Шкода галюциногенних грибів: який ефект

Галюциногенні гриби в народі отримали прізвисько «чарівні», зовні вони виглядають як звичайні гриби, вся справа в їх складі. В основі цього класу знаходяться психоактивні компоненти, при вживанні яких людина переживає різні відчуття, схожі з дією наркотичних речовин. Вживають такі гриби, як правило, у двох випадках: коли плутають із звичайними лісовими дарами або для того, щоб «раскумариться».

На даний момент відомо не менше ста п’ятдесяти видів грибів, які здатні впливати на психіку людини. Велика частина цих видів належить до класу Psilocybe. Псилоцибінові гриби досить широко поширені, їх можна зустріти на будь-якому континенті, однак найбільша популяція локалізована на території Америки і Мексики.

Ефект грибів галюцагенов відомий з давніх пір. Їх використовували для проведення обрядів та церемоній тисячоліття тому. Африканські шамани, жерці Майя і Ацтеків, чаклуни і знахарі різних південних країн вдавалися до допомоги цього виду. На сьогоднішній день цей клас вважається наркотичною речовиною, дія якого не поступається по силі відомому психотропному препарату ЛСД.

На території Росії за вирощування, зберігання та поширення галюциногенних грибів передбачено кримінальне покарання.

Що являють собою гриби галюциногени

Псилоцибиновыми грибами прийнято вважати певний клас, який не придатний в їжу. В їх складі є два основних компоненти належать до алкалоїдів – це псилоцин і псилоцибін. Проникаючи в шлунково-кишковий тракт, псилоцибін розпадається і стає речовиною псилоцином, який є у два рази менше отруйним.

Донині ведуться палкі суперечки вчених умів, про те чи потрібно зараховувати галюциногенні гриби до розряду токсичних речовин. Незважаючи на те що алкалоїди визнані небезпечними для здоров’я людини, зважаючи на своїй отруйності, летальна доза цієї речовини досить велика, і отримати її при поїданні грибів практично неможливо. Але в даному продукті крім алкалоїдів містяться й інші, надзвичайно небезпечні отрути.

Основна концентрація речовини, що викликає наркотичне сп’яніння зосереджена в ніжки гриба, і лише малий відсоток у верхній частині.

Зараз налічується кілька класів грибів, у складі яких знаходиться псилоцибін:

 1. Псилоцибе – налічує приблизно сто п’ятдесят видів, переважна більшість яких володіє наркотичною дією.
 2. Волоконница – сімейство входить більше ста п’ятдесяти видів, з яких лише п’ять містять псилоцибін, а чотири з них вкрай токсичні і можуть призвести до загибелі вживає.
 3. Огнівка – цей рід налічує близько двохсот видів, у складі чотирнадцяти з них є псилоцин.
 4. Навозниковые – у цю групу входять не менше двохсот видів, деякі з яких мають одурманюючим ефектом.
За темою:  Які зіниці у наркозалежних

Вплив грибів на організм

Наукою досконально вивчено питання дії галюциногенних грибів на організм людини. У медичних енциклопедіях докладно описані ефекти, які відчуває людина під впливом псилоцибіна. Але те, якої шкоди галюциногенних грибів виявляється на мозок вживає, тривалий час залишалося загадкою, можна було лише будувати теорії на цей рахунок.

Псилоцин, потрапляючи в організм людини, практично відразу всмоктується в кров. Відбувається збудження рецепторів, що виробляють гормон серотонін, який відповідає за відчуття щастя і задоволення. Саме тому наркомани після вживання даного гриба відчувають ейфорію, зорові і слухові галюцинації та інші наркотичні ефекти. Точно також діє переважна більшість нині існуючих наркотичних засобів.

Не так давно було проведено дослідження в одному з інститутів Лондона, завдяки їм вчені змогли отримати детальне уявлення про те, як діє активна речовина галюциногенних грибів на людський організм. У ході експерименту з’ясувалося, що алкалоїд, після попадання в організм, відразу ж проникає в головний мозок і викликає зміни відразу в кількох відділах, чим завдає незворотну шкоду. Зміни відбуваються у таких сферах:

 • передній відділ поясної звивини;
 • задній відділ поясної звивини;
 • медіальна префронтальна кора.

Задній відділ поясної звивини і медіальна префронтальна кора – це унікальні області головного мозку, вони постійно перебувають в активному стані. Метаболічні процеси, що відбуваються в цих ділянках, працюють на двадцять відсотків швидше, ніж у всіх інших відділах мозку. Навіть під час сну, коли людський організм перебуває в стані повного спокою і розслаблення, ці області залишаються в робочому стані і обробляють отриману інформацію. У цих ділянках, вся отримана інформація, поєднується в єдиний потік, складаючи певний світогляд, індивідуальне для кожної людини.

Після того як людина вжив наркотики гриби, ці мозкові відділи практично повністю блокуються, а обмінні процеси сповільнюються. Світогляд змінюється, людина починає бачити зовсім іншу реальність. Це й стає причиною появи галюцинацій.

За темою:  Як наркотики впливають на організм людини: відео

Передній відділ поясної звивини, крім усього іншого, відповідає за депресивні стани. У моменти сильного стресу і пригніченості ця область проявляє неабияку активність. Псилоцин уповільнює роботу нейронів у даному відділі – це стає причиною того, що при вживанні галюциногенних грибів, у вживає покращується настрій і зникає тривога.

Ефект від вживання

Найбільш часто проявляються ефекти від вживання «чарівних» грибів є порушення в сприйнятті реальної картини, розлад розумових функцій і зміни настрою. Наслідки вживання галюциногенних грибів проявляються такими симптомами:

 1. Галюцинації. У яка вжила виявляються порушення в сприйнятті реальності, в деяких випадках змінюються і тактильні відчуття. Зорове поле значно звужується, людина починає бачити неіснуючі об’єкти, чути те, чого насправді немає, але сам він переконаний, що все, що відбувається реально.
 2. Ейфорія. Вживає здається, що весь навколишній світ грає новими, яскравими фарбами. Настрій поліпшується, всі проблеми відходять на другий план, фізична активність знижується. Координація рухів порушується, досить часто наркоман просто не може керувати своїм тілом.
 3. Психічні порушення. У людини виникає одержимість, якою-небудь ідеєю, можуть з’явитися манія переслідування, параноя і панічні атаки.
 4. Зміни настрою. Емоції можуть змінювати один одного, страх переходить у щиру радість, злість в блаженство. Інтервал між змінами, як правило, досить короткий.
 5. Проблеми з шлунково-кишковим трактом. В деяких випадках спостерігаються порушення з переварюванням з’їденої їжі, починається діарея, нудота, печія і спазми в області живота.

Всі ці симптоми супроводжуються повною втратою відчуття часу, людина може відчувати, ніби зливається з оточуючими галюцинаціями. Зрештою, весь звичний світ повністю зникає, все, що залишається це кольорові візерунки та кола, пливуть перед очима. Тривалість дії галюциногенного речовини триває від півгодини до кількох годин.

Передозування

Передозування псилоцибін може супроводжуватися різними станами. Одним з найбільш небезпечних є гострий психоз. При розвитку психозу людина може стати неконтрольованим, заподіяти шкоду собі або оточуючим людям.

Також знижується частота серцевих скорочень, людини може почати хилити в сон. Сонливий стан може зберігатися до декількох діб з моменту вживання. При сильному отруєнні, вживає може втрачати свідомість, впасти в кому. У певних випадках настає смерть від серцевої недостатності.

За темою:  Бесіда про шкоду наркотиків

При появі симптомів передозування необхідно негайно викликати карету швидкої допомоги. Під час очікування, постарайтеся не дати потерпілому втратити свідомість. Насторожити мають наступні ознаки:

 • нездатність зосередитися на якому-небудь об’єкті;
 • загальмованість свідомості;
 • тахікардія;
 • озноб або гарячка;
 • блювання і нудота.

Передозування найчастіше виникає при нездатність відрізнити звичайні та галюциногенні гриби. Наслідки, фото яких ви можете побачити в цій статті, дійсно страшні.

Наслідки вживання

Розглядати питання «користь і шкода галюциногенних грибів» не доцільно, так як користі від вживання псилоцибіна немає. Але і одноразове вживання цієї речовини не здатне завдати значної шкоди організму людини. Вихід із стану сп’яніння безболісний, це пов’язано з тим, що псилоцин не має абстинентного синдрому.

Шкоду вживання «чарівних» грибів пов’язаний в першу чергу з іншими отруйними компонентами, що входять до їх складу. Вони-то і можуть призвести до сильної інтоксикації. Одним із таких небезпечних складових є хітин, він викликає гострий панкреатит та інші розлади шлунково-кишкового тракту.

Тривале застосування псилоцибіна призводить до серйозних порушень у психічному стані, розладу особистості, аж до повного руйнування і параноїдальному станом. Відбуваються патологічні зміни в серцево-судинній системі, печінці, нирках, а також шлунково-кишковому тракті.

Але, незважаючи на це, фізична залежність від галюциногенних грибів не розвивається, навіть якщо вживати їх постійно. Як правило, наркомани приймають псилоцибін, страждають не від фізичної, а від психологічної залежності. Для лікування цього стану необхідний комплексний підхід.

Допомогти залежному може відвідування психотерапевта, загальнозміцнюючу лікування, спілкування з групою осіб, які пройшли через подібний стан, а також любов і підтримка близьких людей. Але для успіху лікування, в першу чергу, необхідно бажання самого наркомана. Адже порятунок потопаючих справа рук самих потопаючих.

MAXCACHE: 0.38MB/0.00788 sec