего травичку досить просто. У людини чітко проявляється почервоніння очей. Поведінка стає неадекватною, в подібному стані наркомана можуть переслідувати почуття страху і напади параної. Куріння подібних речовин значно збільшує апетит.

Що буде, якщо курити траву, передбачити досить складно. Вплив наркотику на організм залежить від таких факторів, як: спосіб його використання, кількість змісту психоактивних речовин і комбінація з іншими п’янкими речовинами. Не малу роль грає і індивідуальна сприйнятливість організму.

За темою:  Спайс і наслідки

Шкоди від вживання травички для чоловічого організму

Наслідки куріння трави для чоловіків виражається цілим рядом певних чинників. Активна речовина, що міститься у складі конопель, робить сильний вплив на певні мозкові відділи. З цим пов’язана поява таких симптомів, як:

 • проблеми з концентрацією;
 • загальмованість;
 • проблеми з пам’яттю;
 • спотворення сприйняття.

Крім цього, з’являються проблеми з координацією, рівновагою і реакцією. Будь-яке заняття, пов’язане з концентрацією уваги до дрібних деталей може стати нестерпним борошном. Людям відчувають подібні проблеми необхідно відмовитися від водіння автомобіля, так як управління ним вимагає швидкості мислення.

Куріння травички значно впливає на стан розумових здібностей людини. Так вживання конопель в юному віці може призвести до появи патологій мозку. В результаті подібних відхилень, людина починає відчувати проблеми з пам’яттю, знижується здатність до навчання, а словниковий запас помітно міліє.

Регулярне вживання таких продуктів може призвести до ризику розвитку психічних захворювань. Часто у чоловіків, які захоплюються травою, розвивається шизофренія і напади параної. Крім того, існує можливість появи таких явищ, як депресія, неспокій і суїцидальні нахили.

Вживання курильних сумішей, що мають в своєму складі наркотичні речовини, призводить до появи проблем, пов’язаних з дихальними органами. Перші симптоми можуть бути виражені в кашлі і появі задишки. Людина стає більш схильний до появи таких захворювань, як пневмонія й запалення легенів. У складі конопель міститься величезна кількість канцерогенів, речовин, завдяки яким розвиваються ракові клітини. На сьогоднішній день з точністю не можна сказати, що провокує вживання «трави» появу ракових пухлин в інших органах, крім легень.

Сьогодні дуже часто виникають суперечки про те, чи викликає залежність вживання легких наркотиків. Багато фахівців говорять про те, що для появи залежності, необхідний набагато більший проміжок часу, ніж при використанні інших наркотичних речовин. Але варто сказати про те, що регулярність вживання призводить до того, що людина перестає представляти своє життя без застосування подібних засобів. За даними досліджень, кожен п’ятий чоловік, хто спробував подібний наркотик, знаходиться в стані сильної залежності від його вживання. Даний вид залежності має схожість за симптоматикою з вживанням нікотину.

Спроба кинути супроводжується дратівливістю і непереборним бажанням закурити. Подібний стрес призводить до порушень сну, постійного неспокою і зміни в характері.

Дуже сильно вплив цього продукту на молодий організм. Коли використання травички починається в підлітковому віці, відбуваються процеси, пов’язані з порушенням сприйняття. Це може бути виражено в поганій успішності в навчанні, проблеми у взаєминах з однолітками та спілкуванні з представницями слабкої статі. Подібні люди перестають відчувати певні бажання і прагнення, які змушують нормальної людини постійно прогресувати у власному розвитку.

За темою:  Скільки тримається канопля в сечі і крові

Шкоди і наслідки

Наслідки куріння марихуани не дають спокою вченим протягом цілого століття. Щорічно публікуються дані різних досліджень, в яких йдеться про шкоду її використання. Протягом довгого часу коноплі застосовувалася для створення лікарських препаратів. Саме грунтуючись на цьому факті, борці за її легалізацію говорять про те, що її вживання не приносить організму сильного шкоди. За їх словами, все наслідки для організму мають тимчасовий ефект і проходять настільки ж швидко, як і сам п’янкий ефект.

За даними статистики можна сказати, що в подібних запевненнях є частка правди. При вживанні один раз у кілька місяців, можна говорити про відносну безпеку її використання. Проте регулярне використання конопель і продуктів, виготовлених з неї, завдає серйозної шкоди станом організму. На сьогоднішній день науково доведені наступні наслідки вживання:

 • захворювання дихальних органів;
 • підвищення ризиків, пов’язаних з появою інфекцій гортані;
 • проблеми з пам’яттю і концентрацією;
 • зниження рівня інтелекту;
 • поява депресій, психозу, паніки;
 • безпліддя.

Останній симптом має тимчасовий характер у чоловіків. Жінки від вживання трави, можуть відчувати проблеми з порушенням циклу. Вкрай не рекомендується використання подібних продуктів при вагітності, так як їх вживання впливає на розвиток плода.
При вживанні конопель у комбінації з нікотином, ризик, пов’язаний з розвитком ракових пухлин зростає в кілька десятків разів.

Розвиток залежності

Чи шкідливо курити траву сказати досить складно. Для того щоб отримати залежність від її вживання, необхідно регулярно її використовувати. У зв’язку з цим фактом, багато говорять про те, що залежно від вживання конопель не існує. Але грунтуючись на фактах статистики, можна з упевненістю сказати про те, що вживання анаші і її аналогів призводить до появи залежності в п’ятнадцяти відсотках випадків.

Явна ознака наявності подібної залежності – це поява неприємних симптомів, пов’язаних з синдромом відміни. Подібні симптоми виражені в скачки артеріального тиску, появі головного болю та серцевих спазмів. Крім цього яскраво виражена психологічна залежність. Для того щоб зняти наслідки вживання травички, людина має потребу в медичному лікуванні.

За темою:  Шкода галюциногенних грибів: який ефект

Формування залежності відбувається досить повільно. Фахівці виділяють два характерних етапу.

 1. Початкова стадія може займати від двох до п’яти років. В цей проміжок часу, людина не відчуває ніякого фізичного потягу до вживання. Кожен процес куріння супроводжується яскравими ефектами, тривалістю в кілька годин. При регулярному використанні курильних трав, з’являється потреба у збільшенні дозування для того щоб добитися необхідного ефекту. Саме із збільшенням дози пов’язано формування психологічної залежності.
 2. Другий етап становить приблизно від п’яти до десяти років стажу паління. З кожним роком психологічна необхідність вживання зростає. Ефект від конопель спостерігається протягом всього декількох годин, що призводить до змін у характері. З-за нестачі дози, людина може проявляти дратівливість, нестриманість і відчувати проблеми з концентрацією.

Саме на цьому етапі з’являється залежність організму від речовин, що знаходяться в складі конопель. Без коханої дози людина відчуває труднощі з банальними дрібницями. Цей етап може мати набагато більшу тривалість. У деяких наркоманів він спостерігається на протязі всього життя.

Курильні трави в першу чергу небезпечні тим, що коли вони перестають «вставляти», людина переходить на більш важкі препарати. Якщо не звернутися до фахівця вчасно, то залежність від конопель з часом може перерости в героїнову, яка майже не піддається лікуванню.

Чому люди вживають наркотики

Сьогодні, коли пропаганда здорового способу життя набирає все більших обертів, відсоток людей, що вживають різні психоактивні речовини, неухильно зростає. На думку людей, це відбувається завдяки тому, що вживання марихуани допомагає розслабитися, зняти стрес і відчути ейфорію. Сьогодні, коли будь-яка дія людини супроводжується певним стресом, домогтися подібних ефектів як ніколи важливо. Однак для цього необхідно використовувати зовсім інші методи.

У більшості випадків, до вживання продуктів з конопель підштовхують наступні причини:

 • нерозуміння родичів і близьких;
 • спроба піти від проблем;
 • проблеми в спілкуванні з однолітками і протилежною статтю.

Крім того, в популяризації наркотиків винні ЗМІ і Голлівуд. Саме з багатим способом життя багато підлітки пов’язують вживання наркотиків. У спробах зрівнятися з улюбленими героями вони починають вживати заборонені речовини.

MAXCACHE: 0.39MB/0.00649 sec