Ознаки ломки у наркозалежних

Багато людей, які пристрастились до вживання наркотиків про те, що таке ломка у наркозалежних знають не з чуток. Такий патологічний стан розвивається незабаром після прийняття останньої дози наркозасоби. Організм уже не здатний функціонувати без наркотику, вимагає звичне сусідство, штучний допінг, що дозволяє йому працювати.

Як саме проявляється наркотична ломка і через деякий час вона заявить про себе, фактори індивідуальні. Деякі наркомани відчувають синдром вже через 1-2 рази після використання наркодозы, а в інших абстиненція прокидається через кілька місяців регулярного вживання наркоречовин. Сила цього процесу залежить і від виду наркотику.

Що таке ломка наркомана

Це найтяжчий стан є зворотною стороною випробовуваного відчуття ейфорії після прийняття дози. Абстинентний синдром у даному випадку протікає набагато інтенсивніше і важче, ніж у осіб, які страждають від алкозалежності.

Наркотична ломка в прямому сенсі слова вбиває людину, руйнуючи інтелект, гублячи здоров’я як фізичне, так і психічне.

Абстиненція наркозалежного включає в себе ряд соматичних і психопатичних розладів. Розвивається вона в разі наявності фізичної залежності від наркотиків. Причинами формування негативної симптоматики стає зниження звичної дози або повна відміна нарковещества. Тяжкість синдрому головним чином залежить від здатності певного наркотику включатися у метаболічні процеси.

Найбільш згубним у цьому плані є наркосоединения опиатного ряду. Особливо тяжкий прояв абстинентного синдрому провокує прийом метадону. Метадонова абстиненція здатна мучити наркомана протягом 2-3 місяців і пережити її вдається далеко не кожному залежному.

У багатьох, більш слабких наркоречовин (галюциногени) абстиненція фізичних страждань не викликає. Але зате прокидається психічна потреба, буквально змушуючи особистість будь-якими методами добувати чергову дозу.

Причини розвитку синдрому

Наркотична абстиненція розвивається через що відбуваються в організмі патологічних змін, які розвиваються на базі тривалого вживання наркотику. Наркотичну речовину, вбудовуючись в метаболічні процеси, що діє на роботу всіх внутрішніх органів і систем організму. Але головним чином наркотики впливають на роботу центральної нервової системи, а саме керуючи передачею мозкових імпульсів.

Наркотики та їх вплив на мозок

Наркопрепарати, вклиниваясь в метаболізм, повністю замінюють собою нейромедіатори, які відповідальні за відправку та отримання нервових імпульсів. Підсумком стає те, що організм зовсім утрачає здатність самостійно продукувати багато необхідні для життєдіяльності нейромедіатори.

Без даних хімічних біоактивних сполук порушується взаємозв’язок між клітинками внутрішніх органів, нервової системи, опорно-рухового і м’язового апарату. Організм наркомана просто перетворюється з злагодженої, гармонійно працюючої системи в хаотичний набір клітин і нервових імпульсів.

Що відбувається в організмі

Людина, що страждає залежністю від наркотиків, починає відчувати їх нестачу через кілька годин з моменту останнього прийому дози. Повністю організм розуміє, що позбавлений звичного допінгу через 1-2 дні, саме це час (у середньому) і стає початком синдрому відміни.

За спостереженнями медиків середня тривалість абстиненції при наркозалежності становить 10-12 діб.

В окремих випадках, розглядаючи ситуацію, скільки триває ломка у наркозалежного, зазначається, що абстиненція здатна тривати і кілька годин, і кілька місяців. За весь цей надважкий для людини період організму слід згадати, як самостійно синтезувати необхідні речовини і відновити втрачену колись силу.

На жаль, вдається це в дуже рідкісних випадках. Глобальна нестача мікроелементів і відсутність синтезу необхідних для життя сполук стає практично непереборною перешкодою. Ломка – це болісне, болісне відновлення організму, позбавленого сурогатних нейромедіаторів. Ситуація погіршується, якщо:

 • термін використання наркотиків дуже тривалий;
 • організм наркомана перебуває у вкрай ступеня виснаження;
 • у наркозалежного є ряд патологій хронічного характеру.

При наявності даних факторів, абстинентний наркосиндром для людини може закінчитися фатально. Людський організм, не справляючись з самовідновленням, відмовляється працювати, приводячи особистість до загибелі. Клінічні симптоми ломки у наркозалежних часом дуже важкі і тривалі. Багато залежить від тяжкості і тривалості наркотизації особистості:

 1. Абстиненція при вживанні марихуани провокує розвиток стійкої і важкої депресії. Ця ломка відрізняється тривалим перебігом і здатна призвести до спроби самогубства.
 2. Скасування антидепресантів, крім депресивного стану, формує ще й важкі фізичні нездужання.
 3. Посилену ломку доводиться випробовувати наркозалежним при синдромі відміни від наркоречовин синтетичного ряду. Причому, залежність в даному випадку формується стрімко, а от позбутися від неї стає дуже складно.

Типова симптоматика

Ознаки ломки у наркозалежних різні по тяжкості і яскравості проявів. Але існує типова клінічна картина, характерна в більшості випадків. Дані ознаки абстиненції при наркозалежності, на думку лікарів-наркологів, що є загальними, характерними для всіх видів ломки.

Перші ознаки

Вони більше нагадують знайоме всім грипозний стан. Страждає при цьому прагне усамітнитися, стаючи нетовариським і замкнутим. Повністю знесилившись, людина весь час проводить у ліжку, намагаючись зігрітися і позбутися сильного ознобу. Цей стан супроводжується:

 • нежиттю;
 • лихоманкою;
 • судомами;
 • слабкістю і млявістю;
 • сплутаністю свідомості;
 • появою рясної пітливості;
 • погіршенням настрою, дратівливість;
 • болісним дискомфортом, відчуття в тілі.

Через деякий час до даної симптоматиці додає болісна нудота, блювання. Відкривається тривала діарея, яка призводить до зневоднення. Починаються болісні суглобові і м’язові болі.

Різкі больові імпульси на початку розвитку абстиненції змушують страждальця шукати пози, знімають хворобливе напруга. Людина буквально кидається з ліжка, не в силах винести болісні м’язові спазми.

Перебуваючи в такому стані, особистість може кататися на підлозі і битися всім тілом об предмети. При цьому людина абсолютно не відчуває болю. Цей стан може призвести до серйозних фізичних травм. До загальним для всіх видів абстиненції симптому відноситься порушення сну. Сон у такої людини поверхневий, дуже тривожний, супроводжуваний кошмарами.

Психопатичні ознаки

Наркотична абстиненція проходить на тлі глибокої депресії. Людина повністю втрачає інтерес до оточуючих його людей і самого життя. Абсолютно замикається в собі, страждає безсонням. Кошмари, що приходять до нього під час короткого сну, продовжують мучити і після пробудження, маючи вигляд стійких галюцинацій.

Страждалець сприймає оточуючих людей в якості демонів і страшних сутностей, які (як йому здається) і є причиною всіх страждань. Це штовхає наркомана на агресивні і небезпечні для людей дії. Часом за демонів приймаються близькі люди, члени родини: батьки, дружина, рідні діти.

До загальним ознаками психопатичного рівня відносять наступні прояви:

 • галюцинації, марення;
 • висока занепокоєння;
 • непередбачуваність реакцій;
 • підвищений рівень тривожності;
 • неконтрольовані спалахи люті і агресії.

Всі соматичні прояви виникають поступово і йдуть у зворотному порядку. Іноді (при наявності залежності до деяких видів наркотиків кетаминового ряду) до загальних ознак додаються і індивідуальні прояви. Вони виражаються в збіднінні міміки, хаотичному треморі лицевих мімічних м’язів.

Ознаки соматичного характеру

До характерних, типових проявів соматичного порядку при синдромі відміни належать болісні болі суглобів і м’язів. Що зрозуміти, як проходить ломка у наркозалежних, слід знати і початкову соматичну симптоматику, що передує абстиненції. А це тривалий чхання, позіхання, розширення зіниць.

Пізніше до них приєднується і болючість м’язів. Їх зводить болісної судомою, при цьому людина відчуває нестерпні болі. Стан стрімко погіршується, спостерігаються наступні симптоми:

 • озноб;
 • скачки артеріального тиску;
 • запаморочення;
 • нудота і блювання;
 • ломота у всьому тілі;
 • проблеми ШКТ (частіше діареї);
 • підвищене слиновиділення і потовиділення;
 • сильна нудота, проходить з болем живота.

Що робити при наркотичної ломки

Якщо наркоман у цей час отримає чергову жадану дозу, абстиненція загасає. Але до кінця цей стан залежного не відпустить. Тут не обійтися без допомоги кваліфікованих фахівців.

Найефективніший спосіб терапії при наркотичної ломки – повна детоксикація організму.

Самостійно, вдома забезпечити таке лікування і дати належний догляд хворому неможливо. Купируют наслідки абстиненції тільки в умовах спеціалізованого стаціонару. Але обмежуватися тільки зняттям поточної симптоматики також не слід. Наркозалежність необхідно лікувати.

Наркологи, щоб купірувати прояви абстиненції, вводять залежному наступні медикаменти:

 1. Покращують роботу серця: Кордіамін або Кофеїн.
 2. Антидоти, розроблені для певних видів наркотичних речовин.
 3. Загальнозміцнюючі: Унітіол, сульфат магнію і посилений комплекс вітамінів.

У разі тяжких проявів наркотичної ломки, хворому проводять масову прискорену детоксикацію. Таке часто трапляється при абстиненції, викликаної вживанням метадонов і опіоїдів. Дана терапія проводиться при загальному наркозі.

Старання медиків спрямовані на зняття основних симптомів наркотичної абстиненції і очищенні організму від слідів наркотику. Але лікування залежно залишається головним і нагальним питанням. Детоксикація не забезпечує терапію від наркозалежності.

Наслідки наркотичної ломки

Стан абстинентного наркосиндрома проходить у людини на тлі депресивного стану. Ця ситуація супроводжується нав’язливими думками про суїцид, ухудшаясь відсутністю контролю за емоціями з боку мозку. Хворий, щоб піти від болісного стану, нерідко робить спроби самогубства.

При цьому наркоман втрачає всі основні інстинкти. У нього відсутня потреба в їжі, відпочинку, сні, сексі. Зникає і інстинкт самозбереження. Часті випадки, коли наркозалежний під час ломки помирав згодом відмови від роботи внутрішніх органів або за причини суїциду або нанесеної самому собі травми.

Вкрай тяжкі наслідки спостерігаються у мозковій діяльності. Нерідко наркотична ломка призводить до подальшого розвитку у людини:

 • психозів;
 • епілепсії;
 • глибоких депресій;
 • деменції (прогресуючого слабоумства).

Такі наслідки відбуваються через руйнування окремих ділянок головного мозку. Без грамотно і своєчасно проведеної терапії наркотична абстиненція підводить людину до краю загибелі, значно прискорюючи процеси старіння і деградації особистості.

За темою:  Бесіда про шкоду наркотиків

MAXCACHE: 0.38MB/0.00606 sec